Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

draggo

Velmi působivý film. Ač děj stojí a padá na ohavném činu, Peteru Jacksonovi se podařilo samotnou vraždu víceméně obejít, a tak Pevné pouto vzbuzuje po celou dobu svého trvání především kladné a příjemné emoce. I mne zalila vlna útěchy, když jsem viděl ten "svět na druhé straně". Onen svět je vyobrazen vskutku nádherně, mám sto chutí jen za tento nádherný vizuál filmu udělit maximální hodnocení. Pro někoho kýč, pro někoho (i pro mne) zobrazení krásného snu. Pokud to na druhé straně vypadá takto, cítím hřejivý pocit, že se nemám smrti bát. Závěr stylu boží mloýny melou je jen vyústěním všeho a po shlédnutí tak mohu usínat s dobrým pocitem. Film zobrazuje nádherně lásku, citové otevření mladé dívky, vztah její rodiny a hlavně naději. Proč ale nedávám plný počet? Jednotlivé scény jsou nádhera, ale jako celek to občas působí trošku kostrbatě. Při shlížení jsem nebyl zrovna nejodpočatější, takže jsem měl občas trochu problém s pochopením toho, jak to vlastně autor myslel. A stále nevím, jestli jsem to pochopil. Podle mě se v tom filmu skrývá mnohem více, ale nějak jsem to přehlédl či si to nedokázal uvědomit. A nebo si vše jen namlouvám. Rozhodně si tohle pustím ještě jednou, třeba pochopím víc. /EDIT: Druhá projekce mě přesvědčila že se jedná o naprosto výjimečný a hluboký film, takže přihazuju pátou hvězdu. /viděno na DVD: 95% a 5*/ ()

faana21

Hodně prazvláštně zvláštní, zvlášť některé momenty. Scéna nalezení deníku mi zastavila dýchací ústrojí. A paní Rachel taky. Příběh ovšem prapodivný. ()

FFilipCZ

Jsem z tohoto filmu dost v rozpacích. Na jednu stranu celkem dlouhý, nudný a nic neříkající rozjezd, kde jsem dokonce uvažoval i o tom, že to s tímto filmem vzdám, nakonec vyústil v něco, co abych pravdu řekl ani nedokážu pořádně popsat. Už dlouho mě žádný film takhle nepoznamenal a nevyvolal ve mě takovou směsici pocitů. Ze začátku jsem dost nechápal ten alter-fantasy svět (který je mimochodem perfektně vyobrazený a pokud takhle vypadá život po smrti - sem s ním!). A i když mě ze začátku dost rušil, postupem času tam perfektně zapadl. Konec je slušný psycho. ()

fannah

Po velmi dlouhé době se objevil takový film, který nikoho nemůže nechat klidným. Ano, Pevné pouto se totiž nezdá, ale sděluje nám něco, co na první ani druhý pohled není zcela patrné. Peter Jackson dává každému divákovi prostor, vzít si z filmu zážitek dle vlastního výběru. Po vizuální stránce dokonalé, po obsahové stránce - vlastně jednoduchý příběh, jednoduše odvyprávěn, ovšem tak originálně, že nikomu jinému se to takhle ještě nepodařilo. Pokud je film stále ještě o umění a vyváženosti obsahu a formy, pak Pevné pouto je pravý příklad - i když s tímhle určitě hodně lidí souhlasit nebude. Pro mě 100%. ()

baribal

těžko hodnotit, má očekávání byla veliká, herecké obsazení výtečné a za kamerou stál sám pán prstenů... nicméně bohužel byl film chvilkama opravdu nudný... ten kdo mě bavil nejvíce byla Susan Sarandon, suprácká babča která to umí roztočit i když rodina drží smutek... RW neměla tolik prostoru, to samé bych řekl o MW, který sice byl vidět o něco více, ale i tak byl pro mě nevýrazný... Tucci v roli hajzla mi hodně připomínal Petera Stormarea (podobně jako na začátku RW Penelope Cruz) a byl dobře podaný jako chladnokrevný hajzl... Peter by se měl vrátit k velkofilmům typu PP nebo King Kong, protože točení fantasy dramat se mu tentokrát moc nepovedlo ()

