Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

Hamar

Krutý film natočený pomalou až dokumentaristickou kamerou s minimem střihů. Popisuje nekompromisně a bez příkras cestu jednoho ropného magnáta k moci a bohatství. Nic pro citlivky! Budu tady jen papouškovat, ale Daniel Day Lewis svou postavu nehraje, On jí prostě Je! ()

Lill

Celou dobu jsem cekala, ze se neco stane, nejaka zapletka. Presto jsem nebyla zklamana. Dlouhe zabery bez zbytecnejch kecu, vyborny herecky vykony, spoustu koralky a do usi drasajici zvuky. Obcas plati, cim silnejsi zazitek, tim lepsi. Kazdopadne necekejte rozuzleni, to si kazdy musi najit sam. ()

tatka

Tomuto sa kedysi hovorilo VEĹDIELO , takže nie je potrebné písať nejaký komentár. Chystala som sa na tento film skoro 5 rokov. Ja mám takú fóbiu z veleúspešných, alebo velevysokohodnotených filmov. Zatiaľ sa mi vždy potvrdilo, že takýto vele...film bol vele...blbosť. Pri tomto filme ľutujem, že som si ho nepozrela už dávno. Jediná výhrada - dĺžka, 158 minút, to je už na dovolenku. ()

TheDeparted

Je skvělé, že se i v 21. století najdou lidé jako PTA, kteří točí takto kvalitní filmy. Až na krev je vybroušený klenot bez jediné chyby. ()

yarda23

Zajimavy film s velmi velkym zaberem scenare. Z tohoto tematu se dalo vyzdimat spoustu a myslim, ze se to tvurcum docela i povedlo. Predevsim byl film opepren skvelym vykonem Daniela Day-Lewise v hlavn iroli. Film pomerne verohodne pojednava o konfliktech moralky, chtice a daslich vjemu. Jedina chyba filmu je v nekdy az nesourodem scenari. A hlavne nekdy az nevhodna hudba. Hudbu opravdu pokazili. ()

hcfish

V zásadě podobný dojem jako komentář Galadriel. Řemeslné stránce těžko něco vyčíst, snad kromě zbytečně rozvleklých záběrů. Kvílet nad originalitou děje a hloubkou proměny hlavní postavy se jistě dá. Nakonec deziluzi ze ztráty cíle, když se dosáhl, zná v určitém stupni každý. Domyslet rozkladné projevy s tím související, které se zakončí vrcholnou negací všeho a vyjeví tak krásu pesimismu a jistýho osobního "nihilismu" (nebo spíš mysantropie) se dalo lehce během prvních pár minut. Nepřekvapující, až nudný, ale se znamenitou kamerou a hereckými výkony. ()

unclejack

Skončil som. Takže Paul Thomas Anderson je režisérom Magnólie. Hm, fajn film, rozhodne má zaujímavú štruktúru, ale divák sa musí obrniť značnou trpezlivosťou, než ho dopozerá. Asi s týmito pocitmi som pristupoval k Až na krv, lenže tentoraz chýba početný herecký ansámbl, ktorý nahradil jeden výrazný herecký výkon - hádajte ktorý - a tak som musel k filmu pristupovať ako k samostatnej jednotke, k filmu iného Andersona - hlavne nie Paula W.S., poznámka. Ale teraz k veci. Herecký výkon Daniela Day-Lewisa je fenomenálny a jeho premena sa nedá opísať slovami. Perfektne prirodzený výkon bol zaslúžene odmenený Oscarom, ale k celkovému vyzneniu filmu rozhodne prispieva skúsená Andersonova réžia, ktorá v niektorých momentoch - napr. kázne sektárskej cirkvi, ktorú vedie mladý Ely - vystupuje na povrch a inokedy sa skrýva za dlhými mlčanlivými momentami a fascinujúcimi zábermi na krajinu. Fantastické. Nemôžete nič predpokladať a ten kto bol na začiatku filmu na koni sa zrazu prepadá a kričí - Zhrešil som!!! Silný filmový zážitok, ktorý by možno ešte umocnila kniha Uptona Sinclaira, keby bola dostupná v slovenčine alebo češtine a mohli by sme tak porovnať knihu a film. Som si však istý, že snímka Paula T Andersona by z tohto boja vyšla zrejme lepšie. ()

