Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Wladi.mir

Hezké! Funguje to dobře a tak nějak jsem stále očekával jaký bude konec. Myslel jsem, že to bude detektivní vyšetřování ve stylu Zodiac, ale to jsem se těžce napálil. Jinak vrah dívenky je dokonalý! Hnusil se mi i přes monitor, ale jinak nic moc. Rachel Weisz tu nedostala žádný prostor, a tak není co chválit. Až na tu skvělou hudbu! Film spíše dojme romantické duše a já zjistil, že mezi ně rozhodně nepatřím. ()

vykur!

I was slipping away, that's what it felt like, life was leaving me, but I wasn't afraid; then I remembered: "There was something I was meant to do; somewhere I was meant to be." ()

Kwaichi

Po dlhom čase konečne nejaký film, ktorý som doslova hltal tak ako mi bol naservírovaný. Zo zatajeným dychom som sledoval každý okamih, očakával, čo bude nasledovať. Niektoré ľudská vzťahy majú naozaj neskutočnú silu, silu ovplyvňovať veci okolo nás. V príbehu samotnom je zakomponovaných ohromné množstvo skrytých myšlienok a odkazov, ktoré prepájajú náš a posmrtný život. ()

C0r0ner

Strašně těžko se mi tenhle film hodnotí. Po profesní stránce (režie, scénář, herecké výkony, vizuál) je to paráda, ale bylo to strašně natažené a naivní. Úvod přitom diváka nadchne, ale pak se to někde kolem poloviny děsně zpomalí. To souhrnné hodnocení tak nakonec přesně odpovídá mému dojmu. 70% ()

Azrael515 odpad!

Nevim o co de. Nevim jake je poselstvi. Nevim kdo ma byt cilove publikum a uz vubec jake prasky kolektivne tvurci zobali. Naka dadaisticka fantaskni ezo-road movie o tom ze sice zarvala mlada holka ale aspon to "tam" bylo krasne a pestre.. NO TY KO**T! ()

Fallen_One

Touching... Inspirující záležitost. Někdy asi sáhnu po knize. Film možná nedosahuje kvalit úplných pěti hvězdiček, ale momentálně si nemůžu vzpomenout na nic, co by se mi vyloženě nelíbilo nebo bylo trnem v oku. Alespoň zvednu celkový průměr. Snový "mezisvět" mne dostal. ()

Dannysek4U

Zajimave rozporuplny komenty. Mno. Popravde hned pri prvni snove/nebesky krajince mi nabehly vzpominky na Jak prichazeji sny. A protoze tenhle film mam tuze rad, je asi jasny, jaky stanovisko zaujmu k Poutum. Jo, tahle poetika je mi blizka, stejne jako jeji halucinacne barevny prevedeni na platno. Krasny pokoukani. A kdo chce, muze si z filmu i ledacos odnest, byt zanrove je to teda gulas jako svine a ne zcela uchopitelnej. Spis mi ale vadilo to prazvlastni tempo filmu. Hrozne dlouha expozice, pak najednou rychlej navrat k realismu, zase haluze, zvlastni vypovedi... popravde, mozna je moje tapani v tomhle snimku zapricineny tim, ze jsem necetl knihu a neco zasadniho mi tak nedochazi. Anebo je to spis chyba rezisera, kterej se utopil v jakejchsi niternejch vypovedich, misto toho, aby sledoval spis dejovou linku. Nevim. Ale se slovem kyc bych byl spis opatrnej. ()

agathon

Hrozně moc tomu toho chybí. Je to skvěle zpracované, ale vnitřně mě ten film nechal absolutně chladným... Nicméně Stanley Tucci u mě definitivně stoupl do první herecké ligy a přeju mu opravdu pořádnou roli a to co nejdříve! ()

kusper

První tři čtvrtiny filmu jsou skvělé, ovšem ten závěr? Když mi na konci popřáli dlouhý a šťastný život tak jsem se upřímně zasmál. (K) ()

Gaaron

Část ve světě živých byla úžasná, skvěle natočená... zvlášť začátek - když víte, že se stane vražda, je čekání na ni o to mučivější. Ale malá Suzie se svým pastelínovým skoronebem mi šíleně lezla na nervy a tak zdatně to zazdívala, až to zazdila. Pod tři nejdu, protože v té lepší části filmu jsem měl často chuť dát plný počet, ale příště takhle ne, milý Hobite... ()

