Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

fremy

Přemýšlel jsem proč nedat filmu plný počet pěti hvězdiček, čím mě zklamal. A nepřišel jsem na to. Ze všech stránek výborné drama se snovými barevnými vizualizacemi mezisvěta a nebeského ráje. Dojemné rodinné vztahy i komické momenty nabízí další práce Petera Jacksona ve filmovém průmyslu. Rozhodně je vidět, že tady to někdo umí a dá si záležet na kvalitě. ()

GodComplex

Brian Eno je buh elektronicke a ambientni hudby, takze neni vubec prekvapeni, ze soundtrack je na tomhle filmu ten zdaleka nejlepsi element, nektere tracky jsou vylozene transcendentalni zalezitost, napr. instrumentalku hrajici ve finalnich credits si ted sjizdim uz asi po pate. I ten pribeh by mel obrovsky potencial, ktery i semtam vystrkuje ruzky viz. cely zacatek, napinave sceny s prvotridnim uchylem Stanley Tuccim atd. Jackson to ale bohuzel vubec neukociroval, takze se to jednak cele nesnesitelne tahne, horsi je ale obsah toho co se tahne, protoze se zde stridaji bud k uzoufani nudne rodinne sceny spatne vybranych hercu, nebo brutalne kycovite prebarvene digitalni cosi, co vypada jako promo nejake maniakalni sekty propagujici pohadkove nebicko a lepsi zivot v kralovstvi posmrtnem. 6/10 ()

Macejko

Kráľ Peter Jackson sa vrátil a jeho návrat opäť priniesol to najsladšie a najlepšie vypestované ovocie. Ako sa Pevné puto môže vôbec niekomu nepáčiť? Nepochopím to. Je to nádherný, do posledného záberu vymaznaný film, a takých je na svete čertovsky málo. Jacksonov režijný um čas netupí, ale naopak ho čoraz viac zostruje. PJ má diváka vždy presne tam, kde ho chce mať. Keď chce, aby bol dojatý, stane sa. Keď chce, aby si napätím div neohrýzal kožu na zadku, stane sa. A ak on je kráľom tohto filmu, tak Saoirse Ronan je bezpochyby jeho princeznou. Toto okúzľujúce dievča podáva slovami takmer až neopísateľne dokonalý výkon, ktorý sa vymyká aj označeniu prvoligový. Všetci ostatní, aj keď napospol výborní herci, sa pred ňou musia pokloniť. Čiže zhrnuté a podtrhnuté - jednoducho brilantné filmové dielo. UPDATE: Na druhé pozretie to už vôbec nie je taký orgáč, už "iba" výborný film. Znižujem o jednu hviezdu. ()

Freemind

Panenko skákavá, co tohle zase bylo? Holčička je znásilněna, a "z druhého břehu" se snaží najít svého vraha a - pokud se zadaří - políbit svou školní lásku. Monstrózní nálož patosu a afektovaného ochání, která by svou cukrlátkovou vizuální formou skolila celé diabetologické oddělení. Dvě hodiny nesnesitelné směsice špatného thrilleru s ještě horším mystickým dramatem, střídavě hloupý a nelogicky vedený reálný děj proplétaný nevkusnými scénami z oblasti mezi zemí a nebíčkem, místa růžových západů slunce, svítících dušiček, duhových odlesků a zlatavých lánů obilí. Jedna z nejprimitivnějších a nejinfantilnějších vizí posmrtného života, jakou jsem kdy viděl, film hloupý, špatný a podbízivý. Vymažte mi to někdo z hlavy, prosím. ()

erased

Při sledování nového počinu od Petera Jacksona jsem si připadal jako na horské dráze. Jednu chvíli ve mě vyprávění Susie vyvolávalo smích, ve druhé jsem div v kině nezačal řvát jak malej. Vzápětí přišlo uklidnění v jejím nádherném světě hned zase vystřídané napětím a zhnusením při sledování skvělého Tucciho. Jako by se ale ve chvílích mezi takovými momenty na dráze něco pokazilo, všechno zpomalilo a já se mohl ukousat nudou. A to je neskutečná škoda, protože přes kyselý konec mě tento emoční a žánrový koktejl jinak nápadem moc zaujal. Zčásti taky proto, že je k prasknutí naplněný výbornými herci podávajícími naprosto přesvědčivé výkony. Marky je od dob Maxe Paynea můj oblíbenec mezi méně známými hvězdami a tak mě zde jeho role milujícího otce velmi překvapila ale hlavně potěšila, Rachel Weisz netřeba komentovat, mladá Saoirse Ronan je jako vždy úžasná a nakonec se dá přežít i ta babička Susan Sarandon, pokračovat se dá samozřejmě i dál. Možná se mé hodnocení změní až přečtu knihu, ale zatím prostě nemůžu hodnotit výš. EDIT: Vzhledem k tomu, že ještě po dvou letech nedokážu zapomenout na ztroskotávající lodě (a nejenom na ně), hodnocení přece jen zvedám. ()