Tomi12

Po hodnoteniach ostatných som mal veľké očakávania, ale o to väčšie bolo moje sklamanie. Po dlhej dobe sa mi stalo, že som film ani nedopozeral a asi po hodine a pol som to vypol. Bolo to pre mňa veľmi nudné a nezáživné, čakal som oveľa viac. ()

marekspanel

Dokonalé drama. Skvělá analýza ústřední postavy, postupně se rozplétající ruku v ruce s dějem a hudebně famózním doprovodem. Jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších herců současnosti v roli pro kterou se herci rodí. Danielův výkon a celková změna jeho výrazu, chůze a hlasu je absolutně dokonalá a strhující, tohle je první herecká liga, kam patří jen velmi málo herců, a stačily by mi prsty na rukou, abych je spočítal. Hloubková psychologie muže, u nějž se rodí čistá megalománie, kdy se chodí přes mrtvoly, ovšem s maskou na veřejnosti velmi promyšlenou, inteligentní a důvěryhodnou. Tak skvěle napsanou a zahranou postavu uvidíte málokde, možná nikde. Plus spolu se silnými momenty v duelu s P. Danem (taky klobouk dolů) se dostavuje divákovi ta nejkvalitnější herecká nirvána. Prvopočátky honby za černým zlatem, rabování energie slunce a zároveň největší "pasti" naší společnosti to je téma, které snímek zobrazuje s geniální lehkostí, ne tedy vše jak popisuji, ale myšlenky vás k tomu dovedou, pokud se trochu zajímáte o svět kolem vás, který se schovává za komerční i jiná média. Ale zpět k filmu a jedné z nejsilnějších scén pro mě, kdy ropa "vystřelí" zrovna, když je na věži jeho "syn" (dále nebudu rozepisovat kvůli spoilerům), spolu s hudbou doprovázející tuto scénu mi naběhl takový adrenalin, že jsem nedýchal a jen poslouchal jak mi mlátí srdce..ve finále této scény je geniální momentka Daniela v tom černém krvavém pekle, vypadal prostě jako ďábel a ona to nebyla náhoda, ďábel černého zlata ho totiž v tu chvíli dostal až na krev, protože on to tak chtěl, nic jiného..Skvělá režie, scénář, výkony a hudba hážou tohle dílo do mých TOP 5!! ()

RomanT

Závěr je vyvrcholením, ale pro mě po příběhové linii ztratil dech, takže se film vlastně proměnil v něco, co jsem neočekával - úchvatnou studii rozkladu osobnosti a herecký koncert Daniela Day-Lewise. ()

Polter1

Veľmi profesionálne spracovanie príbehu na ktorý sa pozerá so zatajeným dychom úplne plynule s očakávaním nasledujúceho deja. Akoby bol divák priamo spätý s hlavným protagonistom. Osobne sa mi páči takýto zmysluplný príbeh, ktorý poukazuje na to, ako sa z nuly niečo dokáže vytvoriť. Môžem vyzdvihnúť aj pútavé dlhšie kamerové zábery a šetrenie so strihom. ()

collapse

Žánrově i atmosférou mi to trochu připomnělo Jsme to, co jsme, tady ale tvůrci naštěstí nutí člověka přemýšlet a brutalita tady spočívá v chování, ne v tunách krve. Výborné herecké výkony a netradiční hudba, která filmu teprve dodává tu pravou depresivní atmosféru. ()

mrsin

Hodně silný zážitek. PTA natočil další více jak dvouhodinový snímek, který rozhodně nenudí, a Daniel Day-Lewis znovu dokázal, že patří k nejlepším hercům současnosti. Jde znát, že si své role pečlivě vybírá, ale když už do něčeho jde, stojí to za to. Jeho přeměna v Daniela Plainviewa, muže mírně shrbené postavy procházejícího přerodem od obyčejného horníka přes úspěšného byznysmena až po zahořklého zlomeného člověka, je vážně fascinující a já si užíval každou vteřinu, kdy se objevil na plátně. ()

rigby

Úchvatný film s ještě lepším Danielem. Skvělý příběh, perfektně natočeno. V druhé polovině to ale trochu začíná ztrácet dech a utápí se to samo v sobě, takže závěr je nakonec pro diváka menší oddychnutí. Jen pro tuto menší závadičku, která ale může být jen moje, nakonec dávám pouhé čtyři hvězdičky. ()

HellsAngel

Umelecký klenot kinematografie. Pohlcujúce vo svojej artovosti, dychberúce vo svojej epickosti, bravúrne vo svojej remeselnej nekompromisnosti. Pánovi režisérovi (a scenáristovi v jednom) patrí chválospev, rovnako ako aj mužovi stojacemu za kamerou. Famózna práca. Čo si ale zaslúži vytesať do kameňa je výkon Daniela Day-Lewisa. Jeden z najlepších hereckých výkonov, aké som kedy videl. Nepreháňam a stojím si za tým! Keď to všetko podtrhnem a sčítam, neostáva mi nič iné, ako nad týmto filmom žasnúť. Niečo také sa totižto len tak nevidí. ()

CYP3A4

Začátek byl úplně dokonalej. Vlastně až po ten brutální skok do dospělosti toho děcka to bylo fajn, ikdyž ty dějový skoky mě trochu štvaly. Ale potom to byl úplně jinej film, taky zajímavej ale jinej. Dohromady mně to přišlo vlastně jako dost zbytečnej konec bez nějaký zajímavý návaznosti. Kamera a herci to byla bomba, ale to poskládání děje mě mrzelo. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)