Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

Standey

Tajemství funguje a pokud někdo tvrdí že ne, tak ho neumí správně používat. Nejde o žádný převratný objev. Jedná se tu o věci, které každý člověk zná, všichni jsme se s tím narodili, přesto to jen malá hrstka lidí dokáže správně využít.... ()

Naranyan odpad!

Stačilo mi úvodních 10 minut dokumentu na youtube, abych okamžitě poslal tenhle sh*it do odpadu. Ve chvíli kdy se tam objevil člověk s popisem "METAFYZIK" né že bych převrátil oči v sloup, ony mi začly lítat jako částice v LHC v Ženevě. Jestli i nadále podobné sračky budeme nazývat "DOKUMENT", začínám mít vážné obavy o duševní zdraví budoucích generací. ()

aliajas

Pripúšťam - pár krát sa mi stalo, že som sa pre niečo rozhodla a ono sa to stalo skutočnosťou. Len bolo jednoduchšie robiť to podvedome, než vedome, hoci pod dojmom filmu a knihy. Pretože teraz stále čakám, sledujem, napadajú ma negatíva... Ale ako film zaujímavé, nenudí a inšpiruje. Tak či tak, existujú len 4 možnosti: uveriť - neuveriť, funguje - nefunguje. A ak tomu uveríte, je vlastne jedno, či to funguje, alebo nie. Rozhodne sa tým zmení váš život. K lepšiemu... ()

Kašák

Někdo tomu věřil, někdo ne, někdo to neřešil. Já patřil k té prostřední skupině...po shlédnutí tohoto filmu jsem zkusil Tajemství vyzkoušet na vlastní kůži...poctivě, svědomitě...FUNGUJE TO! ()

klobuk odpad!

ako jack canfield je autorom knižiek Slepačia polievka pre dušu, kde som čítal príbehy o tom ako peniaze nie sú dôležité ako je dôležité mať niekoho rád, byť duševne veľký a podobné veci, a tu on osobne hovorí, že odkedy pozná tajomstvo je jeho život kúzelný, býva v dome za 4 milióny dolárov a chodí na tie najrozprávkovejšie miesta na svete. to nepotrebuje asi hlbši komentár.. ()

Rosie odpad!

Ježíši, co je to za sr**ku??? Dokument? To asi sotva!!! Přijde mi to, jako když nějaká sekta, která má k sobě šikovnýho grafika natočí hodinu a půl neskutečných blábolů, ve kterých nepříjemným způsobem vnucuje něco nesmyslnýho. Obtížně jsem zvládla prvních 40 minut a pak to posouvala po pěti minutách, abych zjišťovala, že ti lidi blábolí pořád o tom samém. Všichni ví, že pokud budu přemýšlet pozitivně a nedělat si z ničeho starosti, tak budu šťastnější, ale že přitáhnu to, co chci? "Moc chci, aby mi vesmír vrátil tu zabitou asi hodinu času, kterou jsem strávila nad touhle ptákovinou a mohla ji využít nějak smysluplněji. Moc to chci a mám pocit, že už to je, že už ji mám zpátky!" a nic....hodina ztracena! Proč se mi plno věcí neplní, když je tak moc chci, nedokážu na ně přestat myslet, představuju si, že už je mám, sním o tom, jak je to úžasný,...? Jsem špatná já, nebo je tahle představa o vesmírné síle přinášející to, co chceme, o co se snažíme, přehnaná? Abych pravdu řekla, je mi z toho vyloženě špatně. Jsem docela snílek, představuji si spoustu věcí pozitivně, přemýšlím o nich, jsem přesvědčená, že to tak bude....takhle si sním a sním a pak mě vzpamatuje realita, která není ani zdaleka podobná mým představám. Dělám něco špatně? Tahle sranda ve mně vyvolala ještě větší negativismus, než ve mně doposud byl. Moc jsem se snažila to pochopit, dokonce jsem se snažila to dokoukat celý...ale těmhle šílencům se nepovedlo mi to veřejné Tajemství vnutit. ()

Unrealik

Viděl jsem cca 30 minut, zbytek jen během minuty projel, zda tam nebude něco jiného. Dokument de facto jen stále opakuje známou skutečnost, že je důležité myslet pozitivně. ()

Rigo

Po několika zhlédnutích jsem si vzpomněl na film Donnie Darko, který je též potřeba vidět vícekrát, aby člověk plně docenil jeho kvalit. Někomu to může připadat jako hloupost a vymývání mozků, což je částečně dáno způsobem jakým to bylo natočeno, ale i největší skeptici si z tohoto filmu něco odnesou, i když si to nebudou chtít připustit. ()

Caesius S.

Hodnotím průměrně, protože pořádně nevím, co si mám o tom myslet. Pokud se na to dívám vědecky, tak dle zákonů kvantové fyziky pozorovatel opravdu zasahuje do experimentu, aniž by s ním fyzicky interagoval. To ovšem platí pouze pro kvantové objekty nepředstavitelně miniaturní: například elektrony nebo fotony. Obrovské systémy jako jsme my nebo náš svět, podléhají modifikovaným zákonům (přece jste nikdy nepozorovali, že máte vlastnosti vlny) a ty čistě kvantové se objevují jen zřídka (třeba supravodivost a supratekutost). Z psychologického a filosofického pohledu se jedná o odporně egocentrické a egoistické názory: celý Vesmír se může strhat jen aby splnil všechna má přání. Myslím si, že lidé, kteří mluvili v tomto dokumentu, zbohatli a splnili si své sny jen díky propagaci těchto myšlenek, což je bludný kruh (jsem šťastný, protože přesvědčuji ostatní za peníze, že mají být taky šťastní). Je zajímavé, že vždycky je dáno slovo pouze úspěšným podnikatelům, kteří tvrdí, že to funguje, ale nedají prostor bezdomovcům, kteří to zkoušeli taky. Na druhou stranu síla pozitivního myšlení asi opravdu funguje a jsem si vědom "náhod" (možná synchronizací), které se stávají každému. ()

