Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

S3dlak

Epický ťažko stráviteľný masterpiece. Nejdem sa už pozastavovať nad PERFEKTNOU réžiou, scenárom a nadpozemskými hereckými výkonmi, keď mi už dochádzájú slová chvály. Čierna Krv je filmom aký tu už dlho nebol. A celé sa to končí surovou a dychvyrážajúcou katarziu v kuželkárni. PTA je mimozemšťan. Ako môže niekto na plátno preniesť toľko emócii?! ()

pazuzu

Neskutecny herecky vykon...jinak bych dal 4 ale s Lewisem proste nemuzu jinak...Jeho postupny prechod na chladnokrevneho cynika je brutalní. Lepe zahranou roli snad podal jen Nicholson ve filmu Osvicení ale spis je to vyrovnany.Lewis strci do kapsy vsechny.Ja rikam že on to nehral,on tou postavou byl...Konecne se oscar dostal do pravych rukou,bez nejmensich pochybností ()

surprise

Snad až do morku kosti a nikoli jen na krev jdou scény v tomto filmu a až film skončí, můžete zpětně vzpomínat, jak filmové obrazy do sebe důmyslně zapadaly a hudba přesně vystihovala jejich náladu a nebo zmlkla do výmluvného ohluchnutí. Nebo můžete filosofovat co vpravdě pohání náš život, co je tou krví - byznys, ambice, ješitnost, láska...Je to film, který dává smysl filmovému řemeslu, které musí mít ambici být uměním dotýkajícím se našeho srdce. ()

The_Mask

"A mám to potrubí." Když se mě teď někdo zeptá, co si při vzpomínce na tento film vybavím, tak moje odpověď bude hudba. Z které mrazí i když je na plátně klid.Zosobněný souboj fanatismu proti chladné touze po černém zlatu. A kdo vyhraje? Nikdo... ()

Linsang

Tak tohle bylo snad největší zklamání co jsem v oblasti filmu zažila!!! Co to jako mělo být??? Celé se to neskutečně táhlo a bylo to absolutně o ničem. Naprosto jsem nechápala Danielovo chování a jeho pohnutky pro vraždy falešného bratra a toho střeleného kněze. A to jak se choval ke svému synovi, to už ani nekomentuju. Jedna hvězda jen za hezké obrázky krajiny, jinak naprostý propadák. ()

Vlkopec

Vměstnat ságu do filmu je vždycky problém, zvlášť když chceme, aby film byl zároveň neuspěchaný a výtvarně vytříbený. Andersonovi se to podle mě tak úplně nepodařilo. Syrové vykreslení boje hlavního hrdiny o živobytí i jeho pozdějšího vzestupu, je působivé. V samotném příběhu ovšem jako by byla spousta bílých míst, nečekaných skoků a ne zcela pochopitelných zvratů, které vrcholí v závěrečné epizodě. Ve výsledku jsem měl pocit, jako bych se díval skvělý čtyřhodinový film, ze kterého ovšem někdo 80 minut vystříhal, a tak mi tak úplně nedává smysl. Zajímalo by mě, kolik z natočených scén Anderson nepoužil. Možná se někdy dočkáme obsáhlejšího režisérského sestřihu. Je pravda, že herci hrají výborně, kostyméři a maskéři odvedli skvělou práci. I hudba je výborná, ale na některých místech moc agresivní a prvoplánová – méně by bylo více. Celkový dojem je spíš na tři hvězdičky, ale jednu přidávám s ohledem na to, že jsem film viděl s českým dabingem, což dojmu vždycky ublíží (i když v tomto případě byl přijatelný). ()

pogoman77

Čtyři a půl hvězdy, na plnej počet mě to málo sežralo. Pokud, ale chcete vidět film o životě člověka, který zbohatnul na ropě tak si tento film nenechte ujít. Pecka ()

Talexa

Dávám 4 a ty jsou všechny pro Daniela Day-Lewise (ždibec hvězdičky by si možná zasloužil i Paul Dano). A dumám nad tím, čím by tento film byl, kdyby hlavní roli nehrál právě Daniel... Abych dala bez okolků 5 hvězd, musel by mě ten film uhranout - a to se nestalo. Ano, Danielův výkon mě posadil na zadek, ale ne film jako celek. ()

gizi

Z počátku, jak píše i NICOX, velmi dobře udělané, ale bohužel celkově je to až moc dlouhé a začíná být trochu rozplizlé. Hudba netradiční, ale dobrá. Herecké výkony i režie také. Místy až nezvykle drsné. Celkově si to ode mě zaslouží 75% a 4*, i když znova už určitě vidět nemusím. 11.1.2012. ()

johnny33

Nejdřív jsem Daniel Day-Lewise vůbec nemohl poznat, znám ho jen z Posledního Mohykána, bek kníru a s podstatně delšími vlasy, ale říkal jsem si, jak skvěle to ten herec hraje. A opravdu, Daniel Day-Lewis je pan herec. Každé gesto, každý pohyb tváře perfektní. A i když film celý nehodnotím na 5 hvězd, ale na 4, jeho výkonu dávám plnou palbu. ()

