Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

qnnaire

Nevýrazný, nudný a príliš dlhý film a veľké sklamanie. Dve hviezdičky len kvôli nostalgii a minulým spoluprácam Scotta a Crowa. ()

Richardrahl

V tomto případě za mě všechno řekla Galadriel. Zkrátka je to Robin Hood jinak a v tomto případě velmi dobře. Výborný středověký film u kterého jsem se ani chvilku nenudil a jen si pochvaloval toto nové pojetí Robina Hooda. Navíc trojice Scott, Crowe a Blanchett....no prostě skvělé. Za mě 5 hvězdiček. ()

Muad

I když se mi film celkem líbil a i nové podání legendy mě docela zaujlalo, nevěřil jsem to nikomu z herců ani vteřinu. Toto je bohužel čistě pocitová záležitost, která u mě prostě nezafungovala. Pominuli otřepaná všudypřítomná klišé a někdy až do očí bijící stupidní scény (viz. útok náctiletých lesních dětí na francouzskou armádu), tak se jedná o celkem zábavný film. Víc jak průměrné hodnocení si však bohužel nezaslouží. ()

Dejte na me

Nic moc! Nemělo se to alespoň jmenovat Robun Hood: Jak se zrodila legenda? Určitě dobrej nápad natočit to trochu jinak, přecejen trumfnout podařenou verzi s Kevinem Kostějem je těžký, ale já to prostě nečekal a zklamalo mě to.. . Nevím, možná prostor na další díl, popř. trilogii, jak je teď zvykem, ale u tohoto filmu je to spíš natahování. Takže si představte, že to s Robinem Hoodem nemá nic společnýho, což nemá a je to vlatně tuctovej film :( ()

billcarson

Nedostaky filmu jsou bohužel patrné už od začátku. Je mi celkem putna, že je příběh nabízený z jiného druhu pohledu, ale když to srovnám s Costnerovým Robinem, musím říct, že je tenhle "akční" film dosti slabý odvar. Mizerná hudba, mizerné bojové scény, mizerný záporák a k tomu všemu Cate jako sexy lady Mariana. No mě spíš připomínala Anežku Českou ve špitále. Rozhodně se neztratil Crowe, který je lepší než Costner, ale to je tak asi vše. ()

mitush

Priznám sa, vôbec sa mi do toho filmu nechcelo. Mám ho doma bez mála 2 roky a stále som ho obchádzal. Nuž, ale vzhľadom na to, že som teraz rozlámaný na tri časti a musím ležať, tak pozerám všetko zameškané. A musím priznať, že ma mrzí, že som si tento film nepozrel skôr. Crowe je fajn, záporák je fajn a aj Marion ujde. A, že je to úplne iný príbeh ako na aký sme zvyknutí? No a? Kto povedal, že to nemôže alebo nemohlo byť takto? Mne sa to páčilo a 4* sú podľa mňa zaslúžené. ()

Profík

Další polidštění legendy, dopadlo to o něco líp, než třeba Artuš. Ani mi nevadí, že Robin je tu už poněkud postarší. Zas mě potěšila Cate Blanchett. Mark Strong má asi záporáky předkoupený. Rád bych legendě odpovídající pokračování s páně Scottovým rukopisem. 80%. ()

killerko13

Je to veľmi zaujímavé spracovanie klasického príbehu. Je to nový pohľad, ktorý je síce veľmi dobrý, ale bez pokračovania úplne zbytočný. Sám nechápem prečo sa film volá Robin Hood. Oceňujem dobrý výber hercov a pekné exteriéri. ()

marcelita

Ne nenene neměli to dělat.Russell Crowe se mě do role nehodil Cate vypadala jako stará bréca a kazilo mě to celý děj,ikdyž to řeba nebylo ani zas tak špatné.Jinak výprava,kamera,souboje fakt dobré. ()