Chlo0opek

Vizionáři a vizionářky mi byli vyloženě nesympatičtí (spíše to vedlo směrem k teleshopingu - jen sem čekal na závěr, co budu muset kupovat:), ale jinak by se dal celý snímek shrnout do jediné rady: Myslete pozitivně. V dnešní době by si toto měl pustit každý. Po shlédnutí jsem si uvědomil, že se vlastně řídím dle tohoto dílka, tak jestli nakonec dosáhnu svého cíle - což by neměl být dle toho, co jsme zde slyšeli, problém, tak mu zvyším své hodnocení!;) I když zde nezaznělo, že nestačí jen na to myslet, ale také pro to něco dělat! A líbila se mi myšlenka Henryho Forda, která zde padla: "AŤ SI MYSLÍTE, ŽE NĚCO DOKÁŽETE, NEBO NEDOKÁŽETE, POKAŽDÉ BUDETE MÍT PRAVDU." To zní opravdu dobře.... ()

malyLibor

Skvělý dokument. Nedivím se, že soudruzi komunisti a sociální demokraté dští oheň a síru. Nemůže jim jít do krámu, když někdo hlásá odpovědnost. A tento film jasně říká - každý z nás je odpovědný za svůj život. Ukazuje pravidla, která mohou vést k úspěchu a ke štěstí každého člověka, který pro to chce udělat něco víc než sedět v hospodě a stěžovat si. Tato pravidla existují a fungují. Ta většina neúspěšných lidí nedokazuje neúčinnost pravidel odhalených v tomto filmu, nýbrž to, že většina lidí není ochotna svůj život změnit a začít jinak. Toť vše. Pro mne je to jednoznačně 5 hvězdiček za odvahu říct to, že všichni lidé mohou být šťastní, bohatí a úspěšní, pokud to budou sami chtít. Žádní komunisti či sociální demokraté, kteří budou okrádat úspěšné a dávat jejich prachy lůze tuto lůzu nikdy neudělají šťastnou. Každý sám se musí přičinit o své štěstí. Tady je ukázána cesta, na každém z nás je, zda po ní vykročí nebo bude házet hnůj na ty, co po ní jdou a jsou úspěšní. ()

DrahciiiRe odpad!

Filmy tohoto typu mám moc rád, třeba Miluj svůj život od Louise Hay. Ale Tajemství se nepovedlo. Když už byly nějaké strávitelné myšlenky, vzápětí se na to nabalila spousta hnusných trapných bludů, je to zpracováno tak kýčovitě, že mě to nepřesvědčilo o ničem. Musel jsem to se vztekem vypnout a doufám, že tomu dám ještě šanci... Sečteno a podtrženo - podstata je skvělá, pojetí je k pláči. Nicméně tady hodnotíme filmy a jejich zpracování, nikoliv nějaké duchovní přesvědčení, takže ačkoliv s filmem souhlasím, hážu jej prozatím nekompromisně do odpadu. ()

Gaudy

Musím uznat, že film je výborně proveden po stránce emoční. Dokonale dokáže člověka nadchnout. Obsah je na zamyšlení. Jinak ,přiznejme si, je to dlouhé a člověka to přestane bavit. ()

jan.moravec.

Tak trochu nevím jak tento dokumentární snímek ohodnotit. Věřím že spoustě lidem přijde naprosto nesmyslný a trapný, že litují že si ho pustili. Mě něco dal i když ne asi tolik kolik by měl nebo kolik by mohl. Zatím prostě nedokážu věřit na nějaký "vesmír" který se zajímá o každého jednotlivce na zemi. A jestli si někdy ověřím že vše co tam říkaly jako ověřené fakty funguje... Pak zhodnotím hvězdami :) ()

jerrik7

Příliš mystické, příliš dogmatické. Jsem přesvědčený, že ti úspěšní se takovými filmy, takovými návody nikdy nezabývali. Ti neúspěšní, zoufale toužící po úspěchu se takovými návody zabývají a stejně jim to moc nepomůže. Samozřejmě, že někdo bytostně negativní bude mít spíš neúspěch. Jenomže se mu sotva podaří stát se pozitivním pomocí takových návodů jako je tenhle film. I z textů zdejších komentářů jasně vyplývá, že vysoké hodnocení tady dávají snílci, nevyrovnané osobnosti a lůzři. Uživatel Dadel: „Pavědecký blábol pro lůzry“ Uživatel Flipper: „treba čím skôr zdvihnúť zadok a niečo aj preto urobiť, a nie len vysielať do univerza signály“ ()

PoprockCZ

Zpracování jako u amerických dokumentů propagující zdravou stravu, ale podstata myšlenky je správná. Podobný názor na sílu pozitivního myšlení jsem měla již před zhlédnutím. Řekla bych, že některé části jsou příliš přehnané a také se tam až moc mluví o penězích a vesmíru. Každý věříme v něco jiného, ale myslím, že jistá formá energie tu je. Potvrzují to jak různé výzkumy (fyzika - energie nevzniká, prostě je), tak i různá filozofická díla. Z dokumentu si beru asi toto: Pojďme myslet pozitivně, z problémů se poučit, ale dále se jimi nezabývat. Když se něco nedaří, neplýtvejme svou energii na to špatné. Zaměřme se ke šťastnému cíli - věřme v sebe, ve štěstí, v pravdu a dobro. ()