Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Pepinec

Jsem z toho trošku zmatený, protože bych nikdy předtím do Garfielda neřekl, že si po nocích hraje na Spajdýho. Co na to John? No ale k věci. Celý ten amazing biják místy visel na pavoučí síti, naštěstí ho ale zachytila moje dětská komiksová duše a hlavně pak Emča Kamenová, pro kterou bych ocas usekl nejedné ještěrce. Hit letošního léta (ano, můžeme si o tom myslet každý své...) se očividně bere s nadsázkou, a tak po své vůli klidně berte s nadsázkou i moji hvězdnou odměnu. ()

KlárkaS

Bylo to dobrý! Těším se na dvojku, tam těch pravejch spider-manovskej hlášek bude totiž třikrát tolik. A ať se vrátí Webb, umí natáčet fakt pěkně a některý klipový sekvence jsou ach och ach. ()

JohnnyD

Webb napľul Raimimu do tváre. Takto sa točia filmy. Pravdaže nie je to dokonalé - v ére Dark Knighta je to predsa len stále starosvetský komiks, no ktorý hrdo patrí do 21. storočia a neostáva zaseknutý v 90tych rokoch. Na rozdiel od Raimiho filmov má totiž komplexný príbeh, skvelo rozbehnutú vnútornú mytológiu, nerobí si permanentne zo seba žarty, humor je tu vtipný a nie trápny, film nie je prepchaný vatou a z dialógov nebolí hlava. Pri sledovaní som si dokonca uvedomil, že mi je úprimne jedno, či si Peter oblečie kostým. Pre mňa skoro ideálny Spider-Man, ktorý skvelo mieša seriózny komiksový fatalizmus, dôraz na realitu v post-Nolanovských komiskových filmoch a humor, ktorý k Spideymu neodmysliteľne patrí. ()

playboxguest

Ani lepší, ani horší než Spidey od Raimiho. Garfield mi byl překvapivě sympatický (sympatičtější jak Maguire), Emma Stone zas překvapivě zapadla jak šedá myš (a to jí mám poslední dobou hodně v lásce). Finále je trochu přepisk (během vteřiny se všichni stočí na stranu spider-mana), romantiky by taky mohlo být méně, zbytek je ale svižná jízda plná zábavných momentů. 3D:*** Poprvé jsem navštívila 3D projekci v kině, abych zjistila rozdíly proti 3d tv a řekla bych, že efekt je dočista stejný. V případě Spider-mana je ten efekt však takřka nulový. Až na pár závěrečných průletů po obloze... ()

Boogeyman

Tohle stálo 230 milionů dolarů? Kam se ty prachy poděly, dyť tam je jen pár špatných triků jak se spidey kolíbá na provázku městem, jedna lesklá přerostlá ještěrka a několik téměř komorních rvaček. Ale to by bylo to nejmenší, kdyby to celkově nebylo vyloženě trapný. Parker je tentokrát za machýrka napřesdržku, na nervy leze také vševědoucí strejda s hysterickou tetičkou, hlavní záporák je to nejmarnější co jsem kdy v komiksovce viděl - co to má jako za motivace?!? Scéna s chrabrajma jeřábníkama je pak vyloženě srandovní, to si snad opravdu musel scénárista dělat prdel! Výčet píčovin by byl opravdu neskutečně dlouhý....Má to světlé chvilky, především ve scénách s Emmou Stone, ale jinak by to mohla být celkem vtipná parodie na Raimiho Spidermany. ()

