Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

P1tr

Tohle se hrubě nepovedlo. Z filmu jasně čiší Oscarové ambice, ovšem výsledná látka nedává akademii šanci při sebevětší snaze film za něco odměnit. Tedy s vyjímkou výborného Stanleyho Tucciho, který je tu k nepoznání. Film nemá čím zaujmout, ačkoliv se snaží. Původní premisa dívky uvíznuté mezi nebem a zemí je nadějná a v knize možná funguje, jenže Peter Jackson stvořil dva světy, které k sobě vůbec nepasují. V našem světě se toho moc neděje a tempo je velice pomalé a příběh je podivný. Wahlberg v roli otce se po velice dlouhé době zničehonic rozhodne pátrat po vrahovi své dcery a je až s podivem, jak mu jde vyšetřování lehce. Pozemská část je zajímavější, ale přesto nudná a nedotažená. Naprosto tragicky dopadl jakýsi mezisvět, ve kterém hlavní hrdinka uvízla. Něco tak kýčovitého a nevkusného se jen tak nevidí a kontrast s naším světem je až příliš veliký. Zkrátka kromě Tucciho záporné postavy se tu nic nepovedlo tak, jak mělo, včetně až směšného konce. ()

pugs

"Vím, kde je Susie." - "Ano, Susie odešla do nebíčka, zlato." - "Lindsey říká, že nebe neexistuje." - "Tak fajn, je mrtvá." Pre mňa je The Lovely Bones celkom ťažko hodnotiť. Milujem Petera Jacksona za Braindead a trilógiu Pána prsteňov, no toto je úplne odlišný film, aké má na svojom konte doteraz. Dôvod môjho hodnotenia spočíva aj v tom, že som sa na to tešil viac ako rok. Trailer upútal ako nič, len potom neboli peniaze a kino. The Lovely Bones nemá ani tak výborný príbeh, v ktorých sa vyžívam (jo, chýba mi tam tá geniálna vražda, na ktorú by nikto nedošiel), ale tu ide o vzťahu medzi naším a druhým svetom. A práve to nefunguje. Keď má konečne Susiena postava dostatočný priestor chladná (inak moja obľúbená) Saoirse Ronan do toho ako keby nedávala dušu. Potom sa Vám zdá ako keby jej tam bolo priveľa. Celý film je uťaháný, v niektorých pasážach veľmi nudný, ale stále výborne natočený a zrežírovaný. Celému filmu dodáva vtip hlavne vynikajúca Susan Sarandon v roli babičky, ktorá má "35". Na to, že hodnotím tak ako hodnotím má film dosť pozitív (hlavne Susienin vykreslený svet a efekty [Wahlberg sa prekonal, či?]), ale nájdu sa tu aj hluché miesta. Teraz ma veľký Peter sklamal. Uvidíme, čo predvedie na budúce. Čo vy viete? Možno by to natočil aj ten týpek, ktorý si v obchode skúšal kameru;-) Medzi 3 a 4, iba za to, že som sa na to tešil ako chlapček na cukrík, tak idem nižšie. 7/10 ()

standsiller

Silná hra s atmosférou . Režijne skvelé, Ronanová bola perfektná. Hudba bola dobrá, no niekedy nie príliš trefný výber. Dejovo to bolo slabšie - viac menej tam išlo o jednoduchý motív. Zavraždená dcéra , psychopat, zúfalí rodičia. Zvláštnosť očistca však bola znamenitá, i keď niekedy príliš gýčovitá. Kúsok nad priemer. ()

milancecil

236. Film, ke kterému jsem se musel několikrát vrátit a pokoušet se opakovaně, vždy znovu a znovu, při každém dalším shlédnutí o jiný náhled, ano, je to zvláštní, obtížněji uchopitelné dílo, bez pochyb, ale proto ne horší, jak se opět v hodnoceních potvrzuje, jen se jimi nenechat předčasně odradit, vytrvat i třeba sám a pokusit se porozumět, nechat se dotknout námětem, který je velkou částí vyprávění propojen s jiným rozměrem reality, ne jen tím hmotným, smysly uchopitelným, téma kontinuity existence, kdy ti, co nás fyzicky opustili, zůstávají v našich srdcích a myslích s námi a my s nimi pevným poutem propojení, násilná smrt dospívající dívky, nenaplněná očekávání, zmařené iluze a ideály, místo radosti smutek, tragédie ukončeného života, film nás ale nadmíru nejitří, spíše utěšuje, tlumí bolest ze ztráty milovaných, je milosrdný i přes krutost činů, vede nás k přijetí a usmíření, nepodněcuje konfrontaci. Díky!!! ()

