Povahovo rozdielni detektívi Martin Ward z Ontária a impulzívny David Bouchard z frankofónneho Quebecu hovoria rozdielnymi jazykmi, ale majú spoločný cieľ - musia dolapiť Tetujúceho zabijaka. Šialený vrah vrcholových športovcov zanecháva na telách obetí tetovanie ako kľúč k svojmu ďalšiemu zločinu.
Presne na hranici kanadských provincií Ontário a Quebec sa nájde mŕtvola, ktorá svojou polohou zasahuje do oboch susediacich území. Telo leží prevesené na vysokej hraničnej oznamovacej tabuli, a keď sa rozpadne na dve časti, každá z nich dopadne na iné územie. V dôsledku toho sa musia na vyšetrovaní podieľať obe provincie a ich úrady vytvoria spoločný detektívny tím. Zatiaľ čo Martin Ward z Ontária je starší rozvážny a poctivý muž, ktorý vždy postupuje v súlade so zákonom, mladší David Bouchard z frankofónneho Quebecu je veľmi impulzívny a problémy rieši vždy po svojom, bez ohľadu na predpisy. Aj keď majú rozdielne povahy a hovoria odlišnými jazykmi, obaja detektívi musia úzko spolupracovať, pretože ich cieľ je jasný - spoločnými silami musia dolapiť vraha vrcholových športovcov z hokejového prostredia, ktorý svojim obetiam na telách zanecháva odkaz v podobe tetovania, čo je zároveň kľúč k ďalšej vražde. Situácia sa vyostrí, keď zločinec s prezývkou Tetujúci zabijak začne ohrozovať aj členov rodín oboch policajtov. (TV JOJ)

Beky

Jednpou větou: Od začátku až do konce brutální nuda, kterou nezachrání ani poměrně slušní herci a slušná kamera v akčních scénách (...škoda, že jsou asi jen tři ), délka filmu je obrovským mínusem!! ()

Soweek

Filmů jako Mizerové tu bylo už celkem dost, i přesto je to můj oblíbený žánr akčních komedií. David a Martin nejsou v tomto případě dva černí dobře vypadající policisté s plnou pusou hlášek. Jsou to dva kanadští detektivové, ale oba z jiného konce Kanady, takže jeden mluví anglicky a druhý francouzsky. Co čert nechtěl, oba dva jsou nuceni spolu pracovat a trpět navzájem svoje unikátní vyšetřovací metody, protože zavraždená oběť je přesně půlkou těla na regionu Davida a druhou na regionu Martina. ()

ZkuKol

Příjemné kanadské buddymovie, jež je postavené právě na svérázech země, kde vzniklo. Francouzsko-britská řevnivost tu vévodí většině gagů a žánrová pravidla táhnou zápletku. Film má ultra skromný rozpočet, ale Canuel mu dal slušný look a i ty výbuchy a akce dorazí. Počítejte, ale s tím, že je tu víc hokeje, francouzského jazyka a slovních přestřelek. Martin je Kanaďan a hledá vraha, David je Kanaďan a taky hledá vraha, vrah je magor a nemá rád Kanaďany, co mu kazí národní sport... 70% ()

dopita

Kanadskej film, kterej vypadá jako evropskej pokus o Hollywood. Ne moc povedenej. Několik scén bylo docela vtipných, ale povětšinou hodně slabej průměr, sem tam velká nuda a chvílema dokonce i trapas. Navíc byl film zbytečně moc dlouhej, rádoby efektní a celkově takovej ňákej nedomrlej. ()

vander19

No táto kanadská komédia zobrazujúca rozdiely medzi frankofónou časťou Kanady a tou anglickou je vážne že dobrá. Niektoré scény ma vynikajúco pobavili napr (mŕtvola na hranici ontaria s quebekom). A ako velkého fanúšika NHL, kde už Quebeck Nordiques neexistuje sa mi aj motív vraždy pozdával, veď kanaďania sú schopný kvôli hokeju asi vážne vraždiť... ()

Disease

Humor se skládá z jazykových (úmyslných) nedorozumění, vzájemných naschválů a nějakých těch puberťáckých hlášek, přičemž se většina herců pitvoří jako ve starých francouzských komediích s Funesem. Asi jsem málo Kanaďan, ale tohle mi přišlo hodně ubohé. ()

Illy

Docela povedená "parťácká krimikomedie", která staví na francouzsko-anglickém rozdělení Kanady. Plus můj oblíbený (vlastně jediný) sport, slušná kamera a sem tam povedený fórek a můžete strávit příjemné nedělní odpoledne. Pokud není hokej.... ()

Mat21

Kanada je hokej a hokej je Kanada. Jenže Kanada je zároveň ve stínu svého výrazně ekonomicky silnějšího jižního souseda. A proto, když je hokejový tým z francouzské provincie Québecu prodán do Colorada, není divu, že odezva nesmiřitelného fanouška na sebe nedá dlouho čekat. První oběť je nalezena na rozmezí provincií Québecu a Ontaria, proto se vyšetřování ujímají zástupci obou policejních týmů, charismatický gentleman Martin Ward a lehkomyslný frajer David Bouchard. Již při pohledu na hlavní dva aktéry je zřejmé, že hlavní pozornost filmu nebude věnována honbě za pomstychtivým vrahem, nýbrž konfrontaci dvou naprosto odlišných charakterů. ● Nejlepší moment z celého filmu: "Vy si snad ze mě děláte srandu? Jak Vás něco takovýho vůbec mohlo napadnout?" ...smích, smích, smích. Kéž bych i já měl takto na háku výdus od svého vedoucího. ║2.8.2010║ ()

Hapretor

Opět jen průměr. Ale dost zábavné to je a potěší. Je to na víc, než jen na zabití času. Skloubení sucharského a nažehleného poldy a frajeropoldy stojí za to. Hlavně, když se prudí mezi sebou. Vrchol je ošukání "nevlastní" sestry poldy-suchara. Mezi krimikomedy toto patří mezi ty lepší kousky. ()

MickeyStuma

Popkornový policejní buddy film s námětem, který vždy v tomto žánru fungoval a jak je na tomto snímku vidět, při dobrém scénáři a hereckých výkonech funguje i nyní. Dva charakterově rozdílní vyšetřovatelé musí spolupracovat při odkrývání zločinu. Nejde samozřejmě o nic nového či mimořádného, ale i tak snímek umí divácky oslovit. Kanadští tvůrci se k tomu tentokrát skutečně postavili čelem a podařilo se jim natočit zábavnou akční komedii se vším všudy, co takový buddy film má mít, takže Hollywoodu tímto mohou bez skrupulí konkurovat. Děj je pevný jak skála i ve své jednoznačnosti a jednoduchosti, patřičné klišé a humor z toho vyvěrající dodávají všemu své kouzlo pobavit a zanechat ucelený filmový zážitek. Z kanadské kinematografie tohle není zase až tak časté, ale dá se říci, že toto se jim tentokrát povedlo. ()

Psycho.R

Je to na čistých sedmdesát. Což jsou filmy, u kterých jsem měl dobrej pocit, ale něco mi v nich chybělo. Vždy se pak rozhoduju, jestli 10% nahoru nebo dolů. Jelikož jsem film viděl s dabingem, tak zaokrouhluju nahoru, neboť si myslím, že velkou porci humoru obstarává angličtina vs. francouzština. ()

Shitonit

Dobrý, občas origo dialogy, určo to může být i trochu film, ke kterýmu se člověk rád vrací. Mě to uspalo, takže za mě opět pouze dvě koule, jedna za tu mrtvolu na bilbordu, a druhá koule je za snahu mne rozesmát... ()