Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Majklkm

Smutně až tragicky nádherný příběh dívky, jenž se naivně nechala zlákat panem Harveym a ten ji pak zabil. Ta se pak nachází někde mezi zemí a nebem. V neposlední řadě je to také příběh o tom, jak důležitý a nezapomenutelný bývá první polibek. Z mého pohledu jde mistrovský kousek, skvěle zpracovaný, který mě dojal a nahnal mi slzy do očí. Chvílemi to byli slzy štěstí, které se jako mávnutím proutku změnili v slzy smutku. Zde platí že štěstí je vrtkavé a jak i to dobré, tak i to zlé nikdy netrvá věčně. ()

Majdulak

Tento snímek mne velmi zklamal, námět dobrý, ale zpracování velmi nezáživné. Skoro propadák, dokoukala jsem to, ale jen tak tak.... ()

codyak

Permamentí zavalení emocemi zarámované do snových obrazů, které si ve filmu může dovolit jen někdo hodně pevný v kranflecích... no jako například pan Jackson. Ale vážně, zfilmování knižní předlohy od Alice Sebold, chtělo určitě hodně odvahy a ta Peteru Jacksonovi nikdy nechyběla. A ono se mu to opět vyplatilo. Film je tak kontinuitní, tak svázaný dohromady, že nemáte vůbec čas chvíli si oddechnout od dramatu rodiny zasažené tou nejhorší ranou, jakou si dovedete představit. A vůbec nevadí, že víte co, kdy a jak se stalo a dokonce i to, kdo to všechno způsobil. Drama otce, který není ochoten přijmout realitu a jeho vůle je natolik silná, že zasahuje i do světa mrtvých, Vás doslova ohromí a na nějakých 130 minut přitlačí do sedaček. Snové obrazy světa "po životě", které se vynořují z plátna, aby byly pokaždé zastřeny smutnou a težce racionální realitou, jsou nadmíru povedené a je na nich znát, že na nich někomu opravdu záleželo. A to vytoužené vydechnutí poté, kdy je přetnuto ono ústřední pevné pouto, Vás zavalí stejným pocitem satisfakce, jakou cítí i oba ústřední hrdinové - dcera a její nešťastný otec. Za zmínku stojí vynikající výkon patnáctileté Saoirse Ronan v roli Susie. Na tuhle dívenku pozor, ještě o ní určitě uslyšíme. „Jmenuji se Susie Salmonová. Bylo mi čtrnáct, když mě zavraždil.“ ;) ()

AlohaAnty

FIlm se mi celkově dost líbil, ale štvalo mě to skákání mezi realitou a nebem. Neříkám, některé záběry se fakt povedli :) Vždy, když se na scéně objevil ten ulízlej debil, měl jsem takovou pachut' na jazyku. A navíc, když jsem se už pomaloučku dostával do děje, přišla posraná reklama. Jinak také dokonalá hudba to celé ladila. Takže 71% . ()

pop.z.pop

Kupodivu první film od Jacksona u kterého jsem neusnul a viděl na jeden zátah. Některé scény jsou svojí gradací napětí geniální. A ta Saoirse má neuvěřitelné kouzlo. Hodnotit to nebudu, protože to neustálé pobíhání v mezizemonebí po lukách a já nevím čem to neskutečně odjebalo :( ()

lubica1995

Neviem, či omylom neodkrývam aj podstatné detaily filmu, tak opatrne s čítaním. .... Musím sa k filmu vrátiť. Pozerala som ho asi pred rokom a stále mi nejde z hlavy. Moje pocity po pozretí boli negatívne. Ako niekto mohol natočiť tak nepodstatný film, v ktorom sa nič ako divák nedozviem, v ktorom sa nič nevyrieši ?? Nezmyselná vražda bez potrestania?? ( Harvey nebol potrestaný, proste..... to nebol trest, čo sa mu stalo. ) Bolesť za stratou dieťaťa....neschopnosť rodiny vyriešiť vraždu ( ako je to možné, veď v každom inom americkom filme sa to vždy podarí??) Postupne, ako vyprchalo prvotné sklamanie s najhoršie strávených dvoch hodín v mojom živote, som si začala domýšľať, že práve to bolo zámerom samotného filmu. Veď koľko vrážd, koľko zmiznutí sa nikdy nevyrieši?? A prečo si radšej nedomýšľať, že duša mne niekoho blízkeho je aj napriek tomu, že ho nikdy nepochovám, nerozlúčim sa, v pokoji??V poctate brilantne natočený film o realite. ( samozrejme tým myslím všetko, čo sa odohrávalo na pevnine nášho sveta ale zároveň je podstatné, aby divák pochopil aj dušu mŕtveho dievčaťa). ()