KR4T4S

Těžko hodnotit... Než se stane vražda je to neuvěřitelně dechberoucí, o napětí není nouze. Jakmile je Suzie v jiném světě trochu to už skřípe - jak jiný svět tak ten normální. Víc by se mi líbilo, kdyby tam ten barevný svět nebyl, a všese neslo v duchu nadpřirozeného thrilleru/dramatu s komentářem zavražděné a s jejími zásahy/náznaky. Nevím, proč se vůbec ve filmu objevila Susan Sarandon - její postava je tam podle mě zcela zbytečná (ale zase je velmi zábavné se na Sarandonovou dívat). Rachel dostala roli, kde se neprojeví její kvality, Mark je takový ne-uvěřitelný. Z výborného Tucciho naskakuje mráz po těle, jenže nad všemi vyčnívá neuvěřitelně talentovaná Saoirse Ronan. Dám tomu odstup a druhé shlédnutí. Zatím to žene nahoru ten začátek, Saoirse a ten konec. 76,6% ()

BMAJTZ

Na tenhle film jsem se fakt těšil hodně, bohužel přišlo pouze zklamání. Není to úplný propadák, ale spíše hodně průměrná záležitost, které bych v normálním případě dal hvězdy tři, ale popořadě. Natočeno to je určitě docela dobře, ale příběhově to skřípě. Prvně jsem hrozně dlouho myslel, že půjde o nějaký mystery thriller, nebo něco na pomezí, kde zesnulí i živí tak nějak budou komunikovat. Ano přiznávám tenhle můj nástin je vskutku klišoidní, ale tohle sociální drama které mi předložil Peter Jackson by to asi do kapsy strčilo. Všechno co tenhle film nabízí po příběhové stránce je pouze rozjímání o životě a smrti, stejně tak jako o nenaplněné lásce. Koukat 2 hodiny na film kde se kromě bezduchých keců téměř nic neděje mi moc smysl nedává. Paradoxně ten pro mě největší tahoun příběhu, kterým je vrah, byl prostě využit úplně nulově. Nevím, musel bych se naštvat, abych tu popsal všechno co se mi na příběhu nelíbilo. Co se mi na filmu ale líbilo, byly efekty, ono posmrtné prostředí stejně jako jakýsi vstup do vrahovy mysli (zvláště scéna v bílé koupelně), se kterým si Peter docela vyhrál. Nutno ale podotknout, že s takovým rozpočtem by to dokázal asi každý druhý. Mno a to je asi tak všechno, film je spíše takovou poctou lidem kterým se stalo něco podobného, s čímž se dá souhlasit a rozhodně bych se sám do podobné chvíle dostat nechtěl. Pro komplexní filmový příběh toho nabízí však setsakra málo a koukat se pouze na výborné herecké obsazení jejíž jedinou úlohou je vyplnit 2 hodiny filmu jakýmsi křovím, aby nám zároveň na popředí byly vykládány jakási moudra, mi příjde opravdu ubohé. Mno po všech stránkách film na tři hvězdy, který si klidně pustíte víckrát, ale na větvi z toho rozhodně nebudete. Proč tedy jenom 2 hvězdy místo oněch třech. Jednu jsem musel ubrat za opravdu naprosto dementní konec, protože takhle mě film už dlouho nenasral. Kdybych už pominul tu naprostou demenci ochránců zákona (čti policie), která je tu prezentována v míře více než nechutné, což byla taky velká tragedie, tak konec fakt pominout nelze. U filmů tohoto typu bych očekával nějaké morální ponaučení, typu že za všechny činy bude člověk spravedlivě potrestán. Ono tomu tak, ale vůbec není. K závěru je příběh už tak jasně nalinkovám, že si říkáte, teď už to příjde a dopadne vše přesně jak má. V tu chvíli bych od filmu odcházel naprosto spokojen, ale předložené řešení, či kýžený trest mi příjde jako ta největší krávovina celého filmu. Tím chci říci, že když už u poměrně nudného filmu vydržíte sedět dvě hodiny, očekáváte aspoň nějakou logiku ve vyůstění, ale místo toho vás závěr skutečně vytočí (čti nasere) tak si film ani to průměrné hodnocení nezaslouží. ()

