Harrison Ford je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Protože nové důkazy směřují právě k němu, je obžalován a zatčen. Nezbývá než o pomoc požádat svého největšího rivala... (oficiálny text distribútora)

Pierre

Objevil jsem zbrusu novou metodu, na to jak rychle usnout. Již nemusíte počítat ovečky. Stačí si pustit film Podezření a spánek se dostaví okamžitě. Protože při tak nudně, nezáživně a nenápaditě natočeném thrilleru, na člověka jde skutečně spaní. Hodně věcí v první polovině je zde prakticky, jen proto aby natáhlo stopáž na ty nekonečné 2 hodiny. Ta hlavní zápletka mohla přijít mnohem dřív. Myslím si, že na divákově pocitu by se nic nezměnilo. Pak už jsem z té nevýraznosti filmu, byl tak unavený, že jsem vypínal a ani se nedokázal soustředit. A to i přestože filmy ze soudní sině fakt miluju. Ale tady jsem vůbec necítil žadné emoce, nějaký vztah k postavám a zájem o příběh. Jak už tady někdo zmínil, skoro to až vypadá, jako kdyby všem postavám bylo jedno, jak to vlastně dopadne. A mně tedy taky. Já už jsem jen bezelstně čekal konec, který vzhledem k stopáži, nepřicházel tak rychle. Ke konci tedy přišlo odhalení, které bylo pravda vydařené a nepředvídatelné. Jenomže vzhledem k němu, mi tam připadal zbytečný ten politický podtext. A pro mě stejně nejlepší odhalení bylo to, že po vysvětlení k vraždě přišli titulky, které znamenali konec a byli tím nejlepším na celém filmu. ()

pepo

Harrison Ford nebol iba Han Solo, Indiana Jones alebo Rick Decard. V jeho filmografii je toľko peciek, že niektoré logicky museli zapadnúť aj napriek svojim kvalitám. Tento thriller Alana J. Pakulu (Všetci prezidentovi muži, Sophiiina voľba) k nim patrí. Príbeh štátneho zástupcu Rusty Sabicha (Ford) obvineného z vraždy svojej milenky (Greta Scacchi) má všetko, čo má správna žánrovka mať. A má aj niečo navyše. Finále, ktoré už v súčasnosti možno nie je až tak prekvapivé ako v dobe vzniku, ale na pôsobivosti mu to neubralo. Vlna drám zo súdnej siene (väčšinou adaptácií Johna Grishama) ešte nezačala, ale Podozrenie už začiatkom dekády nasadilo žánrovú laťku veľmi vysoko. ()

jojinecko

Pakulova forma bola na absolútnom vrchole v 70-tych rokoch, postupom času sa z neho stal rutinér, síce s dobrým vkusom, ale jeho filmy nemali takú výpovednú hodnotu. Presumed Innocent v skratke ( a zároveň dosť skratkovito) sumarizuje, relativitu súdneho systému, práva a spravodlivosti. Príbeh ako nástroj tejto myšlienky je síce správne zamotaný, ale čo z toho, keď napr. Nunka odhalila páchateľa už v prvej štvrtine:) Chýbali mi ostrejšie právnické výmeny, viac argumentácie, silnejší príbeh a hlavne viac sofistikované rozuzlenie. Ideálne do TV namiesto súčasných sračiek... ()

Gilmour93

Dokonalá vražda neexistuje, je jen dokonalý způsob vedení obhajoby.. Přímočaře vyprávěné, lebedící si v náznacích, s gradujícím napětím, které neotupí ani znalost pointy a skvostným ústředním motivem Johna Williamse, jenž vyvažuje bolístku nadměrné doslovnosti. Vždycky lamentuji, proč se už podobné filmy netočí, ale teď jsem to začal vidět z té lepší stránky. Kdyby totiž jo, člověk by si pak nemohl jednou za dekádu k podobné věci sednout a užívat si ten dávno mrtvý styl. Styl, kde obsah představuje plápolající krb, forma brandy a herci pohodlné křeslo. Styl, kam snímek o prokurátorovi, jehož svědomí bylo navždy uloženo do bedny s nářadím, jednoznačně patří. „There was a crime. There was a victim. And there is punishment.“ ()

Arsenal83

Dobrý filmík, v ktorom hrá Harrison Ford takého zvodcu, že je proste od začiatku jasné, kto je v skutočnosti vrahom. Toto si mohol režisér odpustiť, divák nie je tak hlúpy, aby sa mu museli tvrdo podsúvať všetky fakty tak očividne, že nakoniec chýba moment prekvapenia. A ten má byť v thrilleri ako tento predsa kľúčový. Inak ale v pohode detektívka. ()

• Okolo 102 minuty vychází Rusty Sabich (Harrison Ford) a jeho žena Barbara (Bonnie Bedelia) ze soudní budovy a odpovídají na dotazy novinářů. Mezi nimi je i novinářka, která přiloží svůj diktafon blíže k Rustymu, aby zaznamenala jeho odpověď. Je jasně vidět, že v diktafonu není vložena nahrávací kazeta. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v amerických městech Detroit, New Jersey a New York a také se natáčelo v kanadském Windsoru v provincii Ontario. (Terva)