Pythonator

Čekal jsem všelicos, ale tohle ne. V očekávání další Fontány jsem si od toho nic nesliboval a byl jsem připravený na sebevětší nudu. A ejhle, skoro jsem se nenudil. Spíš jsem se od toho nemohl odlepit. Peter Jackson dokázal nebo spíše jen potvrdil, že je režisérská špička a co uchopí do svých hobitích pracek, z toho je filmařské zlato. Člověk se ani nemůže nudit u tak skvěle natočených scén jako bylo stavění lodiček do flašek či vlákání hlavní hrdinky do podzemního krytu s prolínačkama chystané večeře. Z toho magora až mrazilo a kdo nemá vlastní děti, tak to asi neprožije tak silně. Jedna režisérsky dokonalá scéna (i díky skvělé kameře) střídá druhou a film uteče jako voda. Ty nudnější scény z posmrtného světa jsou okořeněny perfektní vizuální pastvou pro oči, takže se dají přežít i užít. Námitky mám jen ke scénáři, který by potřeboval doladit, aby měl film hlubokomyslnější poselstí křesťansko-hinduistického charakteru. On nějaký ten náznak karmy či božích mlýnů je tam jasně patrný, ale v podstatě nedává ke konci smysl. Wahlberg chtěl zabít a byl za to zmlácen, to je v pořádku. Ale hlavní hrdinka v očistci dostala záchvat nenávisti ke svému vrahovi a přála mu smrt, za což se přece slušný Křesťan do Nebe dostat nemůže. Leda až po řádném odpuštění a s mírem v srdci. Namísto toho se hrdinka přeci dostane do Nebe, ovšem ne díky odpuštění, ale až poté, co jakože políbí svou pubertální lásku. To bylo dost ujeté. Na závěr mě však Peter potěšil, protože povolil uzdu svým zvráceným splatterovským choutkám ze svých filmařských začátků a předvedl nám jak umí boží mlýny hezky z ostra a jistě mlýt. ()

jean040465

Film Petra Jacksona, tolik netypický pro žánr, kterým se proslavil, mne dojímá pokaždé, když ho shlédnu. Na konci mi tolik připomíná pár posledních řádek z knihy Hunger Games: Síla vzdoru : ".... život bude pokračovat bez ohledu na naše ztráty. Že může být zase dobrý..." A stejně jako tu knihu, jsem si zamilovala i tento film. Nejen fantasticky propracovanými dny na Susiiném dokonalém světě, přes scény zavražděných dívek po fantastické souznění Rachel Weisz s Markem Wahlbergem, doplňující Stanleyem Tuccim, který se role slizkého, odpudivého souseda Harveyho zhostil tak dokonale, že ho už i v jiných filmech automaticky nenávidím. Příběh dívky, který se na celém světě odehrává dnes a denně, který je snad nejdiskutovanější, snad ten nejzamlčovanější scénář, kterého se každý rodič tak strašně bojí, zahalen v dokonalém plášti jemné manipulace s city. Právě proto, že je ním to tak blízké, s tímto filmem budeme tak soucítit. Perfektní hudba a konec, který je tak vzdálený a přitom tak blízký pravdě, dodává naději, i když je to film tragický. Ale konec, který končí větou sice tak dětinskou, ale přesto minimálně lacinou: "Přeju vám všem šťastný a dlouhý život." , Vás prostě musí dostat. Jednoznačně 5/5. ()

bedlak

Zajímavý film se zajímavým příběhem. Přidám spoiler, tak pozor. Netuše, co mě čeká, mě zaujala věta pronesená ze začátku filmu, která je i v obsahu výše. je zde několik zlomových situací, které film dělí. První končí přechodem z jednoho světa do druhého. Do té doby se film vyvíjí dobře, pak ovšem přibrzdí, aby nabral obrátky s ostatními obětmi skvělého Tucciho. Trochu jiný pohled na život po živitě, proč ne - zejména v případě, tak silného tématu, jakým je dětská pedofilie a vražda. Celkově dávám 72% zejména pro silný příběh a některé herecké výkony. ()

BÍLÝBIM

Mě film překvapil i zklamal .Tématicky mi připomněl film Jak přicházejí sny ( What Dreams May Come USA 1998 ). Předčil ho v obrazovém popisu posmrtného astrálu a barda . Tady někdo zmínil kritiku kýčovitosti a barevnosti scén, ale to zjevně nepochopil invenci režiséra, protože posmrtný svět z úst přeživších klinickou smrt a nebo popisů prožitku stavu mezi reinkarnacemi z regresní terapie je slovy sice nepopsatelný, ale určitá přemíra barevnosti a líbivosti v těchto prožitcích skutečně je. Prolínání reality a snové posmrtné existence mělo i logické souvislosti , ale ve chvíli kdy vrahoun valí trezor ke srázu a jasnovidná slečna má podezření , nic se neděje prostě si usne a rejža tam stačí vpravit vstoupení cizí duše do těla a milostnou scénu , jak z filmu Ghost, kde mrtvý Patrick Swayze komuniukuje s Demi Moore pomocí media Whoopi Goldberg 1990 . ()

Brumbambule

Začátek filmu vypadal slibně a napínavě. To se však změnilo, když se ve filmu neustále objevovaly kulturní vložky z "mezisvěta" hlavní hrdinky, kterých bylo na mě až přespříliš. Pořád jsem čekala na chvíli, kdy dojde k bodu zlomu a film začne mít pro diváka spád a vtáhne ho do děje. Bohužel mě tento film do děje nevtáhl, tak jak to od filmů tohoto žánru očekávám. ()

Nemezzis

Po prvním shlédnutí mi tento snímek přišel téměř dokonalý, obzvlášť soundtrack. I wasn't lost, or frozen, or gone... I was alive; I was alive in my own perfect world. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)