Nin

Možná moje největší zklamání tohoto roku. Mám rád komiksy a Spider-man je moje nejoblíbenější postava, tak jsem velmi uvítal jeho reboot, protože Raimiho Spidey byl sice hodně fajn (kromě trojky), ale dokázal si pěkně pomrvit spoustu skvělých motivů z komiksu (jeho lásky byly špatně udělaný, Spidey nehláškoval, padouši byli všichni ve skutečnosti strašně hodní a tím nezajímaví...). Těšil jsem se na povedenou moderní jízdu, dostal jsem film, u kterého jsem se opravdu bavil asi stejně dlouho jako jsem se u něho cítil trapně. Vezmu to ale spíš bodově: Zápory: Tetička May je mladá a její postava nefunguje. Smrt Strýčka Bena se stane jakoby mimochodem a je to jedna z mnoha "zabitých" scén. Spidey sice hláškuje a kecá, jen jaksi není vtipnej. Gwen Stacyová je tu naprosto nudná groupie a Parker (bolestivý povzdech) je naprosto trapnej asociál. Já vím, že ho chtěli udělat trochu "geeky" a trapného, ale takhle je jenom ujetý ho sledovat a ještě ujetější sledovat, jak mu Gwen leze do zadku. Lizard vypadá naprosto nezajímavě, jako nějaká želva ninja na steroidech. Padnoucí bílý plášť á la komiks má jenom chviličku (a hned vypadá o 100 % líp), podobně jako má chvilku, aby se neřeklo, Doctor Doom svou známou masku ve filmu Fantastická čtyřka, který je mimochodem - bože, kdo by to byl řek - povedenější film než tohle. Na závěr tu je podivná režie, která neumí vytěžit jinak zajímavé scény (ať už vtipné nebo dramatické) a scénář s několika hloupými a i na komiksárnu nelogickými scénami. Klady: Kostým je sice trošku překombinovaný, ale zase je docela fajn "creepy", což svým způsobem k Spideymu dost sedne. Najednou totiž dává smysl, že takového indvidua by se obyčejní lidi báli. Curt Connors je docela fajn, strýček Ben je poměrně sympaťák a hlavně Denis Leary jako kapitán Stacy je parádní. Ostatní vedlejší postavy (kromě tetičky May) sice vypadají dobře, ale s jejich chováním je to horší. Dále několik fajn akčních scén, kterých ale není zase tolik a nejsou tak dlouhé, jak by občas mohly být. Zde je ale vidět určitá představivost a hlavně spousta známých Spideyho pohybů. To je jeden z největších plusů filmu. ... No a to máme z kladů všechno. Takže jak vidíte, zápory slušně válcují klad a já u tohohle filmu více trpěl, než si ho užíval. Hlavně mě nejvíc mrzí ten absolutně promrhanej potenciál. Takže pozitivně na konec - Čtěte komiksy, tam to Spidey většinou rozjíždí nesčetněkrát víc než tady. (5/10) ()

Madsbender

Celé je to tak nejak nemastné-neslané, akoby sa Marc Webb nevedel rozhodnúť, ako chce vlastne film natočiť. Na jednu stranu je to celkovo pomerne pochmúrne a temné, na stranu druhú sa to však Webb akoby snaží dohnať odľahčeným soundtrackom (ktorý mi ale vonkoncom nesadol) a za každú cenu vtipným "Spíďom"(čo mi rovnako nesadlo). Celkovo pôsobí tento pokus tak trochu trápne a čiastočne to zachraňuje len môj obľúbenec Andrew a krásna Emma Stone, ktorým sekunduje psychotický Ifans. Strýko a teta boli spracovaný pomerne nezáživne a vlastne sám neviem, prečo dávam miesto 2* 3. Snáď za to môže fakt, že mám Spíďu rád a neviem ho úplne zavrhnúť. Aká veľká je ľudská pochabosť. 50% UPDATE: Po opätovnom pozretí znižujem, Andrewa mám rád a Rhys je super, ale to celý film neutiahne. Webb je proste babrák a hollywoodsky parazit. Na hranicu s ním! 40% ()

sheen

Fůha, totálně omladěný "twilight" restart Spideyho se povedl. Samozřejmě Raimimu prvnímu dílu se vyrovnat nemůže, jde si svou vlastní cestičkou a má dobře nakročeno na pokračování. Stan Lee jako obvykle zajímavé cameo:) ()

