Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

mh27

Western mě popravdě nikdy moc nebral. Zato ale věřím v golfistovu objektivnost a mám rád Russella Crowe i Christiana Bale. Nevěřil jsem, že se budu bavit. Chyba :) Byl to vynikající zážitek. A doporučuji všem. Už se těším, až si to dám znova .... ()

micky99

Nie som westernovým fanúšikom a tento film som veľmi dlho odkladal, ale nakoniec to stálo za to. Bale je skvelí, ale podľa mňa mu až tak western nesedí. A Crowe zahrá úplne všetko. Jednoducho povedané, pre mňa jeden z najlepších westernov. ()

Lion438

Čas od času se rád na nějaký western podívám a když je k tomu novějšího data, tím lépe. K tomu přidejme mého oblíbeného herce (Russell Crowe) a najednou z toho kouká pěkná podívaná. A taky že jo. Jedna věc mi ale přeci jen kalí radost a to je předvídatelnost vyvrcholení filmu. Přesně sem od začátku čekal, že toho klaďase těsně před koncem zastřelí. A ještě k tomu tak, aby to pěkně zblízka viděl jeho kluk. Trochu na ten americký způsob. Škoda, myslím, že tady by se trocha happyendu hodila. ()

Argiope

Slušně natočené, zajímavě rozehrané, ale rozum stojí nad logickým uvažováním většiny postav, kromě tedy "psychologicky" nadaného Crowea (pomineme-li závěrečnou pasáž u vlaku). Pravda, u westernů inteligentní a logické propracovaní není tím hlavním atributem, pro který je tento žánr vyhledáván, nicméně naivitou eskorty přepravující slovutného pistolníka Bena Wadea jsem byla přinejmenším ... fasicnována...Škoda, stačilo by trochu větší propracování a byl by to hodně slušný western...Takhle se vejde akorát do šedého průměru. ()

corax8

Škoda námět byl dobrý a dalo se z něj vytřískat víc. Jakoby režisér nevěěl, jestli chce točit akční westwrn nebo psychologické drama a tak natočil tohle. Divoký západ byl ve filmu pěkně udělanej, proto tolik hvězd. ()

luciluci

nie som práve fanda westernového žánru, ale toto ma celkom bavilo. Zo začiatku sa to trošku vlieklo, ale potom sa dej slušne rozbehol. Myslím, že Russell Crowe ten film ťahá dosť dopredu. Bez neho by to bolo citelne slabšie. A ešte pekná práca kamery. ()

spaceCadet

zklamání, takhle si western nepředstavuji, od takového filmu chci něco drsného a neotosaného. Vlak do Yumy je na western podle mého gusta moc učesaný. Začátek slušný, docela pěkná přestřelka s dostavníkem a gauntling gunem, pak už to ale jede šupem do pekla. Vůbec mi neseděl Russell Crowe, jako šviháckej zloduch, ale asi to nebylo hercem, spíš tím, že se mi nelíbila ta postava. Chtělo to nějakého klasickýho padoucha prohnilýho. Ten zženštilej blondýn na to sám rozhodně nestačil a Ben Wade byla v podstatě kladná postava. škoda že jsme se blíž neseznámily s Wadeovou bandou mohli to být slušný tyranosauři a dali by tomu trochu říz a drsnou hlášku. Christian Bale v rámci možností, i když s tou dřevěnou nohou skákal po střechách a běhal jako černej sprinter. U mě se úplně minulo vyznění filmu s tím co jsem od něj očekával. Mám radši anti-westerny. Ale tři puntíky si vlak do yumy zaslouží, protože vyplnil sobotní večer podobně jako kterýkoliv jiný průměrnný televizní biják. ()

B.B.Blue

Ježiš to byla blbost :) Jako nuda to nebyla, ale méně uvěřitelnej příběh sem ještě nikdy neviděl. Ještě že tam bylo to závěrečný zahvízdání na koníka, jinak bych dal snad tu hvězdu jen jednu :) ()

pan Spock

Dobře natočený western, který nám připomíná doby jejich největsí slávy. Christian Bale jako rančer, který nadevše ctí svou rodinu a Russell Crowe jako pistolník a bandita. Oba dva byli ve svých rolích perfektní. Příběh je sice natočen moderním stylem, ale zachovává si starou dobrou westernovou atmosféru. Dějem nás provází dobrá hudba a krásné scénérie Arizony. Konec působí trochu nevěrohodně, ale když se nad ním zamyslíme, tak to zas tak hrozné není. Protože i psanci určitě mají svědomí. ()

triscimy

Naprosto špičkový western, který kazí posledních 10 minut. Asi nevěděli jak to stylově zakončit, ale jakej způsob si nakonec vybrali, to je dost nešťastný. Totálně iracionální chování jedné z hlavních postav. Ale nenechám si tim zkazit celkový velmi dobrý dojem, radši na poslední minuty zapomenu a domyslim si svůj závěr. PS: Russell Crowe na hrad. ()

UnCool

Váhal jsem u hodnocení tohoto filmu se 3, nebo 4 hvězdami. Nakonec jsem dal 4 a to hlavně díky Russellovi, který v tomto filmu hraje svou roli celkem přesvědčivě. Není to sice western takové kvality jaké dosahuje Hodný, zlý a ošklivý (toto je trochu jiný druh westernu), každopádně se u něj nebudete nudit. Řekl bych, že konec příběhu je lehce kýčovitý, což snižuje kvalitu celého filmu. ()

Rayers

Až na ten prapodivný konec si nemohu na nic stěžovat. To se pak člověk musí uklidnit a smířit se s tím, že ten konec prostě je takový a jiný nebude, pokud si tím nechce zkazit celý film. Ale skutečně za ten konec dávám hvězdu dolu. ()

Infurius

Westerny ja moc nemusim, ale pozrieť tento western ma prinútilo to že tam hrajú moji obľúbení herci. Napatie tam je, dej sa mi veľmi páčil. Jedine co mi tam prekážalo je to, že Russell Crowe vždy hraje takých klaďasov a určite by som ho v tomto filme zobral do úlohy Christiana Bale-a. A presne naopak by mal byť Christian Bale v zápornej postave. Po Westernu "Dobrý, zlý a škaredý" je tento western mojím najobľubenejším. Váhal som zo začiatku či dať 5 stars ale na druhy deň sa mi to uležalo v hlave a suhlasim aj teraz s 5 stars ! ()

JR54

Konečně to, po letech stagnace, někdo dokázal. Některé detaily jsou sice trošku přehnané (to, že si nechali během transportu zabít 2 lidi, není úplně "košer", ale stejně - 5*. 3:10 to Yuma je totiž geniální film a jeho postavy jsou ještě geniálnější. ()

Eclipsis___

Škoda toho záveru, ale aj tak ostávam pri 5 hviezdach. Výborný western, reálne prestrelky, krv, pot, triesky lietajú, hrnce sa prevracajú... tak to má vyzerať! O hereckých výkonoch je zbytočné písať, kolegovia kritici ich vychválili za mňa. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)