Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Stefan_M

Max 3 ***. Aj to iba za Croweho a Baleho. Nepomoze tomu ani zaverecna "prestrelka". Slabe, nuda. Skoda. Dalo sa s toho vytazit urcite viac. A to nevravim o konci. ()

RedFox

Přestože mám westerny rád a občas jim dávám vyšší hodnocení, tak v tomhle případě více než 3* dát nemohu. Tři čtvrtiny filmu se jedná o solidní western, ale závěrečné zúčtování celé předchozí snažení naprosto pohřbívá. Proč jen hlavní zločinec dobrovolně nastupuje do vlaku směrem na popravu (že by najednou morální procitnutí?), když už není prakticky nikdo, kdo by mu mohl zabránit v útěku. ()

Blaogranas

Dávám 5*, i když určitě ne čistých. Je to spíš proto, že se jedná o dost kvalitní western a těch v poslední době bylo opravdu málo (jestli vůbec nějaký). Vynikající výkony Russella Crowa a Christiana Balea. Není to jasná pětka kvůli závěru, který hraje až moc na city a Ben Wade se zachová ne úplně jako pravej bandita, ale spíš jako hodnej a citlivej taťka rodiny. Jinak ale paráda. ()

Ziggy Zagg

Jelikož nejsem moc velký příznivec westernů, tento kousek byl pro mě velmi příjemné překvapení. Povedená atmosféra spolu se skvělým typovým výběrem herců, celkem svižný děj, plus sem tam nějaká vtipná hláška ... prostě chutný westernový koktejl. Dost zvláštní zakončení ubralo filmu maximální hodnocení. ()

Yomega

Nemám co bych napsal, naprosto přesně to shrnul Renton. Pro mě obrovské zklamání, naivně jsem si myslel, že i dnes může vzniknout kvalitní western. Ale to jsem nevěděl co mě čeká. Totálně stupidní děj, kdy většina postav evidentně řeší celej film velké dilema a to jak se nechat nejlépe odkráglovat. Tak nelogické chování a kiksy jsem ve vážně míněném filmu už dlouho neviděl. Je to obyčejná stupidní akce navlečená do westernových kulis. Jediné co je na filmu opravdu kvalitní jsou herci v čele s Balem. Bohužel dementní postavy, které hrajou už tak fajn nejsou. Jdu si pustit Tenkrát na Západě a se slzou v oku zavzpomínat na zlaté časy tohoto žánru. ()

darkreider

Má to štýl. Tlieskam castingu, ktorý sa podaril ako málo kedy. Hlavné postavy (Crowe a Bale) držia tempo a udržujú diváka v bdelom stave. Scény, krajina, dialógy .... za to všetko si zaslúžia 4 hviezdy. Po týchto kladoch sa 20 minút pred koncom rozhodne do akej skupiny ľudí patríte(alebo akú máte práve náladu), lebo to, čo príde, vo Vás zanechá, buď úžas z nepredvídateľného zvratu a rozjímanie nad cťou prehnitého záporáka, ALEBO sa počudovane budete prihliadať nelogickému konaniu, ktoré sa z čista jasna(v tom hoteli asi primiešali niečo do vody) zrodí v hlave človeka, ktorý pred pár hodinami ubodal chlapa vidličkou. Koniec rozhodne. ()

Smidak

Russell byl vážně skvělý! Ale jak už tu bylo řečeno, to jeho prozření na konci bylo opravdu nepochopitelné a kazí to dojem filmu. Ale i tak velmi slušný western. 4* ()

Kaučuk03

Jako již psala lidí přede mnou i já musím napsat, že už jsem přestal očekávat návrat kvalitního westernu. Ale zrodilo se velmi příjemné překvapení. 3:10 to Yuma je perfektně našláplý western, kde nechybí klasické přestřelky, skvělé záběry kamery a whiskey... Nevím jestli se stane tento film legendárním jako třeba Sedm statečných nebo Tenkrát na západě, ale minimálně vykročeno k tomu má. ()

TylerGage

jeden z nejlepších westernů co jsem viděl, krásné ztvárnění hl postav. Hlavně role C.Balea bylo fascinující a R.Crowe to zahrál též na 1. nemác co řící jsem uchvácen ()

bolf!k

Crowe je úžasnej, ale to je tak jedinej nadstandart u týhle kovbojky. Příběh moc zajímavej není a chování děsně nelogický. Chvílema mě až štvalo, co postavy v různých situacích vyváděj za pitomosti. Není to špatnej film, ale z šedi ho podle mě vytahuje právě jen výše zmíněnej Russell a Foster, který se mi líbí čím dál víc. 70% ()

pepa3rd

Jestli něco tenhle film táhne, tak to jsou vynikající herecké výkony R.Crowa a C.Bala, kteří rozehrávají doslova herecký koncert na pozadí divokého západu. Kostra příběhu je totiž naprosto triviální. Možná právě proto poskytuje dostatek prostoru k postupnému budování vztahu obou hlavních (anti)hrdinů, takže někým zde kritizovaný závěr filmu, já považuji naopak za naprosto logický a uvěřitelný. Vlastně právě ten závěr je asi důvod, proč těch mých 70 % vyjádřím 4*. ()

