Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Engardo

Aj keď ma to neskutočne mrzí dať tomuto filmu len 3/5, keďže celý čas bol v skvelej atmosfére, ale kvôli záveru, ktorý bol neuveriteľne nelogický a hlúpy, patetický útok na city diváka snažiaci sa vyvolať nejakú reakciu, možno dokonca slzu v jemnom srdci niektorého z nás o tom, že všetci majú v sebe trochu dobrého, no fakt nie vďaka takto to predsa nemôže fungovať nie len v skutočnom svete ale ani v tom filmovom ... ()

joseee

Takto slaby scenar som uz dlho nevidel, naozaj debilne vyuzlenie do cireho blabolu. Hodnotim to ako tazky podpriemer, aj co sa tyka zanru. Keby bol film mysleny ako komedia tak by sa dalo kde co odpustit. Ale ako pribeh je to... nazvem to - pre menej narocne publikum. ()

milhouse86

Russell Crowe a Christian Bale sú herci, ktorí nezvyknú sklamať. Nesklamali ani teraz a 3:10 to Yuma patrí určite k tomu najlepšiemu z pomedzi novodobých westernov, ale ten koniec som mu proste neuveril. ()

Bornd

Jeden z nejlepších westernů co jsem viděl (moc jsem jich neviděl). Ale celkově a hlavně teda ke konci to na mně trochu působilo jako pohádka. Samzdřejmě oba herci zahrály na jedničku. Prostě film měl dost klišé. A jaktože jednonohý chlap dokáže skákat po střechách a sprintovat stejně jak Russel Crowe??:) ()

HennessyVSOP

Nejlepší novodobý western, tečka. Skvělí herci pochopitelně, velmi dobrá hudba a režie. Mínusem je trochu slabší scénář, protože, především ke konci, dochází k nelogičnosti v jednání postav (a tím teď nemyslím úplný závěr), ale jsem ochotný to skousnout a přimhouřit oko. Na staré klasiky to sice nemá, ale takhle dobrý western tu nebyl už jak dlouho? Alespoň 30 let? ()

RyxiraAmy

Po dlouhé době skvěle natočený western, říkala jsem si a byla rozhodnutá dát tomu plné hodnocení - a to až do poslední scény, která je naprosto neuvěřitelným způsobem zmrvená a působí, jako by se náš milý Ben pomátl na rozumu a zapomněl, na jaké straně že to vlastně stojí... Bohužel jsem to nerozdýchala ani po týdenním odstupu a ať se snažím sebevíc, nenapadá mě jediný racionální důvod, proč hlavní hrdina postřílí svoje kamarády a dá se bez odporu zatknout.... Takže z tohohle mi vycházejí naprosto zbytečně 4*. ()

cirkulace

Výborný western z dílny Jamese Mangolda. Záporák Ben Wade v podání Russella Crowea je naprosto fantastický a nepostrádá šarm ani eleganci pravého bandity. Jenže jenom do chvíle, kdy se skamarádí s Christianem Balem. Poté film nabude tak nějak jiného rozměru. Mě to ale z nějakého nepochopitelného důvodu vůbec nevadilo a naplno jsem si vychutnal celé dvě hodiny klasického westernu (byť s trochu zvláštním koncem), který jen dokazuje, že i v roce 2007 se dá natočit velice kvalitní film tohoto dokonalého žánru. ()

kura68

Toto je western, jak má být, skvělá herecká spolupráce (Crowe x Bale). Líbí se mi, že příběh není až tak přímočarý, jako většina filmů. ()

paddy35

Velmi povedný remake starého filmu, přičemž musíme brát v potaz i to, že dnešní westerny už nejsou to co bývali (jestli vůbec nějaké ještě točí). Hlavní hrdina jako zlomený člověk bez peněz bylo pojat perfektně Christianem Balem. ()

wray

Westernov je dnes malo, to je fakt. Ale - az tak velmi mi zas nechybaju, jednoducho - zazili svoju eru, a teraz uplne staci ked vznikne obcas cosi zaujimavejsie ako povedzme tento film. Aj preto ze westerny uz tak casto nesledujem tak 3:10 to Yuma ma v prvych minutach nejak nevedela zaujat. Uz som si od takeho zanru odvykol. Neskor to nabere celkom fajn spad, ale stale - je to len priemer a potom sa putujue, putuje, putuje (taka velmi skratena verzia pana prstenov). Par hlavnych hrdinov cestou umiera/odchadza ale pozornejsiemu divakovi je hned jasne kto ostane. Tolko negativa. Pozitivneho je vsak podla mna tiez hodne, najzaujimavesjie su prave dve hlavne postavy, herecky, aj tym ako su postupne vykreslovane, takze ono to ani nie je na skodu ze vsetky vedlajsie postavy "odchadzaju" bokom. No a to najlepsie na filme je zaver - mnohi tvrdia ze prave to pokazilo film, ale - bez neho by to bol len western. Takto je tam zaujimavy zvrat, emocie, a - jednoducho zaver kvoli ktoremu sa ten film oplatilo vidiet. Nie je to sice klasicky "dobro zvitazi nad zlom" ale - aj tak ma divak po skonceni vlastne dobry pocit. A pre tento dobry pocit z celeho filmu, u mna 3 :) ()

