Na budúci rok v rovnakom čase

• Československo Příští rok ve stejnou dobu (viac)

V malém hotelu nedaleko moře se uprostřed léta seznámí muž a žena. Jejich vzájemné okouzlení je tak veliké, že Doris a George Peters se pak pravidelně po dvacet let scházejí jednou v roce, daleko od svých rodin. Stráví spolu vždy jeden víkend. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, pokud bychom nevěděli, že oba mají nejen své manželské partnery, ale každý také tři děti. Jejich milostný vztah prochází různými stupni vývoje... Divácký film vznikl podle slavné divadelní hry hra Bernarda Sladea (řadu let se uváděla s úspěchem i u nás), komorní příběh o manželské nevěře i lásce zároveň neobvyklým způsobem dokumentuje vývoj americké společnosti. (Česká televize)

sona123

Stačí se kouknout na plakát a hned je jasné, s čím máme tu čest. Starý (já vím, až tak starý není) americký film se spolehlivým Alanem Aldou, příjemně plynoucí, lehce konverzační, obsahově jasně daný. A tak to zůstane po celých 119 minut. Neurazí. ()

Mikino00

Konverzační romantický film v průběhu věků by nutně potřeboval větší zásah šikovného střihače, který by dokázal film zkrátit alespoň na polovinu, jinak tento film u mě nepochodí, ony ne všechny segmenty jsou stejně zajímavé. Nicméně se jedná o inteligentnější podívanou než nabízí současné svět romantických filmů. ()

lardko

Mám velmi rád starší americké filmy , dokonce i ty černobílé. Alana Aldu jsem po prvé viděl v MASHY , a tam jsem si ho taky zamiloval. Opravdu úžasný herec ! Trošku jsem se na něj zaměřil , a pustil si pár filmů , ve kterých hrál , a doslova mě v každé roli ohromil. Ale na tento film jsemnarazil náhodou v televizi. Prvně jsem si přečetl informace o tomhle filmu , a pak až jsem se na něj podíval. Alda jse mi ve filmu opět hrozně líbil , ale hlavně mě chytl úžasný děj. Doris (Ellen Burstyn ) a George ( Alan Alda ) mají oba tři děti , a jsou šťastně ženatý , ale i přestohle všechno se do sebe šíleně zamilují , a každý rok se scházejí. Tato romantická komedie je podle mě dost povedená , a strašně se mi líbila hudba ve filmu. Jsem naprosto s tímhle filmem spokojen , a proto nemůžu dát míň než pět hvězdiček. ()

Chudobka

Film jsem viděla před lety a nijak mě nenadchl. Při druhém zhlédnutí ho posuzuji ještě přísněji.  Alan Alda mě neoslnil ani v nejmenším, lásku těm dvěma jsem nevěřila.  Taky mě asi ovlivňuje to, že jsem konzervativní, nevěra v jakékoliv podobě je mi protivná. Když někoho miluju, chci s ním být pořád, ne jen jednou za dlouhý čas. Řešením je rozvod a sňatek s novým partnerem. To by bylo čestné, i když pro někoho asi bolestné. Ale toto? Úplný nesmysl. Jeden víkend jednou v roce něco vyřeší? Něco mi přinese? A co vlastně? ()

ddf76

Povedeny snimek, ktery si vystaci jen s dvema herci. Vyborni jsou oba Alda i Burstyn (mala poznamka: ve scene, kdy hraje Alda na klavir, tak to zahral Alda blbe, tak by tu skladbu na klavir vubec nezahral :)), ale je to jen drobnost ). ()

Meteorista

Škoda, že to bylo spojený s válkou. Kdyby se tohle vynechalo a bylo to jen a jen o těch dvou, tak by to byl nej romanťák, co sem měl tu čest vidět. Takhle to je "jen" jeden z těch nej. Vážně, výborný film, který splňuje (skoro) všechna očekávání, která od filmu tohoto žánru žádáte. ()

