Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

benda02

S postupem tohoto snímku vzrůstalo i mé hodnocení, z počátku jsem se usmíval a říkal co to je, potom už, něco na tom je a nakonec, vždyť ty si něco takového zažil a ať už hodnotí film kdokoli a jakkoli, vemte si, že s úsměvem a positivním myšlením, náladou jde vše lépe. ()

Alfonso198

Za inspiraci tou pozitivní myšlenkou, celkově veselou náladou a tím, že vám říkají něco jakože z tajnejch matrošů ministerstva vesmíru, bych dal pět hvězd. Ale... jsou tu "ALE". Některý věci jsou tam dost nepodložený a mám z nich pocit, že to jsou jen čirý spekulace a doměnky (a pravděpodobně asi jsou). Například ty citáty - každej z nich se dá vyložit dvojím i vícenásobným způsobem. To, že se jim hodil do jejich stánků se snem je sice fajn, ale jaksi odmítám věřit tomu, že si zašli na kafe s panem Fordem, Einsteinem, Lincolnem atd. a ti jim tak mezi řečí vykecali, že jedou podle nějakýho tajemství. Nebudu tvrdit, že to nefunguje. Nikdy jsem to nezkoušel a nejspíš to v praxi ani nikdy neuvedu, ale závěrečná řeč udělala z vesmíru rozdavačnou sociálku a tím u mě film skončil téměř úplně. Dvě hvězdy z lítosti, ale abych zase jen nehanil - téměř každý ze zůčastněných řekl aspoň jednu chytrou věc, které by stálo za pokus se držet. Sečteno a podtrženo - hezká myšlenka o pozitivním myšlení, hloupá myšlenka se na to bezvýhradně spoléhat. ()

SuzieS

A doporučení kamarádky jsou skoukla tento šílený dokument... Avšak pokusila jsem se ho hned nezavrhnout, protože ikdyž je to natočené neuvěřitelně sektářsky a mozkovymývačně a - jakoby mi chtěli něco prodat-stylem, říkala jsem si, oni tomu musí věřit, když to toho někdo dal peníze, aby to natočil...a bohužel jsem asi nějakou vyjímkou v systému, jelikož vše, co jsem vždy plánovala a vizuálně si představovala, tak se vždy vyvinulo jinak, a to, co jsem nejmíň čekala, tak přišlo... takže tak asi... ()

Hookins86

Záleží hlavně na člověku, co pro sebe nebo pro tu věc dělá. Já si třeba říkám už x let, že si půjdu vsadit a vyhraju miliony a věřím tomu (to asi každý), ale ještě jsem nikam nedošel a nic se nezměnilo. Ale dokument to je k zamyšlení a ne že ne! ()

Do_

Dostala jsem doporučení a tak jsem se rozhodla podívat. A byla jsem mile překvapena. Film, který vás doslova nakazí pozitivním myšlením. Ale nejde jen o to. Prostě nabádá k uvolnění, k méně ostražitému žití a k jednoduchému přístupu. KDYŽ NĚCO NECHCEŠ, TAK NA TO PROSTĚ NEMYSLI. Pokud se podíváte na film, fajn, ale víc doporučuji přečíst si knihy od Rhondy Byrne (Tajemství,Moc,Kouzlo) protože v těchto knihách je všechno více vysvětleno. Knížky jsou navíc doplněny i citáty slavných vědců,filozofů, či svatých a určitě vás to inspiruje. Dále taky vydává skvělé knihy Joe Vitale, který se v tomto dokumentu taky objevil. Vím, že většina tomu nevěří a prohlásí, že to je hloupost, ale zkuste podle toho chvíli žít a uvidíte, jak se vám povede. ()

jigsaw44

Velmi naivisticko-ezoterická myšlienka zabalená do amerického pozlátka. Film dáva len nereálnu nádej a ilúziu, to však naivným ludom stačí, a tak tento film budú označovat za úžasný. Občasne zgeneralizové a nepravdivo poupravované dokazy, napr.: to že placebo má rovnaký účinok ako normálna tabletka a možno aj vyšší, čo je ale zavádzajúci záver, pretože z výsledkov vedeckých štúdií sa zistilo, že placebo má len 40% účinok. (takže reálne nie rovnaký, ani vyšší) Dalej predkladajú dokaz o tom že tento zákon prítažlivosti funguje príbeh Morisa Goodmana, ktorý spadol z lietadlom a potom sa z toho vyliečil. Takže on sa v mysli chcel uzdravit, tým to pritiahol a uzdravil sa, ale to iba znamená, len to, že sa vyliečil, o nevyvratitelnom dokaze, že tento zákon pre všetkých funguje to ale nič nevypovedá. Udivuje ma, že tvorcovia túto hlavnú myšlienku suverénne nazývajú zákon, kedže zákon/pravidlo by znamenalo, že A = B, inak povedané, čo chcem, to sa mi splní. Z vedeckého hladiska, však tento jav (no nie je to zákon), ktorý sa popisuje v tomto filme ako zákon existuje a funguje na základe výsledkov prianí a skutočnosti. Zjednodušene povedané ak na niečo myslíte,že to chcete/že sa to stane a splní sa to a ak niečo chcete a nesplní sa to, tak mezi tymito dvomi udalostami vzniká určité percento. Reálne je to tak 50:50. Avšak mozog si s tom urobí prepojenie a nadobudene dojem, že v tom je nejaký zákon. Tento rovnaký jav funguje na princípe toho, že niektorí ludia veria, že: čierna mačka prináša neštasie, piatok 13. je neštastný,... Viac o tomto jave sa dá nájst vo vedeckom dokumente: Cestovaní červí dírou ()

Merenre odpad!

To je taková hovadská sračka! Skutečná nejodvrácenější strana veškeré lidské existence a jejích výtvorů. Popkultura, propaganda, new age a vymývání mozků v té nekřišťálovější a nejtemnější podobě. Na téhle planetě už nechci dál žít. ()

Kosi..

No tak to mohli v rámci natáčení zavřít chlapa do cely se svíčkou a počkat až mu ji vesmír milostivě zapálí a vyhoví jeho tužbám, když jsou v tom tak dobří a stojí si za tím. Všechny informace se daly sdělit divákovi v 10 minutách, zbytek byl jen omílání téhož stále dokola. Eště že to skončilo, jinak bych to už asi musel vypnout. ()

Dekovnik odpad!

Tak tohle vážně ne. Myslím si, že plný název knihy/dokumentu by měl znít: Tajemství Satanova, pokračování s názvem Přání pak Modlitba k ďáblu. Shadwell to vážně vystihl. Nejhorším na tom celém je, že to funguje. Ruce pryč, je to zaručená cesta do pekel. Děcka, Ježíš je tady pro všechny, tak si toho važte a vykašlete se na balast typu Tajemství apod. ()

Foogas odpad!

Americký reklamní kýč a vstupenka do sekty. Kniha? Film? Stačilo jednou krátkou větou říct, že pozitivní smýšlení je samo o sobě pozitivní, ale chápu, že by z toho nebyl tak velký profit. Když už tady házíme ty tajemství a moudra, taky vám jedno prozradím. Činy jsou daleko podstatnější, než jen slova a myšlenky. ()