Trhák

• angličtina Blockbuster
všetky plagáty
TV spot 2
Komédia / Hudobný
Československo, 1980, 94 min (Alternatívna 91 min)

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hana Zagorová, Josef Abrhám, Juraj Kukura, Waldemar Matuška, Laďka Kozderková, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Petr Čepek, Jiří Korn, Jiří Schelinger (viac)

Panu Jíšovi se podařilo udat na Barrandově svůj první scénář. Už ve fázi přípravných prací s hrůzou zjišťuje, že filmaři naprosto obešli jeho záměr - místo sondy do života současné vesnice připravují velkolepou hudební show, o níž jsou přesvědčeni, že bude divácký trhák. Hned první záběry hovoří za mnohé. Do obce Lipovec přijíždí elegán, kterého všichni místní funkcionáři i prostí občané vítají zpěvem a tancem, neboť tento kýžený odborník jim má svými progresivními metodami pomoci zvýšit hektarové výnosy. Natáčení pokračuje v podobném duchu a novopečený scenárista se nestačí divit... (oficiálny text distribútora)

fandam007

Tento film je v mém žebříčku na jedním z prvních míst. Nezapomenutélný film, kdy pan Jíša napíše svůj scénář, podle kterého se nakonec film točí je prostě úžasný. Do filmu patří nezapomenutelné písně, které většinou zpívala jedna z hlavních rolí Hana Zagorová (nejvíc ze všech se mi líbila píseň "Nech brouka žít," kterou dokonale zazpívala po boku Juraje Kukury). Film se mi líbí o to víc, že byl točen nedaleko mého bydliště. ()

jarzek

K tomuhle filmu se člověk musí prokoukat. Osobně neznám nikoho, komu by se napoprvé líbil, možná ani nikoho, kdo by ho napoprvé vydržel sledovat až do konce. Ale kdo to zkusí ještě jednou, dvakrát... najednou zjistí, že je to absolutní skvost! Trhák je imho nejnedoceněnější český film všech dob. Film, který můžete vidět stokrát a i postoprvé vás překvapí nějakým detailem, kterého jste si dříve nevšimli. Vtipy jsou absurdnější, ale často také nenápadnější, komplikovanější, chytřejší než v ostatních Svěrákově a Smoljakově filmech. Hudební složka je trošku rozháraná a kvalitativně ne moc vyrovnaná, ale celkovou absurditu tím jen podtrhuje. Herci i sváteční herci dosahují životních výkonů... 100 %! Tak, a teď jsem dokázal, že tady netábořím zbytečně. :) ()

Tr0l45

"To se musí vyhodit, přece nemůže být na svém vlastním pohřbu, máme ještě jiné záběry?" "Máme." "To je zase on ne?" "Je." "To není možný, on je tam zas.... já ho zabiju." "To jste měl udělat před pohřbem." Jeden z mála českých filmů u kterého jsem se fakt řezal smíchy a Mládek v lese brnkající Jožina je nejlepší crossover. ()

ricardo2803

Když jsem viděl Trhák poprvé, tak mi bylo asi 10 let. Tehdy jsem vůbec nechápal, k čemu takovýhle film je. Po pár letech už jsem se u jeho sledování moc bavil. A bavím se pokaždé, když ho vidím. Produkční Šus, režisér Kohoutek, hajný Kalina a další mě vždycky spolehlivě rozesmějí. A ty hlášky... Nezapomenutelné. "Debilní paskvil, výplod šílence..." :-) ()

Richard.Seve

"Jak je ten film blbej, tak je drahej!" "Kravina na kvadrát, výplod šílence!" Podle mého názoru velmi nedoceněný film a je to strašná škoda. Viděl jsem ho asi nejvíckrát v životě vedle Na samotě u lesa. Totálně nadčasovej. Skvělé hlášky, každý dialog má v sobě skrytý vtip to stejné každá písnička, i každý záběr. Spoustu si toho všimnete až při druhém třetím shlédnutí. Připomíná mi stavbou hru Němý Bobeš. A myslím si, že takhle nějak musí vznikat filmy typu Babovřesky apod. Pár z mnoha: "A jak se Vám spolupracuje s panem režisérem Kohoutkem?" "No tak ano, ale příště bych raději někoho jiného." Text písně: Já jsem tady inkognito, neboť kraviček mi líto. Já se nijak nejmenuju, já jen inseminuju. nebo Dřív do peřin si nehajnem, nehajnem, než skončíme s kombajnem, s kombajnem. Když tě dívka zradí, to se může stát, zůstane ti zetor, věrný kamarád. - To prostě zabili. ()