Indiana

Ze Spider-Mana sem nikdy odvařenej nebyl, ale tady mi byla ústřední dvojice o dost sympatičtější než v případě Raimiho trilogie, která byla sice taková barvitější a hravější, ale Maguire s Kirsten Dunst si tam neustále zírali ubuleně do ksichtu kvůli každý blbosti a to sem nemohl vydržet). Chyběl mi tu James Franco a působilo to o něco lacinějc než třeba trojka, ale i tak se mi to docela líbilo a skvělej byl i Martin Sheen. Asi bych to řadil asi na úroveň všech předešlejch dílů. ()

Pilda17

Rozhodně lepší než třetí díl, což jsem ani nečekal. Trailer nezaujal tolik, takže odkládání nového Spider-mana bylo na místě. Prvnímu dílu se nevyrovná ani náhodou, ale k druhému dílu se blíží. Akce byla slušná, scénář byl slabý a v dalších dílech by se chtělo zaměřit právě na něj. Andrew Garfield sedí méně než Tobey Maguire, ale naopak plus dostala Emma Stone, kterou jako herečku mám velmi rád. Menší sympatie si Amazing Spider-Man získal, tak doufám, že se v dalších dílech Marc Webb předvede více.. 6/10 = 69% ()

Aky

Technicky zase chlup dál, ale hlavně příběh a jeho motivy jsou barvitější, hlubší a pestřejší než v předchozích variantách. Rhys Ifans se mi nejevil jako ten správný padouch, což ovšem může být záměr a předznamenání jeho dvojaké role v dalším pokračování, které naznačuje samotný závěr. Zato Andrew Garfield je naprosto dokonalý. Ve všech rovinách - jako ušlápnutý teeneger, stejně jako teeneger udivený z toho, co se to s ním děje a jaké vlastní schopnosti najednou objevuje, a zrovna tak jako Spider-Man - suverén. ()

Rosaviva

Nikdy bych netušila, že to o Spidermanovi řeknu (protože předchozí filmy s Tobey nesnášim), ale tohle bylo vážně skvělý. Čekala jsem od toho hodně, podle reakcí kolem mě, a věděla jsem, že se mi to bude líbit už jen protože tady se narozdíl od předchozích Spidermanů bylo na co dívat, ale vážně mě to až překvapilo jak to bylo skvělý a vtipný. Andrew byl naprosto skvělej, nemám co vytknout. "Someone has been a bad lizard." 5* ()

Deimos

3D KINO/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// PLUS: je rozhodně to, že byl natočen restart a byl natočen výborně, dle mého takhle měl vypadat první díl původní trilogie, Andrew Garfield je neskutečnej sympaťák a přestože v kostýmu působí trochu hubeně, tak o to je uvěřitelnější, současné trikové možnosti navíc dávají divákům krásnou podívanou MÍNUS: jestli se tvrdí, že záporák je slabší, tak je to pravda, ale úplně mi to nevadí, protože děj vás zaměstná natolik, že to moc nebudete řešit a spíš si budete užívat všeho okolo a taky zrodu samotného Spider.Mana***(Celkem 94%)***Jestli-že někdo na restarty nadává, tak tentokrát nemá důvod. Amazing Spider-Man je ve všech směrech povedený a ucelený. Z kina si odnáším skvělí zážitek/// PS: Tohle je můj dvoutisící komentář a proto je načase trošku zmodernizovat a vylepšit styl hodnocení .-) ()

Foox

Webb rozhodně potvrzuje svoje kvality hlavně ve výběru a vedení herců, v čemž rozhodně trumfuje Raimiho. Jinak těžko tyhle filmy srovnávat, ani jednomu nelze upřít zjevné kvality. Hlavní rozdíl je ale v budování atmosféry a stylu vyprávění režisérů. Webb se snaží k látce přistupovat realisticky a spíše prodává film jako "rodinné-romantické" drama, na rozdíl od Raimiho, ten nám servíruje pořádnou komiksárnu. I když nemám k filmu žádné výhrady a líbil se mi, nemůžu se zbavit pocitu zbytečnosti. 70% ()

