Vede báječný život, ale ve skutečnosti ho nikdo nemá rád... François je obchodník se starožitnostmi ve středním věku. Má skvěle zařízený byt a báječný život, ale na večeři s těmi, které považuje za své nejbližší známé, ho ohromí zjištění, že nikdo z přítomných ho ve skutečnosti nemá rád. Jeho známí jej považují za arogantního, sebestředného a krutého člověka, který neví, co je to přátelství. Françoisova obchodní společnice Catherine mu nabídne sázku: když jí představí svého nejlepšího přítele, bude si moci ponechat obrovskou řeckou vázu, kterou to odpoledne vydražil na účet podniku. Pokud ne, připadne váza jí. (oficiálny text distribútora)

Dale

Toto nie je komédia ani omylom. Či témou alebo dejom to komédiu v ničom nepripomína, skôr ide o sociálnu drámu, možno s maximálne dvoma úsmevnými momentmi. Pozrieť sa to dá, ale dlho to v pamäti neostane. Priemer ()

Padme_Anakin

Daniel Auteuil tentokrát jako dokonale sobecký, k ostatním lidem naprosto lhostejný obchodník se starožitnostmi a k němu Dany Boon v roli sympatického, milého, dobromyslného řidiče taxíku v příjemném filmovém pohlazení o přátelství.. ()

slunicko2

Úsměvné a lehce dojemné. 1) Udělat kvalitní film o přátelství dvou mužů středního věku je tanec mezi vejci. Z jedné strany hrozí nevěrohodný patos, z druhé na vás jukají homosexuální konotace a za bukem čeká na svou příležitost faleš. Zkušený 59letý režisér Patrice Leconte se všem nástrahám úspěšně vyhnul, byť i za cenu jisté naivity a prvoplánovosti. Výborný 56letý Daniel Auteil (obchodník Francois) a stejně tak dobrý 40letý Dany Boon (taxíkář Bruno) zvládli své role na jedničku. 2) Spoiler. Tak trochu jsem očekával, že Bruno po výhře nabídne peníze Francoisovi k úhradě jeho dluhu, čímž by se příběh pěkně završil. Ale chápu, že množství cukrkandlu, které divák musí během promítání spolykat, je už tak velmi vysoké a při použití mnou navrhovaného konce by obezitologové mohli sledování filmu úplně zakázat. ()

easaque

-4* malý nenápadný skoro televizní film, který však svým civilním pojetím hravě převálcuje mnohé známější filmy. Navíc svým lehkým humorem je mnohem stravitelnější pro široké publikum. Herecké obsazení je taky příjemné a vše funguje tak jak má. Takže čtyři hvězdičky jsou zasloužená odměna a tolerance patří nejen do vztahu [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Len Taka spolocenska konzervacka, Auteuil je herec -chameleon, ale nic sa tam nedeje, akurat zistil, ze ho nikto nema rad.Preco dam priemer, je ta vec, ze najvacsi boj si musel vybojovat vo vnutri a nie s okolim. 56 % ()

Kwaichi

Mnohé ankety a analýzy dokazujú, že francúzi sú jedným z najsmutnejších a najdepresívnejších národov sveta. Preto sa nečudujem, že námetom tohto filmu je príbeh osamelého človeka, ktorý sa zúfalo snaží nájsť aspoň jedného priateľa. Ak chcete vedieť, čo priateľstvo znamená a aké sú jeho zásady, odporúčam aj Vám zhliadnúť tento film. ()

dr.fish

V jednoduchosti je krása, což v tomto případě platí dvojnásob. Člověk bez přátel je třtina ve větru se klátící a hledání přítele může být pěkná patálie. Ve francouzském pojetí je to ale především poetický příběh, který s neuvěřitelnou lehkostí vede k očekávanému šťastnému rozuzlení. Od začátku je vše dané a jasné a přesto to fuguje skvěle. Skvělá režie a tudíž i film, stojící na Auteilovi a jeho nejlepším příteli...90% ()

T-pack

No určitě to není komedie. Určitě se neděje žádně originální téma. A určitě je to pitomina. Přesto, má to pár momentů kdy se člověk i uchichtne a aspoň to nějak vypadá. Mohlo to dopadnout ještě hůř. Na skládání puzzlů dobrý. ()

danoo

Spolumajiteľ galérie François Coste (Auteuil), jeden z tých existencialisticky osamelých v dave, impulzívne kúpi na aukcii starú grécku vázu s vyobrazením Achylla a Patrokla . Jeho obchodná spoločníčka s ním uzavrie o ňu stávku. Má desať dní na to, aby predstavil svojho najlepšieho priateľa. A tak stretáva taxikára Bruna (Bonn), ktorý sa zdá byť jeho presným opakom... Leconteho komédia stojí (a rozhodne NEPADÁ) na výkonoch Daniela Auteuila a Danyho Boona. Auteuil je francúzskym národným pokladom, dokáže zahrať skutočne kohokoľvek a Boon mu neustále šľape na päty. Skrátka, jednoduchý a očarujúci film o priateľstve, resp. o ceste k objaveniu priateľstva, čo sa skrýva za naším sebectvom, workoholizmom a nevšímavosťou. ()

noriaki

Smutný, ale velice citlivý a povzbudivý snímek o pravé podstatě přátelství. Navzdory slibům producentů nejde o komedii, spíše o inteligentní podívanou s několika úsměvnými momenty, hlubokou pravdou a nádherným finále. Obrovským plusem je obsazení. Dany Boon předvádí svůj vysoký standard, avšak pravým esem je Daniel Auteuil. Jeho ztvárnění citově vyprahlého člověka, neschopného navázat jakékoliv pouto s kýmkoliv je bezchybné. Perfektně vybraní vedlejší herci doplňují zážitek. Skvělý film, rozmanitý jako přátelství samotné. ()

Heraldika

Jedu si poslední dobou na vlnce francouzských filmů a tenhle je jeden z těch milých a příjemných. O tom, jakou cenu má opravdové přátelství a jak je někdy těžké ho najít. Thank God za moje skvělé kamarády, tímto je zdravím! ()

Billie777

Mám ráda filmy o přátelství. Někdy dojímají víc než filmy o lásce. Francie umí točit komedie s citem, inteligentním humorem a navíc má výborné herce, stejně jako tuhle charismatickou dvojici. Konec byl dojemný a zatraceně krásný. Celý to bylo krásný. ()