Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Lasllye

Poněkud netradiční pojetí, které může diváka štvát natolik, že se nezaměří na originalitu ani na herecké výkony. Nicméně pokud nebudeme film vnímat jako jedno z mnoha ztvárnění Robina Hooda, užijeme si dobrý film. ()

PavkaHu

Když jsem si zvykla na postaršího Robina a odmyslela závěrečnou (zbytečnou) bitvu, pak nemohu jinak, než dát 4*. A to především za stále elegantního Russella a neskutečně šaramantní a hrdou Cate (její pozvání Robina do společné ložnice mě vždy neskutečně pobaví). ()

Pucmeloud

Ty středověké "vyloďovací čluny" na pláži...no už jsem čekal jen dřevěné tanky nebo bombardovací vzducholodě...trapnost, která není hodna režiséra takového formátu. No, i režiséři mají své dny... ()

diZAXter

značně poupravený vznik legendy, tak trochu jiná verze příběhu, který všichni dobře známe z knih a několika filmů. Bohužel tenhle počin byl hrozná nuda. Měl jsem co dělat, abych film vůbec dokoukal. ()

yloveiou

Ačkoli je to k podivu, nevadilo mi poněkud odlišné zpracování a změna jistých údajů.Naopak to hodnotím kladně a jsem ráda, že jsem neviděla již mnohokrát ohrané téma. R.Scott vnesl do téhle legendy zase život. ()

rizek79

Konečně někdo pukázal na to že se král Richard nikdy živí do anglie nevrátil, to mě vždycky na filmech a Robinu dost štvalo, jinak občas moc plkání, chtělo by to víc akce. ()

Blind307

...z úcty k režisérovi, Russelovi a Cate B. mu dávam 3*, inak by to znieslo aj dvojku...niektoré vtipné momenty ma zase pobavili musím uznať... ()

Karlito74

Mám rád Cate. Jinak je ten film špatný až běda. Nejvíc mě dostalo jak chlapci seděli v kládě a pak zcela ve vteřině prokrvení a plni energie vyskočili na koníky a cválali do dálav :) Supermani. Snaha se cení, zvlášť o jiný úhel pohledu, ale u jména Robin Hood se asi nikdy nevyhneme srovnání a tady to už kulhá ne na jednu, ale obě nohy. Crowe se snaží, mám ho rád v jeho lepších filmech. Scotte, umíš i lepší, daleko lepší kousky. ()

pouzivana

Zatím nejslabší Ridlyho dílo co sem vyděl. Tentokrát pokulhávala hudba i kamera a o tradičně slabém scénáři rači nemluvit. Proč on si sakra tuhle věc nehlídá :( Pojetí bylo poněkud netradiční, ale kromě hlavní bitvy, která byla opravdu zoufalá, sem se celkem dobře bavil a pro film to byl plus. Dám čtyři, ale vyloženě jen z úcty k mistrovi. ()

erceee

Brať bohatým dávať chudobným. Čakal som že film začne tak ako končil. Škoda no mohol to byť super film so super Russelom. No takto je to len obycajny film. ()

Whiterose

Tak nám zase Hollywood nemilosrdně dodrbal legendu. Ale ono je to vlastně diskutabilní, protože nikdo pořádně neví, jak to bylo s Robinem Hoodem ve skutečnosti. Všechny dřívější adaptace nás naučily zbojnickou legendu vnímat podle jednoho zvoleného výkladu. Ridley Scott přišel se svou verzí, která je tak trochu předehrou ke slavnému dobrodružství, něco jako "jak se zrodila legenda". Poprvé také vidíme Robina ve středním věku. Ve filmu se věru nešetří patosem a sociální politikou všeho druhu. Nicméně pan režisér vytvořil dokonalou esenci středověku - výprava, lokace i kostýmy jsou super! Za film samotný bych dala 3 hvězdy, ta čtvrtá je za herecké obsazení. Ano, herci film o třídu pozvedávají (Mark Strong jako extra padouch, Cate Blanchett jako éterická Marion, Max von Sydow jako starý pán...) a platí to zejména pro Russella. Jeho asi poslední štíhlé období a úsporný výraz filmu opravdu sednou. Mám prostě pro Russella slabost a rozhodně mi byl v roli Robina sympatičtější než cukroušek Costner. Za totální úlet ale považuji Marioninu účast v bitvě. Sorry, ale tady to s tou genderovou vyvážeností vážně přehnali! ()

Btmn.99

OBSADENIE: 8/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA: 9/10 DOJEM: 8/10 II Scott a Crowe opäť po rokoch rozohrali parádnu historickú jazdu, v ktorej nieje núdza o efektné bitevné scény, atmosférické momenty či napínavé pasáže ale ak by som to mal porovnať s o pár rokov starším Gladiátorom tak má to pre mňa o niečo menšiu emotívnu hodnotu. ()

aneta105

Nějak mi mrzí, že tento film nemá lepší renomé, zasloužil by jsi ho... a dost. Za mě to je jeden z nejlepčích filmu or Russela a troufám si i nazvat nejlepší Hoodovku. 90% ()

SNCIS

Šílená stopáž s minimem akce. "A tak se zrodila legenda." Tak říkajíc o ničem, neboť je to o tom - jak se z Robina Hooda stává Robin Hood. Zní to zajímavě, ale není to dobré. Film se ani na tu postavu pořádně nesoustředí. Za trochu Scottovi akce a Russella Crowea 2 hvězdy. - 40%. ()

Ajbell

Film si zaslúži vyššie hodnotenie. Film nie je o legende, ale o tom, čo sa odohrávalo predtým, než sa Robin Hood tou legendou stal. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)