Maynard.

Ba jóó, ba jóó. Peter Jackson prostě umí, to se musí nechat. Tolik emocionálních výkyvů nacpat do jednoho filmu, to prostě nezvládne každý... Celý ráj je natočen a zhudebněn opravdu božsky, někdy možná trošku zdlouhavě, ale celkově opravdu svěle a velice originálně. Naopak příběh ze světa pozemského je velmi smutný a krutý. Z hlavního záporáka mi leze mráz po zádech ještě teď, tak precizní, tak chladný, tak trpělivý a hlavně s pořádným knírkem :o). Jeden z nejpovedenějších masových vrahů, se kterým jsem se ve filmu setkal!!! Jeho oběť v podání vycházející hvězdy Saoirse Ronan i zde ukázala, že o téhle slečně ještě hódně uslyšíme. Pasáž, kdy vstoupí do majáku a setká se s ostatními oběťmi je opravdu velmi znepokojující,brrr. Snad jen ten konec mohl dopadnout jinak, třeba vraha polapit podle jeho deníku...No nejsem scénárista :o). Film je to netradiční a hodně dobrý! PS: recenze na idnes.cz od paní kritičky Spáčilové opět tak k vetknutí do pr.... ()

DeLaMorte

Spojit thriller a fantasy jsem si opravdu neuměl představit..P.Jackson nám servíruje nádherně vyprávěný,barevný příběh o vraždě 14ti leté Susie který opravdu skvěle kombinuje thriller s fantasy a dohromady tvoří úžasné filmové dílo!Malá Saoirse Ronan si mě získala hned od počátku tahle hočina hraje opravdu skvěle a navíc příběh svého krátkého života nádherně vypráví.Dramatická část filmu je opravdu kvalitní thriller s opravdu hodně nesympatickým vrahem.Celkově mám z tohoto dalšího P.Jacksona filmu svělý zážitek a rád si ho připojuji do své škatulky "nazapomenutelných filmů". ()

ZkuKol

No, nevím, Peter na to dostal 65 mil USD. není to na tom vidět a rozhodně se to nevrátí. Příběh operuje se zajímavou myšlenkou (ale nikoliv originální). Peter se rozhodl užít si vizuální orgie a vlezl mu do toho snad každý herec, na kterého si ukázal. Jenže tak nějak mi není jasné, proč je tu takový důraz na dobovou stylizaci (doba a místo opravdu nehrají roli), na co to obsazení, když nejde o herecké lákadla a proč tak epická délka, když jde vcelku o komorní příběh. Kdyby se hobit rozhodl pro "indie" zpracování a vyhnul se pc montážím a zbytečně dlouhým oslavám rodiny, možná by celý příběh a emoce působili silněji a pointa nevyprchala jak stranické programy po volbách. Přitom některé scény fungují na výtečnou (naháněčka u vraha v domě), hudba + obrazové nápady taky hezky ztvárňují a vysvětlují svět "mezi nebem a obzorem," jenže ty scény trvají koc dlouho a jejich mnoho, takže často sklouzavají ke zbytečným a prvoplánovitým symbolům a nelogickým vysvětlovačkám (které nakonec ani moc nehrají roli). Prostě nevím nakolik je na vinně předloha, ale tohle se mistru Jacksonovi příliš nepovedlo. Má očekávání Tintina dostali další trhliny, obzvlášť když u toho bude ještě strejda Steven. Susie zabili ve 14 a otřáslo to celou rodinou, matka ztratila víru v lásku, otec a sestra chtějí vypátrat vraha, babička s nejmladším to musí vše udržet pohromadě a co vlastně dělá vrah? ... 55% ()

