Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

matrosh

Zatim nejlepší adaptace komiskového Spider-mana. Temnejší, víc realistická a méně pastelově barevná. Proti prvním dvoum dílum od Raimiho nemám nic. Ale tento film mě rozhodně nezklamal. A když už je řeč o jeřábnících, jaký je rozdíl mezi nimi, a lidma v metru z dvojky? ()

Gaaron

Webba jsem si po (500) Days of Summer zařadil do hledáčku. Jenže natočit brilantní indie film je jedna věc a ukočírovat digitální ještěrku v ulicích velkoměsta druhá. Podpis Steva "zabil jsem Harryho Pottera" Klovese pod scénářem také mluví sám za sebe. ()

Dannysek4U

Pohledny, coz o to, a hlavni hrdina je hodne cool. Teda v momente, kdy se nesnazi bejt fontanou humoru. Jen to ma krapet problemy s tempem a s fazovanim. A vinou snahy nasledovat co nejvic komiksovou predlohu hlavne straslive trpi logika celyho vypraveni. Bavil jsem se, jo, ale takhle jednoduchej mozna nebyl ani samotnej komiks... ()

eaten

Pôvodného Spidermana som videl už dávnejšie, ale od pomerne skorého remaku som mal oveľa väčšie očakávania. Prišiel mi oveľa menej "reálnejší" - to ako sa dostal do labu s pavúkmi, ako mu tie schopnosti vôbec neprídu divné a vôbec jeho zoznámenie s nimi, to že Gwen to prezradí dobre že nie hneď v prvej scéne a ona to berie úplne v pohode, to že si bežný študent doma vyrobí mašinky na pavučinu, atď ... Váhal som či tomu dať vôbec 3* ..... ale tak predsa len je to Spiderman :). ()

Martrix

Díky tomu, že dosavadní tvůrci hraných filmů pojali postavu pavoučáka jako teen tragéda, jehož osobnost a charisma trumfne s přehledem i maxipes Fík, klidně jsem si počkal tři roky od premiéry, abych se podíval na slibovaný Restart. No...a pořád tady máme místo klasické a zajímavé komixové postavy Spider-Mana, jen ubrečeného akrobata, který už se ani nenamáhá tajit svou totožnost, resp. moc se mu to nedaří. Pořád si neví rady sám se sebou, je spíš blbeček se zápalem, než důstojný protivník a přesto nakonec všechno zvládne, aby se nepoučený pouštěl do dalších dobrodružství... . Hnus. Spousta animace, divný záporák, divný Garfield, prostě Spider-Man má smolíka a už asi navěky zůstane komixem pro desetiletá robátka. I když kdo ví, třeba někdo natočí Spider-Mana, až mu bude čtyřicet a scénáristi z něj udělají obtloustlého a zarostlého hláškaře, který střídá ženský jako ponožky a dělá reklamu na postřik proti hmyzu. ()

Juto

Je to úspešné spojenie dvoch vecí, akcie a emócií, čo znamená, že tento Spider-Man je rovnako zábavný ako pôsobivý. Webbovo ovládanie nálady a textúry je takmer bezchybné, keď sa jeho film mení z tínedžerského trucovania na vzrušujúcu vzdušnú jazdu. 7/10 ()

c.tucker

Přesně tohle jsem od toho čekal a dostal jsem pořádnou nálož emocí. Předchozí Raimiho Spider-many mám velice rád, ale vždy mě velice sralo, že si nevyrobil zařízení na pavučiny, což zde bylo velice napraveno. Začínat jako protivníkem Lizardem je pro mě velice výtečné. Nemůžu si to prostě vynachválit a hlavní dvojka dobrá castingová volba. P.S. Dabing rozhodně velice špatnej a už se těším další projekci s původním zněním. /// Tak po titulkové verzi ještě větší nadšení, především z Garfielda, který je dabingem totálně zprasen. Neskutečná megapecka. Na takového Spider-Mana jsem čekal. ()

papaJA21

Spider-Man nové generace se zas až tak moc neliší od svého předchůdce, ale nedá se říct, že by to bylo vyloženě na škodu. Nové obsazení je perfektní, asi nejvíce z celého filmu se mi líbila poťouchlost Petera Parkera a zamilované jiskření s mezi ním a Gwen. To obsazení se tvůrcům na de vše povedlo. Samotný děj už tak povedený není, vlastně je to pořád to samé. ()

