Max Payne je zatrpknutý individualistický newyorský policajt, ktorý neuznáva pravidlá hry, pretože už nemá čo stratiť. Vyšetruje sériu záhadných vrážd, ktoré by mohli súvisieť so smrťou jeho manželky a dieťaťa. Maxov svet je temný New York, mesto rozkladu, mesto zločinu a drog. Na svojej ceste naráža na mocné sily – skutočné aj nadprirodzené, ktoré sa snažia skryť zdrvujúcu pravdu a Maxa navždy umlčať. Je počuť zvuk ohromných krídel a takmer v tme je možné zazrieť ich tieň. Okrídlený démon Valkýra s rozďavenými ústami a červenými očami je kľúčovou stopou k tým, kto zničili Maxovu rodinu. Je však aj tým, kto ohrozuje Maxa a iných posiela na desivú smrť... (TV JOJ)

SallyZen odpad!

Naprosto otřesné. Když jsem na to viděl ukázky, kde hraje můj oblíbenec Wahlberg, říkal jsem si, že by to mohlo být fajn. Ale nebylo to vůbec fajn. Příběh absolutně nezáživný, nudný, akční scény by měli vyvolat euforii, ta se však nekoná. Asi proto, že skoro všechny ty rvačky a šarvátky byli počítačově upravený, a to snad skoro celý, což je zbytečné. Celý film jsem si říkal WTF?? Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdičku za Marka, ale konec byl jeden velkej omyl. Vypnul jsme to asi 5 minut před koncem, jelikož to prostě dokoukat nešlo. Ještě když tam lítali ty potvory. NEVER MORE! 10%(Punisher je stokrát lepší) ()

zbyshek

Stylová detektiva s troškou magie? Proč ne, když to vezmu jako kdybych jméno Max Payne slyšel poprvé. Detektiv pátrá, pátrá až nakonec dopátrá padouchy, k tomu mu sekunduje sexy Mila Kunis a všechno dopadne hezky. Hezký film, jenomže to by musel chybět v názvu filmu nadpis Max Payne, protože jak každý zasvěcený uvidí toto jméno, představí si přehršel akce a hlavně přestřelek a milióny vystřílených nábojnic. Nic z toho se ve filmu nevyskytuje v dostatečném počtu. Tudíž jsem spokojen tak napůl. 50% ()

Figu

Jako drtivá většina pisálků tady, jsem byl i já velkej fanda hry a celkem jsem ji žral. V době kdy vylezla na svět to byla celkem netradiční záležitost! Ty vymazlený efekty zpomalovače času, to byla bomba. No takže se šlo do filmu s velkým očekáváním, kor když člověk vidí to obsazení. Wahlberg jako legendární Max, dvě sesterský šťávy Kunisová s Kurylenkovou, navíc Moorova režie taky protkaná ze solidních béčkových vod... No na těch desítky pozitivních předpokladů padá minimálně polovina do pytle s názvem "negativní". Bohužel zklamání. 45% ()

O´Neill

Nevím proč Maxe tolik lidí nadává. Mě se náhodou film hodně líbil. Je sice fakt, že od série Max Payne by jste čekali akci akci, bullet, bullet, což se tady nedělo, nicméně i tak jsem si film hodně oblíbil. A Mark to zahral skvěle. BTW - zamyslete se. Jak může Jánošík dostat více (stejně) procent jako toto? To mě nedochází. ()

Vojťas

Neslané, nemastné -> zbytečné! ... Hitman nebo novinky typu Babylon A.D. a Nebezpečný cíl byly podobného "ražení", ovšem bez větších bolestí břicha poměrně stravitelné. ... Zde už to ale začíná být otravné, nudné a velice neuspokojivé! Chyba podle mě není v hereckém obsazení - M. Wahlberg se pro hlavní roli docela hodil .... chyby holt byly skoro všude kolem: málo akčních sekvencí, plytká psychologie postav a vlasy rvoucí zápletka!! .... Podtrženo sečteno => PRÁZDNÝ FILM! ()

MrPierc

Hra je hra a my všichni jsme čekali neskonale zpomalenou řežbu s Bullet timem ve filmu. Jenže pokud si převedete ten počet mrtvol ze hry, tak by film vypadal jako prostoduchá vyvražďovačka. Ano, film není nadupaný akcí, ale je alespoň takový temný a stylový. Z podstaty příběhu se mohlo vytěžit více, ale s filmem jsem docela spokojen. To zpomalení tam bylo jen 2x, ale moc pěkné a scény s anděly taky ()

shyster

Pokud jste viděli Hitmana, tak nemusíte vidět tuto sračku. Pokud jste Hitmana neviděli, tak tuhle sračku taky nemusíte vidět. V The Happening jsem myslel, že výkon Marka Wahlberga má nějaký smysl (byl naprosto prkenný až tragický). Ale tady se mi to vše vyjasnilo. Mark Wahlberg je naprostý dřevo, to co předvedl ve Skryté identitě byl nějaký omyl. ()