Wormboy

Vizualne prenadherne dielo, ktore vsak okrem ocarujucich obrazov v podstate nema co ponuknut. Pribeh, nech je seba viac zaujimavy, so mnou ako divakom puto nenaviazal. Mozno je to prave v dosledku snad az zbytocnej vizualnej prestylizovanosti, ktora berie na seba minimalne 75% pozornosti divaka. Skoda, dufal som, ze po superprehnanom King Kongovi sa podari Jacksonovi priblizit sa trosku "realite", nepodarilo sa. Kvoli neuveritelnemu vizualnemu stvarneniu, vsak nizsie ako na 3,5/5* ist nemozem. ()

pufina

Na druhé zhlédnutí jsem ukroutila jednu hvězdu, je mi líto. Chvílemi je to neskutečně hezké a provedení bylo povedené, ale chvílemi je to dlouhé a někdy až zbytečně moc. S hereckým obsazením jsem ale dost spokojená, Saoirse Ronan je čím lepší herečkou. ()

pakobylka

Poezie, která k vám promlouvá prostřednictvím filmových obrazů ... krajina mezi Nebem a Zemí, do které se vchází skrz bolest. Narozdíl od Susie Salmonové si myslím, že NENÍ úplně dokonalá. NEMŮŽE být, pokud se do ní promítají střípky reality a střetávají se s vašimi vzpomínkami - ale nejspíš právě proto plní svůj účel. Závěr vám možná bude připadat lehce neuspokojivý - alespoň z hlediska lidských zákonů a světské spravedlnosti - ale ... víte, chtěla bych vidět místo, na kterém se ocitne ON. Takový alternativní svět přece musí existovat ... když pro nic jiného, tak alespoň pro zachování rovnováhy - vždyť většina z těch, kdo věří na Nebe, věří i na jeho protipól. ()

Juto

Veľmi netradičný film, ktorý naprieč mnohými žánrami (vražda, napätie, thriller, dráma, fantasy) vzdoruje bežným očakávaniam. Časť, ktorá sa odohráva vo fantázií ma nudila. 6/10 ()

c.tucker

Atmosféra byla plná napětí a pocitu blaženosti, ale vše shazovaly scenérie z mezisvěta, od kterých jsem čekal více - na první pohled působí sladce, ale při hlubším pohledu to působí nedotaženě a rušivě. Herecky velmi dobrá práce a režíjně jak by smet. Pro mě je to tak mezi trojkou a čtyřkou, ale nějak mě to nechytlo jak bych čekal, proto zaokrouhleno dolů. ()

čidlo

Zklámán hned první rádoby peckou letošního roku! Doufám (věřím) že u dalších pecek letoška bude i obal at k nám pronikne i chut. Ps: Film si ale své obdivovatele najde. Můj tip na vysledek je 65% ()

frings

Dal bych i pět, ale hvězdu dolů 1. za trezor, který vrah během chvilky dostal sám ze sklepa do auta a pak ho ve dvou nemohli dovalit ani k propasti a za 2. za výjevy z nebe, které mi tam prostě neseděly. Jinak film dokonale napínavý, až jsem chvilkama přestával dýchat :-) a díky mé milované Sarandonce :-D ()

Riley

My name is Salmon like the fish, first name Susie. I was 14 years old when I was murdered.... The lovely bones! Jeden z filmů roku 2010 na který jsem se těšila fakt dlouho. Bohužel ale musím říct, že z tohodle filmu je asi nejlepší trailer. Dalším velkým plus je Saoirse Ronan, která je tahounem celého filmu - ona má v sobě opravdu cosi strašně fascinujícího a zvláštního, do toho má strašně krásnej hlas. Po vizuální stránce úchvátné, dokonalý soundtrack. Vrah je hnusák všech hnusáků. Co mi vadilo, bylo až moc velké nadpřirozeno. Ta holka, co vidí mrtvé tam snad ani být nemusela a už vůbec ne ten konec, ala na každého jednou dojde. You are beautiful, Susie Salmon! :) ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)