Luksa

Zklamaný nejsem, Jackson má řemeslo v malíku a ví jak vykřesat z filmu emoce, posmrtný život z pohledu čtrnáctileté dívky byl kouzelný, až na pár už poněkud přespříliš líbivých momentů, jako z nějaké jehovistické brožurky. Taky postava babičky mi do atmosféry moc nezapadala, zbytek osazenstva ok, hlavně jednorozměrně slizký Stanley Tucci patří k nejvýraznějším kladům filmu, spolu s použitou hudbou a několika napínavými momenty. Ale jako celek spíš rezervovaný palec nahoru. ()

MiaMoonlight

PŘÍBĚH... To je nejsilnější stránka tohohle filmu(nehledě na zvládnutou režii efekty, dobré herce a další). Řadí se mezi mé nejoblíbenější filmy, jednoznačně a navždy. Teda, do příchodu kyborgů, samo. ()

Looser

Nejen vizuálně ale i příběhem zajímavý film. Rozhodně není vhodný pro děti, jako spíš pro rodiče malých dětí. Takové guilty pleasure druhého kvartálu. ()

3 AM Code

Podobny pocit jako z Kellyho "Southland Tales" i kdyz dejove je to uplne nekde jinde. Nekolik linii pribehu ktere si navzajem kradou cas nez aby kterakoli z nich nejak vynikla. Ten film mohl byt o tom, jak duse zavrazdene divky hleda spravedlnost, nebo o tom jak se naopak snazi v miste mezi svetem zivych a mrtvych osvobodit od "zpusobu mysleni zivych" a pohnou se tak na dalsi cestu nebo o.. Proste na tom nezalezi, vsem liniim je venovano moc casu na to aby ktera koli z nich byla nejak dotazena do alespon filosofickeho kdyz uz ne skutkoveho zaveru. Pokud to moc komplikuju, odejdete z filmu s jedinym pocitem: "WTF ?" ()

femme fatale

Fantazie tohoto filmu nemá hranice, opravdu vizuální žně. Scénář se mi líbí, režie se mi líbí, herecké výkony byly opravdu neuvěřitelné...upřímně nenašla jsem slabší článek všichni se mi nějak vryli do paměti a myslím, že Mark Wahlberg děkoval Bohu za takovou příležitost, akorát nedávám plný počet díky trošku disneyovskému závěru, ale chápu to, kdo by si Susie nezamiloval a nechtěl ji také dopřát něco hezkého po té dramatické jízdě napříč filmem? ()

mikulíšek

Hezké zamyšlení na téma posmrtného života a zároveň vyrovnávání se se smrtí. Hezké a nápadité vizuální stvárnění. Dobré herecké výkony. Bohužel si nejsem jistý, jestli jako drama film skutečně funguje tak dobře, a vcelku vzato by se mi asi víc líbila půlhodinová povídka na dané téma, než poloprázdný celovečerní film. Na hodnocení může mít dost značný vliv divákův postoj k podobnému tématu a aktivní schopnost se alespoň trochu s hrdiny stotožnit. I když je film svým způsobem "prázdný", tak na druhé straně, pokud si k filmu nějaký ten vztah během sledování vytvoříte, tento fakt vytváří příjemnou komorní a reálnou atmosféru, bez zbytečného exzibování emocí. ()

fruitbueno

The Lovely Bones je složeno z tisíců, možná milionů drobných detailů, které dohromady dávají hrozně poctivý biják. Peter Jackson vsadil na kvalitní scénář, vynikající herce, vizuální dokonalost a podmanivou hudbu. K dokonalosti schází možná trochu svižnější tempo. Dám si ten film znovu, ale za nějaký čas, nechám ho nějaký čas doznít. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)