V roku 2700 Na Zemi zostali už len odpadky a s nimi malý robot Wall-E, teda „Viacúčelovo Automatický Likvidačný Lisovač – Imunizátor". Ľudia pred viac než sedemsto rokmi odleteli do kozmu, kde mali počkať, až za nich roboti planétu upracú a vyčistia. Zdá sa však, že pozemšťania na svoju rodnú planétu zabudli. Wall-E sa snaží upratovať, ale je na všetko sám. Navyše sa uňho prejavujú vlastnosti pre robota netypické – je to romantik, ktorý sa nemôže nabažiť muzikálu Hello Dolly a keď nájde peknú maličkosť, hneď ju schová. Je veľmi zvedavý, no neublížil by ani muche. Jeho jediným kamarátom je šváb Hal. Pokojný život mu naruší kozmická loď, ktorá na Zemi vysadí prieskumný automat. EVA je „Environmentálne Vyhľadávacia Autosonda". Krásna, žiarivo biela, nebezpečná a nevyspytateľná. Zamilovaný Wall-E robotku vidí ako stelesnenie svojich snov. Keď onedlho EVU odvážajú preč, Wall-E neváha a s nasadením všetkých svojich súčiastok sa vydá za ňou... (TV JOJ)

Kreeki

Jsem z Wall-Eho trochu naměkko, tak snad jen že mě tenhle film utvrdil v tom, co dokáže láska a že proto toho svého vyvoleného bychom měli udělat vše, co je jen v našich silách (a to neplatí jen ve filmech). ()

Mikita

Láska na první pohled. A nic na tom nezměnilo ani několikanásobné opakování. Pro mě jeden z nejdojemnějších filmů, a vůbec nevadí, že je animovaný a o robotech. Je až neuvěřitelné, kolik citů se může skrývat jen ve dvou slovech. Wall-E a EVE. Většina filmu je němá......zní jen tato dvě slova a přesto značí tolik samoty, dojetí a lásky. Jo a taky tam jde o lidstvo a o to, že nás jednou zavalí odpadky a další poselství. Celkově je to chytrý příběh s pěknou hudbou, miloučkými hrdiny a osudovou láskou. ()

stration

Ježiškote, to je pěkný film! Dojemný, skvěle udělaný a nějaké to "poselství" tam také nezapomněli hoši z Pixaru přimíchat. Až Pixar udělá špatný animák, bude to konec planety! ()

MATADOR

"Loztomiloušké a klásné." VALL.-I je hezký, vtipný, a ke konci možná dojemný. Jedná se určitě o jednu z nejhezčích PIXARovek, ale také především nejoriginálnějších. Graficky se jedná o famózní žně, které ocení všichni, bez rozdílu věku. ()

Vampireman

Přehnaná vize zabordelené planety a přežrané degradované společnosti, až příliš natáhnutá a postrádající větší množství vtipných nebo originálních momentů. Však z rámce Pixaru patrně záslužně nejlepší animák. ()

Easykk

Tak tohle je pro mě už srdcová záležitost a nevzpomínám si, že bych kdy byl na nějakém filmu v kině více než jednou, na tomto jsem byl třikrát (1x multikino,2x okresní kina). Pak jsem si koupil speciální dvoudiskovou edici na DVD abych na něj mohl koukat dál :) Už tohle svědčí o jeho (pro mě) nesporných kvalitách. Dále tu máme originální příběh, spousta velmi vtipných scének a naprosto ÚŽASNÁ animace studia Pixar…nazval bych to obrazové hody dovedené až k orgasmu (průlet vesmírem a jak Wall-e rukou nabere proud hvězd-z níž pak jedna po přeletu poloviny vesmíru trefí anténu lodi Axiom, což je práce pro dalšího robůtka jménem Burn-E a způsobí mu tím nevídané komplikace ;) ) Navíc je vidět, že Pixar umí zaujmout aniž by postavy musely něco říkat..za prvních třicet minut si hrdinové řeknou pouze svá jména)..což je něco v animovaných filmech skoro nevídané. Ale abych nedával samá pozitiva, snažím se vzpomenout na nějaké negativum…éééé…na žádné si nevzpomínám :)) ()

swed

Těžko bych někdy uvěřil, že mě bude mnohem víc zajímat osud dvou robotů, než záchrana celého lidského pokolení. Z předešlé věty se dají odvodit prakticky všechny plusy a minusy této animované sci-fi, ta totiž nejlépe funguje tam, kde se vyskytují zmínění plecháči. Začátek a konec jsou skvostnou futuristickou podívanou, odkazující na staré grotesky a dobové hity, což považuji za milionový nápad. Stejně brilantně je na tom i robotí chemie, která ke své romanci nepotřebuje stovky slov a vystačí si s mimikou a občasným pípáním (opět hluboká poklona). Tady ale všechny superlativy končí. Další vrstvu filmu totiž tvoří ekologická zápletka, posouvající celý snímek do vod konvenčně vyprávěného dobrodružství (pravda, orientovaného na starší publikum). Stále ovšem platí, že roboti jsou středobodem a každý jejich společný výstup je nezapomenutelný. Co tu máme dál? Samozřejmě emocemi nabité finále, které se drží ve stejných kolejích, tzn. ROBOTI – LIDSTVO 1:0. Kolem a kolem: Na Pixaru se cením jejich neutuchající odvahy riskovat a přijít vždy s něčím novým, naplno jim vyšlo to u" Ratatouille" a s "Wall-Im" k tomu byli sakra blízko. 8/10 ()

