Pre agenta Franka Castlea (Thomas Jane) mala byť táto neľahká úloha jeho poslednou v utajení, potom sa chcel nechať preradiť do kancelárie a naplno sa venovať svojej milovanej rodine. Ibaže čosi škaredo nevyšlo – pri ilegálnom obchode so zbraňami, ktorý zorganizoval, totiž niekto zomrel – a čo čert nechcel, bol to práve syn nebezpečného gangsterského šéfa Howarda Sainta (John Travolta), ktorý nechal vzápätí na oplátku vyvraždiť úplne celú Castleovu rodinu! Aj sa mu to podarilo, - vlastne temer, pretože niekto vražednú explóziu predsa len, hoci ťažko zranený, prežil. Sám Castle, ktorého zachráni jeden z miestnych rybárov. Jeho priatelia a známi sú poriadne prekvapení, keď sa Castle o niečo neskôr opäť zjaví na scéne, aby vzal spravodlivosť do svojich rúk! Utáborí sa v rozborenej budove starých kasární, kde začne intenzívne plánovať svoj boj proti Saintovi a jeho mužom. Opancieruje svoje auto a zaobstará si zbrane a nepriestrelné vesty. O svojich susedov sa vôbec nezaujíma – no len do chvíle, keď mu Joan (Rebecca Romijn-Stamos), Bumpo (John Pinette) a Dave (Ben Foster) zachránia život a on pochopí, že našiel nových priateľov, na ktorých sa môže spoľahnúť a ktorým môže veriť. No i tak u nič a nik nedokáže zabrániť, aby pomstil svoju rodinu – a chce viac, ako len vidieť svojich nepriateľov mŕtvych! Chce Howarda Sainta raniť tam, kde ho to bude bolieť najviac – chce, aby sám zabil tých, ktorých najviac miluje! Preto sa postará o to, aby jeho protivník dostal isté informácie, ktoré ho privedú k jedinému záveru – že ho jeho manželka Livia (Laura Harring) podvádza s jeho najlepším priateľom Quentinom (Will Patton)... (TV Markíza)

castor

I Dolph Lundgren měl toho času větší charisma než toporný Thomas Jane, jeho permanentně nepřítomný pohled á la 1989, slušný karate repertoár a monumentální neherectví se k této legendární postavě hodí až podezřele dokonale. Tehdy jsem mu u videa a s ošuntělým obalem od VHSky v ruce fandil i třeba dvakrát do roka. I Mark Goldblatt (placený i za schopného střihače: Terminátor 2, Komando nebo Armageddon) si na tu dobu s režií docela nápaditě pohrál a přinesl například „legendární“ sadistickou yakuzu. To začátečník Jonathan Hensleigh (do té doby scenárista: Smrtonosná past 3, Jumanji, Armageddon) kupí jednu školáckou chybu za druhou a toho času bych na něm nenechal nit suchou. Po letech jsem se ale k téhle látce vrátil, a když přejdu gumové záporáky Travoltu nebo Pattona, není to tak zlé. Žádné počítačové berličky a blbé zpomalené záběry, ale klasická staromódní kaskadérská akce s hrdinou, který neskáče z mostu na mrakodrap. Historie se opakuje. Standardní životní idylka Franka Castlea byla jednoho slunného dne rozsekána na kusy, když jeho nejbližší padly za oběť vyřizování účtů. Přeživší Frank nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, prostě jde silou parního válce za jediným – pomstít se. Místy potěší syrovost a efektně natočené násilí, chybí ovšem povedenější scénář a uvěřitelné dialogy.. prostě to, co by hodnocení vytáhlo ještě k solidnějším číslům. ()

kOCOUR

Nalijme si čistého vína: v porovnání s ostatními adaptacemi od Marvela nemá Punisher nejmenší šanci uspět, ve stínu Pavoučího muže je dokonce absolutně pro smích. S přibývajícími minutami se snímek zvrhává v nechtěně vtipnou a nekonzistentní koláž klišé a režijních školáckých chyb a na plné čáře promarňuje potenciál být akční bombou roku – přitom comics takový je! Ve slově punishment cítím drtivou sílu a nezměrnou touhu zajít kvůli pomstě tak daleko, jak jen to bude potřeba. Postava Thomase Janea a ostatně ani Thomas Jane sám tyto požadavky ani v nejmenším nesplňuje – nestydatě přehrává, za všech okolností nesundá tvrďáckou masku a jelikož má svaly napnuté až k prasknutí, pohybuje se nemotorně jako robot, těžko uvěřit, že by někdy mohl vymlátit celý gang. Punishera beru jako zajímavý experiment. Nevydařil se a pár lidí by se z toho mohlo poučit. Příště už by chlapci kolem Marvelu zase mohli angažovat pro svého hrdinu někoho schopnějšího: Režiséra, scénáristu a především hlavního představitele. Vždyť Spider-Man dokazuje, že to u všech čertů jde! ()

