Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonom Brucea Willisa, ktorý síce chrlí kasové trháky, ale nikdy nedosiahne na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by mohol, naopak, cenami vydláždiť chodník, a preto s posilnenou sebadôverou hľadá stále nové a väčšie výzvy. Treťou hviezdou v partii je Jeff Portnoy (Jack Black), ktorý by sa rád zbavil povesti fekálneho komika a radšej sa venoval charakterovému herectvu. Zásadným míľnikom v ich kariérach mal byť vojnový veľkofilm, lenže počas nakrúcania sa niečo zadrhlo - náklady stúpajú, atmosféra hustne a herecké primadony sa nedokážu vžiť do rolí vojakov v hlbinách vietnamskej džungle. Na radu vojnového poradcu vyšle zúfalý režisér svojich hercov do skutočného pralesa, aby z nich stvoril chlapov. Nikto netuší, ako ich táto výprava zocelí. Počas cesty totiž narazia na domorodých bojovníkov, ktorí chcú proti americkej invázii bojovať zubami-nechtami. A zatiaľ čo domorodci pália ostrými, nič netušiaci americkí herci si myslia, že všetko je súčasťou nakrúcania a plánu diabolského režiséra na ich hereckú prípravu a „prevýchovu“. (TV JOJ)

mourinho

Tohle se Benu Stillerovi fakt povedlo. Obvykle k různým parodiím přistupuji docela s nedůvěrou, ale TROPICKÁ BOUŘE mě od začátku tak nějak přitahovala a nakonec i skvěle pobavila. Spousta hlášek, černého humoru a bláznivých nápadů - to je hollywoodská satira plná jízlivých odkazů na známé filmové šlágry, kterou rád všem doporučím. ()

drankeryth

Tropicka burka sa pekne rozbehla trailermi na podivne filmy, ktore su vymyslene. Bolo to zabavne a coskoro sa aj zacal konecne samotny film. Dobra scena uz na zaciatku filmu ma pobavila, ako aj slusnou akciou vo Vietname, ktorej nechybala spravna davka vypusteneho humoru priamo na bojovom poli. V skutocnosti to nebolo naozaj, ale natacanie filmu. Dalej sa to odvijalo v dzungli, kde boli vysadeny herci, kde mali zahral jednu misiu. Tu sa to uz nejako spomalilo a nejako sa to utapalo na jednom mieste z ktoreho sa horko tazko rozbehli vpred, aby to nejako aj ozivilo. Vo filme som postrehol nejake hluche miesta, ktore mi troska rusili dobry dojem zo sledovania filmu. Pri konci sa konecne dostal taky rovnaky priestor pre akciu, ako bol na zaciatku filmu. Keby nebolo toho trocha nudneho miesta uprostred filmu, tak by to bola skvela komedia. Kvantum znamejsich hercov sa tu stretlo, ale to vacsinou v takych minirolach. Najlepsie vyzeral Robert Downey Jr. ako zamaskovany za cernocha a ani Tom Cruise v ulohe plesateho a zarasteneho muza nebol zly. Bol z neho uplne iny clovek, ako vyzera v skutocnosti:) Obcas aj dostali priestor nie moc lichotive slova, ktore ma pobavili, ved co uz, kazdy nemoze byt slusny obcan bez poskvrny na dusi:) Podla mna je to slusna komedia, ktora nikoho neurazi, ze by to bol nejaky prepadak, co by nestal ani za kybel hnoja:) ()

char_t

Na Oscara to není, možná tak toho z větviček... Ale vypnout mozek a užít si krávovinku s parádním mixem komiků, s třešničkou v podobě namaskovaného Cruise, to jo, proč ne? ()

GOREGASM

Úrovní humoru, respektive jeho kvalitou je to sakra nevyvážené a postava Jacka Blacka je žalostně trapná. Když má ovšem Tropic Thunder silnou chvilku, tak to stojí za to a baví. Hlavním motorem je supr nápad vyhostit pár hereckých primadon do vietnamské džungle a ať se kluci ukážou, co v nich je. Z toho vyplývá spousta výborných gagů, kdy herci imrvére křičí "cut", ale klapka nepřichází, viz uplivaný Ben Stiller vs. voják Vietkongu. Sprška narážek na hvězdné manýry, popřípadě konkrétní herecké kolegy je taky boží, no a nelze nezmínit dvě esa v rukávu, přičemž tím prvním je Robert Downey Jr. jehož černobílý herecký výkon je vymazlenou karikaturou všech hereckých chameleónů. V mých očích až druhým v řadě je Tom Cruise coby ultravulgární agent, Les Grossman, který ne vždy trefí hřebíček na hlavičku, ale proslov zakončený hláškou "I WILL FUCK YOU UP" will fuck you up. 80% ()

Ombak▼Penari

Vtip a nápad to má, ale celkově mě to zas až tak třeskutě nepobavilo a nerozesmálo. Hromada vtipů je bohužel spíš trapných, ačkoliv jsou tam i výborné kousky. Fajn je akční a ujetý začátek a konec, ale ani to není žádná pecka. Prostě všechno spíš průměr. ()

Rathalos

Ben Stiller a jeho produkcia,ktora sa v celku vydarila,vtipna zalezitost,na ktorej som sa parkrat zasmial,niektore hlasky su super,hlavne Jack Black je fakt dobry,takze ako komedia na pobavenie je to fajn...:-) ()

