Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

Leyla

Rozhodně nejlepší film se psem v hlavní roli, jaký jsem kdy viděla... A na konci vymáčkne slzu snad i z největšího cynika:o) ()

Cocteau

Velké překvapení ! Dokonce tak velké, že jsem chvíli váhal, že dám, *****. Wilson a Aniston, nikdy nenatočili lepší film. Hodnocení je přímo uměrné také tomu, kolik vám je a jestli máte děti. Rodiče pochopí. Budete plakat ženy! ()

mandella

Asi jsem ještě neviděla americký vysokorozpočtový snímek z posledního desetiletí, který by život viděl tak normálně. Jistě, většina nás žen nevypadá jako Jennifer Aniston a chlapi mají spíš pleš než blonďatou patku Owena Wilsona, ale to, co film řeší, zažil každý z nás (a to jsem nikdy neměla psa). A ačkoliv nemám ráda slzopudné konce, tenhle jsem si užila "do mrtě". Každopádně v půlce filmu jsem si říkala - děti a psa nikdy, na konci filmu jsem byla přesvědčená, že na obojí vlítnu co nejdřív :-) ale ne, až tak žhavé to nebude, nicméně je to i přes holywoodský styl překvapivě reálné a normální. ()

david666

Teda hodina a půl skoro o ničem. Nejsem pejskař, takže mě úlety nevychovaného psa nebraly. K tomu ještě děj týkající se budovaní rodiny - opět nic pro mě. Za celou dobu jsem se nazasmál, což u komedie je celkem chyba. Ale ten konec - to už bylo na pokraji sebeobětování neslzet:-) Za závěr * navíc, protože takový doják jsem už dlouho neviděl. ()

Iswet

Nevím čím to je, ale tenhle film zrovna nebyl podle mých představ. Těšila jsem se na další komedii s domácími mazlíčky, kteří jsou občas k neuhlídání a dokáží udělat z krásného a útulného příbytku jedno velké smetiště. Celý film mi spíš přišel jako by někdo spojil dva filmy v jedno. První polovina sršela humorem se skvělými scénkami (např. scénka s píšťalkou) a druhá polovina se mi zdála jako typický rodinný film se smutným koncem. Sice jsem se na tenhle snímek velmi těšila, ale bohužel to nesplnilo mé očekávání. ()

mr.sulas

Kdybych na to koukal doma na pc,tak by to bylo za 3,ale jelikož jsem to viděl v kině a dojalo mě to,ikdyž hraje na city stejně jako desítky filmů před tím,ale tak nějak neotřele,dávám čtyři. ()

jsed

Slzotvorný a trocha pridlhý ( hlavne koniec ) aj ked zábavný na mnohých miestach. Nakoniec najviac tam nesedeli JA ( privelmi holywoodsky pojatá matka, nie je pre nu ) a OW. ()

sAreOn

Skoro se až stydím, ale ten jednoduchý recept roztomilého a neposlušného psa na mě opravdu zafungoval. Každý si v tomto snímku najde několik situací, které ho opravdu pobaví. S přivřenými oči přecházím to typicky hollywoodské citové vydírání na konci. :-) Když teď budu chtít psa, tak musí být jak Marley :D ()

Jamall

V podstatě dokonalý doják. Předvídatelný až hanba, od začátku tušíte, čím to skončí a stejně se neubráníte slzám. Zatím neznám nikoho, kdo by se na konci netopil v slzách. Už jen za to zvedám palec nahoru. ()

nefersobek

Jako majitelce jednoročního odrůstajícího štěněte většího plemena mi přišly některé ničitelské scény Marley celkem přehanané - jakoby snad páni tvůrci nikdy neměli sami psa. Jistě, vypadá to legračně, ale snad jen pro neznalé a nedotčené soužitím psem. Přece pes ničí věci hlavně když se nudí a je sám a ne přímo před očima páníčků, jak bylo ukázané v mnoha scénách... navíc mi přišlo dost šílené i to, že mu bylo všechno to lumpáctví dovoleno bez nějakého výchovného působení, Ale i přes mnohé naaranžované scény se mi velmi líbila vcelku věrohodná situace, kdy Marley otevřeným okýnkem auta leze za jeho jízdy ven - pro mě jeden z nejlegračnějších okamžiků filmu, který si dovedu představit i v reálném životě. Nad konstruovanými srandovními kousky psa pak mnohdy vítězily scény z reálného a pravděpodobnějšího soužití manželského páru vypořádávajícího se se zátěží rodinného života v plném jeho proudu. Souhlas, že konec byl tak trošku podrazem na city diváka, zvláště toho, který se ve svém osobním životě musel rovněž vypořádat s odchodem čtyřnohého miláčka a ještě si to pamatuje. ()

Insomniac

Veľmi príjemné prekvapenie. Nedajte sa zmiasť trochu priblblým plagátom s očakávaním niečoho ako je Beethowen. Je to skôr rodinná dráma s komediálnymi prvkami a šibnutým (v tom dobrom slova zmysle:) psom. A samozrejme srdcervúcim americkým koncom... ()

pierre9

Stelesnenie toho, čo si predstavujem pod rodinným filmom, i keď uznávam, že v zľahka nadpriemernom vydaní, čo má na svedomí najmä Wilson. Ale celý film som sa nemohol zbaviť dojmu, že Aniston make-upom pridali min. takých 5 rokov. Alebo je už naozaj taká stará? ()

Bugiii

Velmi milý, upřímný film, který ukazuje život takový, jaký je. Film mě zaujal svou neobyčejnou obyčejností a ke konci jsem se neubránila slzám. Žádné usekané, nevkusné scény nebo ,,americký" konec, jen život jednoho psa, který dokáže víc, než si člověk umí představit. Není co dodat, není co vytknout, 5 hvězdiček... ()

oSiSko

Človek si pri tomto filme uvedomí, čo pre neho znamená pes, čo všetko mu dáva a ako spravil jeho život krajším. Nádherný film pri ktorom odišli aj slzy.. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)