Obchodník Steven spekuloval na burze tak, že jedinou možností jak odvrátit konkurz, je vražda jeho bohaté manželky Emily. Na tuto vraždu si najme milence své manželky Davida, kterého Steven vydírá. Avšak plán se mu vymkne z ruky: naopak je to Steven, na koho padne podezření... (oficiálny text distribútora)

Hapretor

Dokonalá vražda neexistuje. Dokonalý film ano. Ale tento to není. M. Douglas a ostatní jsou dobří, ale sami o sobě nestačí. Ničím šokující film. S Douglasem je o dost lepší třeba "Hra". ()

Heroine

Výborná zápletka, výborný film, výborná vražda. Je to napínavé, originální a zábavné, a ještě navíc je tam jistá nepředvídatelnost jednotlivých motivů a činů hlavních postav. Chvíli si člověk může myslet že jde o nevěru, chvíli o pomstu, chvíli o peníze. Skutečná pravda je jenom taková, že každý chce především to nejlepší pro sebe. A kdo chce jen tak normálně žít, může se ocitnout v nebezpečí. Viggo samozřejmě číslo jedna, i když nemá přímo hlavní roli, ostatní herci na něj nemají. Ale ani David Suchet v menší roli nebyl špatný, a na celý film se díky hercům dívalo velice dobře. ()

alambert

Ale fuj...vy jste někdo "fandil" té ufňukané děvce? Víte v takovémhle filmu si většinou holt musíte vybrat s kým se ztotožníte A Michael Douglas svým herectvím a charizmatem Gwyneth Paltrow naprosto zadupal do země. Proto jsem ve finále silně nespokojen... ()

Iwiiik

Vražda v milostném trojúhelníku motivovaná penězi? To je to nejstarší detektivní klišé, které si lze představit! Ovšem tento snímek dokazuje, že i ten nejotřepanější námět lze zpracovat do křišťálové podoby a co víc, velmi originálním způsobem. Michael Douglas je jednou z nejvýraznějších osobností světového thrilleru a jeho výkon v A Perfect Murder je opět naprosto fantastický. Nemyslím si, že Viggo a Gwyneth odvedli špatnou práci, ale za Douglasem prostě jednoznačně pokulhávají. Technická stránka filmu je bezchybná, zvláště kamera je zde dominantní veličinou, však přes všechna pozitiva rozhodně nejde o typ díla, před kterým bych se skláněl v hluboké pokoře a bez dechu polykal každý záběr. ()

Ben Nevis

Nevyužitý potenciál s plno lacinými berličkami (například boháč i chudý kriminálník mají od bytu stejný tvar klíče) a scénáristickými chybami (zamilované Paltrow není divné, že se ji milenec zapírá, scénárista asi nebyl nikdy čerstvě zamilovaný). Chválím pomalé temto, které snímku slušelo. Viggo s Gwyneth se moc nepřevedli, ale Douglas hraje standardně dobře a z jeho postavy mi běhá mráz po zádech. ()

Evander

V rámci svého žánru patří A Perfect Murder rozhodně k tomu lepšímu a ani po letech tak neomrzí. Dobře propracovaný příběh i herecké výkony, tak svádějí k dalšímu zhlédnutí. 80% ()

emdvojka

Michael Douglas je na tento druh filmov veľmi vhodný. O tom niet pochýb, avšak stále mam pocit, že podobnosť z Fincherovou Hrou nieje čisto náhodná. Samozrejme, že film sa nesie v pomerne inom duchu, ale všimol som si že Douglasové postavy sa výzorom a charakterom v niektorých črtoch podobajú. To mi však nevadilo, pretože som si túto hru na mačku a myš užil. ()

shereen

Zacatek je paradni, bohuzel ke konci jsem mela dojem, ze film trochu ztraci dech a vlastne mi zacalo byt jedno, jak to dopadne. Kdyz jsou dve postavy zcela jednoznacni lumpove a jedina hrdinka takrka bezchybna, jen trochu naivni, drama nefunguje. ()

Ygnor

Paní herečka, co tady má samé kladné hymnusy, mne nenadchla ani jak po stránce vizáže, tak svým projevem. Naopak Douglas, byl "krásný" hnusák a Viggo ještě spíše více model než herec. Zápletka k vrcholu jednoduchá,jak po červené turistické značce, se kterou si však Hercul moc neporadil... Na druhou stranu slušný spád,bez hluchých míst a velmi zajímavé interiéry i exteriéry s dvojčaty v pozadí. ()

anitae

Dokonalá vražda mě i po letech bavila až do konce, skvělý Douglas v roli manžela, nevýrazná manželka Paltrow, milenec a malíř Mortensen a Suchet v roli vyšetřovatele. 3,5* ()

Drom

V poslední době koukám nějak moc na filmy, kde hraje Michael Douglas a trochu mě děsí, že ho pořád víc a víc oceňuju. Že by to bylo tou ubohou recyklační produkcí pracovních míst pro podřadné představitele vykastrovaných parodií na charaktery? Stejně je kouzelný, jak si film, který bych v době vzniku označil za dost béčkovej (kam jen se ta laťka dnes propadá...), vystačí pro bezvadný příběh se sto minutami stopáže a to včetně nastínění prostředí, dramatické střední části a poutavého finále. A to tam nejsou žádný megavýbuchy, šajnyanimace ani skorobožští hrdinové. Jen dobří herci, svižný průběh a to hlavní - dobrá atmosféra. Trápím paměť, ale fakt mě nenapadá thriller z posledních tří let alespoň vzdáleně srovnatelný a já se tedy kaju a měním na čtyři hvězdičky. Loni jsem film viděl třikrát a určitě si ho zas někdy zopakuju. ()

Jakubik

Po všech stránkách se mi film hodně líbil ale takovéto „wow“ se nedostavilo. Všechno se mi líbilo. Hodně povedený thriller… ()