Richie24

Vynikající, lyrická záležitost. Titéž 2 herci a tytéž kulisy - pouze v jiné době a za rozličných okolností. A dvě hodiny utečou jako voda, zatímco vy se výborně bavíte. Skutečně skvělý, odlehčený kousek. 4 ****. ()

sirien

Je to výborně zpracované - jen si nemůžu pomoct, viděl jsem i divadelní inscenaci a některé klíčové momenty v příběhu (např. ta věc u Vietnamu, abych nespoiloval) mi v tom filmu oproti tomu představení vyznívají tak nějak... ploše. Možná, že teď nejsem úplně fér, když tomu kvůli tomu tu pátou hvězdičku nedávám, ale prostě se k tomu nemůžu přimnět. Jinak to je samozřejmě výborná a dost nadčasová věc, co nádherně kombinuje komedii s dramatem. Zajímavé zjištění - sice na malém vzorku, ale zdá se mi, že mladším generacím připadá první polovina vtipnější a druhá vážnější, starším generacím připadá vtipnější ta druhá část... ()

Narciska

Něžný dialog dvou lidí, kteří se každý rok sbližují a loučí, s dobou a životními zkušenostmi se mění a přece zůstávají stejní, příští rok zase jiní a stále se milující. Jedná se o milence, kteří snad ještě více než lásku k jeden druhému nám odkrývají lásku ke svým rodinám a zákonným partnerům... ()

zdeny99

Nudný, konverzační film. Začne to tím, že Alan Alda se v restauraci usměje na Ellen Burstyn a aniž by jí řekl jedno slovo, tak v dalším záběru už se vedle ní probouzí v posteli. A pak se už jen kecá a kecá a kecá, že on je ženatej, že má tři děti, jak toho lituje, že podvádí svoji manželku, kterou miluje. Ale taky že miluje jeho milenku Ellen Burstyn. [2413. hodnocení, 175. komentář, 83%, 639. nejlepší film] ()

djfun

Jestli mě nějakej biják dokáže kdykoliv spolehlivě vykouzlit úsměv na tváři a zároveň donutí i ukápnout slzu, tak je to právě Příští rok ve stejnou dobu. A pokud ho lze zařadit mezi romantické komedie, tak je pro mě asi tou nejlepší. Alan and Ellen, I love you:) ()

mrtvej pes

Napoprvé mě film uchvátil, vtáhl do sebe, zaujal, málem rozplakal, rozesmál a nepustil až do závěrečných titulků. Je to jeden z mála, které po zhlédnutí ihned pustím znovu. Děj je pro mě vskutku bohatý tím, jak se vyvíjí, a i myšlenkou. Alan Alda je ve všech ohledech skvělý a dokáže hrát i charaktery s chybami, což ho činí úžasným hercem a film to dělá rázem hlubším. Jen se nemohu ubránit myšlence, že Ellen Burstyn sedí její role až tak od třetího/čtvrtého sestřihu jejich setkání, protože předtím už poněkud starší herečka hraje mladou ženu a - přiznejme si to - není to úplně nenápadné. ()

Mahoney.

Veľmi jednoduchý film. Len dvaja herci, stále to isté miesto, úžasný dej. Zo začiatku som ľutovala Dorisinho manžela a Georgovu ženu aj keď tam vôbec nevystupujú. (Možno preto že som sama veľmi žiarlivá.) Ale tá láska ktorá bola medzi Georgom a Doris bola neskutočná. Celé tie roky, na tom istom mieste. Veľmi ma dojala jedna z posledných scén kde spomínali na svoj "prvý krát" a na to aký boli mladí. Bolo to krásne. :) Jednoducho Alan Alda 4ever ♥ ()

horovska

Výborný scénář, komorně laděné představení pro dva herce. Ovšem oč lepší je předloha, o to horší zpracování. Možná i vinou zoufalého českého dabingu na úrovni seriálových rychlokvašek mi herecké výkony připadaly toporné. A to, jak se režie vnucuje s převratným přerodem postav - například heppies Doris... blbuvzdorně, jako by nestačil náznak, je nutné to divákovi omlátit o hlavu alespoň dvacetkrát, aby pochopil. Škoda. ()