Moc myšlenky

Ústředním motivem filmu je příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Příběh člověka, který jednoho dne ztratil všechno - práci, peníze, manželku i přátele. Byl na pokraji se silami, když se rozhodl, že to v tomto životě ještě zkusí... A tam se rozpohybovala "vesmírná" kola osudu. (oficiálny text distribútora)

marekspanel

Včera viděno v Lucerně. Moc jsem ani nezkoumal na co jdeme vlastně, ale text a název samotný vč. úvodního obrázku mi sliboval jistě víc než jsem nakonec dostal. Jednoduše trochu jsem doufal, že to bude více věděcké, kvantová teorie atd. Ono to tam ten základ totiž má, ale o tom tento dokument vůbec nebyl. Bylo to o pár "úspěšných" nezajímavých lidech, kteří (si) prostě v životě něco dokázali. Jednoduše ve zkratce: "když za něčím jdeš, tak toho dosáhneš". Touto větou se to dalo shrnout a nemusel bych tam víc než hodinu sedět a poslouchat jak pár lidí omílají stejné klišé pořád dokola. Chápu co tím chtěli říct, ale celkově to nemělo hloubku, příliš to vesměs páchlo po myšlence, že jen když budete bohatí, tak budete šťastní. Výsledný dojem byl tedy příliš jednoduchý, amatérský, bez věděcky podložených prvků, které jsem tam čekal (jak funguje elektrický impulz na hmotu, dění vesmíru). Vhodné tak pro úplné zoufalce, nebo možná bych to pouštěl na úřadech práce, tam by mohlo mít nějaký efekt. Nic nového se člověk ale stejně nedozví, marná snaha tvůrci! ()

Merlinousek

Pokud se chce člověk něčemu naučit, ať je to cokoliv, vždy je nejlepší a nejefektivnější variantou se učit od jiného člověka, který v daném oboru vyniká. Stručně řečeno, od mistra. Tato metoda učení (čehokoliv) se dnes, v době internetu, návodů na youtube, wikipedie apod., trochu opomíjí. Ať si kdo chce říká, co chce, tato metoda je dle mého názoru nejlepší. Stejně tak je možné se takto učit a inspirovat tímto dokumentem. Je to stručný návod formou rozhovoru s úspěšnými lidmi, jak být úspěšný ve svém pojetí (pro každého je úspěch něco jiného) a jak být šťastný. Protagonisté postupně rozebírají všechny aspekty jejich cesty - pády i vzestupy - na jejímž začátku stálo rozhodnutí "splnit si svůj sen." A my co stále hledáme ten návod a stále nám všechny přijdou nedokonalé a že ke startu podnikání či velké životní změně nám ještě cosi chybí, máme smůlu. Ten první krok, který je často velkým krokem do neznáma, vyžaduje hodně odvahy resp. překonání velkého strachu. Ne každý na to má. Tak a jdu překonat ten svůj. Aloha! PS: všem, kdo máte nějaký životní sen, který se vám nedaří naplňovat, tento dokument z celého srdce doporučuji ()

Frantisek

Velké zklamání. Samotné příběhy lidí, kteří překonali nějakou nepřízeň osudu, by mohli být zajímavé. Zde ale byly rozkouskovány na kratičké úseky, proložené obecnými motivačními hesly a trapným moderátorem. Hodně to na mě působilo dojmem, že vezmeme pár úspěšných lidí a pokusíme se na nich něco vydělat. A nezapomeňte si koupit DVDčko. ()

• Osobnosti vystupující ve filmu promluvily bez nároku na honorář a s tím, že na začátku netušily, jak bude film nakonec vypadat. (ČSFD)
  • Dílo vzniklo z vlastní iniciativy a bez sponzorů. Až měsíc před uvedením do distribuce se tvůrci rozhodli získat finanční prostředky na dokončení filmu a na premiérový večer díky vypsání projektu na portálu Hithit, který se věnuje fundraisingovým aktivitám. Díky fanouškům filmu se film dokončil a 18. 2. 2016 mohl v Brně proběhnout premiérový večer. (ČSFD)