Prosíme pretočte

• Slovensko Láskavo pretáčaj (viac)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiálny text distribútora)

F.man

Tentokrát mě, jinak velmi nadprůměrný, Gondry nijak neoslnil. Komedie o manících jež natáčí klasické filmové snímky ve svých vlastních "švédovaných" u mě nezabrala. Škoda - Black je vynikající komik, Mos Def umí taky zahrát. Dohužel zvolená atmosféra mi do komedie absoluně nesedla a film, i přes pár světlých míst mě ničím nedokázal vtáhnout a zaujmout. Režijních nápadu je tam však spousta, Gondry umí... Nevím proč to na mé nefunguje. Dávám průměrné 3 hvězdy. ()

Kryton

Na začátku hlavně nečekejte , že celý film je jen o přetáčení filmů. To je jen zhruba do první půlky. To neznamená , že se nebudete bavit. Plno gagů at už ze začatku , kdy se točí filmy anebo kdy se skoro jako by nic neděje. Ono to je krapet težší chapat některé nuance. Ona to neni žadná stupidní parodie ani řachanda. Pod tím vším je hluboký příběh o jednom malém městečku a jedné malé videopujčovně , která svuj nazev video nezapře. Jack Black hraje výborně vyšinutého chlapíka Jerryho , který je tak paranoidní , že sabotaž elektrárny vyjde naopak a elektrárna sabotuje jeho. "Sabotáž nevyšla, elektrárna sabotovala mě". Mos Def svou roli Mika nese také dobře. Má byt takovou protiváhou šíleného Jerryho a hlavně ho nemá pustit dovnitř. "žrd ohyrrej uknev". Je dobře , že ten blaznovsko-parodujicí až komiksový podton je rychle pryč. Protože druhá pulka dokazuje ono americké : "Natočíme si vlastní film, kde bude celé město". Celý film jsem si krásně užil také díky tomu , že jsem si ktomu upravil jedny titulky(Ghostbusters jsou Krotitelé duchu a zadny jiny preklad)!!!. ()

ladko

Čakal som niečo oveľa vtipnejšie(asi som si mal najprv pozrieť trailer a vedel by som, čo môžem očakávať...), ale toto bolo skôr zúfalo nevtipné. Pár momentov(na usmiatie, nie zasmiatie-poväčšinou v podaní Jacka Blacka) sa síce našlo, ale inak ťažká nuda a zívanie. A pritom mi to je veľmi ľúto, lebo som si istý, že z toho mohla byť parádna komédia-ten námet vôbec nebol zlý, len to prevedenie... ()

zdepapepa

Zase jednou uplatnil Gondry na svůj film svoje myšlenkové pochody a (zase!) z toho je luxusní podívaná. Kdyby ne jen na trošku patosem zaplácaný nosný příběh, tak "zešvédované" filmy by byly podívaná sama o sobě... ()

Zayl

Při dnešním zasyceném trhu je těžké vytvořit něco originálního a proto je Prosíme přetočte příjemným překvapením. Skvělou castingovou volbou byl Jack Black, který mi náramně pasuje do konceptu této bláznoviny a odvedl parádní výkon v roli vyšinutého chlápka Jerryho. Už jen fakt, že se pokoušel sabotovat elektrárnu, a ona místo toho sabotuje jeho, vypovídá za vše. Vrcholem snímku je však samotné přetáčení slavných filmů, kde nejlepší byl rozhodně remake King Konga a Ghost busters, kde jsem se musel smát od začátku až do konce. Někomu to může přijít jako hrozná blbost, já v tom však vidím geniální dílo. ()

Defaultovna

To bola jazda! Dávno som sa tak nepobavila ako pri natáčaní "špeciálnych efektov", najmä čo sa Krotiteľov duchov týka. Blacka síce nejako v obľube nemám ale tu bol vyložene skvelý. A Mos Def je lepší herec než raper :-P ()

Cimr

Když váš oblíbený režisér natočí film podle skvělého námětu, může taková věc vůbec dopadnout špatně? Ano, může. A Prosíme přetočte je toho smutným důkazem. Na otázku ze zdejších pozitivních komentářů ,,Copak se člověk u komedie musí smíchy válet po zemi?" odpovídám - určitě ne. Ale když si pustíte film v žánru komedie a za celou dobu se ani jednou nepousmějete, připadá mi, že něco není správně. Humor zde obsažený je totiž tak podivný, že se můžeme dohadovat, zda jde vůbec o humor (příkladem budiž scéna se zmagnetizovanou močí, která k sobě přitahuje různé kovové předměty - co na tom má být vtipného?). Zhruba v polovině film na chvilku nabere dech a přijde nejzábavnější pasáž – rychlý sestřih švédovaných filmů. Ta je ale bohužel jediná (s přihlédnutím k dojemnému závěru), co stojí za to. Zbytek je trailer roztažený na celovečerní formát. ()

