Vede báječný život, ale ve skutečnosti ho nikdo nemá rád... François je obchodník se starožitnostmi ve středním věku. Má skvěle zařízený byt a báječný život, ale na večeři s těmi, které považuje za své nejbližší známé, ho ohromí zjištění, že nikdo z přítomných ho ve skutečnosti nemá rád. Jeho známí jej považují za arogantního, sebestředného a krutého člověka, který neví, co je to přátelství. Françoisova obchodní společnice Catherine mu nabídne sázku: když jí představí svého nejlepšího přítele, bude si moci ponechat obrovskou řeckou vázu, kterou to odpoledne vydražil na účet podniku. Pokud ne, připadne váza jí. (oficiálny text distribútora)

cab

Francouzske snimky novejsiho data maji porad co nabidnout. Dukazem muze byt komedie o muzi, ktery hleda sveho nejlepsiho pritele. Jakkkoliv divne to muze znit, nenechte se tim odradit. 75% ()

Perry-

Nějak jsem v tom tu komedii nenašel. Spíše mi to přišlo jako drama s odlehčeným stylem vyprávění. Ale celkově to ničím nezaujme a ani to není moc originální. ()

prezdivaka

Tak předvídatelný a schématický scénář se hodí možná na epizodu cyklu Bakaláři a ne na celovečerní film. Jak egoista a sobec prozřel poté, co si přečetl několik vět z Malého prince. Kam se poděla proslulá kvalita francouzských scénářů a filmů 60' - 80' let? ()

Greg25

Mám ráda dobře natočené evropské filmy oplývající nápady a výborným zpracováním a tohle je jeden z těch kvalitních snímků. Příběh o přátelství zpracovaný milým, pohodovým a příjemným způsobem s vynikajícími hereckými protagonisty. Důkaz toho, že evropský film má co nabídnout, jen škoda že české televizní stanice nabízí více slátanin povětšinou z americké či německé produkce a na dobré evropské filmy se dosti neprávem zapomíná. A mimochodem, i když je film prezentován převážně jako komedie, má i dosti smutně pravdivých realistických chvílí. "Vždyť ten stůl má hodnotu! To určitě, je to leda tak pozdní Ikea." 80% ()

Vesecký

Film mě zklamal. Auteuil je jistě výborný herec a seč mohl, snažil ze sebe dělat člověka, jehož veškeré styky se děly přes obchodní transakce, ale ve skutečnosti neměl žádého přítele. Po delších peripetiích, v nichž se snažil dbát na rady jednoho řidiče taxíků, který byl ve společnosti velmi oblíben a jeho jedinou "vadou" byla tréma, která mu znemožňovala vytěžit něco z jeho velkých vědomostí. Nakonec byl dotlačen do "Milionáře",v němž mu právě Francois dopomohl svou radu "přítele na telefonu" k výhře milionu eur. Celým tím filmem se táhlo trapné Francoisova hledání nejlepšího přítele, přičemž vše směřovalo k mravokárnému poučení, že za peníze si přítele nekoupíš, že v přátelství je něco mnohem vyššího. Nu, a opět mě nezklamala skutečnost, že se Francoisova společnice přiznala, že je lesba...Takže asi ještě ta jedna hvězda dolů. ()

Rathalos

Tak toto urcite komedia nebola,aj ked obaja herci v nich vacsinou hraju,Dany Boon je moj oblubenec a aj tento film bol prijemny,mily o zrodeni priatelstva dvoch uplne cudzich ludi,francuzske filmy maju svoje caro...:-) ()

godspeed

nápad dobrý, provedení téměř za pět. jako natočit film o důležitosti přátelství v životě každého shledávám fajn, ale takhle unylý a vyumělkovaný příběh, to se jen tak nevidí. poslední dobou nemohu francouzské filmy nějak vystát. ()

altaica

PRO MUŽE:Chlápek jako každý druhý. Obchodník s uměním v zajetí čísel. Diář plný schůzek na týdny dopředu. 15 denně. Zvláštní antická amfora. Legenda praví, že ji přítel zesnulého naplnil po okraj slzami a pak umístil do hrobky. Vydražena za nesmysl. Hodně vysoký nesmysl. Společnice obchodníka mu vmete do ksichtu, že nemá žádné přátele – přitom se jen tak mimochodem přizná, že je lesba a její lízátko, pardon, snoubenka s nimi sedí u společenské večeře. Uzavřena sázka – 10 dní na to, ukázat, že má nejlepšího přítele. Kdo vyhraje má vázu. A začíná eskapáda se zjišťováním, kdo je vlastně přítel. Daniel Auteuil ve vynikající formě a famózní výkon poměrně neznámého Danyho Boona zdobí hořce úsměvnou francouzskou komedii.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Muži jsou někdy skutečně “valiace sa kameně” , proplouvají životem spokojeni sami se sebou i se světem kolem nich. Emoce zakopané kdesi v hloubi nitra. Stačí připitomělá sázka na jejich probuzení? Výuka MUS (milej, usměvavej, srdečnej) je někdy větší záhul než rachota v uranovej dolech. Žádná crazy řachanda, ale inteligentní, laskavý humor ve francouzském balení. Doporučuji.          UKÁZKY:Mnoho chytrých knih vám poví, jak přátele získat, jde však jen o účelová přátelství na pracovišti. Vztah k druhé osobě se posuzuje pouze podle míry jeho užitečnosti. To však nemá nic společného s tím pravým přátelstvím, které se nedá koupit. Láska se někdy prodává, ale přátelství nikdy. //Nic si z toho nedělejte, hádka mezi partnery při takovém věkovém rozdílu je ..... Věkový rozdíl mezi otcem a dcerou mi připadá normální!!!!//Co tu děláš po tmě? Jsem tu s kamarádem, s jediným přítelem. Pil jsi? Hm.// Vaši jsou moc fajn. To jo. A co vaši? Ty sou mrtví. ()

boombang

Francouzi ještě nezapomněli, jak se točí dobré filmy. Je to hřejivé, trochu smutné a optimální k zakončení rušného pracovního dne, kdy si chcete u televize ttochu odpočinout. Komedie bych tomu ale neříkal. ()

Gregor_Samsa

Příjemný film, v němž se momenty trapnosti, WTF, úsměvnosti, lidskosti, vtipu a hřejivosti hezky a rovnoměrně střídají. Začátek mi úplně neseděl, ale pak mě příběh několika svými obraty v druhé polovině docela vtáhl a za závěr jsem byl rád. Oddechovka pro karanténní večer. [70%; 2020-03-24 Home sweet home] ()