petero

Konečne najaký akčňák natočený klasickou staromódnou akciou, bez slabučkých bullet-time efektov, ktoré dokáže dobre natočiť iba pár režisérov. Punisher je drsný típek, ktorý to schytáva pri každej akcii, takže to nieje nesmrteľný zabijácky stroj. Za zmienku stoja malé postavičky spestrujúce Punisherov život a naopak mi vadil dosť nevýrazný Travolta. ()

ScreamJay

Tohohle se Bůh nezúčastní aneb flambování zaživa s příchutí chilli con carne. Kdo by to řekl, že od dob Lundgrenova obskurního nudismu v kanálech uteklo už bezmála 15 let. A kdo by to řekl, vzniknul takřka podobný film jen s tim rozdílem, že novinka kopíruje současné technické možnosti. Místo temného, surově zemitého béčka z videopůjčoven, který mělo všechno brutální kouzlo 80tých let je tu hi-tech moderní, střídmě surové a o mnohem víc cyničtější podání s mnohem víc cool symbolem. Jak sem si tak, při vší nostalgii připomněl topornou minimalistickou mimiku páně Lundgrena s pohledem mnohdy připomínajícím notora na odvykačce, nedovedl sem si představit nikoho jiného, natož Thomase Janea. Ale světe div se, na rozdíl od sexy-ex-tanečníka Travolty mi v celým tomhle spektáklu seděl nejvíc a mimoděk potěšila i smyslná Rebecca Romijn. Vlastně jsem na úplně stejném hodnocení jako tehdy, jen místo umatlaný kazety s věčně přeskakujícím začátkem, tady jsem ochutnal HD 100 minut vyčkávání a jedno upachtěného defilé. [5/10] ()

Djkoma

Od začátku do konce je předem jasný průběh filmu, který tu psát nebudu, a dojde i k malému průměrně chytrému žáku druhého stupně základní školy. Herecké výkony nulové podpořené neexistujícími hláškami (od komiksu bych čekal více...). Záporák v podobě Travolty nechal všechno své charizma asi v minulém filmu a co mám psát dále? Hrozná adaptace komiksu o muži, který žije kvůli pomstě... Promiňte, ale to tu bylo 100krát !! A co je nejhorší?? Tento film nepřinesl nic navíc, ale naopak všechno udělal špatně. Smutné, jak vcelku zajímavý komiks s potenciálem na slušné eRko (s Lundgrenem to nebyla taková trága...) dokáže zůstat nevyužit. To nejhorší na závěr. Punisher theme je prakticky to samé co písnička ze Skály a to mě jako fandu tohoto filmu naštvalo moc. Změnit v jedné části pár tónů a říkat tomu Punisher theme to je MOC!!! ()

• Při masakru Katovi (Tom Jane) rodiny se jeden ze zůčastněných pokouší ujet na motorce, ale je střelen a padá i s motorkou. Když si motorku bere Kat, leží jinak a mrtvé tělo již tam není. (Geriel)
  • Ve filmu zaznělo několik rockových písniček od kapel Nickelback, Drowning Pool, Chevelle, Trapt, Seether nebo Finger Eleven. (Flack007)
  • Pod dohľadom trénera sa Thomas Jane (Frank Castle) značne vypracoval kvôli role. Dve hodiny vzpierania, niekedy aj dvakrát denne. Tiež trénoval so zbraňami a výzbrojou. (Spilvo)

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Max Payne sa prestrieľal do filmu

Max Payne sa prestrieľal do filmu

27.06.2005

Štúdio Fox vypustilo do sveta správu, že plánujú sfilmovať legendárnu akčnú hru MAX PAYNE, ktorá sa vďaka svojej originalite zapísala nezmazateľným atramentom do dejín svojho žánru. Jej príbeh sa… (viac)