Bakllazaan

Kéž bych se mohl účastnit natáčení alespoň jednoho snímku co tam kluci přetáčejí:) Přesně film udělaný pro mě. Takové milé vyprávění ve stylu VELKÉ RYBY nebo VYSLOUŽILÝCH LVů. Má maličkost byla naprosto uchvácena těmi titěrnostmi a papundeklem. ()

Rosana

Velmi zajímavý film s dokonalým nápadem. Bohužel jsem viděla pouze dabovanou verzi, takže mi ty dialogy přišly naprosto úděsné. První půlka se táhla jak týden bez peněz, ale pak se to rozjelo a místy jsem se chechtala, až jsem se za břicho popadala. Někdy se na to budu muset podívat v originále. ()

MartinezZ

Mám rád, když název filmu vystihuje film samotný. Prosíme přetočte si totiž skutečně zaslouží ihned po spuštění přetočit a nevěnovat mu nadále pozornost. Komedie? Kde? Sci-Fi? Scéna u elektrárny a následné smazání pásek, ve filmu dohromady zabírající asi pět minut? Navíc bych u filmu očekával alespoň trochu smysluplný příběh. Ten tu je, ale smysluplnosti pozbyl už při jeho vymýšlení. Nereálná hloupost, co vypadá jak akce z dětského tábora. Prosím vás tedy také, raději to přetočte. ()

Korbitch

Až teprve během projekce jsem pochopil, jak plnohodnotný název film má. Ubohé, nudné. Lacinost a trapnost některých scén je natolik zarážející, že jsem se až styděl před manželkou. A ten trapnej konec....ježiši. Ale že mi brada klinkne vo mezerník, když na mě vykoukne hodnocení místních vodborníčků, to sem teda vážně nečekal. Jediný z výše postavených, kdo opět nezklamal....Kleopatra. ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle byla jedna ujetá pecka. Michel Gondry je režisér, který jednoduše nesedne každému. To ovšem neznamená, že by jeho filmy nestály za to. Prosíme přetočte je zatraceně originální záležitost, která jednoduše baví. Pocta spoustě filmům která vás zanechá naměkko. ()

Bajda

Díky bohu je Michel Gondry zpátky. Po nádherném a neuvěřitelně nápaditém filmu Věčný svit neposkvrněné mysli přišel Gondry s Naukou o snech, která kritiky poměrně nadchla, ale mě vážně zklamala. I když byla plná Gondryho hravosti a jednoduchých (ale o to roztomilejších) triků, celkem jsem se nudil. Be Kind Rewind mě ale zase dostalo a splnilo má očekávání. Jack Black tentokrát sice přímo neexceluje, ale roli městského retarda zahrál od srdce, tak jako on hraje asi všechno. Nápady, jak kluci "ošvédovávají" filmy a točí remaky jsou k popukání a v posledních 15 minutách zase film dojme téměř k slzám. Gondry je dospělý s duší dítěte a nejspíš i proto je tenhle film tak příjemný a milý. Nebýt fanda filmů, je to možná jenom za 4*, ale kvůli tématice musím přidat a tenhle film si to rozhodně zaslouží. ()

mysiak

Be Kind Rewind ma úplne dostal..svojou jednoduchosťou a láskou ku filme ako bol vytvorený...inokedy irutujúci, ale tu skvelý Jack Black, a ostatní herci, pri čom žiaden z nich nepôsobí nasilu..chcem vidieť všetky tie ošvédované kazety, dvd...a navštíviť Be Kind Rewind...a finále bol dojemné...skvelá komédia ()

zipper111

Jen 64%? Tak to rozhodně ne. Skvěle zahraná a originální komedie od výborného režiséra, která vás prostě musí dostat. Způsoby, jakými Swedujou všechny filmy jsou ultimátní a smál jsem se hodně. Be kind rewind je další originální film od Gondryho, který dokazuje, že je jeden z nejoriginálnějších režisérů současnosti. 75% ()