Maty85

Hned při prvním zhlédnutí v kině na csfd projekci (2D v originále) jsem si všiml několika chybiček (hlavně s batohem atd.) což by se asi stávat nemělo, ale jinak celkově jako komiks určitě nezklamalo. Skvělá a zábavná podívaná. Graficky/trikově krásný....hezky si s tím vyhráli. ()

Šimpy

Vzhledem k mé ikonce zde na čsfd a tedy i vyplývající povinnosti ke Spider-manovi, která mi takto nastává, přivádí mě do potíží hodnotit tento film. Tak to zkusim jen stručně. Bohužel se a ani nemohl opakovat zážitek z původního (Raimiho) snímku. Ačkoliv se nejedná o špatný film, onen pocit "konečně koukám na celovečerák o mém nejoblíbenějším superhrdinovi" tady prostě chybí. Ano, výkony ujdou, efekty rovněž, příběh je však dost jednoduchý, postavený klasicky "týpek se stane hrdinou, potká protivníka a v závěru ho porazí" a chybí mi zde nějaká hlubší myšlenka....jistě, je zde stýček Ben se svojí morální zásadou a svojí smrtí, ale tahle motivace je vzápětí pohřbena, protože děj je tak rychlý, že se ani nedočkáme chycení vraha apod. A bacha, asi se nevyhnu SPOILERŮM. Přišlo mi to eště jednodušší a zrychlenější než třeba v Captain America či Thorovi, kam ta jednoduchost prostě sedla. Ale, abych jen nehanil, na pár místech jsem se zasmál a na pár místech zvědavě očekával, co se stane, ale spíše v detailech, závěr jsem předvídal dlouho dopředu. Snad až to uvidím znovu, hodnocení zvednu. Za nejvtipnější však považuji své vlastní komenty v průběhu filmu. V okamžiku, kdy se Peter chce svěřit Gwen o své identitě, jsem prohlásil "Tak ji chytni, polib a odskákejte ke slunci západu!" a když pak Gwen odchází za matkou, dodal jsem "No, tak já si odskáču sám, no..." a stejně za pár minut spolu sviští nad střechami. P.S: Neustále se ve filmu zmiňuje umírající Norman Osborn a ještě jsme ho neviděli, samozřejmě berlička do dalšího dílu, ale co Peterův chybějící nejlepší přítel, Harry Osborn? Kdepak ten se toulá? ()

Fancipal

Než mě někdo osočí, rád bych předeslal, že jsem velkým fanouškem Raimiho série, přesto se neubráním srovnání staré trilogie, resp. jejího první dílu a aktuálního rebootu z rukou Marca Webba. Obě série mají v tiráži pavouka, ale tím společné poznávací znaky končí. Raimiho verze byla čistokrevná komiksovka – nablýskáná „pohádka“ s černobílým viděním světa. Webb přistupuje ke zkoumané látce komplexněji. Na přetřes se dostává komplikovaná Peterova minulost, tj. nepochybná snaha vykreslit Petera jako člověka, který se nikdy skutečně nepřenesl přes tragickou ztrátu svých rodičů. Z neúplného dětství pramenil pocit prázdnoty, který se později v období težkého dospívání transformoval do společenského odcizení a následně stylizuje hlavního hrdinu do role outsidera. Raimi se těchto témat dotkl pouze povrchně, tj. zaměřil se na důsledky, nikoliv příčiny, které formovaly Petera jako osobnost. Stěžejní a ultimativně sebeurčující bod – smrt strýčka Bena zůstává klíčovou událostí v obou filmových verzích. Právě skutečnost, že Peter Parker řeší během svého života skutečné existencionální problémy, z něj dělá typ hrdiny, se kterým se může běžný člověk ztotožnit nejsnázeji (odtud „your friendly neighbour“). Podobně jako Marvel u drtivé většiny svých comiksových projektů i Sony měl při castingu zlatou ruku. Andrew Garfieldovi věříte v roli zamlklého, nesmělého, uzavřeného a trochu zakřiknutého středoškolského studenta každé gesto, grimasu nebo pnutí obličeje. Okouzlující a charizmatická Emma Stone alias Gwen Stacy je pak přesně tím lékem, který pavoukova bolavá duše potřebuje. Navíc jako postava obstojí sama o sobě a je hlavnímu hrdinovi intelektuálně a příběhově rovnocenným partnerem, nikoliv pouze blonďatou, ukřičenou dámou v nesnázích. Amazing Spiderman je vydařeným restartem série. Webb si úspěšně buduje svou vlastní cestu pro nadcházející pokračování a nezapomíná, že Spiderman je především člověkem z masa a kostí, spíše ikonickým než dramatickým hrdinou, jehož životní cesta je inspirujícím přikladem životnosti a dlouhověkosti komiksového žánru. ()

