Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, ktorého život sa ocitol v bludnom kruhu formovanom každodennou rutinou a nudnou prácou. Naviac mu s jeho kamarátom ušla priateľka a on nemá ani štipku odvahy na to, aby s tým niečo urobil. Všetko zmení jedno stretnutie, počas ktorého sa dozvie, že jeho otec bol hlavou tajnej organizácie nájomných vrahov, ktorá odnepamäti udržuje na svete krehkú rovnováhu podľa pravidla: "Zabi jedného, zachrániš tisíce". Podľa krásnej Fox (Angelina Jolie), ktorá týmto rozhovorom Wesleymu zásadne naruší životnú perspektívu, jeho otca nedávno zavraždili a on si môže vybrať, či prevezme rodinnú firmu. Ako sám Wesley na vlastné zdesenie neskôr zistí, talent mu rozhodne nechýba. (TV Markíza)

MkSallam

Nabušený vizuál (při běhu krze textilku dokonce nejnabušenější), slušná porce adrenalinu a skrz naskrz průměrný scénář s dvěma malýma překvápkama. A navrch malý detail v podobě nehorázně cool Jamese McEvoye. Parádní překvápko a velmi zábavný "feel good" blockbuster letošního léta. ()

Blazin

No když jsem viděl vychrtlou Angelinu Jolie, tak jsem se zděsil a první půlka filmu byla nezajímavá, ale pak se to rozjelo a byl z toho slušný akční thriller, který nijak nevybočuje z průměru možná jen čím dál víc vychrtlou Angelinou. ()

Tomin88

Skvělá adrenalinová jízda s vynikající Angelinou a snesitelným McAvoyem. Akční scény jsou nádherně přepálený a cheesy. Výborný ztvárnění už teď legendárního komiksu. ()

Ukko odpad!

Tenhle film mě opravdu naštval, hlavně když se dozvíte, že na Pernštejně sídlí asasini, a že na cestě, kudy jsem jezdil do školy "vyrostla" 13 kilometrová propast. Navíc jediná naše poctivě vydřené a nefunkčí Pendolino nám "zničili" filmaři, ludry! Když už jsem nevěděl kudy kam, říkal jsem si, že chybí věta: "Luku jsem tvůj otec" a ono ouha. Připočtěte dementní škleb Angelíny (je na screenshotu) a nachystejte pytlíky na zvracení. I z pozice komiksu, prostě NE! ()

Reverger

Tak jo, budu zase za toho debila, co chce srovnávat tenhle super akční snímek s komiksovou předlohou, no - a - co!? Uznávám, že je tenhle snímek super akční jízda, která vlastně po celou dobu má co nabídnout a přiková k sesli tak, jak to skoro žádný jiný snímek nedokáže, ale...sere mě, že s komiksovou předlohou to má společnej tak akorát název a postavy a to je všechno...jo, sere mě to...A asi by si i člověk řekl, jak je teda možný, že jsi tomu dal za 4? Inu, přece jenom mě vážně sere, že od komiksu je to na kilometry vzdálený, ale když jsem to překročil, ukázalo se...že je to vlastně kurvevsky dobrý. A hraje tam Angelina Jolie, tak se na to prostě nemůžu zlobit... ()

TheKiw

Možná absurdně přehnaný a trochu hloupoučký, ale přes to všechno hlavně nehorázně boží film. Coolervoucí Entertainment. ()

mosnak

...ať žijou ČD a jejich nejbezpečnější vlaky v Evropě :-))) 55% sečteno a potrženo - Angelina hraje v akční "uvolňovačce" ()

Ollie235

Angelina je jednou z mála žen v oboru, kterým takové akční role opravdu baštím. Snad jako jediná je u toho nejen sexy, ale ukazuje, že umí hrát. Proto si jí nesmírně jako herečky vážím. Co se týče samotného filmu, celý stojí právě na jejím výkonu. Ale i tak je to akční nářez, který se před ničím nezastaví. Hezky vymyšlené, bavil jsem se, ale místy to bylo přehnané a něco tomu chybělo. Lepší 3*. ()

AIMÉE

Realitu v tomhle filmu nehledat. Ani jsem jí hledat nehodlala, to bych si bývala mohla pustit dokument na ČT2. Ale bleskem hodnoceno: Wanted je opravdu přestřelené - doslova, a ty kulky letící šejdrem byly víceméně k popukání. Zachraňuje to hlavně James McAvoy, kvůli němuž jsem zkousla 110 minut této fantasmagorie, která je alespoň lehce nadprůměrně vtipná. Co se týče jeho filmového protějšku v kůži Angeliny Jolie, sice má zajetou vizáž vhodnou do akčních filmů, sledovat ale její (dnes již) kostnaté pozadí létat ve větru je docela na pováženou, taková fyzická zátěž = Jolie v mdlobách; čistě osobní pozn.: i ty její kolagenové (oprava, všichni víme, že jsou pravé) rty nějak splaskly. Každopádně její role mě bohužel silně iritovala. Snímek nesl na svých ramenou McAvoy. ()

Mikino00

Samá akce a nerealistická scéna přitom smysluplnější děj se někam rozutekl, opravdu to vypadá i jedná jako komiks, ovšem také to vystupuje jako něco více, což rozhodně není. Přišlo mi to nevěrohodné, cizinci vám řeknou, že zabili vašeho otce, kterého jste neviděl celý život a proto musíte zabíjet, no a vy bez rozmyšlení řeknete ano, aniž byste nad tím přemýšleli - to se mi nezdá. McAvoy je sympaťák, jenom nechápu co ti lidé vidí na extrémně vychrtlé Jolie. ()

Milky.

Tady můžu pochválit tak možná McAvoye a triky. Logika se tu nevyskytuje, divně kostnatá Anželína se za celý film herecky projevila jedním výrazem se třemi chvilkovými záchvěvy kdy víc vykulila oči a nebo se pousmála, balistika neexistuje a tak nějak musím uznat, že být na tom v kině tak po deseti minutách uvažuju o odchodu. Nakonec se na to dívat dalo, jenže asi na úrovni filmového traileru. Co může člověk čekat od někoho, kdo doma nejspíš onanuje nad omalovánkami, občas si přečte noční hlídku či nějaký komix a má chuť s tím ty omalovánky dát dohromady do "úžasného" filmu nad kterým by pak mohl onanovat s větším potěšením. Bakmambetov by se měl léčit a točit klipy, ne se srát do celovečerních fimů a kazit cizí předlohy když nemá vlastní nápady. ()

Marys

Vcelku vtipná akčná záležitosť. Na môj vkus mierne preplácaná efektami a nereálnymi situáciami, no príbehovo ma oslovila a dva zvraty na konci ju pekne okorenili. Jeden z mála filmov, v ktorých chcete, aby to Morgan Freeman neprežil. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (viac)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)