zipper111

Je to pěkná, vyumělkovaná nuda... Kdyby tam možná "nehrál" ten neherec Wahlberg, bylo by to lepší. Zato Susan Sarandon byla geniální! ()

Ferry

Jacksonovi by už konečně měli dát do rukou pořádnej materiál, kde se budou řezat milióny příšer a potvoráků s lidma. Tohle drama bylo sice moc hezky efektně udělané, nicméně se to táhlo, jak nudle z nosu. Přišlo mi spíš, jako kdyby to dělal Aronofsky, než jako Jackson. Nicméně dávám o jednu * víc, protože je to pojaté netradičně a z jiného úhlu pohledu, než jsme na to zvyklí. ()

Tirion

Filmu sice nechybí nápady, ale chybí mu napětí a hloubka. Většina scén trpí prvoplánovostí a neplastičností. Plochý fantasy thriller vás tak neupoutá napětím, ale pouze vizuální stránkou, kterou Jackson dovedl k dokonalosti. ()

Tony.cs

Ač jindy na takové příběhy velice "úchylný", dnes se musím uskromnit. Tři důvody proč mi ten film nesedl tak jak bych si přál: 1. Bylo tam hrozně moc citu, ale bylo z něj cítit jak je umělý, 2. Trest pro vraha mi nepřišel adekvátní, 3. Bylo to moc dlouhé a utahané. Bonusový bod: Peter Jackson se se svým stylem na takové snímky absolutně nehodí. Jeho přednosti jsou přece jen někde jinde. ()

ABLABLABLA

Zajímavý film. Místy jsem se v "mezisvětě" ztrácela a nechápala, co se tam děje, ale jinak teda úžasné. Bála jsem se, brečela...a na konci jsem jen žasla, kolik dívek (i žen) Harvey zabil. Příběh byl ale naprosto jednoduchý...soused zavraždí mladou dívku, vše dobře zamaskuje, její rodina se snaží najít vraha (část z ní), tím se rozpadá a nakonec po několika letech přijdou na to, kdo byl skutečný vrah. Vlastně film o ničem, ale zkombinovaný s liniemi mezisvěta a se snovostí dostal nějaký nápad, byl živý. A Saoirse Ronan je vážně jedna z nejtalentovanějších mladých hereček. Stanley Tucci zase naprosto dokonale zahrál slizkého zvrhlého souseda s vražednými sklony. Pro něj velký potlesk. ()

blackrain

Vrahova systematická příprava mě děsila. Jako by se chystal na své mistrovské dílo, zmetek jeden a ke všemu si to všechno zaznamenal ve svém deníku. Přitom vypadal tak obyčejně, že by člověk ani neřekl, že je něčeho takového schopen. ()

SarumanKo

Fakt netuším, čo sa komu na tejto hrôzostrašnej zlátenine mohlo páčiť. A nechápem ani to, o čo tvorcom išlo. Príbeh filmu je v podstate nudný blábol, v mnohých bodoch proste nedáva zmysel, chovanie postáv detto, prepojenie sveta mŕtvych a živých zlyháva a celkovo celý scenár nestojí za nič. Snaha kompenzovať to úplne zbytočnými a samoúčelnými prefarbičkovanými orgiami sa mi zdala úbohá. Ak toto mal byť nejaký experiment, tak sa nevydaril. Po hereckej stránke je Pevné puto celkom v poriadku, snáď okrem hlavnej hrdinky, ktorej nesympatická detinskosť ma dosť štvala. Zveriť jej rolu do rúk takej Chloe Moretz alebo Abigail Breslin, hneď by to bola iná káva. Tých 130 minút navyše permanentne nudí, skutočne zaujímavých scén je málo a takých, ktoré nejako emocionálne zasiahnu, je iba minimum. Keby tento príšerný gýč natočil niekto iný, možno by som hodnotil inak, ale najviac zamrzí práve fakt, že to režíroval Peter Jackson a jeho vynikajúci rukopis je patrný aj v Lovely Bones. Neviem čo fetuješ, PJ, ale mal by si s tým prestať, ak má Hobit dopadnúť lepšie! (50%) ()