Pugo

Žiaľbohu nedá mi, aby som dal Max Paynovi viac ako tri hviezdičky. Film vôbec nie je zlý, ako som dopredu počúval od ostatných. Lenže ide o to, že počítačová predloha k tomuto snímku ( zrejme Max Payne 2: The Fall of Max Payne ) je už sama o sebe " šesťhviezdičkový" film. Kto nehral, nepochopí. Tá vynikajúca atmosféra, bullet-time, výnimočný príbeh, krásny soundtrack, celé to spracovanie hry bolo niečo úžasné. S týmto filmom sa to všetko vytratilo. Namiesto toho tu je pramálo akcie ( absolútne nechápem ), neoriginálny a klišovitý príbeh, žiadna love-story a Nelly Furtado (omfg načo?). Proste jednoducho povedané - strašne nevyužitý obrovský potenciál. Tento film sa kľudne mohol volať aj hocijako inak. Teraz akurát tak pokazil reputáciu pravému Max Paynovi. Pokračovanie? Radšej reštart. A s niekým väčším v hlavnej úlohe:) ()

Petoss1

Púšťal som si to s vedomím, že hra ma uchvátila a to isté som aspoň trošku očakával od filmového spracovania. Lenže nestalo sa tak. Film ma skutočne s hrou spoločnú len naj - naj - najhlavnejšiu dejovú líniu (vyvraždenie Maxovej rodiny) a mená Max Payne a Mona Sax. To je asi tak všetko. Opovážiť sa niečo také pustiť do sveta s názvom jedného kultu a ešte ktomu očakávať, že keď už pre nič iné, tak si to ľudia pustia len kvôli názvu je na zamyslenie. Tí, ktorí si nechcú kaziť spomienky na krásne chvíle prežité s hrou, nech sa tomuto "filmu" vyhnú obrovským oblúkom. 20% ()

WoWoW

Proč? Abych tu otázku upřesnil Max Payne je moje nejoblíbenější počítačová postava ( teda nepočítaje Laru :-D), tu hru jsem hrál snad 100x a vždycky jsem se k ní vracel hlavně kvůli příběhu. Příběhu policajta, kterému zlí padouši zabíjí ženu a dítě a který se záhy stane naprostým ztělesněním slova pomsta. Když jsem slyšel zvěsti o tom, že Maxe bude hrát Wahlberg jednou stranou jsem se radoval a druhou stranou děsil. Wahlberg je sice Maxovi dost podobný, ale nikdy to nebyl nijak extra herec. Ale to nakonec u pořádné akce není skoro potřeba. A teď k té mé otázce proč. Nuda, totální zcela nepochopitelné předělání příběhu a naprosto nesympatický Max, takže tedy otázka zní proč to chudákovi Paynovi udělali. Jsem si jistý, že bez filmu by se Max Payne obešel a bez tohohle filmu dvojnásob. Prostě z nejsympatičtější postavy světa počítačů, Hollywood stvořil další přblbou nudu. Doufám, že jednou se karta obrátí a já si řeknu, to byl fakt dobrej film asi si budu muset koupit tu hru. Ty dvě hvězdičky jsou jen za ten sníh a to že bez herců to chvílemi vypadalo jako ta slavná počítačová hra a samozřejmě z toho důvodu, že to byl MAX PAYNE. ()

Tomik12345

Páni to byla slátanina. Čekal jsem kravinu, ale jsem i tak zklamán. Když už, tak to mohlo být víc akční a nějaký skvělý záběry, vychytaný scény a podobný věci. Ale tohle byla jen přiblblá detektivka s trochou akce. Ještě že tam obsadili alespoň Marka, jinak by to bylo na jednu *. Škoda, ze hry by se dalo vymačkat určitě víc. ()

Abes

Dobré to bylo. Spíš než hru připomínaly akční klišé jiný film, ve kterém hrály významnou roli drogy na zvýšení efektivity. ()

