Na budúci rok v rovnakom čase

• Československo Příští rok ve stejnou dobu (viac)

V malém hotelu nedaleko moře se uprostřed léta seznámí muž a žena. Jejich vzájemné okouzlení je tak veliké, že Doris a George Peters se pak pravidelně po dvacet let scházejí jednou v roce, daleko od svých rodin. Stráví spolu vždy jeden víkend. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, pokud bychom nevěděli, že oba mají nejen své manželské partnery, ale každý také tři děti. Jejich milostný vztah prochází různými stupni vývoje... Divácký film vznikl podle slavné divadelní hry hra Bernarda Sladea (řadu let se uváděla s úspěchem i u nás), komorní příběh o manželské nevěře i lásce zároveň neobvyklým způsobem dokumentuje vývoj americké společnosti. (Česká televize)

lacerta

Alana Aldu mám moc ráda, podobný typ filmů taky, přesto mě tento spíš štval a dělalo mi problém ho dokoukat. Krom toho, že děj byl celkem o ničem, se mi celkové vyznění nezdálo ani trochu reálné. V okamžiku, kdy Doris po 26 letech pravidelného zahýbání manželovi oznámí, že ho nemůže opustit, protože: "Jsou tu i city, důvěra, respekt,..." jsem byla rozhodnutá hodnotit ještě níž, nicméně za Aldu a zachycení jednotlivých období dávám aspoň tu jednu hvězdu. ()

Desmi

Klasická stará konzervativní kokotomedie, která nepobaví. Dobrý námět, ale tak trochu vykastrovaný. Očekával jsem víc, než jen nudné povídání každých pár let... ()

Kybela

Námět pěkný, ale ty dva uštěkané hlasy mě moc nebavilo poslouchat. Sice to věrně vystihuje skutečnost, že některé páry se pořád dohadují a milují zároveň. Ale ve filmu mě baví spíš limča, něco jiného, než co mám doma. ()

taryrta

Lidé se míjejí, ale většinou toho osudového člověka potkají, jen jednou. Krásný film, ač se hapyendů bojím, tady díky za něj! ()

Big Daddy

Do jisté míry roztomilé, ale ne pro každého. Řada lidí se může při sledování nudit, protože je vše v zásadě jen o jednom místě a dvou postavách. Alan Alda je výborný, z jeho kolegyně jsem byl nadšen méně, výsledkem je pak nadprůměrný snímek pro dospělejší část publika. ()

Conancon

Kupodivu ....nudilo jen že začátku,postupně méně a méně. Nikdy bych nevěřil, že tento typ filmu... Dva herci a cca jeden interiér vyhodnotíme na ehm...3.5 ()

Cesty timem

Dal bych po posledním shlédnutí 4*. Ale dám 3*, protože mám nyní obavy se na film podívat znovu abych nechytl depresi z toho, jak ten čas letí. Takové snímky na mne nepůsobí dobře. Snad ani krváky se mnou třeba nehnou. Ale zvlášť tenhle, když si uvědomím jak ten čas letí a já svou ženu vidím 1x za... (100 let mi to tak přijde). Možná jsem na film a tvůrce zlý, je to nespravedlivé a ani herci si to nezaslouží. Protože film působí tak opravdově a výkony jsou vynikající, ale jak píši. Omlouvám se, ale opravdu mi nebylo dobře. A hodnocení by mělo být komplexní i na základě dívákových pocitů. Tak třeba mne zabijte, ale také třeba to může být varování podobně citlivým lidem. ()

Bogrant

Film, ktorý si po pozretí budete chcieť pozrieť znova na budúci rok v rovnakom čase. Padne vhod ako málo čo. Milá pekná komédia s nevtieravým humorom a naozaj úsmevnými dialógmi plnými erotiky a všemožných malých klamstiev, na ktorých sa nejde nesmiať. Ellen a Alan dokonale spolu fungujú. Navyše nám to ukáže aj zopár momentov z histórie a celé je to poňaté v nostalgickom smere. Kúzelný film. ()

fojťan

Výborná hudba, dialogy a herecké výkony, na kterých se film nese s graciézní lehkostí celé dvě hodiny. Krásný snímek v pravém slova smyslu s jedinečným obsazením. ()

Mezerník

Jeden z nejkrásnějších filmů o lásce, nezklame ani fanoušky H. Pierce :-) Viděl jsem v osmnácti a v pětatřiceti, pokaždé mne to dojalo. ()

Misabarry

Divadlo na film, decentní hudba, fotky dob, a život v dialozích. Na tohle se musím podívat znovu. / Edit: poslech v originále vs. cca tři verze cz dabingu, za originál bych přihodila skoro na plné hvězdy! ()

el.bee

Všichni známe divadelní verzi z Brodwaye.Asi i proto, že i v divadelní verzi účinkoval sám Alan Alda, jeho herecký výkon zde byl famózní.Jeho kouzlo dokonale zahrát jakoukoliv emoci, pomohlo k naprostému odzbrojení.Ačkoliv film obsahoval všehovšudy jen dvě postavy, byl stále plný dvou barvitých charakterů, se kterými jste se sni chvíli nenudili.Film zařazuji ke historické klasice jako Někdo to rád horké".Další filmy s Alanem Aldou tohoto období stojí za stejnou pozornost."Čtyři roční období" například. ()

Jiri9

Říka se, že v jednoduchosti je krása. Nemusíte mít skvělé efekty, spousty herců, velkolepou výpravu. Zcela stačí 2 výborní herci, 1 pokoj, skvělá předloha a úžasná píseň, která Vás provází po celý film. To vše stačí, aby jste udělali neskutečně vynikající film. Úžasné herecké představení Alana Aldy a Ellen Burstyn. Možná budu kamenován, ale Casablanca nesahá tomuto snímku ani po kotníky. Aktualizace: Opět se mi podařilo na tento snímek podívat. Musím říct, že jsem a prostě rozezlen, že není na stupnici ještě jedna * navíc. Je to silný, hluboký a jedním slovem báječný. ()

latimerie

Skvělá konverzačka, která funguje nejen na jevišti, ale i na plátně. Nostalgické ale bez klišé. Výjimečný vztah dvou lidí, kteří spolu sdílí své nejniternější pocity i myšlenky. V průběhu let prochází různými fázemi života. Skvělé prostřihy důležitých světových událostí, jak šel čas. Nejlepší etapa, když se Doris stane hipísačkou a George byznysmenem. Po tom filmu máte pocit, že si ještě život musíte pořdáně užít, páč utíká nějak moc rychle! ()

wodacka

Moc hezký a vtipný film. Byla jsem zvědavá, jak se tvůrci "poperou" s tím, aby tenhle minimalistický příběh nevypadal na plátně až příliš divadelně a nudně - všechno by tomu totiž nasvědčovalo (jen dva herci, jedna místnost, minimum rekvizit,...). Ale při sledování Alana Aldy a Ellen Burstyn, kteří byli vedeni výborným scénářem, jsem si ničeho jiného než gest, emocí a hereckého umu ani nestíhala všímat. "To je sranda - já myslela, že u účetního to budou oči, co mu odejdou jako první". ()