jopal

Tak neviem, westerny mam rad a mnohokrat som prizmuril oko, ked ini hanili. Vzdy som si na tomto zanre cenil realistickost pribehu a "skutocnost" postav. Tento film u mna osciluje medzi odpadom a plnym poctom. Plny pocet za herecke vykony, prekreslenie postav, hudbu ci uvodnu cast. Ale potom pride tolko nezmyslov, ze som nechapal a kladol si dookola WTF? No a este som sa nespamatal zo serie dejovych nezmyslov, ked potom pride zaver. No a ten to cele zabil. Dat odpad by asi bolo nespravodlive, pretoze v zapale hnevu by sa hodnotit nemalo, ale viacej ako 3* naozaj nemozem. Skoda, mohol to byt naozaj slusny zazitok. ()

Simba72

Western je ten typ filmu, ktorý ja veľmi nemusím ale tento ma fakt dostal. Už len fakt, že Bale a Crowe hrajú v jednom filme ma prinútil pozrieť si to a musím povedať, že to vôbec neľutujem. Koniec filmu bol síce divný a podľa mňa nereálny, ale celkový dojem z filmu mi nepokazil. ()

iceworld

Film to mohol byť naozaj dobrý keďže v úvode sa to veľmi sľubne rozbieha a prvá tretina filmu nemá chybu, potom nastúpi sled tak nelogických a absurdných udalostí a dialogov zaklincovaný záverom ktorý definitívne pochováva všetko to dobré čo na tomto filme bolo a že toho bolo dosť. Výborný herci hrajúci fantasticky, hlavne Russel Crowe je tu perfektný zloduch, Namakané autentické rekvizity, masky a prostredie, hudba a super námet. Čo však z toho keď scenár asi písal nejaký robot alebo opica lebo tak zlý scenár sa len tak nevidí. Velľká škoda tento film, a to mám westerny veľmi rád. Pôvodne som tomuto filmu dal 4* ale keď sa nad ním zamyslím tak viacej ako 2* sa tomu proste dať nedajú. ()

LencaN

Myslela jsem si, že takové klasické westerny jako kdysi se už nedělají. Ale tohle je případ toho, že i dnes má někdo cit pro takový žánr. Není to zrovna můj šálek čaje, když už tak, Vinnetou a Old Shatterhand, i když to možná není úplně klasická westernovka. Každopádně dvojka Crowe - Bale v sobě v tomhle filmu cosi skrývala, co z téhle záležitosti udělalo ještě něco trochu víc, než jen střílení, skalpování, ponocování v údolí a střídání na noční stráži. Nakonec nám to poskytlo i náhled do vztahu otce k synovi a vzájemného nevysvětlitelného respektu dvou úplně odlišných chlapů. Nejvíc se mi líbila závěrečná pasáž, jednak osud toho blonďatého pistolníka, jednak chování Crowa a k tomu bafání lokomotivy, které připomínalo odtikávání vteřinové ručičky jakýchsi hodin života. Šlo o to, že padouch Crowe se musí dostat na vlak do vězení v Yumě a parta ne zrovna dobrých strážců ho tam musí dovést. Po té cestě je čekají různé nástrahy, potkají "zajímavé" lidi, ale často jsem si říkala, že TEĎ mohl Crowe přece utéct, TEĎ mohl někoho podříznout, někoho podrazit nebo TEĎ měli být očividně opatrnější. No je tu spousta rozporů ve scénáři co se takové strategie 'Jak dopravit vězně k vlaku živého a neztratit při tom své muže' týče. Takže je to na čisté 4*. ()

kaukola78

Všechny věci v tomto filmu fungují dokonale.Od mimiky obličejů,gest,výrázů až po krásné dobové zpracování.Na dnešní dobu fakt skvělý western se vším všudy co má v něm být. ()

kacer4

Dosť dobrý rozbeh spomalili hrozné a naivné rozhodnutia postáv. Prvé bolo odchod chlapca z domu (to som mu ale odpustil), druhé bolo šablónové kecanie pravdy v rámci zrady na sklonku smrti v horiacom voze. Potom to boli ešte detaily ako barmanove označenie, Benov útek aj keď na neho všetci mierili, atď. Škoda lebo Crowe a Bale zahrali výborne, scenár bol dobrý a myšlienka tam bola tiež. Ale pri tých udalostiach som si musel dávať ruku na čelo. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)