Prosíme pretočte

• Slovensko Láskavo pretáčaj (viac)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiálny text distribútora)

hanagi

Láska k filmům je velice silný fenomén. To tady vědí všichni! Něco se povedlo a něco prostě ne! Ale když něco děláte z lásky, tak se to počítá! ()

geklon

Gondry. Black a Mos Def. No, co čekáte. A´t už je to cokoliv, dostanete klimakterickou melanchomedii s hustejma konturama Gondrárny, jak se patří. Klišovitý, patetický, ale zábavný a milý. Jsem zaujatej, tyhlety srdíčka já rád. ()

noriaki

Námět je vynikající, ale nejsem si úplně jistý, jestli se ho chopil ten správný režisér. Když už jsme u toho, tak Yasiin Bey se se svým nevýrazným projevem do ztřeštěné komedie vůbec nehodí. I tohle jde na vrub Gondryho, protože o tři roky dříve byl ve Stopařově průvodci mnohem živější a bezprostřednější. Film svůj potenciál vcelku promrhal a onen hřejivý pocit pohody, typický pro filmy o ztroskotancích úspěšných díky bizarní shodě náhod, se vůbec nedostavil. Před režisérovu nápaditostí při vymýšlení scén natáčení ale nelze než smeknout. Moji oblíbení jsou Muži v černém a 2001 Vesmírná odysea. ()

Mihail123

I napriek prehnanému koncu je Be Kind Rewind kvalitný film s originálnymi (ošvédovanými) filmami. :-) Pekný príklad čo dokáže urobiť láska k filmom a kopec dobrých ľudí. Ghost Busters je jednoznačne ich najlepší remake. ()

Ewey

Michael Gondry nám po Věčném svitu a Nauce o snech naservíroval další originální snímek. Tentokrát o lásce k filmovému řemeslu. Děj se sice občas zdál trochu krkolomný a humor pro někoho možná těžkopádný, ale díky hravosti s jakou se Gondry pustil do remaků slavných filmů mu to snadno odpustíte. Každopádně po opuštění kina budete mít nutkání se také zapojit a vytvořit něco svého, třeba ještě šílenější verzi Krotitelů duchů:-) ()

VasaX

Šílená ujetost na vlně Jacka Blacka a Mos Defa, která překvapivě funguje velmi dobře. Syrový humor, ujeté situace sviští celý film. Dva chlápci co shodou okolností skončili u toho, že přetáčejí své vlastní krátké verze známých filmů na ultra-amatérské úrovni a kupodivu jim to vychází lépe než by člověk čekal. Obsazení celkově je zábavné, hlavně Jack Black kterému vždycky "úplně jetí mimoni" šli. Občas je to všechno trošku těžkopádné, ale zábavné a vcelku originální. Proč ne. (Dodatek: Scéna jak do jejich obchodu vtrhne zástupkyně filmových společností je velmi pěkná parodie na "protipirátské" praktiky jistých "organizací", nebo také novodobých "lovců čarodejnic". :-)) ()

Moogwi

Trochu připomínající Clerks, trošku více podobné jako Trhák pana Bowfingera, ale ani zdaleka tak vtipné jako předchozí dva snímky. Nápad je podle mě velmi dobrý, to zpracování je ovšem už horší a tak poselství nikdy se nevzdávat a jít si za svým snem vyznívá jaksi naprázdno. ()

svobik

Mos Def a Jack Black přetáčejí kazety, ale že by to byla až taková sranda jak sliboval trailer, to se říci nedá. Prosíme přetočte selhává hlavně na místě kde by to čekal málokdo - ve scénáři. Málo hlášek, mnoho nesmyslných dialogů. Škoda, s Gondrym za kamerou, takovým ansámblem a především z tak originálního námětu šlo vytřískat daleko víc. Více zde. ()

cross

***1/2 - Michael Gondry natočil skvělou komediální poctu filmovým fanouškům - tak by se dal asi nejjednodušeji shrnout Be Kind Rewind... Přidal ale notnou dávku sentimentu a "balastu okolo", takže třebaže je film místy opravdu vtipný a zábavný, místy taky poměrně nudí a tak trochu falešně dojímá... Ať tak či tak, Gondry napsal fanouškovsky vděčný scénář a jeho film především díky "remakům" slavných bijáků hned tak nezapadne... ()

blackJag

Už původní i "ošvédovaný" trailer mě přiměli velmi se na tento film těšit a po jeho zhlédnutí musím uznale pokývat hlavou a vytasit se z nadstandardním hodnocením :-) Bavil jsem se, Jack Black mne už hodně dlouhý čas nesklamal a je pravda, že jeho živelným výkonům přicházím čím dál víc na chuť. Nesklamává ani zbylé obsazení a když příběhu odpustím přílišnou trivialitu základní dějové kostry, zůstane velmi pozitivní zážitek z filmu. Hdba: Jean-Michel Bernard. 80% ()

Guzo

Po zhlédnutí jsem docela zklamaný, protože jsem čekal čistokrevnou řehtačku, kde se budu smát od začátku do konce (ostatně hlavní myšlenka je skutečně výborná), ale dočkal jsem se spíš takové posmutnělé komedie o jedné videopůjčovně. Není úplně na škodu dávat do komedií i něco dramatického, ale sem se mi to bohužel vůbec nehodilo a kvůli tomu podle mě Be Kind Rewind nenaplnilo potenciál, jaký mohlo. Ovšem scény z natáčení Ghost Busters jsou naprosto úžasný! :-D ()

greetchen

Filmu na můj vkus trvalo, než se rozjel a začalo to být vtipné. Jacka Blacka ale můžu, tak jsem mu dala šanci a nevypnula to v polovině. Naštěstí, protože pak už to konečně začalo odsejpat. Líbí se mi ten originální námět, patřičná švihlost, se kterou partička natáčí své "remaky" (Krotitelé duchů mě fakt pobavili) i trochu uslzené finále. ()

mirec88

Krásny film! Má dušu, myšlienku, super komikov, výbornú réžiu a hlavne "švédovanie." Také šialené verzie Robocopa, Krotiteľov duchov a Šoféra slečny Daisy ste ešte nevideli. Nádherný dojemný záver ešte umocňuje môj takmer dokonalý zážitok. Bavil som sa kráľovsky a zároveň nostalgicky spomínal na videokazety. Aj keď pár ich ešte mám aj ja doma... "Oni chcú Levieho kráľa. Ale ako natočíme animovaný film?" ()