Hořkosladká komedie o průzkumu lásky všech variacích, věku a stádií... Jedné noci probudí muže noční můra a on se rozhodne trošku projít. Na hřišti zahlédne dva milence a v tu chvíli narazí na Bradleyho Smitha... Ten mu začne vyprávět zvláštní příběhy o lásce a jejích spletitostech. Setkáváme se s Kathryn, Bradleyho první ženou, která ho opustí kvůli jiné ženě. A Dianou, Bradleyho druhou ženou, která se hodí spíš na milenku než manželku. Seznámíme se s Chloé a Oscarem, kteří sní o společném životě daleko od své dřívější bolesti. Potkáváme Esther a Harryho, jejichž láska ke ztracenému synovi přetrvává přestože on jimi opovrhuje. A následujeme Bradleyho na cestě za manželským štěstím. (oficiálny text distribútora)

Skip

Ten film by byl alespoň po herecké stránce docela dobrý, jenže až příliš z něj doslova kape patetičnost jak javorový sirup, a tahle ublemcanost ho sráží do kolen. ()

Aljak

Existuje príbeh o gréckych bohoch. Nudili sa - a tak vymysleli ľudské bytosti. Ale aj tak sa stále nudili - a tak vymysleli Lásku. A potom sa už nenudili... Touto vetou začína celý príbeh o Láske a jej nástrahách. Priznám sa, že prvá polovička filmu mi prišla úplne hlúpa, trápna a idealistická, že som mal pocit ako keby som sa ocitol v cukrárni... Ale potom sa to veru rozbehlo, a prišiel na rad aj druhý extrém a stará známa veta "Prudký plameň prináša skorý popol" sa tu ukázala v úplnej dokonalosti. Až mi to bolo miestami ľúto, ale taký je proste život. Celkom dobrý kontrast, a keby tá prvá polka nebola taká strašne ideálna, rozmýšľal by som aj o vyššom počte hviezdičiek. Navyše, Morgan Freeman ako odborník na Lásku a život mi vôbec nesedel. Takže tak. Na záver pridávam ešte jednu zmyselnú vetu, ktorá dokonale dokáže obhájiť tak často odsudzované sebapoškodzovanie: Chcel som len pocítiť na svojom tele toľko bolesti, koľko jej mám v mojom srdci. ()

agathon

Standartni melodrama, v nemz dulezitou roli hraji uhledne maericke predmestske domecky, sousedska pospolitost prekonavajici vsechny strazne a prsa Radhy Mitchell. Lahudkovy Morgan Freeman to nezachrani a s postupem filmvoeho casu zjistujete s cim dal vetsi jistotou, ze v Bentonove podani nesledujete ironickou pastis melodrmatu a la Woody, ale srdceryvne americke pateticke cosi, co Vam muze sednout ale taky nemusi a pokud nezaujmete radny odstup, muze Vas to i lehce urazit. Nadherne obrazy, uemrene herecke vykony a prekvapiva mira relativne otevrene erotiky (v "soft" rovine) jsou zkratka podivnou smesici, kterou je dost tezke nejak hodnotit. Prumer, ktery za chvili zapomenete, protoze s Vasi zivotni realitou ma stejne pramalo spolecneho. ()

otík

Těžko říct, pro koho tento film plný lásky, trpkosti i naděje je určený. Pro romantiky je málo romantický a je tam až moc suché erotiky, pro milovníky dramat je to příliš ploché, pro milovníky umění neumělecké, pro milovníky Freemana je tam málo Freemana, atd. Autoři zvolili cestu útoku na city pomocí rozchodů, hledání nových vztahů, smrtí. Jenže nefunguje vůbec nic, diváka umí autoři tak akorát naštvat, takže film si zaslouží ohodnocení tak maximálně za pohodové herce a moudra v posledních scénách filmu. ()

Kjůkíí

Nechápu, jak to Morgan Freeman dělá, ale já si prostě pustím film a on je snad v každém z nich, je tam, aji tam a fakt byste tomu nevěřili, ale je aji tam. Romantický film, který mě překvapivě zaujal a potěšil mého ducha. Pár erotických scén, no znáte to. Chybí zde časová návaznost, lidé se zde rozchází, schází, milují, nemilují, naivita teče proudem, ale ne vážně, klidně bych se podíval znovu. Na odpočinek a relax perfektní. ()