agentmiky

Peter Jackson ví, co nabídnout svým divákům. Pevné pouto se může v jistých momentech jevit fakticky až moc přes čáru, na druhou stranu, nikdo neví, co nás čeká po posledním vydechnutí, takže každý tvůrčí nápad přivítám s otevřenou náručí. A Jackson si v tomto ohledu s filmem neskutečně vyhrál, to nepřeberné množství vizuálně podmanivých scén mě odrovnalo. Samozřejmě si film zakládá na hereckých výkonech, Saoirse Ronan si tou hlavní rolí otevřela pomyslná dvířka do Hollywoodu, Stanley Tucci předvedl jeden z nejvěrohodnějších hereckých výkonů, co jsem kdy viděl. Každý pohled jeho postavy, každý úškleb, to vše ve mně vyvolávalo nepříjemné pocity. Doopravdy parádní výkon se vším všudy. I další členové této herecké eskvadry ukázali, že zde rozhodně nejsou jen do počtu (duo Weisz X Wahlberg). Kromě luxusního scénáře se film opírá ještě o dva prvky: bezchybnou hudbu a netradiční kamerové pojetí, kdy se často ve svízelných situacích cítíte, že jste tam osobně se všemi zúčastněnými. A závěr sice spravedlivý, ale pořád ho beru za pesimistický epilog k tomuto tragickému příběhu. Grandiózní podívaná. Za mě dávám 90 % ()

wikked

Pár dobrých kritických přípomínek tu už zaznělo (Bluntman, Flipper). Jackson se prý snažil zachovat tón a náladu, takže pak mám trochu větší pochopení pro ty Susiiny "inbetween" sekvence, které mi chvílemi přišly až moc samoúčelné. Ve své podstatě je to celkem slušně natočený film a i dobře zahraný, zejména od dětí a Tucciho, Weisz vypadá, že spíš mládne :) Kratší stopáž by ale možná neškodila, občas bylo té "okázalosti" příliš. ()

Wysch

Procentuální hodnocení tady vpravo se téměř plně shoduje s procentuálním hodnocením, které dávám já. Pecka se nekonala, průser taky ne, pořád je to nadprůměrné dílo, které nahoru tahají dva herecké výkony (ano, je to samozřejmě Stanley a Saoirse, která je v první cca polovině dominantní postavou na plátně), kýčovitý vizuál a překvapivě občas i grimasou hrající Mark Wahlberg. Jen škoda, že scénář naprosto vyškrtl maminu, která v knižní předloze měla grády, tadyhle Rachel jen hodí dva pěkné kukuče a je s ní konec. Přesto záživný film, na jedno skouknutí tak akorát :) [DVD] ()

zlabus

Hodně utrápené 3*. Od Oscarového režiséra a ústřední pětice (dva držitelé Oscara zbylí tři v minulosti obdrželi alespoň nominaci) očekávám trošku jiné výkony. I když nutno podotknout, že Stanley Tucci je v tomhle filmu asi jediná věc, která funguje naplno. 55% Edit: Po pár letech musím přiznat, že hlavní věci, které mi krom Tucci utkvěly v hlavě, jsou vzpomínky na ohromnou nudu, patos a kýč, a proto beru hvězdu, protože tohle skutečně nemá nárok ani na ty tři. Jackson zklamal. ()

Paxxx.cz

Docela pěkný film o zaručeně nejhorší věci, která se může rodičům přihodit- ztráta dítěte. Film byl určitě dobře obsazený, některé scény byly moc povedené, ale větší část z nich mě bohužel moc nezaujala (hlavně fantasy pasáže). Palec nahoru především pro Saoirse Ronan, která má nádherně zvláštní oči- 60%. ()

