V tieni

• Česko Ve stínu (viac)

V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny. (oficiálny text distribútora)

Anubiska

50. léta v celé své obludnosti. Vynikající Trojan. Potřebuje někdo ještě nějaký argument,proč nevolit komunisty? Ať se tedy nechá unášet tímto mrazivým příběhem. ()

monika_cz

Úžasná atmosféra, skvělé herecké obsazení (Trojan se role chopil opravdu úžasně) a super kamera. Chvilemi pomalejší, ale za závěr to stálo. ()

Ekenc

Jsem ohromen. Perfektní detektivka z období nejhoršího komunistického marazmu, který je ve filmu dobře znát. Trojan hraje jak z partesu a ostatní herci mu perfektně sekundují. ()

Pimburger

Přestože si myslím, že v 50. letech by komunisti prostě všechny své protivníky vzali a pomocí elektrického proudu a obušků z nich dostali klidně i přiznání k vyhlazení dinosaurů a nemuseli by tak spoléhat na žádné ex-ssáky, tak jenom ta atmosféra stísněnosti je za pět hvězdiček - opravdu výborná práce. Opomenout nejde ani výkon Ivana Trojana, který sice pokaždé dostane přes hubu, ale je tou nejstatečnější a nejlepší postavou celého filmu. I přes nepravděpodobnost se mi líbí poselství, které do filmu bylo vloženo a z tohoto důvodu ode mě tento ČESKÝ snímek dostává plnou palbu. ()

augustin43

Tak takovými nesmysly nás krmí. Kdo byl tím Němcem? SSman, vězeň gulagu, major NDR STASI, nebo nějakej CIA agent? Těžko říci. Z filmu jsme se to nedozvěděli. Kdyby film byl uveden jako politické fikce z nějaké nejmenované země v Karibiku, tak by to celkem šlo. Jinak by film měl respektovat trochu realitu a nemíchat padesátá léta v Česku s představou nějakého umělce, který vůbec netuší co dělá, neb zřejmě v něčem jede. Jelikož však nad filmem evidentně převzal záštitu "průmysl holokaustu" je hodnocen nevím kolika Lvy. Fuj, taková slátanina. To si někdo nemohl nakonec ten finální scénář přečíst a poslední sestříhanou verzi zhlédnout? No, možná, že po těch všech verzích a střizích se už v tom ani to prase nevyznalo, natož nějaký filmař... ()

dj_p_j

Toto fakt dostalo Ceskeho lva za scenar? Ja som mal pocit, ze pozeram na nevydarenu antikomunisticku agitku. Co z dobre natoceneho filmu, ked cely pribeh je uplne mimo realitu? (Vsemocny system na politicku provokaciu pouzije Pata a Mata, zaklincuje to esesakom a necha to vysetrovat policajtovi, ktori nie je o nicom informovany a za 5 rokov si este nevsimol v akom systeme zije. Potom sa tam riesia nejake bezvyznamne dokazy, na ktorych aj tak nikomu nezalezi, ked vysledok je vopred dany a pripraveny). Co si z toho ma divak zobrat? Ze najlepsi sposob ako zastavit hydraulicky mlyn na maso je strcit do neho ruku a dufat, ze sa zasekne? (ak sa nepodari, skuste to este raz s druhou rukou). Takyto nezmysel nevytrhnu ani traja Trojanovia. ()

gerojmanus

Perfektní herecký výkon Ivana Trojana! Buďme rádi, že takovéto české filmy spatří světlo světa a že ještě existují producenti, režiséři a scénáristi, kteří maj "koule" a vytvoří příběh, který patří jak se svým námětem, tak třeba i s výpravou a kostýmy k tomu nejlepšímu za poslední léta v české tvorbě. ()

quido.morava

Zajímavě pojatá detektivka, která je vlastně detektivkou jen kvůli nosnému příběhu. Výborně vyjádřená atmosféra té doby, včetně stylu napodobujícího film-noir. Excelentní Trojan. Do dokonalosti chybí jen trochu větší spád, ale to byl asi záměr. ()

kecal

Pozdě, ale přece. Tak tohle bylo SAKRA velký zjevení v jinak skomírající české filmografii plné různých nedomrdků. Sem tam, trochu prkenné dialogy, ale jinak, na česko prakticky dokonalý scénář. Dobrá režie a snad až na nevýrazného Jiřího Štěpničky dobré herecké výkony. Je smutné, že i dnes se tu najdou mladí komunisté, kteří když už nemůžou pohanit zjevnou kvalitu filmu, tak se snaží aspoň přijít s pohádkou o tom že je to nesrozumitelné a po detektivní stránce mizerné. V tomto směru se dá filmu vytknout pouze to, že je vše zřejmé možná až příliš brzo a divák už jen čeká, kdo že je to ten muž, co to celé provedl. ()

