Prosíme pretočte

• Slovensko Láskavo pretáčaj (viac)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiálny text distribútora)

JohnRambo

Vynikajúca komédia o natáčaní amatérskych filmov ma chytila za srdce. Jack Black ako ukecaný kazisvet je proste neodolateľný. A keď na seba nahádže kopu šrotu zo smetiska a hrá RoboCopa...Skvelé! ()

Silverluv

Šíleně rychlej film, kamera, akce...Jack Black. Děsně ujeté a chaotické, ale nakonec i ta slzička ukápne. A je to celé hlavně neuveřitelná prdel! ()

cubajz

laskavý film plný absurdity a Gondryho nevyčerpatelné fantazie - nápadité předělávky klíčových scén ze známých filmů ("swedování":) jsou v podání dvojice Jack Black a Mos Def naprosto kouzelné a ačkoliv by si to někdo mohl vyložit jako zesměšňování, pro mě z toho všeho vyzařuje láska a úcta k filmovému řemeslu. ()

Trainspotter

Už pěkně dlouho jsem neprozýval skoro celý film, zývání ustalo jen u "natáčení" RoboCopa a Řidiče slečny Daisy, to jsem se i smál, ale jinak - nuda. Tvůrcům sice nechybí nadšení pro slavné filmy, ale rozhodně jsem čekal větší invenci, protože to, že nějakýmu naivnímu looserovi ve slavné Americe chtěli zbourat krám (s VHSkama, se posral v kině, ne?) a on sháněl prachy na jeho záchranu, mi přišlo už trochu ohraný a Jack Black by se taky už mohl trochu "krotit" a radši natočit další pecku, jako je třeba The School of Rock. Jo, abych nezapomněl: Taky mě sralo to spoilerování se Lvím králem, protože ne všichni Lvího krále viděli! AR: 2,35:1 - J-D-C Scope a digitální proces ()

lakikaki

Michel Gondry je génius s fantáziou väčšou, než má celý Hollywood dokopy. Be Kind Rewind síce nie je úplne dokonalým filmom, zabávať sa na ňom tiež nebudete nijako kráľovsky, ale tento film je plný obrovského kvanta geniálnych nápadov a režijných postupov a extrémne ma potešilo samotné "švédovanie", a to predovšetkým u filmov, z ktorých poznám mnohé scény naspamäť. Silné štyri hviezdičky za film, piata za Gondryho genialitu a invenčnosť. EDIT: S denným odstupom musím jednu hviezdičku stiahnuť, Be Kind Rewind mi, žiaľ, z hlavy vyšumelo príliš rýchlo. ()

Wormboy

Ked som na zaciatku filmu v titulkoch uvidel meno Michel Gondry, vedel som, ze asi nemozem ocakavat "normalnu" komediu. A ani som ju nedostal. Originalita Gondryho tvorby je tu rovnako hmatelna, ako v jeho predchadzajucich snimkoch, pricom je okorenena vybornymi hercami a laskou k filmu ako takemu a tato zo snimku priam srsi. Minus za presladeny zaver, avsak opakujem, velke plus za casting, ktory mi sedel, ako uz davno v inom filme nie. ()

montana_cz

Ze zacatku sem byl docela zklamany, ale po prvni pulhodince se z toho vyklubal klasicky Gondry. Naprosto famozni. Je jasne, ze vetsine lidi se to nebude libit a bude to pro ne nudna splacanina. Jejich vec. Modri vedi. Nenapadne pripominani nadseni lidi ze sledovani filmu, ktere tady bylo na zacatku 20 stoleti, to nadseni pro film, ty narazky.... ten clovek je u me porad genius. ()

agathon

Další film, který je tu zřejmě již nadobro odsouzen k modrému hodnocení. Podobně jako Žena ve vodě. Není to bez chybičky - pomalejší rozjezd, některé vtípky přece jen nejsou tak vtipné (třeba zvracení před obchodem mě moc nevzalo). Nicméně o to tu nejde. Na tomhle filmu je vlastně nejkouzelnější právě to, že těch chybek má spoustu. Když je o "švédování" (co je to, se neptejte) hollywoodských žánrovek (i když, pravda, nejen) musí mít sám takový podobný příběh. To znamená, že námitky na přehnanou sentimentálnost a lacinou "pohodovost" v závěru neberu. Tak to přesně má být. Jak jinak, než se slzami v očích, celou čtvrtí semknutou a partou stavařů, kteří se dojetím useberou. Copak někdo v té kouzelné záplavě kýče, stereotypů, klišé a filmových provařeností může čekat "seriózní" příběh? (odmyslím od toho, že serióznost příběhů ještě nikdo nestanovil). Je to oslava filmového fandovství, skládanka filmového vidění světa nikoli v podání profesionálů (jako v tolika "filmech o filmování"), nýbrž fanoušků. Btw, nevěřící Tomášové si musejí mimo jiné uvědomit, jaké scény se do "přetáčených" verzí slavných (i neslavně) bijáků dostávají - no přeci ty "the best of" (aneb můj favorit Ghostbusters a "Osliznul mě..."). Nejde o to udělat cosi jako realistické vyprávění. Jde o to poslepovat ty nejzávažnější momenty každého filmu. A tenhle koncept obou hrdinů se přeci logicky musí objevit i v samotné Gondryho dramaturgické osnově. A už vůbec nemluvím o tom, jak hračičkovsky vypiplaná tahle intertextuální nálož je. Pokud někdo někdy viděl alespoň jeden z Gondryho videoklipových nářezů, musí si jenom představit, že tady ho najde roztažený do celovečerní stopáže. Nejbáječnější hollywoodský produkt oslavující (téměř paradoxně) ironickou parodii sebe sama i institut filmového amatéra jako takový. Musím dokonce přiznat, že mi to v téhle formě sedne víc, než Tarantino. Ani nemůžu hodnotit jinak. ()