Greg

“My name is Salmon, like the fish. First name: Susie. I was 14 years old, when I was murdered on December 6th 1973. I was here for a moment, and then I was gone. I wish you all, a long, and happy life.“ Ano, Peter Jackson natočil dokonalou trilogii Pán prstenů. Ale to neznamená, že všechny jeho filmy budou stejně dokonalé. Ale i přesto, že jsem k filmu Lovely Bones nepřistupoval s přehnaně velkými očekáváními, mé dojmy z něho jsou trochu rozporuplné. Scénář k filmu je na jednu stranu obyčejný, takových tady bylo dost a zřejmě i bude, ale na druhou stranu je zajímavě zpracovaný. To, co režisér zvládl, je ale vizuální stránka „posmrtného“ života – s tou jsem neměl problémy, spíše mi moc nezapadala do stylizace „normálního“ děje. Úplně nejvíc mě ale na filmu zaujaly herecké výkony hlavních hrdinů. Mark Wahlberg a Rachel Weisz se k sobě skvěle hodí, Susan Sarandon hraje výborně a navíc i baví, Saoirse Ronan i nadále ukazuje, že je obrovský talent, ale to nejlepší jsem si nechal na konec – Stanley Tucci dokázal zahrát svou postavu tak odpudivě, že si toho Oscara měl taky dostat, na půl s Waltzem. Ani konec nebyl tak hrozný, jak už jsem několikrát četl. Až na jednu scénu v něm jsem byl poměrně spokojený. Takže, Lovely Bones není vrcholné režisérovo dílo, ale za podívání určitě stojí. ()