Janek14

Velmi dobře natočená a jedna z nejlepších českých detektivek vůbec. Film výborně pojednává dobu, ve které se odehrává a společně se skvělou hudbou navozuje tematickou atmosféru. Napínavý scénář se vyvíjí až do konce výborně. Herci jsou bezchybní, Ivan Trojan pravděpodobně nikdy nezklame. Konečně česká detektivka se skvělým příběhem a překvapivým koncem. ()

Toombar

Byl jsem vždy zviklí a to že nejlepší je v tuhle dobu Americký film a že české filmy jsou dobré snad jenom ty staré.Ale film Ve Stínu to bere na úplně inej level.Atmosféra komunistického československa,drama,Ivan Trojan,Ivanovo Trojanovo závislost na kouření atd. 8/10 VYNIKAJÍCÍ ()

Yony

Na to že tenhle žánr vlastně moc nemám ráda mě film doopravdy zaujal. Trojan je perfektní a celý je to prostě TAK MOC NESPRAVEDLIVÝ. O tom, stát si za svým i přesto, že to člověk zaplatí...vážně takový lidi existujou? Kde se v člověku bere ta síla...hodně na zamyšlení ()

cidko

Temné krimi,tzv. Film Noir, prošpikováno politickými procesy a vražděním v padesátých let v Československu. Film je výpravný a poprávu zcela unikátní pro českou kinematografii tím, že se zde prvně mísí stará kriminální škola hl.představitele, kpt Hakla/I.Trojan/, v konfrontaci s nastupující silovou tajnou policií a zahraničními experty, v podání maj.Zenkeho/S.Koch/. Film se natáčel v Barrandovských studiích, kde byly postaveny interiéry a byty, dále v bývalém Leninově muzeu v Hybernské, a také v Polsku/Krakow/, Ústí n/l ,na Vrchním soudu, kde byl inspirací proces s Horákovou atdl.. Sympaťák S.Koch je již potvrzen jako hl.představitel nového německého filmu, který se zde bude natáčet v únoru 2017 /WOA/ ()

anevanu

Za mě docela propadák.Napínavý kriminální příběh bych rozhodně nenapsala.Měla jsem chuť na dobrou českou detektivku a místo toho mě čekal antikomunistický politický film.Absolutně zmatený.Tady asi není místo na politické debaty,ale tohle si neodpustím.Když jsem byla malá ptala jsem se svého dědy jaké to bylo za kapitalismu.Přesto,že byl sedlák,kterému sebrali statek.Tak mi řekl,,Tolik dřít jako se muselo v dobách prvního kapitalismu,to by jste vy nevydrželi.ˇ",žila jsem v socialismu o kterém se teď vůbec nemluví ....měla jsem lehkou práci...jako matka po mateřské jen na raní,abych se mohla věnovat dětem. ......jistotu,že za ní dostanu zaplaceno.....spořitelny a banky nekrachovali.....dostala jsem přidělený byt....nehrozilo mi,že skončím na ulici..doktory léky zadarmo...dálnice bez dálničních známek.Život bez korupce a tunelování.Když to bylo za komunismu tak špatné tak proč je pořád i po 28 letech pořád volí....protože ještě stále žijí lidé, kteří si pamatují obě doby.Po převratu v 1989,který byl řízený ze zahraničí.Lidem a studentům vyhovovalo,že nepůjdou do práce.většina stávkujících byli studenti pod 18 let nezkušení bez volebního práva.Neznali to a nevěděli ještě,že v kapitalismu není travička zelenější.I po revoluci 89 se objevili dravci protože po každé revoluci je prostě anarchie kradlo se podvádělo tunelovalo vyhazovali se policisté co měli komunistickou knížku.Ano máme demokracii tedy částečnou můžeme si říkat a psát cokoliv ,krom podpory nacismu.Ale za tu demokracii dřeme neúnosné zdraví nebezpečné práce ,děláme otroky státu ,spoustu toho co vyděláme odvádíme státu,jako poštovní doručovatelka jsem chodila 25km s 30kg batohem na zádech dokud jsem se z toho nesložila .Jeden den jsem oběhla rajon a druhý den se moje tělo zablokovalo a demokraticky jsem skončila v invalidním důchodu.A to prosím ve státním podniku.Takže dědo zdravím tě a děkuju,že jsi mi tenkrát řekl pravdu.Za efekty ve filmu dvě hvězdy černé pozadí a žluté narcisky se mi líbilo ()

peter.m

"Občas jsou věci jinak než se zdají." Z atmosféry 50. rokov v Československu ma až mrazí. Príbeh je trošička predvídateľný a v niektorých pasážach nedotiahnutý do konca, no možno seriálovo by ma táto téma vedela ešte zaujať. Koniec koncov priemerná detektívka, ktorá núti zamyslieť sa, že aj dnes môžu byť veci inak než sa zdá. PS: názor mojej pani: Bez názoru. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (viac)

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)