František (Josef Polášek) má vlastnú psychiatrickú ordináciu a veľa klientov. S manželkou Eliškou (Ela Lehotská) sa práve nasťahoval do nového domu. A navyše – navyše je sukničkár. Jedného dne však šliapne vedľa a spustí tým ťažko kontrolovateľnú lavínu udalostí. Stratí prácu, žena ho vymení za jeho bývalého pacienta, a tak mu nezostáva nič iné, len ležať v izbičke u mamičky (Zdena Hadrbolcová). Tá synáčika obdivuje, čo sa nepáči jeho staršiemu bratovi Milošovi  (Leoš Noha). František nevie nájsť uplatnenie, a tak sa nakoniec nad ním Miloš zľutuje a ponúkne mu miesto učiteľa v autoškole, ktorej je majiteľom. Nie je to jednoduché obdobie, ale František sa nevzdava. Krv do žíl mu vleje Eliškino skrývané tehotenstvo a možnosť byť otcom... (TV JOJ)

italka63

Nevyhledávám české filmy a to, že jsem viděla tenhle, byla shoda náhod. Ale zase tak strašné to nebylo. Josef Polášek, coby psychiatr bez práce, dokázal nádherný psí pohled znaveného baseta, kterému neprávem odnesli misku s vodou a byl ten typ chlapa, kteří jsou sice v chlapském měřítku v menšině, ale přesto jim totální vyhynutí nehrozí. Jak to bývá, čím vyšší inteligence, tím větší jelito v běžném životě. A podařená, starostlivá mutti v podání Zdeny Hadrbolcové, ta byla dost dobrá. Zkrátka a dobře, chvilkama dobře pamatovatelný film. ()

CageDepp

Od tohodle filmu jsem čekal hroznou nudu, když jsem viděl hodnocení a jsem mile překvapen. Obyčejný příběh na který se dobře kouká i hudba byla dobře vybraná. 70% ()

mae-geri

Tento film me moc nenadchnul. Sice jsem k nemu pristupoval jako k odpocinkove zalezitosti, u ktere se nemusi moc premyslet, ale i tak dokazal zklamat. Dej je jednoduchy, nicim neprekvapi a dost se vlece. Ani herecke vykony na hodnoceni moc nepridaji. Nikomu jsem nefandil, byli mi docela ukradeni. A i kdyz je tu par vtipnych momentu, radsi se mrknete na neco jineho. ()

Skip

Nenáročné a lehce zábavné. Jednou se podívat a to bohatě stačí. Nic z toho v člověku nezůstane, ale rozhodně nemám pocit, že jsem zbytečně promrhal čas. A navíc Zdena Hadrbolcová byla výborná. ()

kajas

Nejzásadnější problém této pseudokomedie je podle mě v obsazení titulní role, protože Poláškovi toho proutníka a milovníka prostě věřit nejde... ale i Prušinovský musel nějak začínat. ()

Eldrick

Polášek je dobrej v reklamách nebo v IVÁNKU, KAMARÁDE, ale tady je totálně nepřesvědčivej a děvkaře-debila mu věříte snad ještě míň než Macháčkovi v NESTYDOVI. ()

Gereth

Zbytečný film s více či méně chatrnými hereckými výkony. Komedie bez jediného lepšího vtipu. Výsek z existence patetického chudáka, který neví co ze životem. Nenapadá mě postava, scéna či myšlenka, kvůli které by stálo za to tento snímek vidět a už vůbec nemám páru, co někoho vedlo k tomu, něco takového natočit. // 10% ()

maverick10

Josef Polasek zde naplno uplatnuje svuj talent, coby naprosto perfektni ztvarneni debila. Jeho herecky projev zcela inkliminuje do prazdna a naplno tak vynikne maximalne na festivalu Mezi ploty. Samotny film je prazdny a nema co nabidnout. Humor ani dramaticke sceny proste nic. Tento film je presnym dukazem nedostatku fantazie, kreativniho mysleni a jakehokoliv napadu ceskych tvurcu. Presny obraz ceskeho filmu poslednich 20 let, ktery smeruje do mist, do kterych se odvazi podivat jenom celnik. ()

HappySmile

Úvodní scéna slibuje vtipnou podívanou, jak se ale dost rychle dozvíme, šlo jenom o "reklamní tahák" a zbytek filmu se táhne v úplně jiném duchu. František je děvkař je průměrnou, celkem nudnou podívanou. Otázkou taky zůstává, jak zrovna tenhle chlap může dostat každou, kterou si zamane... (Nic proti Jozefu Poláškovi, ale jako Don Juan zrovna nevypadá.) ()

Antabelus

Když nejvtipnější scéna, resp. záběr kamery trvá 5 vteřin a je hned tím prvním záběrem filmu, který divák vidí, to se pak těžko tvoří komedie. Nechápu. V případě tohoto počinu se opovažuji použít tvrzení "všechno špatně". ()

Martin741

Scenar je o nicom, kopa nudy a prazdnych dialogov vo filme suverenne vladne. Tymto sa ukazuje jedna velka bieda ceskeho filmu po roku 1989. 5 % ()

rakovnik odpad!

Film postavený na neohrabaném projevu a humoru s kamennou tváří Josefa Poláška. Já jsem se nebavil ale vůbec, spíše jsem měl trapné pocity při sledování filmu a netuším, zda mu někdy dám druhou šanci. ()

dezorz

Tvorcovia filmu sa asi na poslednu chvilu zlakli a nazov filmu Frantisek je debil rychlo zmenili. Nik im nepovedal, ze horovnako mohli premenovat na Tento film je blby, nic to na kvalitach nezmeni. ()

Jino

Taková neslaná nemastná komedie s neslaným nemastným Josefem Poláškem... Co jsem přesně čekal, to jsem taky dostal. 50% ()

Dannysek4U

Ten optimismus bych mirnil, ale nic to nemeni na faktu, ze Frantisek je docela prijemna komorina, ktera by nemusela nikoho moc urazit. Jen dej to ma drobet zmatenej, respektive mirne neuzavrenej, neohranicenej a zbytecneš dojmovej.. Ale docela me potesil ten Polasek. Ne teda ze by tu hral kdovijakej partes, proste je tu za truhlika, kterej si nemuze pomoct, ale neni spatnej. A Leos Noha vladne, nejlepsi syn naseho naroda :o))))) ()

Redík

Komedie?? To opravdu ne! Za celou dobu sledování filmu jsem se ani jednou nepřistihl, že bych se smál. Film o muži, který hledá svou cestu životem, potom co několikrát podvede svoji ženu a ta ho nakonec vyrazí z domu bych spíše viděl jako televizní drama vysílané někdy v podvečer na České televizi. Rozhodně ne jako masivně propagovanou "úspěšnou" komedii uváděnou v kinech. Lituji těch co se do kina vypravili, aby tento film zhlédli. Film je postaven na hereckém výkonu hlavní postavy, tedy Josefa Poláška, ale musím bohužel říct, že jeho výkon nebyl zrovna dvakrát přesvědčivý. Přitom ta role mohla být tak krásná, kdyby se ji chopil dobrý herec a film by to také pozvedlo o trošičku nahoru. Nezachránil to ani Petr Čtvtníček, od kterého jsem to po posledních filmech ani nečekal, tudíž si František je děvkář může stoupnout po bok Posledních plavek a utopit se v bahně čekého filmu. ()

McLushi odpad!

Tohle že má být komedie? Já se teda moc nebavil, jestli jsem se zasmál jednou, tak přeháním. Je to stupidita a ani pár sprostých slov to nezachrání.... ()