emo

Garfield a Stone sú síce sympatickí, ale to nič nemení na skutočnosti, že počas celého filmu som mal pocit zbytočnosti celej tejto záležitosti. Problémom nebol ani tak slabý záporák ako chýbajúca motivácia jednotlivých postáv a dosť slabý záver. ()

WolfR

Neubráním se srovnání s původní trilogií, která byla při nejmenším solidní. Nový zrod pavoučího muže, je defakto to samé, co minule, jen trošku z jiného úhlu. Avšak s čistým svědomím mohu říci, že starý Spidey byl lepší. Ano, Andrew Garfield je dobrou volbou, nicméně je horší než Tobey Maguire, je prostě jiný. To samé Emma Stone v roli nové Spideyho kočky. Ta je oproti M. J. Kirsten Dunst konečně chytrá a nenechává se pořád chytat od záporáků, nicméně Kirsten byla prostě krásnější. Navíc Gwen Stacy chybí nějaká podobná výrazná scéna jako ona legendární dešťová z jedničky. Co se týče Rhyse Ifanse v roli záporáka Lizarda, nezklamal, ale ani není nijak výrazný. Ostatně jako celý film. Nový Spider-Man je pouze tuctová bezkrévná komiksova vyrobená na zakázku. Postrádající nějakou tvůrčí kreativitu. Prostě chybí něco zapamatovatelného. I ten výrazný hudbení motiv jako třeba ve staré trilogii schází. Suma, sumárum, pořád mě mrzí, že jsem neviděl výrobu Spideyho obleku, 3 hvězdy. ()

RickDeckard

Základní otázka, která při hodnocení nového Spider-Mana vyskočí na mysl, je, zda jste ochotni skousnout, že vám 10 let od vzniku prvního dílu Raimiho trilogie nabízí totéž studio v podstatě stejný superhrdinský origin, v němž se jede podle podobného mustru – kousnutí pavoukem, nabytí a uvědomění si nových schopností, smrt strýčka Bena, honba za pomstou, pochopení odpovědnosti za své činy a nezbytný souboj se záporákem a milostné dobývání školní lásky. To vše se opakuje a bohužel v méně vydařené inkarnaci než minule. Především se nemohu zbavit dojmu, že výsledný film potkalo v průběhu vzniku dost nepěkných věcí. Těžko říct, jestli byl nevydařený už scénář, během natáčení došly finance nebo se při finálním sestřihu brutálně krátilo, ale děj Amazing Spider-Mana sotva drží pohromadě, většina dějových linek není nijak dořešena a zničehonič zmizí (aniž by tu byl příslib, že se více dozvíme příště). Jednání postav pak postrádá motivaci i základní logiku a mnohokrát za film jsem měl pocit, že něco zásadního ve filmu chybí. Několik mírně spoileroidních příkladů: 1) Hlavním novým motivem mělo být pátrání Petera Parkera o pravdě kolem zmizení/smrti jeho rodičů, jakmile zjistí, že by něco mohl vědět dr. Connors, kontaktuje ho, ten mu nic neprozradí a Peter jakkoliv přestane dál pátrat. 2) Peter se rozhodne vypátrat vraha svého strýčka (jemuž svou laxností a z pomstychtivosti umožnil předtím utéct z místa krádeže a tudíž zná jeho podobu), poté co chytí nepravého, se na další pátrání úplně vykašle. 3) Dr. Connors proměněný v Lizarda vtrhne na most, v němž je v zácpě někdo, komu se chce pomstít, způsobí tam paniku, při čemž ho vidí stovky lidí. Následně je zahnán Spider-Manem, pomstít se nestihne, a Spidey hrdinně zachrání malého chlapce. Connors opět na pomstu zcela rezignuje a druhý den je ve zprávách za viníka škod a nehod na mostě označen šéfem policie Spider-Man, což nikdo krom něj nerozporuje. 4) Lizard promění jednotku policistů ve stejné ještěry jako je on sám, aby způsobil paniku a postupně plánuje (zřejmě) přeměnit celé lidstvo. Proměnění policisté nikde nic nezpůsobí a nikdo o nich nemluví, přesto Spidey vymýšlí postup, jak proměnu zvrátit nejen u dr. Connorse, ale v celém městě atd. Jako akční sci-fi velkofilm je Amazing Spider-Man tudíž dost při elementárním přemýšlení nad dějem nefunční. Navíc veškerá akce není nasmínána nebo sestříhána nijak nápaditě a v dnešním době jde spíš o podprůměr. Kde naopak funguje, je intimní rovina tokání se zbožňovanou Gwen Stacy, kde nechybí několik povedených dialogů. Tady se režisér Marc Webb mohl vyřádit na jemu důvěrně známém poli. Emma Stone je navíc opravdu neodolatelná jako víceméně vždy. Bohužel Andrew Garfield jakoby nevěděl, jak Petera Parkera/Spider-Mana uchopit a přeskakuje rušivě mezi drsným frajerem (s nepříliš vtipnými pokusy o hlášky) a bázlivým nesmělým klučinou, aniž by v tom mělo vliv, zda je zrovna v kostýmu, a mělo se jednat o záměrnou ochranu před prozrazením identity. A Rhys Ifans je jako záporák nedostatečně výrazný a démonický. Spider-Manovo poletování New Yorkem vypadá pravda o chlup lépe než posledně, ale Lizard působí příliš digitálně a je podivně umělohmotně nevěrohodný, což při výši rozpočtu zarazí. Neodpustím si poznámku, že Hornerova hudba je nepovedenou vykrádačkou postupů, které zvolil Danny Elfman, jež postrádá jakýkoliv výrazný motiv nebo hudební nápad a slouží jen jako adekvátní řemeslně zvládnutá kulisa k dění na plátně. Zůstává jen lehce nadprůměrná komiksová adaptace, která zůstala o několik kroků pozadu za starším bratříčkem, a pocit zbytečně uspěchaného restartu pavoučí série. 60% () (menej) (viac)