Desperado

Wall-E je ťažký kaliber pre dospeláka a takmer umelecký film. Pre menšieho diváka pôsobí prvoplánovito, takmer sa tam nerozpráva, sympatický robot je roztomilý a stvára skopičinky. Je veľmi pozoruhodné, že Pixar dokáže stvoriť vo svete animovanej zábavy tak schizofrenické diela. Na jednej strane namlsať detského diváka a na strane druhej prinútiť k rozmýšľaniu aj dospelých. Po technickej stránke sa niet o čom baviť, je to vždy brilantné, ale ich príbehom nemožno uprieť dušu a toto je aj tento prípad. Len sa obávam, že nie každému bude po srsti, ktorí si zvykli na predchádzajúce Pixarovky. Pretože Wall-E je iný, a je tam cítiť ohromné srdce, paradoxne v príbehu o robotoch. ()

Duotone28

Neviem, ja som od toho zrejme cakal viac, pri tom rozruchu co sa tuna okolo neho toci...a preto asi aj to sklamanie. A to este k tomu animaky lubim takmer ako pivo...:). Wall-e sa sice snazil...ale bolo toho malo. Fakt malo, a to najlepsie viac menej co uakazal...ste mohli zhliadnut uz v kino uputavke...zbytok filmu sa mi zdalo, ako keby sa filmik cely cas hladal. Niekto tu nizsie spomenul...ze keby to bolo robene ako kratkometrazovka...mozno by sa radila ako jedna z najlepsich...ale taktoje to len priemerny vecerny animacik. Co sa tyka srandy a zabavy.... s Kung fu panda sa to fakt neda ani porovnat. Kto ju nevidel...vrelo odporucam...a kto tento filmik nadhodnotil, urcite po zhliadnuti spominanej pandy asi minimalne jednu hvezdu ubere. Nazdar ()

thommas

VALL-I má jednu velkou slabinu - příběh. Zatímco první čtvrthodina a posledních pět minut svojí melancholií a vtipností tvoří ten nejlepší 3D animák, co jsme kdy mohli shlédnout, veškerá výplň mezi těmito částmi působí pouze jako velmi trapná a infantilní vata. Nesouhlasím s tím, že celý film kazí morální a ekologický podtext. Ano, rozhodně je ve filmu zakomponován a výkřiky typu: "Musíme se vrátit zpět na Zem!" působí odrostlejšímu divákovi vypadávání vlasů pod vlivem působení enviromentálního kýče, ovšem za všechno mohou rychlé honičky a barevné prostředí, kde i WALL-I musí zákonitě ztrácet svoji od počátku pečlivě budovanou naivitu a dobráckost, a stává se tak jen nebohou hračkou beze smyslu pro oči dětských diváků. I dobrých vtípků směrem ke středu filmu výrazně ubývá. Zcela jinou kategorií je animace, která v rukách Pixaru film od filmu dospívá - opět i tady ovšem naráží na samotný příběh, a tak ty nejlepší animační a kompoziční momenty si taktéž užijete v těch nejlepších patnácti minutách na počátku. Andrew Stanton prostě se svým novým filmem díru do světa neudělá - Nemo vyplaval ze své sasanky na korálovém útesu do širého moře, ale pořád byl jako ryba ve vodě. I Flik se vydal z rodného mraveniště na dalekou cestu, ale stále se držel u země. WALL-I se nechal vynést do vesmíru - a měl raději zůstat doma na Zemi. ()

Aiax

V komentáři na předchozí pixarovský film Ratatouille jsem napsal: *******Řemeslně dokonale vybroušený klenot filmařského umění (a nejen toho počítačově animovaného!) napěchovaný neskutečnými detaily, dechberoucí animací a vizuálními i slovními špílci, ale v jádru je to pořád jen klasický hollywoodský/disneyovský nezávadný produkt pro celou rodinu. Prostě další Pixar. Leckomu nevadí dávat plné hodnocení stále stejnému filmu, ovšem mně se při představě, že Pixar jednou vloží svůj bezkonkurenční talent a um do něčeho opravdu jedinečného a smysluplného, sbíhají sliny.******** Po shlédnutí Wallyho hádám, že Pixaři buď dostávají rozum sami nebo čtou komentáře na ČSFD. Pravděpodobnější se mi zdá druhá možnost, takže vzkaz pro vás, hoši: JSTE NA DOBRÉ CESTĚ! Z geniální, mistrovské, převratné první půlhodinky jste sice znovu sklouzli do té své žvatlavo-pitvořivé dysneyovštiny/pixarovštiny, ale ta první půlhodina, ta nám divákům dává naději. A navíc jste přidali poselství! Bravo. Jak říkám, je to první krok na cestě k dospělejší, sofistikovanější budoucnosti, do éry Bourneů a Temných rytířů. Doufejme, že nebude moc dlouhá. ()