RoyBatty444

Olejárske prvopočitky v USA podmaľované životnou drámou a bigotnosťou starousadlíkov. Bravúrne podaný hlavný hrdina a uveriteľne vykreslený divoký západ. ()

krijka

Daniel Day-Lewis je prostě úžasný herec. Nevím jak se při své pečlivosti připravoval na tento film, ale jeho výkon je neskutečný. Přerod s poměrně normálního muže, i když posedlého úspěchem, v stárnoucí zrůdu je neskutečně uvěřitelný. Už dlouho jsem na filmovém plátně neviděl člověka posedlého touhou ubližovat jiným, který by byl zahraný tak uvěřitelně. Už jen kvůli tomuto hereckému výkonu stojí za to vidět tento film. Day-Lewis to zahrál opravdu až na krev. ()

complex

karma ti raz všetko vráti, či chceš alebo nechceš... dočkáš sa... výkon herca lewisa netreba ani popisovať, lebo neskutočne dobre zahral v tejto dráme, ktorá ukazuje povrchnusť ľudstva... ()

janeczek

Mohlo by se zazdát i jinak, ale toto je film o bohu/ďáblu. Velmi rád se podívám znovu a znovu a znovu, abych nacházel, co je skryto. PS. Daniel a Eliah se během 3 velkých filmových scén porádně vyblbli :-) ()

ragtime

Mal by som asi napísať, že ten film bol skvelý, ale nejak nemôžem. Je bez pochýb, že bola radosť sledovať koncert Day-Lewisa a Dana, ale jednoducho ma to za srdce nechytilo. A to sa mi ostatné kúsky pána Andersona veľmi páčia. ()

Unrealik

Slabší dvě hvězdičky. Sice chápu, že pokud se ve filmu nemluví (a to třeba hned na úvod čtvrt hodiny), je to děsně umělecký počin. Ale taky pěkná nuda, která odradí určitě dost diváků. Takže začátek nuda, střed celkem ujde, závěr slabý (nespraví jej ani vražda). ()

boulala

Nejzajímavější psychologický rozbor lidského charakteru dokonalým způsobem vystihující drsnou verzi splněného "amerického snu", který byl kdy zachycen na filmovém plátně. Skvělá kamera i režie s jedinečným hudebním doprovodem a hereckými výkony Daniela Day-Lewise a Paula Dana. Jediné, co je na filmu k vytknutí, je český dabing, pokud ho uvidíte v českém znění. Z některých překladů typu olejář, olej, sklep apod. člověku zůstává rozum stát. To se ovšem nedá vytknout tvůrcům, kteří z mého pohledu odvedli dokonalou práci. There Will Be Blood patří do mých TOP10 filmů. ()

Alvin

To jsem si zase naběhnul. Omráčen vysokým hodnocením jsem si stáhnul ten "opus magnum" a už se těšil, jak mi bude "běhat mráz po zádech" z mistrovského výkonu D.Day-Lewise. A skutečně asi po patnácti minutách mi něco jako husí kůže naskočilo, ale z té šílené disharmonické hudby. Opravdu nerad to píšu, protože Radiohead si jinak rád poslechnu, ale za hudební doprovod k tomuhle filmu by Jonny Greenwood zasloužil uříznout obě uši. Ale zpět k filmu. Těch prvních patnáct minut mi taky dalo tušit, že to bude ukrutně rozvleklý film. Pořád jsem čekal, kdy se rozjede ten příběh o vzestupu Plainviewa, "který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta," jak sliboval oficiální text distributora. Spíš než o budování impéria je to ale příběh o Plainviewovi jako člověku, pro kterého je úspěch a zisk důležitější než cokoliv jiného v životě, o člověku, který se nechce nikomu podřizovat, ani nikým nechat ovládat. Jakýsi protipól mu pak vytváří náboženský pomatenec, díky kterému v podstatě hlavní hrdina ke štěstí přišel. Už jsem zmínil, že ten film je ukrutně rozvleklý? Tak na závěr aspoň jedno pozitivum, oceňuji totiž, že Amerika na přelomu 19. a 20. století je tady vykreslená bez příkras, špinavá, drsná, bez oblíbeného amerického vlastenectví a patosu. Ale že bych tomu chtěl obětovat podruhé 150minut života, tak to ani omylem. ()

johnysd

Až na krev. To naprosto sedí. Naturalisticky ztvárněné ego jednoho osamělého muže posedlého svou prací a vidinou zisku, kterou doprovází naprosto hypnotizující hudba. Zvláště scéna s hořící věří je co se týká hudby naprosto dokonalá. Další nezapomenutelná scéna je náboženského vyznání hlavního hrdiny, které je pouze a pouze opět za vidinou zisku. Hlavní představitel nemohl být zvolen lépe. Daniel Day Lewis předvedl naprosto famózní výkon, nevím ale myslím, že tak dokonale nastudoval svoji roli, že aspoň rok po premiéře se choval stejně jako jeho hlavní postava. Není mnoho filmů, které Vám způsobí takový zážitek jako tento film. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)