MartinezZ

21.3.2010 ~ "Film o životě a všem, co přijde po něm." Peter Jackson umí. Peter Jackson neumí. Film je výborný. Film je pitomost. Asi nejrozporuplnější film roku 2009. Jedni ho chválí, druzí ho haní. Ale pláčou všichni, byť každý z jiného důvodu. Teď máte jedinečnou příležitost zjistit, proč budete plakat vy. ~ Nejprve trochu omáčky. Peter Jackson se u mě zapsal hlavně jako režisér Pána Prstenů, kdy dokázal vykouzlit, sice místy příliš ukecanou, ale jinak nádhernou pohádkovou fantasy. To, že začínal s nějakými béčkovými krváky mě nechává chladným, protože litry stříkající krve ignoruji. Takže u mě takové "zrychlení z 0 na 100". Potom se dlouho nic nedělo a najednou nám Peter naservíroval King Konga. Příliš nudný, příliš dlouhý a příliš nezajímavý remake dobrodrůžo-drama-romance jedné křehké blondýnky a velkého opičáka se sexy mozkem. Tím si u mě Peter uškodil, protože jsem od něj čekal "něco" a dostalo se mi facky mokrou fuseklí. A tak jsem čekal na další projekt, abych zjistil, jestli "Prsteny" nebyly jen náhoda. No a dočkal jsem se. V 'Pevném poutu' Peter dokazuje, že umí natočit krásné psychedelicky-pohádkové výjevy, bohužel s tím zbytkem okolo je to trochu nahnuté. ~ Setkáváme se tu se Susie, čtrnáctiletou dívkou, která má život před sebou, která má své milující rodiče a sourozence, která má své sny. Setkáváme se tu se Susie, která za chvíli zemře. A nebudete to zrovna odchod laskavý. Zavraždí ji úchyl Harvey a to dost nepěkným způsobem. Od začátku tedy víme, co se stalo a kdo za tím stojí. Následující příběh je totiž o něčem jiném. Je o tom, co se děje se Susie, co se děje s Harveym a jak tato rána dopadla na Susieninu rodinu. ~ Samotný akt vraždy je naštěstí pouze naznačen a dodatečně náznaky dobarvován, takže se Peter, díky Bohu, vyhnul nějakému explicitnímu násilí, což kvituji s povděkem. Do filmu by se to ani nehodilo. Susie se tak náhle objevuje jinde. Tedy jen skoro. Je to stále ten stejný svět, jen se jinak chová a Susie nechápe proč a co se děje. Tedy až do chvíle, kdy začne příběh odhalovat i další předešlé oběti jejího vraha. Susie se zanedlouho se svojí "průvodkyní" přesouvá do jakéhosi "mezinebí", kde se právě realizuje Peterova představivost a kde se Suzie pohybuje v pohádkovém nebeském světě ztvárněném tak zvláštně a nadlidsky, že tuto část filmu považuji za nejlepší. Mnozí všude v komentářích kritizují právě tento svět a jeho přebarvičkování, ale mě se naopak líbí. Je to svět čtrnáctileté dívenky, jejíž pouto s tímto světem bylo nečekaně přetnuto zkratem v Harveyho mozku. Je to její svět mezi světy a naopak je to velmi zvláštní "protipól" mnoha jiným duchařinám. V tomto světě ale nemůže Susie zůstat na trvalo. Je nutné se přesunout jinam. Susie ale nemůže, u tohoto světa jí drží další dva příběhy. ~ Tím druhým příběhem je pohled na svět očima jejího vraha Harveyho, kterého si perfektně vystřihl Stanley Tucci (měl za to nominaci na Oscara a kdybyste sháněli ukázkového úchyla, musí to být Stanley!). Harvey je soused Susieniny rodiny a tak má o všem, co se po Susieně ztracení děje, perfektní přehled. Sledujeme, jak chladnokrevně se se svým činem vyrovnává, klame všechny okolo a také, jak se v mozku tohoto cvoka rýsuje další plán. Jeho příběh je vyprávěn i díky několika Susieným vstupům a poodhalování jeho minulosti. Kdyby byl film postaven pouze na pohádkovém světě Suesiny duše a příběhu vyšinutého vraha, byl by film naprosto jasným adeptem na plný počet bodů. tyhle dvě roviny děje jsou totiž na filmu to nejlepší! ~ Jenže je tu ještě pohled očima Susieny rodiny. A tady už to hodně skřípe. I když Susieniny sourozenci hrají v příběhu také svoji roli, nevidím v nich sebemenší problém. Prostě v příběhu jsou a hrají svoje role dobře. Mnohem větším problémem jsou rodiče (a případně jejich rodiče). Jenom magora totiž mohlo napadnout do jejich role obsadit dvojici Mark Wahlberg a Rachel Weisz, která k sobě prostě nějakým zvláštním způsobem nesedí. Nedokázal jsem uvěřit, že tenhle pár patří k sobě. Rachel se na můj vkus se smrtí svého prostředního dítěte srovnala nějak příliš rychle a jednoduše, Mark tu navíc nemá vůbec co dělat. Jeho role zahrnuje tak moc velké tesknění po dceři, že jsem mu to taky nevěřil. Bud to nedokázal zahrát (mě přijde, že je v posledních svých filmech všude úplně stejný) nebo byla role špatně napsaná. V každém případě tahle dvojice nezlomené matky a rozlámaného otce, prahnoucím po pravdě a odvetě, byla o hodně víc neuvěřitelnější než Susieno "mezinebí". Třešničkou na dortíku blbosti je ještě angažování Susan Sarandonové jako babičky, která dostane za úkol hlídat hlídat dvě ratolesti, zatímco si rodiče odjedou srovnat svůj nabořený vztah na dovolenou. Nic neumí, co dělá, dělá špatně, v jednom kuse hulí dětem pod frňák a je neustále v lihu, Pak se rodiče vrátí a Susan odjede. Absolutně nechápu, co měla tahle vsuvka znamenat. S filmem to nemá absolutně nic společného, takže Susan asi potřebovala zaplatit nájem nebo nevím. ~ Od této chvíle už není film tím, čím byl. Odteď je to jedna divnost za druhou, ať už se jedná o chování otce, "boží mlýny", dočasné převtělení a Susien konec a "nanebevzetí". Tahle část už je špatná. Prostě je a Peter to už buď nedokázal ukočírovat nebo to za něj už dělal někdo jiný. A to je škoda, ten film by si zasloužil mnohem víc! ~ Plakat tedy budete buď zúčastněně a nebo nad promarněnou filmovou šancí. Petre!!! () (menej) (viac)

mysiak

Peter Jackson vytvoril jednú zaujímavú kriminálku..kde vynikajú Marc Strong - ktorý sa asi ako záporák narodil, a Saoirse Ronan z ktorej sa vytvára podľa mňa jedna veľká hviezda..celkovo je zaujímavo natočené, priam až brilantne...a hlavne tá smrť na konci..niečo skvelé..vynikajúca kriminálka ()