bratr_jezek

Osobně dávám přednost různým fikcím, plným magie, fantazie a pohádkovosti. Tak se asi opravdu rodí legendy. Vyprávět jednu z nich reálněji dokážu zkousnout, pojetí však nikoliv. Pohodlně se usaďte, příběh začíná. Žil byl jednou jeden Robert Locksley. O něm vše známe. Film nám rychle vysvětlí, že vše víme špatně (brzo ho totiž zabijou v jedné léčce). Tak zkusme jiný příběh. Byl jednou jeden král Richard a ten svými výboji dovedl Anglii na mizinu a jeho zákeřný bratr Jan mu chtěl ukrást trůn. O nich vše známe. Film nám zase vysvětlí, že o toho taky víme spoustu špatně (Richarda brzo zabijou v jedné bitvě a Jan je bez řečí korunován, pak teprve začne škodit svou arogancí). Zkusme to do třetice. V nottinghamských lesích žili zbojníci a zle jim zatápěl místní šerif. O nich vše víme. Film nám vysvětlí, že vše víme zase špatně (zbojníci jsou v podstatě jen děti a sirotci, co z nudy či hladu občas ukradnou zrní a šerif se ve filmu mihne jen párkrát a je snadno zapomenutelný). Tak naposled. Žila byla jedna křehká lady Marion, významná šlechtična o jejíž věno a panenské tělo byl zájem, hlavně u mocného Gisborna. Vše o nich známe. Film už nepřekvapí, vše známe zase špatně (Marion je manželka Roberta Locksleyho a nouze jí donutila se chovat spíš jako děvečka od krav, nějakým záhadným způsobem se však stihla naučit nosit brnění, střílet z luku a šermovat těžkám obouručním mečem, možná proto, že Gisborn o ní vůbec neví a má úplně jiné plány). Tak o kom to chtějí vlastně točit? Hraje ho Russell Crowe. Tím pádem bude čestný, neúplatný, hrdý, s odvážnými myšlenkami o svobodě (jako podněcovač vzniku listiny, kterou dějepis označí jako listinu práv a svobod, je opravdu víc než úsměvný). Jmenuje se Robin, ale aby informoval o smrti krále (kterého moc nemusí) a předal meč otci umírajícího rytíře (již zmiňovaný Locksley), vezme na sebe Locksleyho identitu. Z jeho kamarádu dezertétů se vyklube zárodek budoucí "bandy" (víc než přitažené za vlasy, stejně tak jako postava otce Tucka - kdyby nebyl farářem, byl by opilcem a choval včely na medovinu). Přestože se Robin vydává za Locksleyho, při nejbližší příležitosti se práskne otci Locksleymu. Kupodivu on mu učiní znovu nabídku, aby se za jeho syna vydával, dokud neumře (paradoxně se pak párkrát rozkecá, že to není Robert ale Robin - nejvíc do očí to bije, když mu vojáci provolávají slávu jeho pravým jménem, místo toho ,aby ho měli za Locksleyho, za kterého se snaží vydávat). Hlavnímu klaďasovi je potřeba postavit záporného protivníka. Princ Jan je sice sketa, ale herecky je to příšerně přehrátý part (vyhlášení Robina za zbojníka z osobní nevraživosti neuvěří ani malé dítě) a nemá dost charisma (chvílemi mi připomínal modela z nějakého levného erotického filmu). To Gisborn je z jiného těsta, klidně své krajany prodá Francouzům (když mu z toho něco kápne) a jeho herecký výkon spolu s pár bitevními scénami a efektivním finále včetně likvidace záporáka je asi to jediné, co stojí sledovat. Crowe se může dotýkat země, chodit travou a snít o minulosti mrtvých příbuzných, ale druhý Gladiátor z toho prostě nebude. () (menej) (viac)

beaverkiller

No problem. Já jsem byl spokojený. Svižně natočeno, obsazení dobré... Jediná věc, která mi trochu vadila, bylo docela odbyté představování Robinovi družiny. ()

HectorHagman

Bobin Úd co bohatejm bral a chudejm taky...............Maid Marion nám tu možná nahradila plochá Milf Cate a vubec dost dalsich věcí ze známé legendy tu bylo překopáno takže jak už tu někdo psal možná kdyby se to nejmenovalo Robin Hood tak by s tím nikdo neměl problém ;-) ()

El_Koko

Tak moc, tak moc bych chtěl dát aspoň za 4*, ale nejde to... Do kina jsem vstoupil s haldou popcornu a očekáváním dobře plynoucí akce ve stylu Gladiátora, mojí srdcovky. Bohužel, realita se s očekáváním střetla krutě. Jindy výborně sladěná dvojka Scott/Crowe tenhle námět nezvládla, Cate byla sice okouzlující i v drsně středověkém looku, ale zapadla, přestože hrála ve své tradiční roli silné ženy. Nikdy neberu "historické filmy" z Hollywoodské produkce příliš vážně (byť výjimky se najdou, viz. Valkýra), každopádně Robin Hood jako nepřímý tvůrce Magny Charty je silný odvar z makovic i na mě. Přičtu docela málo akce a nevyužitý potenciál Marka Stronga, který umí vystřihnout daleko uvěřitelnější záporáky, málo prostoru pro Sydowa, zoufale chybějícího Zimmera a skoro bych to i zatratil. Pravdou ale je, že když si dám večer jointa a zrovna to běží na HBO tak se podívám, každopádně tenhle komentář píšu střízlivý a proto dávám 55%. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)