BoXBe

Co do akce, vizuálu, gradací i dynamiky vyprávění hodně pěkný film o Spidermanovi. A radost pro všechny děti i děti v nás dospělejších, kdo chtěli konečně vidět dělat Spidermana na plátně to, co provádí na stránkách comicsů. Opodstatnění restartu Spidermanova příběhu v kinech v dějinách comicsových adaptací ukáže až čas. Až jak se podaří při současné (nebo vzrůstající?) kvalitě naplnit očividný plán roztáhnout příběh o rodičích, Normanovi Osbournovi a Lizardovi do epických rozměrů Star Wars nebo Batmana. A po tomhle filmu si troufám tvrdit, že maličkou naději má, protože má dobré hrdiny i relativně zručné scénaristy a pozornost fanoušků, podporu studia a perfektní CGI. Pravda, comicsové filmy v posledních letech vznikají spíše, aby podpořily trh s knížkami, hračkami, hadry a vším okolo, než že by merchandising navazoval až na to, jak dobrý film byl. Ale jedno je jisté, pod hlavičkou Marvel je nyní kvalita filmu Spiderman vysoko na Avengers a poměřovat se může s povedenými Xmeny nebo Ironmanem. Ovšem třeba s titánem ze stáje DC, kterému deštníky i občasnými hudebními motivy vzdává nenápadně hold, se může poměřit až za pět šest let, až uzavře celý jeden příběh a tvůrci řeknou, že to bylo fajn, stát u zrodu další kultovní série, ale že už chtějí dělat taky něco jiného :) Nechám se mile překvapit co čas a Hollywood přinese. A mimochodem, trailery nejsou zdaleka tak dobré jako film... 2021: Očekávání nebylo naplněno, to už dávno víme a film tak nějak vyšuměl, je tam víc příslibů než je slušné a po čase nadšení vyprchalo. Lizzard je na mě po letech navíc až moc nepěkný. ()

Hermione

Nový Spder-man je velmi zdařilý komiksový film. Nový nápad na zrození pavoučího muže. Akorát mi přijde poněkud nesmyslné natáčet nový film, když ten původní není ani 10 let starý. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)