Intímne tajomstvo

• Slovensko Zubatá vagína (viac)

Príbeh o mladom dievčati, ktorého pohlavný orgán skrýva pre mužov veľmi bolestivé tajomstvo. Film, ktorý šokoval divákov Medzinárodného filmového festivalu v Sundance. Dawn je mladé americké dievča, žijúce s chorou matkou, nevlastným otcom a bratom Bradom. Je hlboko veriaca a propaguje cudnosť a sexuálnu zdržanlivosť. Kým jej brat je sexuálne aktívny čudák, ona iba teraz začína objavovať tajomstvo svojej ženskosti. Keď sa ju však jej priateľ Tobey pokúsi znásilniť, zistí, že jej telo skrýva anatomickú zvláštnosť. Postupne odhaľuje, že jej ústa nie sú jediným miestom, kde má zuby... Pretože navyše nemá šťastie na mužov, začne svoje telo používať ako zbraň a trestá sexuálnych násilníkov. Príroda zoslala na lascívnych a nečisto zmýšľajúcich chlapov spravodlivý hnev a dokázala im, že zubatá vagína nie je iba mýtom. (oficiálny text distribútora)

klima777

Vagina dentata... Trocha mytologie, hodně Freuda a ještě více nefalšované americké reality (extrémy v podobě Silver Ring Thing, ale také přepjatého feminismu, machismu a široké škály šovinismu), to všechno s nadhledem a smyslem pro sebe-parodii. Ze sociologického hlediska zajímavý doplněk a zároveň protipól Twilight ságy... ()

Autogram

Keď sex, tak iba z lásky. Zástancovia tejto myšlienky si tu prídu na svoje a to brutálne. Film o Vagine Dentata je v podstate smiešna blbina, ale niečo v sebe má a nie sú to len zuby. Podobenstvo si každý môže nájsť to svoje. Buď to krásne o zachovaní pohlavnej čistoty alebo to brutálne k militantným feministkách, ktoré by mužom rady odfikli rôzne telesné údy. –––– To nemôžeš! – Chceš, aby som prestal? ()

TroiMae

Ale tak… film, který má na obalu uvedeno „komedie, horor“ a na čsfd „odpad!, ****“… vidět ho je docela dobrodružné… když nevíte, jestli si na něm vylámete zoubky… nebo to bude „něco na zub“ ;) Film o tom, že se nemusíte trápit nad kartami, které vám osud… evoluce rozdala… ale můžete se s nimi naučit hrát. ()

Wlck

Ač je tenhle film pěkná píčovina, tak cení opravdu pěkné zoubky! Za zmínku stojí na můj vkus krásná kamera, úžasná hudba a celkové zpracování filmu s tak chabým scénářem. Strašně jsem se bavil na účet puritánů, když si puritánská mládež vybírala film. ()

zsn odpad!

Filmový hnis! Jsem cvok - tento film jsem viděla již před pár lety a já hloupá na něj dokázala zapomenout! A dnes - já blbá si jej stáhla, abych jej shlédla jako něco, co jsem dosud neviděla! Jenže já už útočnou vagínu viděla! Bože to je ko-otina!!! Jak zde může někdo uvažovat nad tím, že by chtěl / nechtěl potkat ženskou, jejíž vagína kouše, jak může vůbec někdo nad takovou absurditou uvažovat!!?? A ještě bych chtěla potkat toho kreténa, který tento snímek financoval! ()

sedm.1

Když člověk jde do filmu ať už s názvem Intimní tajemství či ještě "lepším" Zubatá vagína, musí do něj jít s naprostou tolerancí k tomu nejdivnějšímu, co kdy viděl. A jsem přesvědčen, že jiné hodnocení než maximálních 5* nebo naopak šoupnutí do ODPADu! prostě nemůže být reálné a odpovídající. Já osobě si myslím, že jsem otevřený i k těm nejextrémnějším, svým způsobem nejorginálnějším a nejšílenějším projektům, ale tohle jednoduše nebylo nic, krom gigantické nudy. Ano, nebudu filmu ubírat originalitu (ikdyž už jde vlastně o remake), ale v té hodince a půl se krom třech "ukousnutých" ptáků nestane vážně nic, co by diváka mělo zaskočit, znepokojit, či jakoliv jinak vykolejit. Jde vlastně jen o obyčejný příběh jedné středoškolačky, která nechce přijít o panictví a když se přeci jen tak stane, tak se naštve a začne "kousat" :-). Ve filmu neni ani nějaké explicitní znázornění sexu, nejde tu ani o krev, ani o násilí, ani o cokoliv jiného extrémnějšího, jak jsem se zmiňoval, je to prostě o dospívající dívčině s jistým problémem 8D! Na mě ale tento snímek nezafungoval absolutně ničím, většina herců byla sice v pohodě, ale jinak to bylo slabounký a nevýrazný jako už dlouho nic. Zkrátka matoucí název hodně nasliboval, ale ve výsledku krutě zklamal. Možná ale nějaký šílenější a méně ustrašený autor by tomu mohl dát daleko větší grády, protože ten námět je jednoduše k popukání DOKONALÝ! ()

rozbris

Angličtina by to vystihla lépe - This is rubbish!!! Natočit film o zubaté vagíně?? Kdo tohle vymyslel?? Ale na druhou stranu, jestli to fakt je tak to jsme chlapi v pr...píp.... ()

see_sawandrew

Achich ouvej... na hororové delikatesy jsem jako dělaný a pro originalitu jsem ochoten cestovat třeba přes celou Saharu, ale tento filmeček opravdu dobrý není. Onen lákavý nápad je zpracován ani ne hororově, protože se u filmu ani na okamžik nebojíme a dokonce ani nelekneme, a pokud je zpracován komediálně, tak jen hodně špatně, protože jsem se zasmál akorát u jízlivého pohledu hlavní hrdinky v samotném závěru. Tento film je zkrátka nudný až po zuby... příště trochu více odvahy, páni filmaři, když už chcete šokovat tématem, šokujte také zpracováním. Mně z filmu zůstala myšlenka, nebo spíš otázka, kolik z nás chlapů by se ještě vůbec mělo čím chlubit, kdyby všechny nakrknuté ženské využily takovýchto evolučních darů. 20% ()

misstake

Film s poselstvím, že jaderné elektrárny a sexuální zdrženlivost škodí zdraví. Kdyby to bylo v jiné tónině, třeba i sem tam nějaký vtip, nebo kdyby se toho chopil Cronenberg, jehož raná díla (např. RABID) mi to připomíná, tak to mohlo dopadnout lépe. ()

AngiS

Tohle byla celkem dobrá blbina :D Musím říct, že když jsem viděla výrazy těch blbečků co přišli o svý "cennosti" tak jsem se od srdce zasmála :D ()

MareT.

Je to úchylný námět, úchylný nápad...a to beru jako klady tohoto filmu, protože je to každopádně originální. Ale scénář pokulhává a má velký problém vytěžit z takové zajímavosti dobré scény a dobrý příběh. ()

janisska

Mladá přeslušnělá křesťanka se vyrovnává se svojí sexualitou a nakonec objevuje sílu a -* funkčnost *- ženských zbraní.// Bavily mě parodicky použité hororové prvky (zejména hudební motivy anticipující tragédii) a důslednost, s níž se rozkládá americký maloměšťácký ideál (tato důslednost lze pozorovat už v úvodních scénách, kde s útulným přízemním domečkem vtipně kontrastují gigantické falické komíny; připomnělo mi to úvodní znělku Twin peaks) i ideál jakési transcendence skrze odtělesnění. ()