Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiálny text distribútora)

Skip

Podle mě docela slušná duchařina. Jen škoda toho poněkud překotného závěru. Na tom to chtělo o něco víc zapracovat. ()

Dexter1

Je vidieť, že film robil Japonec. Bola tu vytvorená fakt perfektná atmosféra. Atmosféricky to dosť pripomínalo Ju-On alebo Kruh. Ostatné sa opäť pomaly vlieklo. Dej sa dal celkom predpokladať, zamýšľané lakačky som odhalil 15 sekúnd pred tým, než prišli. Avšak na nejakom slušnom filmovom dojme mi to až tak moc neubralo. ()

maverick10

Naprosta patlanina, kde se clovek ani trochu neboji, vsechno je predvidatelny jak televizni pozapasovy rozhovor s fotbalistou, serialova hudba, ktera by uspala nejednoho adolescenta, byla k smichu a neoriginalni scenar by napsal i Joey Tribianni. Jedine co stoji za zminku jsou hezky vybrany fonty v zaverecnych titulkach ........ ne!! pockat to jsem si spletl s jinym filmem...tak bohuzel ani ty fonty tu nebyly fajn. ()

Martin741

Mam rad remaky, lebo niektore su horsie /Souboj Titanu 2010/ ako original, niektore zase lepsie. No a u tohoto filmu Clona je remake podstatne horsi nez Shutter z roku 2004. SEm-tam sice strasidelna atmosfera je, ale hororove sceny su odflaknute a reziser Masayuki Ochiai odviedol len priemernu pracu. Cirych 50 % ()

cariada

Tohle mělo být jako co? Spojení Japonsko /amerického stylu duchařin v jeden film. A k tomu se to celé odehrává v Japonsku a hlavní hrdinové jsou američani. Takový paskvil se teda moc nepovedl. Hlavní hrdince se zjevuje náká dívka, z které se vyklube bejvalka jejího přítele, který se on chtěl zbavit. Ale nák ji vymazal z paměti. A ona se mu to snaží vrátit, jak obehrané klišé. Nic moc zajímavého na tom není, atmosféra slabá. ()

JohnRambo

Naozaj slabota! Jedna pochvala za ten aspoň trochu trochu premyslený dej, lebo nebyť vysvetlenia na koci tak je tento film o ničom a ďalšia pochvala za doslova geniálnu scénu s bleskom v tme.Úplne super, asi najlepšie z celého filmu. ()

TomikZlesa

Tyhle kopíráky je potřeba brát a hodnotit jako samostatné filmy. Jasný že to je čorka jak prase a film je točenej podle pravítka přesně podle originálu, ale bál sem se, lekal sem se a jak píše MrHlad vše funguje jak má a o to jde. Stejný případ ja Karantena vs. Rec, je to naprosto to samé akorát s jinými herci a přesto filmy dělí 30%. To je tak když někdo nedokáže hodnotit nezaujatě. Navíc Joshua příjemně potěšil. ()

Trainspotter

Dobře stravitelný průměr s poměrně slušným potenciálem nepříliš originální zápletky. Potěšila mě přítomnost temné komory a jejího tajnosnubného červeného světla, protože její atmosféra přidá na záhadnosti dobře o dvě hvězdičky. Docela mi nejde do hlavy logika českých překladatelů, protože na foťku S jako Shutter znamená závěrka a ne clona, od toho je tam to velké A. Stupeň strachu: 5/10 - chvilková srdeční arytmie AR: 1,85 - Sférická skla ()

sulimo

To, že to je nudně natočený, mizerně napsaný a na nic zahraný je ještě zanedbatelné oproti takové vadě filmu, kdy po deseti minutách odhadnete konec a jak se k němu doberou. Tohle nefungovalo takovym způsobem, že jsem z toho zapomněla, proč jsem tomu dala tu dost možná nadhodnoucenou jednu hvězdu. Prostě a jednoduše je to skoroodpad, který, když unikne vaší pozornost, tak budete o trochu šťasnější jedinci. ()

Maty85

Tak a máme tu další z řady remaků, kterej nesahá originálu ani po kotníky. Tydle mysteriózní horory zkrátka japonci a thajci ovládájí na jedničku a o hodně lépe než amíci, tak nevím o co se pořád v USA snaží......... ()

tom88

Veľmi slabý horor, ktorý by sa ani hororom nemal nazývať. Pár ľakačiek, ktoré vyzneli trápne. Zápletka, ktorá nie je najhoršia, ale spracovanie je podpriemerné. Herci zahrali tak ako som čakal, teda nie je na čo pozerať. Plagáty neupútali, trailer iba minimálne. Nečakal som veľa, ale dostal som prekvapujúco ešte menej. Nepomohli ani technické vymoženosti v mojej obývačke, ktoré by aspoň zlepšili filmový zážitok. Naozaj škoda slabého scenára a neskúsenosti režiséra. 38% ()

Prometheus69

Další otřesný příklad americké arogance i vrozené inovace všechno kurv*t Nesmyslné nudné otrvné... až na těch pár vraždiček, kdy scéna z fotoaparátem mi přišla asi nejdebilnějiší to opravdu nestojí za řeč. Nějděsivější je na tom tak akorát ten cover. Škoda slov.... jedna hvězda za duchařinu a občasné napětí... i když výsledek byl dost chatrný a neskutečně otravný. Z traumatizujicim očekáváním.... kdy už konečně vleze na tu váhu. :) to jsem si zas dal.... z původním japonckým dílkem se to skrátka nedá vůbec srovnávat.... i když ten amícký konec... mě aspoň trochu pobavil. Zatímco ten japonský mě nechal spíš na pochybách. ()

Radiq

Jmenuje se to clona, takže na každym kroku samy foťáky - digitální, normální, polaroidy... a k tomu ještě odrazy ve skle atd. To mě teda neděsí. Dál tady opět máme záhadnou postavu jakési mrtvé holky a je docela jasny už po chvilce, co se jí to vlastně stalo. Lekačky nic moc, spíš nic. Místama husička po krku, nejvíc když on je v temné komoře a žena mu zavolá. Joshua Jackson má několikrát promluvit japonsky, hlavně u toho japonskýho chlapa média, ale rači to tam asi nedali. Celkově je to spíš blbost a hlavně na konci, jak mu seděla na krku, to mě prostě rozesmálo. Ono celkově čím víc se blížil konec, tím víc jsem se smál, než abych se bál... ()

URBAN

V celku dobře zpracovaný horor, ale na dobrém základu to i přesto padá. Nevyvolává to žádné pocity, jen vykonstruovaný strach což není úplně špatně, protože na toto jsem si už zvykl. ( 31.10.16/MAC ) ()

Cedr

Americký remake s japonským režisérem původně thajského hororu. Co z toho vzniklo? Horor, který nevyleká, nevystraší ani nepohltí atmosférou. Původní Shutter vyděsit i pohltit dokázal naprosto bez problémů, takže jen další nepovedená předělávka. Masayuki Ochiai špatný režisér ale není, takže se to dá vydržet - zejména kvůli pěkným záběrům Tokia. ()