Allien.9

Nový "Spider-Man" je všechno, jenom ne AMAZING... Restart sliboval temnější pojetí příběhu, tvůrci ovšem jaksi zapomněli podotknout, že ono "temnější pojetí" znamená prvních 5-10 lehce batmanovsky působících minut, jež se zaměřují především na Peterovo dramatické předání do rukou tetičky a strýčka. Pak už to jde jenom z kopce, takže to vezmu hopem... Děj je okopírovaný a předvídatelný, postavy taktéž, přerostlá ještěrka je naprosto nevýrazná, vtipy ujdou, dodatek postrádá atmosféru a působí hloupě. Za zmínku stojí akorát hudba (wow, wow, wow) a některé akční scény (honička se skupinkou násilníků, mistrovský únik před kulkami natvrdlého policisty atd.), se kterými souvisí další a zároveň poslední závažné mínus, a to scény nablblé. Zatímco u Raimiho jsme je přecházeli s úsměvem na rtech (např. Spideyho chvilková slabost ve vlaku), v této - údajně vážnější - verzi působí jako pěst na oko (jeřáby, záchrana chlapce z hořícího auta, promenádování se po Oscorpu, nepochopitelný obrat ve Flashově chování atd.)... Takže jaký je finální verdikt? Jako čtvrtý díl s Maguirem (popřípadě jako úplně jiný film o maskovaném super-hrdinovi) ANO, jako restart pavoučí série NE. A pokud vám vážně připadá, že je Andy "lepší" Spider-Man než byl Tobey, tak jsem asi magor a měla bych se rychle přeorientovat na něco méně náročného. Třeba na romantické filmy podle Rosamundy Piltcher.;-) ()

HAL

Z ultimátní hlouposti ASM mně doslova rozbolela hlava, tohle se nemohlo líbit snad nikomu, nebýt těch origin prvků opsaných od Raimiho originálu by to byla sračka na úplně stejné úrovni jako Green Lantern - ale s horšími triky díky kterým to vypadá jako machinima z videohry. Ještě že Raimi taky stáhl laťku s nepovedenou, i když ne až takto tragickou trojkou - takže mě tolik neláká srovnávat tuhle patetickou blitku s redardovaným scénářem a ještě retardovanějším záporákem s, i po deseti letech stále nedostižnou, dvojkou. 4/10 ()

liskam

Nově zpracované "zrození" Spider-mana. Je o dost povedenější než to, z roku 2002. Přestože jsme se nevyhli Americkému patriotismu a několika naivním chvilkám. Jako celek se na to dalo koukat, hlavně první polovina filmu mě opravdu bavila. 4* dávám, protože ve srovnání se starším Spider-manem se mi tenhle líbil o dost více. Pokud bych neměl srovnání dal bych 3*. Takže za mě 65% ()

mzss1

|72%| Amazing Spider-Man určitě nedělá ostudu trilogii od Raimiho. Sice ta trilogie je u mě téměř bezchybná, přesto si tento rádoby remake přijde na své. V podstatě se nedá co vytknout. Žádnou viditelnou a zásadní chybu zde nespatřuji. Spíš určité nedostatky a i ta okoukatelnost tu je. Třeba emoce a vztahy mezi postavami – to mi tu dost chybí, v druhé polovině filmu mě už nic nepřekvapí, ani finále. Přesto je tu dost kladů. Akce je výborně natočena, první půlka snímku se pozvolna rozjíždí, pár nadlehčených a i trochu vtipných scén tu je, zajímavý příběh, solidní hudba od skvělého skladatele Hornera. Prostě plno kladů. Pecka to není, ale ty 4* dávám s klidnou duší. Hlavní představitel Spider-mana není taková jako v té Raimoho trilogii, ale i tak svoji roli sehrál obstojně. Ostatní herci celkem v pohodě až na Spidermanovu tetu, která mi nesedla vůbec. Není co dodávat, ještě se k tomu někdy vrátím. ()