Mirokukii

Velice příjemná hřejivá výpoveď lásky. Všech jejich podob a fází, jaké jen mohou nastat. Morgan Freeman se své role vypravěče zhostil skvěle, ač se taky nakonec trochu divil a znejistěl. Příjemné, vcelku zahrané postavy. ()

venison

Zajímavě zvolené téma, bohužel ztvárnění značně pokulhává za potenciálem.. Jediné zábavné sekvence byly ty s Morganem Freemanem a škoda, že jich bylo jako šafránu :-( ()

VanTom

Zřejmě bylo míněno hluboce (a opravdově, intimně - proto se tentokrát herečky nahoty nebály) atakovat emoce a sdělit mnohé důležité pravdy, zůstalo však (předpokládám, že hodně z důvodu krácení literární předlohy) u povrchního, profesorského přemítání o "všeomlouvající" LÁSCE. Hezké scény zamilovaných párů znevážil výsledný dojem, že jejich příběhy vyprávěly dost o ničem. A také, že tvůrci zaměňovali cit za sex, poněvadž jej bláhově brali jako nesporný důkaz nejvyšší oddanosti a závazku. ()

davidek

Docela zajímavý filmík. Občas jsem si sice připadal, že nás režisér tak trochu tahá za nos, ale v celku dobrý. Viděl jsem horší, ale i lepší. ()

Kurikmoon

Nuž po vzhliadnutí filmu ma prekvapili nízke hodnotenia tu. Už len kvôli hereckým výkonom a podľa mňa nie priamočiaro tiahnucemu deju si to zaslúži viac. Ja som sa bavil a dávam 4 ()

jitrnic

Má to spustu chyb, není úplně jasné, co tím vším chtěli tvůrci říct, dost toho vyšumí do ztracena, ale pro tyhle příběhy o lidech, kteří nechtějí být k těm druhým krutí, jen jsou k tomu někdy donuceni okolnostmi a vlastně se mají všichni celkem rádi a přestože proteče mnoho slz, tak nakonec zbyde víc naděje než smutku, tak pro tyhle příběhy mám nezvladatelnou slabost (už jsem to někde psal). Zkrátka tak. ()

blackJag

"BŮH JE BUĎ MRTVÝ NEBO NÁMI OPOVRHUJE." Podle citátu zdálo by se, že jde o vyloženě neutěšené lidské drama, pravda je to ale jen poloviční. Označení drama sedí, dál už se však vezeme na vlně kompromisně pojatého příběhu, podbarveného romantickými nešvary typu odpusťme si, co jsme si (prvek, který zde naštěstí není ve vyloženě nesnesitelné formě). Obsazení není špatné (Freeman v roli životního mentora celkem v poklidu dominuje), líbila se mi i přirozená erotika (jev skutečně nevídaný) a byť by se snímku po stránce příběhu nebo samotného scénáře dalo vyčíst skutečně ledaco (od schematičnosti až po neobjektivní změkčilost), já byl úhrnem spokojen nadprůměrně. 70% ()

greetchen

Hezký příběh a noblesní Morgan Freeman, ani ostatní herci nejsou špatní. Jenže zpracování je velmi plytké a Morganově postavě, ač dobře napsané, neposkytuje dostatečně hodnotný obal. Škoda. ()

wikus

Ja neviem, mne už takéto filmy lezú na nervy. Je to proste priemer, ktorý mna osobne vôbec nezaujal, ale naopak, nudil. Bez dramatickosti, napätia, originality. Nič moc. Ani Morgan Freeman to nezachránil.Ale už iba preto, že tam je, dávam 3 a nie 2*. ()

Wally

Morgana Freemana jsem viděl hrát již v mnoha a mnoha filmech, ale tento film byl bezkonkurenčně zatím nejnudnější. Neříkám 'nejhorší', protože některé tzv thrillery v kterých hrál byly po obsahové stránce horší, ale tak nudný si troufám říct, že ebyl žádný. Téma lásky v různých podobách byl určitě dobrý nápad, ale chyběl tomu šmrnc. Kdybych 80 minut filmu prospal, tak bych o nic nepřišel, protože stačilo chytit prvních a posledních 10 minut a o nic bych nepřišel. Z mého pohledu dobré téma, dobrá myšlenka, ale špatná realizace. ()

Kuny27

Posledních několik let nám Morgan hraje šedivé staříky, kteří rozdávají radost, rady a svým vyprávěním má oslnit diváka. Jeden příběh byl super, ale ten zbytek. Ach jo, proč je to tak převrácené? ()