Ordinácia v ružovej záhrade

Dráma / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (viac)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiálny text distribútora)

Terks odpad!

Horsi herecke vykony jsem snad nevidela. Nechapu jak tento serial muze nekoho bavit. To ze uz bezi nekolik let je pro me do dnes zahadou ()

wayne_79

Chvíľkový nával radosti, že konečne môžem niekde vidieť slovenskích hercov vystriedalo rozčarovanie. Jasné, je to telenovela..nemá veľké umelecké ambície...ale varí sa tu už všetko sto krat prevarené. Niekde by to malo mať koniec. Je však jasné, že Markíza nemá veľký talent na domáce seriály, na rozdiel od konkurenčnej Joj, a preto žmýka z tohoto seriálu, čo to dá. ()

rubimori

To Cervenak: Nadavat na americke serialyy je snobske a nadavat na telenovely je normalni? Vsadim se, ze jsi ani jednu nevidel celou tak se zdrz komentare, kdyz nejsou konstruktivni. Ja osobne nesleduju ani jednu verzi at ceskou ci slovenskou..at kazdy kouka na to co se mu libi ()

metalbiker

este kedysi v zaciatkoch serialu som to sem tam v ramci vecera s mamou dokazal pozerat. po dlhej pauze som to nedavno videl znova a nemam co dodat... otrasne, zbytocne, trapne secny, dialogy a vsetko, uplne vsetko.... vlastne ako vacsina nasej skvelej televiznej produkcie ()

ronin zabak odpad!

česká verze má o hvězdu víc.. protože jsou prostě o trošku lepší. viděl jsem jeden díl a nikdo mě nepřinutí ani pod vyhrůžkou smrti se na další díl podívat. ()

Kokotek230mm odpad!

wtf herečtí zkrachovalci na Slovensku se musí taky nějak uživit .. u nás jede jak tento serial, tak i Ulice..poslední naděje neherců alias herců.. no to radši pořádně zprzním přítelkyni, než trávit večery u tohohle a dopřeju jí řádnou řadu opravdových orgasmů, protože představa, že si představuje , jak jí przní jakýsi Vajda nebo Stano Dančiak je pro mě frustrující.. Milovníci těchto s prominutím sraček musí těžce nést, že se Slováci opičí :D ()

EYO EYO odpad!

Ako sa na to môže niekto pozerať ,veď to je hanba za celé slovensko že také pi*oviny tu vychádzajú a dávajú v televízii ,možno aj preto sa na tv nepozeram/0% ()