Remedy

Lovely Bones jsem viděl prvně už někdy těsně po Novém roce (v pohodlí domova.)) a vzhledem k nepopiratelným formálním kvalitám jsem se na „nového Jacksona“ vydal ještě jednou do kina a můžu říct, že jsem byl nadmíru spokojen. I když připouštím díry ve scénáři a k Jacksonovu vedení příběhu bych měl nějaké výhrady (obzvlášť to prolínání „života“ nahoře a života dole bylo občas dosti divné), pořád je tu fakt, že po formální stránce je to prostě bomba. Způsob, jakým dokáže Peter Jackson budovat a hlavně stupňovat napětí, je famózní (koncept přípravy vraždy – ukázka dokonalé filmařiny, klíčová scéna v „klubovně“ X příprava večeře s postupně stále většími obavami). Vizuální smršť ze „světa nahoře“ kombinující to nejlepší z Gilliama a Burtona (komu to přijde jako ubohý kýč, je to jeho problém.)) vynikla na plátně dokonale, navíc zvolený (a moc pěkný) soundtrack padl jako ulitý. Pokud bych chtěl (jakože nechci) řešit kraviny typu, co měla postava Susan Sarandon za smysl nebo proč se Wahlbergova postava občas chovala dost nepravděpodobně a divně, tak je jasné, že "objektivně“ by to bylo někde mezi 50-60%. Nicméně omámen prvotřídním vizuálem, hereckým projevem skvěle obsazené Saoirse Ronan a dokonale slizkého Stanleyho Tucci přivírám (a rád.)) obě oči a směřuju své hodnocení někam mezi 85-90%. A jdu do knihy a moc se těším.)) ()

Kreeki

Abych byl upřímný, trošinku nedoceněný film. Pravda, co se týče scénáře a hlavně tedy ústředního příběhu, tam byly značné rezervy, ale jeho propojení s barevným světem na cestě dál, tam musím zatleskat. Neskutečně táhnoucí režie postavená na výborném scénáristickém nápadu, Peter Jackson je pan filmař. ()

Mikita

Je těžké tento film hodnotit jako celek. Hluchá místa střídají dokonalé záběry. Jsou místa, která vás budou rvát za srdce (dojmutí nebudete jen na začátku či na konci filmu). Ale jsou tam také chvíle, kdy začnete koukat na hodinky a přát si, aby už se začalo něco dít. Přesto pozitivní dojem tak nějak převažuje. Hlavně zpracování klíčové scény je bezchybné, nápadité, mrazivé, odzbrojující. 75% ()

Dr.Zhivago

ZBYTEČNÉ poukazovat na to, jak kýčovité některé scény byly, jenž dost brutálně zničily to, co bylo režijně povedené. Nicméně na scénu pod kukuřičným polem jen tak nezapomenu. Peter Jackson doplatil na to, že si až moc věřil, což vede k celkové rozpolcenosti filmu, jak po stránce žánrové, tak i po stránce invenční. Hitchcockovsky laděné napětí je občas narušeno prostřihem (á la Kubrick) a hudba někdy zmateně scénu vede kamsi do pr... A je to snad poprvé co mě svým způsobem Susan Sarandon pobavila, i když v tomto případě to bylo jaksi ZBYTEČNÉ. 70% ()

suicide

Je úžasné jak naprosto neodpovídající představu o filmu vám vytvoří pečlivě připravený trailer. A nedá se úplně říci, že by byl nějaký hutnější, spíše úplně o něčem jiném, jakoby více vystihoval myšlenku námětu. Peter Jackson koketoval s různými způsoby ztvárnění, nakonec nám představil mysteriózní a malebné mezisvětí, ale tak nějak zapomněl už tu myšlenku. Vznikl nám tak svět, na který se pěkně dívá, ale tak nějak zvenku. Ne všechno by mělo být dělané s cílem lahodit oku diváka, i když na film se poprvé kouká opravdu pěkně. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)