reqiuem

"láska kvete v každém věku"..tohle přísloví zná asi každej, ale že by kvetla i u robotů?..s timhle skeptickym pohledem jsem k vall-I přistupoval...a možný že mi zakalil rozum natolik, že jsem po celou dobu ústředního motivu moc nevěřil tomu, co se na plátně odehrává..konec konců možná, že tomu nevěřily/i? ani samotní roboti a chtěly/i? jen vyzkoušet to, co zatím vídaliy/i? jen u lidí a tím pádem celej tenhle film je jenom perfektně zvládnutou animovanou podívanou, která zas trochu neobvyklým způsobem naznačuje skázu lidstva(mimochodem je to jedna z těch více originálních vizí, než máme možnost v dnešní době vídat), ale nic víc se mi k tomu přidat nechce..a pokud de o to, jestli roboti odpovídají lidem či nikoli nebo jakým způsobem na ně nahlížet, tak podle mě jinak než z pohledu člověka a jinak než na roboty na ně nahlížet nelze i přesto, že mají více citu než ostatní lidé, kteří si mimochodem v tomto filmu vyměnili roli s roboty-tzn. že se chovají jako roboti a roboti jako lidé, tak jiný pohledy by pouze lhaly samy sobě.. protože jakmile se v nějakém filmu objeví motiv lásky či jiných citů, není možný ho spojovat s roboty-ty si totiž na lidskej rod hrají jenom skrze to, že ho napodobují(a film mě nepřesvědčil o opaku), ale jestli tomu jednou bude naopak, tak to už budem vážne v haj***..animace perfektní, nápad taky, bavil jsem se , ale nevěřil tomu(nebo spíš nechtěl věřit?)... ()

FilmFan24

WALL-E se stal plným právem nejlepším animovaným filmem roku a získal Oscara! Během sledování jsem byl okouzlen a doslova mi spadla čelist z pixarovské vize světa roku 2700. Sám samotinký robotek nebo chcete-li Víceúčelově Automatický Likvidační Lisovač stále uklízí nekonečné haldy odpadu na zpustošené zemi, sem tam se obnoví náhradím dílem z již haldy dosloužených lisovačů a diváku div se, na noc chodí spát s jediným kamarádem, švábem Halem, do kontejneru, který je mu domovem a kde sbírá roztodivné věci. Až jednou na Zemi přistane robot - Environmentálně Vyhledávací Autosonda EVA a náš VALL-I vzplane doposud nepoznaným citem. Na tom všem by nebylo zas až tak nic světoborného, kdyby se tvůrci nevyhráli s každým detailem a filmově znalému divákovi tak uchystali nesmírně zábavnou krmi, která se nepřejí. To, že je třeba VALL-I sám jen se zvířecím pomocníkem jako dr. Neville ve filmu "Já, legenda" anebo kdy se ve scénách z vesmírné lodi objeví řídící počítač Hal a zazní valčík jako v Kubrickově 2001...A ještě mnohem víc, třeba to, že robotci mají srdce a jejich láska doslova hory odpadu přenáší...Tleskám, utírám slzu a zvedám všechny palce nahoru! ()

kajas

Na novou pixarovku jsem se těšila neskutečně moc. Čekala jsem (hlavně po výborných recenzích), že malý robůtek předčí i myšáka Remyho, ale nestalo se. V kině jsem se neustále vrtěla a nemohla se dočkat konce. Sál byl plný pětiletých capartů, kteří na chvíli nedrželi pusu a z jejich nepřestávajícího smíchu mi bylo nanic. První pixarovka, kterou považuji za infantilní a nudnou. ** za animaci dovedenou k dokonalosti a za pár scén k zasmání. ()

Vědma

Úžasná Love-story. Tolik citu a romatiky jsem viděla jen v málo hraných filmech a nebyla k tomu třeba žádná slova. Za to a za celou první půlku musím dát 5*. Ty honičky ve vesmíru už nebyly tak úžasné a ti lidé se možná už ani nemuseli na Zemi vracet, tak mi lezli na nervy, ale vše promíjím. ()

Foma

Jenom za Valliho a Evu bych dal plnej počet, ale celkově to u mě neni na úplný maximum, takže spíš silný čtyři - takových 85-90%. Zajímavý je pozorovat, kolika lidem vadí ekologický téma. Mně se taky spousta idejí vydávaných za ekologický nelíbí, nicméně v tomhle filmu to vytváří přirozenej a nenásilnej rámec příběhu. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (viac)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)