Flaxik

Dobrý den, vy máte na starosti vzdělávání členů štábu? Aha, výborně. Prosím vás, vysvětlete tady panu režiséru Moorovi, co znamená výraz akční film. Cože? No ano, zřejmě to nechápe, když natočí 100 minut filmu, obsahujícího 8 minut akčních scén a zbytek je žvanění. Jo a když jste u toho, pokuste se mu nějak šetrně sdělit, že u žánru krimi je vhodné, aby alespoň část diváků fakt netušila, kdo je padouch od samého začátku. No jistě, působí to divně, když to dojde kdejakému ocasovi, ale hlavní postavě, která má být ještě ke všemu detektiv (!) to musí na sebe na konci prásknout sám padouch. Že ho takové vysvětlování ponižuje? No tak ať táhne do horoucí prdele. Co si o sobě myslí? Že má na víc? No to určitě! A režírovat rovnou třeba Smrtonosnou past by nechtěl? ()

humanbeing

Pro fanouška původní hry naprosto vynikající adaptace s téměř stejnou atmosférou, jakou měla hra. Pro ty , kdo hru nehráli, pravděpodobně ztráta času, stejně jako v případě Silent Hillu. 9/10 ()

JohnRambo

Myslím že táto kritika je nezaslúžená. Beriem do úvahy aj povolenú prístupnosť, ktorá určite sťažila nielen režisérovu prácu. Možno mám taký názor aj preto, lebo Wahlbergom nepohrdnem.Každopádne sa z tohto námetu mohlo vytalčiť viac. Ten jeden ,,bullet-time,, (alebo dva) sa celkom podaril ale ale ani náhodou to nestačilo. Kým bola na scéne Olga Kurylenko sa na film pozeralo cekom dobre a keď po dvadsiaty krát kamera zabrala tupý výraz vymletého potetovaného ,,čudáka,, neubránil som sa nasratému povzdychnutiu. Chvála bohu že hral Maxa mark Wahlberg, lebo ináč by som mal asi podobný názor ako väčšina ,,kritikov,,. Celkové zhrnutie: Slabý priemer zachránil Mark, Olga a celkom podarený konečný zvrat. 60%. ()

Trainspotter

"THE FLESH OF FALLEN ANGELS" --- Well, what have we here? Problem No. 1: Hru Max Payne miluju, film Max Payne nemiluju. Problem No. 2: Na čem stála hra Max Payne? Přece na extrémně silném příběhu a bullet-time, kdežto film ani jeden z potencionálů nevyužil. No. 3: Mark Wahlberg, všude jinde vypadá drsně, ale tady jako jeliman, až jsem měl chuť mu říkat Vendelín Payne. No. 4: Mona Sax je Ruska??? --- "PAIN ON MAX" --- To bych ještě s težkým srdcem překousl, ale rozhodně mi nepřipadala jako pravá Femme Fatale, spíš jako děvka, která drží bouchačku jako květináč. No. 5: Sníh ve filmu vypadal jako poletující peří. No. 6: Jakej Ragna Rok??? Snad Ragna RoCk!!! No. 7:Lupino byl absolutně postradatelnej a k navíc vypadal jako Rosenberg čerstvě propuštěnej z vězení. No. 8: Ve hře Max Payne bylo retrospektivní vypravění dokonale aplikované, že o překvapení nebylo nouze. A tady? Jenom zbytečný náznak. No. 9: Při přestřelkách tam Wahlberg pobíhal jak slepice po dvorku s žížalou (tj. kvérem) v zobáku (tj. ruce). No. 10: JIm Bravura s tváří Ludacrise??? To mě poser, vždyť to měl být cholerickej policejní šéf kolem padesátky a ne takovej pitomeček. No. 11: Andělé smrti, Valkýry nebo co? No. 12: Ty dialogy byly více méně ubohý. No. 13: Všechno na hovno. No. 12: Na každou situaci jsem reagoval obracením očí v sloup. --- "YOU'RE REAL ANGEL, MAX!" --- Plusy: No. 1: Pár detailů, třeba stejné písmo na složkách, jako v bublinách komiksu ve hře. No.2: Přestřelky, které úplně tak na prd nebyly. No. 3: Jediná dobrá bullet-time akce se záklonem. --- Sečteno podtrženo: "MIrrORs ArE mOrE Fun TheN THis mOViE!" AR: 2,35:1 - Super 35, HDV a jiný digitální proces ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008

...a k tomu Colin Farrell v Sherlocku Holmesovi či filmový Duke Nukem... Ano, jsou tu „Fámy, drby, klepy 2“ ;-). Veterán Michael Caine si naplno užívá mediální pozornosti, spojené s úspěchem Temného… (viac)