Tayen

Tyhle filmy mám ráda, mystické, dramatické, s příchutí thrilleru, přesto jsem na rozpacích. Škoda té délky a vaty, která ji vyplňovala. Nevtíravá hudba na pozadí výjevů, které jakoby mnohdy stvořil Dalí, a spousta krásných slov sem tam promíchaným dramatičností. Dospívající Suzie je znásilněna, zavražděna a rozčtvrcena (nic z toho není ukázáno a vlastně ani řečeno, proto se buď musíte dovtípit nebo si přečíst obsah filmu) a po své smrti zhlíží z jakéhosi psychedelického prostoru mezi nebem a zemi na lidi, které její smrt ovlivnila. Občas se zdá, že děj stojí na místě a trocha víc akce a dramatičnosti by mu neuškodila. Jackson rozvíjí svoji fantazii a sen se míchá se skutečností. Celý film provází jakási jímavost a dojemnost a vy se přistihnete se slanou pachutí v krku a pak máte na režiséra zlost, že tak tlačí na pilu. Žádná z postav nikterak dějem nehýbe, prostě jen stojí, truchlí a rozdírá si rány způsobené odchodem Suzie. Dokonce i nalezení důkazu o totožnosti vraha mladší sestrou Suzie vyzní do prázdna, bez následku. Když se zeptáte na zápletku, těžko se odpovídá, snad jen, že film je o tom, kterak se Suzie musí oprostit od svých blízkých, aby se dostala do nebe. Film je to spíš poetický, o hororu si nechte zdát, drama možná, fantasy, jen co se týče vykreslení Suziina nebe. Trochu více šťávy a stíhání by neuškodilo. Jinak, film je to odpočinkový a hezky se na něj kouká, ale to je tak všechno. ()

Praxis

Je škoda, že i Jackson podlehl té digi módě a jeho nebe září pestrými kolorovanými pastelkami. Výjevy z nebe mě příliš nebraly, stejně jako smutná holčička i naprosto ZHOVADILÝ konec! Co mě naprosto pohltilo byla ale pozemská linie. Tak zručně natočený thriller, spolu s naprosto démonickým oslizlým Tuccim, jsem už dlouho neviděl. Ale proč umřel takhle??? Když už, tak spravedlnost pro všechny! Škoda, Jackson měl pár skvělých filmových nápadů, ale spíš to nějak neuřídil a ve výsledku se mu film rozsypal pod rukama, "vtipná" linie spolu se Sarandon jest příkladem v jeho tápání a nenalezení správného směru... ()

ivishka

Ze začátku mě až mrazilo z hlasu Saoirse Ronan. Jak neskutečné je pouto mezi dítětem a jeho otcem se snad v životě nikdy nedozvím obzvláště v tehdejší době pro něj taková ztráta musela být neúnosná..Přes snahu,kterou projevuje sympatický otec od rodiny Mark Wahlberg - vyřešit vraždu jeho dcery.Jeho okolí se na něj dívá jako na blázna,avšak zde platí nikdy se vzdávat.Podezření padne samozřejmě na nepříjemného a již z pohledu slizkého Pana Harveyho. Konec dobrý a všechno "dobré" a vrah dostane co proto.Bezchybně dramatické,po herecké stránce skvělé a hudba byla famózní nemám proti tomu žádnou námitku. ()