Ygnor

Zklamání. A to westerny mohu. Myslím, že vše podstatné tady zaznělo. Nebudu nosit nůžky do střižny, ale chtělo to určitě trochu odšťavnit od "sympatizujících pasáží". Některé logické aspekty mi rovněž připomínaly to otřepané řešeto. ()

Nšoči

Westernům moc neholduji, pouze těm opravdu povedeným a že už dlouho nikdo nenatočil, to uzná každý. Tento snímek však navázal na staré dobré westernové lahůdky i když je natočen poněkud komornějším způsobem. Zabývá se hlavně osudy a charakterovými vlastnostmi hlavních dvou hrdinů - Russela Crowea jako záporného hrdniny a Christiana Balea jako klaďase. 75% ()

guri

Velmi dobre rozohraty western, ktory vsak v samom zavere sklzava takmer k happyendu. Okrem kamery a hudby zaujmu predovsetkym herci - Russell Crowe ako zaporak, ktory az tak zaporny predsa len nie je, Christian Bale ako otec snaziaci sa zabezpecit svoju rodinu a pre mna asi najvacsie prekvapenie filmu, a to Ben Foster ako prehnity zachranca Russella Crowea. ()

Meiers

V dnešní době už se westerny s koulema ala Leone netočej, ale tenhle kousek mě fakt pobavil. Atmosféra kdy k sobě dvě zdánlivě odlišné povahy cítí respekt a váží si jeden druhého, protože v něm spatřují charakter, mi dávala sympatie k oběma hlavním hrdinům. Crowe aka Ben Wade, coby zabiák a vůdce bandy, ne až tak bezcharakterní, jak by se mohlo na první pohled zdát, vezen zásadovým poctivcem Balem aka Dan Evans, který se zprvu přidá k eskortě kvůli "splátce na hypotéku"(jak typické pro imperialisty...hehe...), ale později i kvůli touze dokázat něco sobě a svým blízkým. Dál taky rovina otcovsko-synovská; na oko předstírající pohrdání otcem, však v skrytu duše milující a vzhlížející, ale na to kluk bude muset přijít sám až v průběhu filmu, že. Tohle podpořeno skvělými výkony prakticky všech hlavních postav zadělalo na pěknou podívanou. Hodně se mi líbila postava Charlieho Prince v podání Bena Fostera. No prostě už sem dlouho neviděl dobrej west a tady sem si přišel na svý. P.S... Teď tady čtu ty reakce na nesmyslnost chování postav a další výtky a v podstatě bych s tím i mohl souhlasit, ale o to tu až tak moc nejde, bo ten film má emo jak prase. ()

Kaucuk

Dlouho se na dvd prášilo, dlouho sem ho přeskakoval, avšak dnes sem si řekl že mám chuť na akci, a tak sem po tom šáhnul. Westerny nevyhledávám, ale Yuma mě nadchla...nečekanej konec, po celou dobu se něco dělo, Russell Crowe jako zločinec Ben Wade trousí jednu skvělou hlášku za druhou a Christian Bale na něj neustále hází přísný vočko, hrajou to parádně ale ještě líp hraje Ben Foster, konečná přestřelka zvedá hodnocení o 1 hvězdičku a další půlku přidává skvělá hudba. Už nenechám aby se na tenhle film tak dlouho prášilo. ()

Skleni

Na niektoré filmy proste musíte dostať chuť. Cez všetky nevôle som si tento film pozrel a neľutujem. Ja moc nemám rád westerny, ale tetno je niečím iný. Možno tým, že nieje až taký UNO-HERO ako v prípade Clinta alebo ostatných nesmrteľných (doslova!!!!) príbehoch o hrdinoch. V tomto filme vystupuje ako halvná postava niekto kto je krypeľ a farmár. To sa mi páčilo. No koniec kedy sa z neho stane terminátor som moc nepochopil To sa mi až tak nepáčilo. Ale scenárovo bol film kvalitný. Keď sa malo hovoriť tak sa dačo povedalo. Inokedy bolo ticho. To sa mi páčilo. Aj kamera bola slušná. No dosť mi vadili odbočky od príbehu. To proste neznášam, že 30 minút pozerám dačo a následne to pre celkový príbeh vôbec nieje podstatné. To ma sklamalo. Ale aj tak po dlhej dobe pekný film s Russellom a dokonca aj Bale sa mi v tejto roli páčil. Ale smutnou vecou je že najviac ma os vojej role presvedčil Ben Foster. Jemu skládam hold! 73% ()

Shona

Pořádným westernům už asi nadobro odzvonilo. James Mangold měl našlápnuto víc než slušně a nakonec z toho vybruslil, řekněme se ctí. Scénář není až tak špatný, pouze absence jakékoliv logiky ho sráží do kolen. Pokud nevíte, co tím myslím, tak Renton to vystihl dokonale. Přesto všechno pod 4 nepůjdu, protože jsem se dobře bavil. Na čemž má největší zásluhu trojka Crowe, Bale a naprosto skvělý Ben Foster :) ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)