Folky

Bohužel přesně typ humoru co mě moc nebaví. Je tam plno skvělých nápadů, super herci a zábava je to slušná, ale nemůžu říct že bych se celou dobu smál nebo si z toho něco zapamatoval. ()

helloween93

Shlédnuto 10 let od první projekce a hodnocení nechávám, suché vtipy, nevyužitý potenciál herecké sestavy. A to mám rád Stillera, Blacka, McCounagheyho i Cruise, ale bylo to hrozně nudné a z Rkového ratingu se nepodařilo vytěžit nic. 2* ()

Knight12

Vzhledem k tomu, že jsem na tom byl v kině musím uznat, že efekty byli na jedničku, to byla opravdu paráda. Co se všák týče zbytku obsahu ... více jak komedie mi tento snímek připadl jako parodie. Nabyl jsem totiž pocitu, že více jak pobavit diváka se autoři snaží ztrapnit co nejvíce možných momentů ve filmu. U filmu jsem se jinak nikterak nenudil, byl spádovitý, dynamický, ... , ale chyběla mu komedialita, jak už se na komedii patří. Film byl na můj vkus až příliš plný trapných situací čímž si u mě film velice klesl. Závěrem snad jen: jedná se o akční jízdu plnou překvapivých momentů, která je však až příliš nasycena trapností a ubohostí, alespoň takto na mě zapůsobil na první dojem. Třeba ve mě ještě vyzraje. ;-) ()

michael_c

Pro mě minimálně na stejné úrovni jako Zoolander - tedy kult hned po prvním shlédnutí. Až vyjde DVD (nejlépe plné bonusů), tak uvidíme co dál. ()

Márduk33

Po hodně slibném začátku jsem čekal, že se film bude ubírat stejnym tempem i dál. Bohužel mi to tak nějak nepřišlo, jako nastalo pír okamžiků, kdy jsem se dost upřímně zasmál. Jinak se zde objevilo několik suchých a nezáživných míst. Je dost škoda, že Stillerovi se nedostalo více prostoru. Tom Cruise zahrál svou dost atypickou taky výborně. Upoutávky na začátku naprosto perfektní. Jo a scéna, jak Stiller probodne tu plechovkou v džungli mi totálně odrovnala. ()

FFs

Tak tenhle film byl pro mne zklamáním.... Možná jsem od něj čekal až příliš... Začátek vcelku dobrý, pak se však film začal propadat do težké nudy, až jsem se dokonce koukal na hodinky - dialogy Stillera a Downeyho byly ubohé a jen chabě vyplňovaly spoustu hluchých míst - na závěr pak opět několik solidních scén. Zoolander pro mne stále zůstává zcela nepřekonán... Slabé 3* ()

Yojimbo

Začnu tím negativním - bohužel má tato komedie řadu hluchých míst, určitého nevyužitého potenciálu a za jednoho z herců Toma Cruise (jakkoliv je tlustý a plešatý, stále je to Cruise). A teď už jen pozitivně - tenhle film mě skutečně pobavil. Už dlouho jsem se takhle v kině nesmál (znáte to, když se smějete tak, že vás pak bolí v krku). Nastartování úvodními upoutávkami na smyšlené filmy je naprosto geniální a i začátek filmu je jedním velkým útokem na bránice. Pak sice tempo zvolní, ale i nepovedené gagy nemohou zabít ten prvotní pocit. Je to neuvěřitelně sprosté, neuvěřitelně brutální, ale také zatraceně zábavné. ()

salamandrr

Jsem frajer, který hraje frajera, který se převléká za jiného frajera*****Tady je ohnivý drak za Speedmana chceme 50 milionů USD jinak ho zabijem! Tak poslouchej ty sráči, celá oblast jižní asie, je pod mojí kontrolou. Nikdy sem ani o tvojí agentuře neslyšel..zjistěte mi něco o tom červeným draku...pane, je to drogová organizace, která má na trhu 1/8 z tržby z celosvětového prodeje drog*****Ty máš ruce?! to ti dorostly?!*****to víš, strhla se bitva mezy Blueray a HD DVD, a vyhrálo bluray, jelikož vždy vyhraje formát, na kterém se prodává porno a který si můžeš pustit v playstationu ()

darkreider

Herecky preplnený crap, ale po druhej projekcii (ano po 4roch rokoch som tomu dal druhú šancu) pridávam tretiu hviezdu, lebo niečo na tej sračke fakt je. Minimálne pestujem olovo je over-the-top scéna. ()

bif

Takhle jsem se už opravdu dlouho nezasmál, Stiller u mě potvrdil, že je opravdu vtipný frajer a schopný režisér, Black, Downey Jr, Stiller a hlavně Tom Cruise hrají opravdu hodně přez svůj obvyklý průměr a film vás sice nerozesměje tolikrát, ale když už tak jste blízko k slzám! A o to přece jde! Po druhém shlédnutí snad jen dodám, že od teď je u mě Ben Stiller první režisérská liga a Cruise s Downey Jr. pro mě naprostá komediální esa (Black jakbysmet), bezesporu nejlepší komedie roku 2008. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (viac)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (viac)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (viac)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (viac)