Jillen

Petera Jacksona mám rád ze dvou důvodů. 1) založil WETA Digitals a tím pádem umožnil zrod filmu Avatar 2) dal světu nejlepší fantasy(pokud přistoupím na fakt, že Avatar není jen fantasy) všech dob - Společenstvo prstenu. A právě po Společenstvu mu narostl hřebínek...od té doby to s ním jde z kopce, nechává se unést svojí "genialitou" a zapomíná co dělalo Společenstvo vyjímečným. Byla to opravdová láska k předloze a strach z neúspěchu. Nakonec se stalo a LOTR mu zajistil megalomansé tržby a šílenou dávku Oscarů. To člověku hned zvedne sebevědomí, ale ne vždy je to přínosem. Cameron dokázal svůj úspěch ustát, ale Jackson se nechává unášet digitální onanií do míst, kam mé oko nedohlédne. Stejně jako neukočíroval kolos jménem King Kong, hapruje i zde...a já začínám věřit tomu, že někteří tvůrci nad sebou potřebují bič. Ty krásné viziální orgie filmu vůbec nesednu, hodili by se do nějakého krátkého filmu o dětské fantazii. Taková Fontána se dokázala s jednoduchým příběhem vypořádat i s nánosem digitálních efektů, které se neopájeli svý původem. Tenhle film prostě potřbuje srdce a nezávislého tvůrce, který mu ho dá. Ne mistra megalomanie. A chtěl bych jen dodat těm, co budou srovnávat s Avatarem. Avatar alespoň drží při sobě, nemá hluchého místa a jeho vizuál je založený na fotoreálu. Někdy je holt lepší mít klasickou pohádku, než "nic" hrající si na něco. Bóže a ta stopáž....nebýt těch pár krásných scén a Rachel Weisz, tak asi umřu. Seberte někdo Péťovi ty Oscary, nebo se jimi udusí. ()

Popluh

Peter Jackson je zpět. Režisér, jehož předchozí filmy byly oslavou velkolepých epických dobrodružství, rozehrává příběh, ve kterém střídá komorní rodinné drama s mrazivým thrillerem a vizuálně oslnivou "fantasy". Vizuálně vymazlenou "nebeskou" část ale pocitově naprosto válcuje dramatická rovina. Právě ty trikově velkolepé scény mi místy přišly hodně samoúčelné až pozlátkové a ve filmu prakticky zbytečné, jakmile je ale Jackson začne v některých momentech míchat s realitou, pocitově je to hned někde jinde a právě tyto pasáže tvoří vrcholy celého filmu. Scénář sice nepatří k tomu nejlepšímu, ale rozhodně mi nepřipadá průměrný, byť jsem s knižní předlohou zatím tu čest neměl. Změna hlavní postavy sice může někoho vyhodit z filmu, já však přistoupil na Jacksonovu hru několika motivů, z nichž některé spíš dokreslují atmosféru doby a rodiny, než ústřední dějovou linii. Vyzvednout musím i parádní herecké výkony, kde překvapí zejména dobrý výkon Marka Wahlberga. Za mě tedy 85 %, které nakonec zaokrouhlím na plný počet, protože mě film emocionálně neminul a potechnické a vizuální stránce patří k tomu nejlepšímu za poslední léta, byť v některých případe by méně bylo více. P.s.: Cameo Petera Jacksona ve filmu je jeho nejlepší se mihnutí vlastními filmy :) ()

Sandiego

Na tenhle film jsem se opravdu těšil. Netušil jsem, že Jackson šlápne tak vedle. Ani samotný námět nakonec nenabízí žádnou zajímavější situaci. Scény z reálného světa by ještě šly, hlavně na začátku, kdy se schylovalo k tragédii, ale pak se do toho začala míchat fantazie bez ladu a skladu, bez jakéhokoliv náznaku řádu. A navíc, co mě dostalo nejvíc byly neuvěřitelně kýčovitý záběry, které se hodí leda tak jako pozadí na plochu windows. Opravdu až nechtěně vzbuzovaly smích a navíc se tentokrát Weta ani příliš trikově nevyznamenala, vše vypadalo tak neuměle uměle. To už raději peklo než tenhle podivnej očistný "meziprostor", nebo co to vlastně mělo bejt. Vlastně ani nechápu smysl těchto nadpozemských scén, které akorát zpomalovaly děj. Jestli ho chtěly nějak emočně či až symbolicky podbarvit, mě se to nijak nedotklo. No ale abych jen nekritizoval, film si na svou stopáž solidně držel dech i když konec byl poněkud rozplizlý, čekal jsem něco víc. No a pak herecké výkony - Saoirse Ronan po Pokání opět exceluje, i když v druhé půlce už ani nemá co hrát, Susan Sarandon mě příjemně pobavila. Doufám, že se Jackson propříště zbaví vyumělkované samoúčelnosti a třeba natočí zase nějakou ulítlou hororovou komedii, která mu dle mého názoru sluší nejlépe. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)