Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

Rocket

Kedze Americka krasa patri do mojej TOP 5 a najnovsi Mendesov pocin ma k nej velmi blizko, hodnotim ako vysoky nadpriemer...po skonceni filmu zostanete este par minut sediet a premyslat. Najhorsie na tom vsak je, ako "neskutocne" velmi je tento film skutocny! DiCapriovi Oscara, Winsletovej uz nic netreba :), ocenenie v podobe Zlateho Globu uz predsalen tento rok dostala a nie jedno :) ()

Jabro

Takhle emocionálně nabitý film jsem už dlouho neviděl. Tenhle snímek snad nemůže nikoho nechat chladným!Dávám pět hvězdiček za velkou porci kvalitní filmařiny, ale dodávám, že jedno shlédnutí mi zatím stačilo... (i když, kdo ví, jednou se na to určitě podívám, ale ne teď, ne teď;) ()

ashtangi

Skvělý DiCaprio a výborná Winslet, která si rozhodně zasloužila Zlatý globus, excelují v citovém dramatu jednoho manželství. Krásná hudba. Nádherný zážitek. Není co bych dodal, protože nemám slov :-) Je pro mě nepochopitelné přehlídnutí, nebo spíše ignorování, tohoto snímku při nominacích na OSCARA, hlavně v kategoriích: Nejlepší film, Herečka v hlavní roli a Herec v hlavní roli. Opravdu nemohu uvěřit. Akademici jděte se bodnout!!! ()

ivonca

Život naoko dokonalého páru mi častokrát pripomínal život, aký nám približujú autori seriálu Mad Men už viac-menej dva roky, a keďže tento seriál mám nasledovaný, dovolím si tvrdiť, že problémy manželov Wheelerovcov mi neboli až také neznáme. Nebola som filmom očarená tak ako som očakávala napriek výborným hereckým výkonom, krásnej hudbe, ale aj tak mi k úplne perfektnému zážitku niečo predsa len chýbalo. Čo však ale neviem... V každom prípade ide o dielo, ktoré sa oplatí vidieť. ()

blazenka

jedním slovem skvělé! Ještě teď mě mrazí v zádech. Brilantní výkony Kate a Leonarda, strhující atmosféra, uvěřitelný příběh, který přesně vystihoval strukturu manželství. Čistých, ano čistých pět *. ()

Ramone11

Jeden z nejlepsich filmu posledni doby, co jsem videl. Brilantni drama s nadpozemsky uzasnymi hereckymi vykony DiCapria a Winslet a proste toto se musi videt a udelat si vlastni usudek. Nevim co vice o tom psat. ()

KOZEL84

Totální peklo.Kate Winslet měla dostat oscara za tohle a ne za Předčítače.To co tady předvádí je její koncert dokonalého herectví.I Leonardo byl super.Jedno z nejlepších dramat (skoro horor).Se mnou to zamávalo.Dokonale působivá deprese.HOPELESS EMPTINESS! ()

KOZLIK

Kvalitní drama, s několika vynikajícími scénamy a hereckými výkony. Michael Shannon, pro mě neznámý herec předvedl, že umí. Trochu to člověka vyděsí, když si uvědomí, že se život není peříčko a on je jeho součástí. ()

H4N1CK4

Poslední třetina filmu byla natolik strhující, že musím hodnotit plným počtem, přestože jsem byla téměř celou dobu přesvědčená, že to bude "jen" za 4 hvězdičky :) ()

RickyFitts

Velké zklamání... dobře nakročený film s pěkným prostředím, ale nefungujícím scénářem a příšernou Kate Winslet. Leo i Michael Shannon fajn, ale žádný herecký koncert. Režie mdlá, hudba nudná... podobné téma nesrovnatelně lépe zpracované v "Who is afraid of Virginia Woolf." ()

hobbitko

80-90 procent. Řemeslně úchvatně zvládnuté, herecky skvěle odehrané, Mendes je Mendes, tj. mistr. Penetrující sonda pod pozlátko spořádaného, naleštěného, spokojeného života, odkrývající stejně bolestnou pravdu jako Americká krása, ale tady to není bráno s takovým nadhledem a lehkostí. Výsledkem je drásající drama, zanechávající znepokojivý, pod kůži plíživý pocit beznaděje a na rozdíl od Americké krásy jsem po zhlédnutí neměla pocit, že svět je přece jenom krásné magické místo. Film otevírá spoustu dveří a většinu z nich i nechává otevřené, otázky zůstávají nezodpovězené a naděje jakoby vyprchala. ()

Bull.Nulla

Kamera: Roger Deakins ( Vykoupení z veznice Shawshank, Tahle zeme není pro starý ) - Emotivní linka s překvapivými charakterovými vsuvkami. ()

Luqi

Režiséra som nespoznal, i keď podľa námetu by som mohol. Na rozdiel od skladateľa hudby, pri ktorom mi nakoniec zaplo. A pritom oboch poznám z toho istého filmu.................. Je to totiž tiež kritika istého štýlu života ako v jeho debute (schválne nehovorím amerického, pretože je to fenomén prakticky celej západnej civilizácie), a aj tu sa vynára otázka, kto je tu vlastne normálny ................ Revolutionary road sa sústreďuje prakticky len na dve postavy a dialógy medzi nimi a možno aj to je dôvod, prečo je prvá polovica trochu nudná. Veľmi zaujímavé a husté to začne byť až tých vyhrotených situáciach, ktoré sú aj herecky výborne zvládnuté .................. ()

barteca

Bolestně krásné, ti dva nemohou hrát lépe, každé hnutí mysli vyjádří excelentně, ovšem za velkou pozornost stojí i vedlejší role, vše je režijně přesné a bezchybné. Filmová dokonalost. ()

ViktorEl

Slabý film, okrem sympatického hereckého a výborne hrajúceho páru ma film nezaujal. Je síce natočený dobre aj dejová línia je dobrá, ale čo z toho, keď to diváka nudí. 79% je určite hodnotenie, ktoré si tento film nezaslúži. Pre mňa 40-45% ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)