Martrix

Komedie? Spíš ne. Tedy pokud vám ke smíchu nestačí přítomnost Jacka Blacka, včetně jeho přehrávání a spíš nepovedených vtípků. Sci-fi? Rozhodně ne. Tedy pokud nepovažujete 5-ti minutový pohled na Sigourney Weaver, za pokračování Aliena. Takže co? Spousta nostalgie a ničím neopodstatněný předpoklad, že se lidem budou líbit amatérské verze filmových klasik. Nápad to nebyl špatný, ale potenciál nebyl využit. Celý film mohl být prošpikovaný vtipnými scénami, ale místo toho sledujeme velmi naivní počínání všech zúčastněných. Film se mi vlastně vůbec nelíbil a Black mě ke konci vysloveně vadil. ()

Deverant

Srovnávat Be Kind Rewind s předchozími Gondryho snímky nelze. Je to přece jen trochu jiný šálek kávy. I když vlastně ne tak úplně. Ale když se přenesete přes to, že se nejedná o další exkurzi do duše eskapistické a slabošské postavy, zjistítem že jde o daleko radostnější, hravější a potrhlejší (Jack Black aka Magneto) film. A co se mu nedá v žádném případě upřít, je že má srdce. ()

BoXBe

Přes míru upovídaná komedie, která ale aby rozesmála nemusí využívat sexistických a fekálních vtipů. Do filmu neznámo odkud bohužel zabloudil také trochu přehřátý patos a bohužel moc řečí vytlačilo do pozadí tu nejzábavnější složku filmu, kdy Black s Defem "parodují" či přetáčejí klasické filmy. V tomto ohledu tam bylo více potenciálu, který zůstal tak trochu nevyužitý a příliš se hrálo na tu americkou vyprávěcí notu, tedy záchranu videopůjčovny před agresivními kapitalisty, kteří nehledí na životy obyčejných lidí.....tohle téma tu už párkrát bylo, čekal jsem víc... ()

Šimpy

Škoda, že nemůžu dát víc. Potenciál tu je, ale z toho natáčení různých filmů se dalo komediálně vytěžit mnohem víc. Proto je nejlepší ta vrstva příběhu stárnoucího majitele videopůjčovny spojená s pohádkou o "Tlusťochovi". Bohužel tomu zase není věnováno dostatek prostoru, i když závěr je více než slušný. Přesto bych si nějaký takový "ošvédovaný" film zkouknul ;-) ()

KatanaCZ

Nemohu si pomoci, ale jsem poměrně zklamaný. Z tak originálního námětu by se dalo vytřískat mnohem více. Rozhodně jsem čekal větší dávku vtipu, komických scének, větší svižnost, více "akce", lepší příběh a temperamentnější děj. Pokud patříte mezi fanoušky Jacka Blacka a těšíte se z jeho surového vtipu, budete zklamaní, nic takového zde není, Gordy to pohnojil a místo komedie natočil něco jako "dramakomedii", kde bohužel převládá drama. Shrnuto a podtrženo - prázdné, místy hodně nudné. ()

AdaMM

3-4 * - podle toho, jestli jste zvědaví na zajímavé nápady, nebo jestli byste rádi nějaký děj ;) ten totiž nikdy nebyl tak úplně gondryho silnou stránkou... ale čekal jsem, že to bude ještě výrazně horší ;-) ()

bartias

Nečekaně povedená laskavá komedie potěší hlavně filmové fanoušky. Její hrdinové totiž natáčí vlastní bootlegy nejproslulejších filmových hitů, ve kterých jako kulisy, rekvizity a vše ostatní krom herců působí většinou jenom kusy pomalovaného papíru. Proč? Snaží se zachránit oblíbenou videopůjčovnu. Atmosférou a stylem tahle komedie působí trochu jako cesta časem do minulosti, z níž si člověk pamatuje jenom to dobré. ()