kingik

Restartovaný Spiderman se tak úporně snaží nemít nic společného s trilogií ve které rozhazuje sítě Tobey Maguire až uvízl v síti půměrného scénáře ze kterého sotva mohlo vzejít něco mistrovského, ačkoliv režisér Marc Webb udělal co bylo v jeho silách. Do pavoučích sítí se tentokrát zamotal Andrew Garfield a dělá vše proto, aby jeho předchůdce Maguire byl zapomenut, ale to není zrovna snadný úkol pro jeden film. Ostatně film si takových nesnadných úkolů vytýčil hned celou dlouhou řadu, ale přibližně jen polovina z ní byla uspokojivě splněna. Andrew Garfield jako obyčejný středoškolák Peter Parker, který by jím nejspíš zůstal nebýt osudného pavoučího kousnutí ve vědeckém ústavu, se do role studenta hodí víc než Maguire a touhle první velkou rolí by mohl definitivně prorazit mezi velké herecké hvězdy. Film je hodně dlouhý a jeho první polovina je utahaná a přinejmenším průměrná. Peter Parker v ní mimo jiné přijde o svého milovaného strýčka jež byl pro něj druhým tátou a kterého zastřelí přímo na ulici prchající zloděj, vyřídí si účty se školním tyranem, chce udělat dojem na blond krásku ze školy, které zřejmě není lhostejný a hlavně nabyde zázračných schopností. Pohybovat se po stěnách, mít nadlidskou sílu, zdolávat výškové budovy a v ulicích si vzít dohled nad zločinem. Jenže na nějakou pořádnou akční scénu v první hodině nezbylo místo. Myslel jsem si, že se to napraví ve druhé polovině filmu ve které zpočátku přátelský vědec po nepodařeném pokusu zmutuje do podoby obřího ještěra po získání DNA z ještěrky. Parker se tak trochu cítí za tuhle mutaci zodpovědný když dodal profesorovi svoji rovnici vypracovanou za účelem vědeckého pokusu, který se zvrtnul. Ani v druhé polovině to nebylo po akční stránce nijak žhavé. Akce se sice rozběhla, ale zmutovaný profesor postrádal jakoukoliv šanci brát jeho proměnu seriozně a Rhys Ifans za to ani tak nemohl, jako spíše scénář, který nepřišel s charismatickým záporákem. Technická stránka filmu ovšem téměř perfektní a kdyby měl Marc Webb vypilovaný scénář, tak nebylo co řešit. Spidermanovo skákání, lezení a vrhání sítí je působivé a kvalitně zahrané i natočené, ale prostě film jako celek působivý a bombastický není. Skoro se mně chce napsat, že trilogie s Maguirem byla lepší. Jako bonus film nabízí ještě Emmu Stone ( zde něco mezi Amandou Seyfried a Hilary Duff) s blond vlásky a její postava coby atraktivního objektu pro hlavního hrdinu byla přijatelná. James Horner po čase dodal zase jednou velmi kvalitní hudební doprovod, který vhodně podkresloval hravé, komediální i temné pasáže. Film mě v ničem nedostal. Osobně jsem od něj čekal mnohem víc. V kině jsem viděl dabovanou verzi a to bylo skvělé, protože titulky jsou pro mě opruz. Ani jednou se u mě film nepřelil směrem k silnému hodnocení a zůstal tak nějak lehce nad průměrem s občasnými náznaky velmi dobré comicsové podívané se sympatickým obsazením a kvalitním technickým zpracováním včetně zajímavého efektu p.o.v. kamery, který mohl být klidně využit ve větším měřítku. Po fiasku s Avengers sice ani nový Spiderman pro mě nebyl dostatečnou rehabilitací na poli comicsových filmů, ale tvůrcům nezazlívám, že se pokusili přijít s dokonalým Spidermanem. Nestalo se, ale metoda pokus - omyl naštěstí neměla tragické následky a sítě má Andrew Garfield relativně z pevného a pružného materiálu. Otázkou je jestli jsou také tak trvanlivé. Krom toho se mně comicsové adaptace už pomalu, ale jistě zajídají. 60% () (menej) (viac)

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)