Nebezpečný cieľ

• Česko Nebezpečný cíl (viac)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Přestože někteří hází Nicolase Cage do stejného pytle jako Stevena Seagala nebo Dolpha Lungrena, tak já toho kluka mám furt moc rád. Možná už to není takový mladý sympatický vědec jako ve Skále, ale je to furt Cage, který prostě umí, ať má jakýkoliv účes nebo jakýkoliv film. Nebezpečný cíl je velmi jednoduchá a povrchní záležitost s primitivním příběhem. Vše je tak obyčejné a nenáročné, že divák nepotřebuje nejen myslet,a le chvílemi se ani dívat. Avšak jsou zde i scény, například závěr honičky v lodích mezi domky, které dokazují alespoň malou snahu zaujmout diváka (a také rozesmutní nevyužitým potenciálem...). Slabý film určitě, ale tragický? Nemyslím. Jednou a dost a přivřené oči, ale přesto 2* s úctou k mému oblíbenému herci. ()

mzss1

Dost dobrý akční film. Charakter hlavní postavi Nicolase Caga mě bavil. Jako nájemný zabiják byl Cage trošku jemný :) ale i tak se ve filmu najde dost solidní akce, ke konci je to nejlepší. Líbila se mi tu i hudba. Brian Tyler je nynější vynikající hudební skadatel. Konec mě trochu překvapil a moc mi nesedl. Ale přesto hodnotím 83% = **** ()

KarelR

Nic Cage jako nájemný vrah, který se v Bangkoku zamiluje do hluchoněmé lékárnice, žere listí, hladí slony a jezdí na motorce, co po dvou zásazích do nádrže nevybouchne? A já myslel, že hloub už klesnou nemůže... Neznám tvorbu bratrů Pangových, ale Nebezpečný cíl má snad nejnudnější akční scény, co jsem letos viděl, naprosto debilní scénář a jak už bývá v poslední době zvykem, "neuvěřitelného" Cage, takže v mých očích jsou za lamy nejtěžšího kalibru. Asi si budu muset spravit chuť originálem... 3/10 ()

lesumir

Originál jsem neviděl, ale s tímhle asi moc bratři Ping "Pang" Pongovci moc neprorazí. Niko Cage s dlouhými vlasy vypadá jako feťák, co hledá zlatou a do černé hodinku mu chybí vážně poslední kroky. Do téhle role se mi (ne)hodil asi jako růžová na metalový koncert. Je to takové poloprázdné, pro pozitivně smýšlející to je zase poloplné, ale tak nebo tak, dobrý výsledek se rozhodně nekoná. Nebavil jsem se, ale ani nenudil. ___ Mám slabost pro Prahu, hned v prvním záběru jsem ji poznal, tím pádem jedna hvězdička patří Praze, druhá mi, že jsem to naše krásné město hned poznal a ta třetí za tu hezkou tanečnici. Já to říkám pořád, ty asijský holky jsou i hezký, když chtějí :-) __ Né, teď vážně, Cage si měl vážně rozmyslet, jestli chce hrát ve filmech, nebo v prázdných slátaninách, ve kterých si skill nezlepší. Jeho nejlepší časy jsou sice dávno pryč, ale pokud se chce vrátit na piedestál, musí víc přemýšlet. ()

Shit

Včera sem si pustil nejdřív originál, abych si nezkazil zajímavě vypadající příběh blbě hodnoceným remakem a udělal sem dobře, sice děj neni úplně věrná kopie toho původního, ale ty základní části v sobě rozhodně nese, i když trochu převráceně, přičemž jsou ale znatelně slabší a jejich vyznění je skoro na bodu mrazu, na čemž nese taky znatelnou stopu hodně stupidně čumící a na hlavní postavu se neskutečně nehodící Nicolas Cage, což je pro mě celkem nepříjemný zjištění, jelikož Nicolas je po Skále, Conair a 8mm pro mě takřka nedotknutelná akční ikona, jenže tady je prostě už nehorázně jetej, neustále shrbenej a akce s nim je občas dokonce směšná, obzvlášť když se snaží běhat, ale zabiják je to jinak slušněj. Nicméně konec, kterej byl v tom původním filmu takřka perfektní, je tady, když budu porovnávat, kurevsky slabej, ostatně jako celej příběh. Myslim, že jedno zkouknutí bohatě postačí ()

• Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)
  • Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin

25.05.2010

Parodie od chlápků ze Saturday Night Live nazvaná MacGruber během uplynulého víkendu totálně propadla (4 miliony dolarů se zoufalým průměrem na jedno kino jsou fiasko i pro film za skromných 10… (viac)