Andoria

Film Trhák mi vždy vyčarí úsmev na tvári. Považujem to za zábavný herecký koncert plný legiend doplnený hudbou, ktorá sa vám vryje do pamäte na veľmi dlhé roky. Krásne spomienky. Úžasní herci. Hravý príbeh hudby a hereckých hviezd. ()

Kamil.Berane

78% - ačkoliv nejsem milovník hudebních filmů, tak toto je opravdu trhák. Vynikající obsazení herců. Co postava, tak ikona českého filmového průmyslu. Pochopitelně se to odráží v celkovém dojmu z filmu. Ti co miluji humor Svěrák / Smoljak, tak si přijdou na své. Ovšem nadšení nebudou diváci co ve snímku hledají obzvlášť přísný pohled na děj. Ten tam ve své podstatě není. Je to utrzkovite pojetí toho nejlepšího co dokázali tvůrci snimku vypumpovat do největšího dojmu. Zjednodušeně řešeno, je to takové varieté nebo na způsob Troskovych Kamenaku. Humor, zábava a skladby výrazně z 90tych let. Proto těm kdo tento snímek neviděli a muji zábavu uvedené doby rádi, tak ho určitě doporučuji shlédnout a nebudete litovat. ()

hovnocuc

Kapku podceňovaný dílko, řekl bych... zase tolik těhlech filmů se u nás netočilo, což je trochu i s podivem, s ohledem na šíři a kvalitu tuzemský hudební produkce. I proto se podivuju, že se do týhle revue nenašly trochu kvalitnější kusy, který rozhodně byli zainteresovaný autoři i interpreti schopný vytvořit. Chápu, že to možná byl i úmysl - používat infantilní odrhovačky, ale i tak se z toho dalo vymáčknout víc. Jinak je to ale pojatý přinejmenšim zajímavě, vtipný to je, některý hlášky patřej ke klasice. Ovšem zásadní důvod, proč stojí za to film vidět - Čepek. Co tam tenhle člověk předvede, to je setsakramentský žrádlo ...je to samozřejmě kurevsky vtipný, ale zároveň to ukazuje jeho neskutečnej talent (nejen) pro tyhle role. Kravina na kvadrát! Výplod šílence! Debilní paskvil! Kolikrát já už jsem tohle v životě použil...hlavně v práci teda... ()

xplsek01

Svěrák, Smoljak, Podskalský v dobách minulých = nepřekonatelná kvalita. Čepek, Matuška, Kozderková, atd... Luxusní hudební komedie. Když k tomu připočteme, že Ticháčkova sestra se nemůže odtrhnout od okna, nebo že před hájovnou stojí zaražený pilot, není co řešit. Ještĕ výzva negativním recenzentům: "Neprožívejte se tak." ()

Verbudrak

Některý perly člověk objeví třeba až napopáté, jako já teď odkaz na Abbu (dětská skupina) nebo "Ahoj, tak dneska střízlivej?" (Šus na rejžu). ()

Trucker odpad!

Těžko snesitelná nudná nevtipná blbost. Slovy jedna vtipná scénka (výbuch) a jedna vtipná hláška (zaražený pilot) celý film opravdu neutáhne. ()

Radeck

Už od dětství jak jsem tuto barvitou nezapomenutelnou hudební sladkou komedii prvně viděl tak jsem se do ní hned zamiloval a to mi táhne už skoro na padesát. Myslím že už asi nikdo nepřijde u nás s něčím tak skvělým, trefným originálním jak hudbou, scénářem, režií a počínaje herci, takže jen špička naši tehdejší scény. Viděl jsem kultovní TRHÁK snad už 50x a doufám že ještě několikrát ho rád zkouknu s radostí zas. Film bych ještě připodobnil k takové všední věci jako Když zrovna před vámi začíná zrovinka vysvítat hřejivé slunce. ()

promitac70

Krásná česká komedie, která je svým způsobem nedoceněná. Příjemná hudba, herecké obsazení a humorná satira na natáčení filmu. Kdo nechápe humor Cimrmanů, tak ať raději na tento film nekouká. ()