Hořkosladká komedie o průzkumu lásky všech variacích, věku a stádií... Jedné noci probudí muže noční můra a on se rozhodne trošku projít. Na hřišti zahlédne dva milence a v tu chvíli narazí na Bradleyho Smitha... Ten mu začne vyprávět zvláštní příběhy o lásce a jejích spletitostech. Setkáváme se s Kathryn, Bradleyho první ženou, která ho opustí kvůli jiné ženě. A Dianou, Bradleyho druhou ženou, která se hodí spíš na milenku než manželku. Seznámíme se s Chloé a Oscarem, kteří sní o společném životě daleko od své dřívější bolesti. Potkáváme Esther a Harryho, jejichž láska ke ztracenému synovi přetrvává přestože on jimi opovrhuje. A následujeme Bradleyho na cestě za manželským štěstím. (oficiálny text distribútora)

Aljak

Existuje príbeh o gréckych bohoch. Nudili sa - a tak vymysleli ľudské bytosti. Ale aj tak sa stále nudili - a tak vymysleli Lásku. A potom sa už nenudili... Touto vetou začína celý príbeh o Láske a jej nástrahách. Priznám sa, že prvá polovička filmu mi prišla úplne hlúpa, trápna a idealistická, že som mal pocit ako keby som sa ocitol v cukrárni... Ale potom sa to veru rozbehlo, a prišiel na rad aj druhý extrém a stará známa veta "Prudký plameň prináša skorý popol" sa tu ukázala v úplnej dokonalosti. Až mi to bolo miestami ľúto, ale taký je proste život. Celkom dobrý kontrast, a keby tá prvá polka nebola taká strašne ideálna, rozmýšľal by som aj o vyššom počte hviezdičiek. Navyše, Morgan Freeman ako odborník na Lásku a život mi vôbec nesedel. Takže tak. Na záver pridávam ešte jednu zmyselnú vetu, ktorá dokonale dokáže obhájiť tak často odsudzované sebapoškodzovanie: Chcel som len pocítiť na svojom tele toľko bolesti, koľko jej mám v mojom srdci. ()

kOCOUR

Vyprázdněná výpověď o lásce a životě, která by ráda byla studnicí zkušeností, sebejistoty a milostných axiomů. Pokud to tak Benton vidí, je mi ho trochu líto. Modelové situace vystihuje dobře, ale jako celek nemá mnoho co říci. I když herci hrají dobře, je to jedna velká bezbřehá nuda. ()

Psema

Šel jsem na romantické drama a dostal jsem odlehčenou verzi porna, v níž je dramatických prvků asi tolik, co kvalitního masa v hospodském guláši a romantiky jako alkoholu ve Virgin Mojitu. Benton je definitivně senilní. ()

hellstruck

Špatně napsaný obsah filmu, jen tak pro upozornění:-) Každopádně je pravda, že má Feast of Love pomalé tempo, ale ani mi to tolik nevadilo. Vztahová záležitost o postarším páru, která se vyrovnává se ztrátou syna, o muži s obrovskou smůlou na ženy a o mladých zamilovaných, kteří nemají peníze, ale přesto sní o společné budoucnosti.. Všechny příběhy jsou propletené a tak mě to bavilo, někdy sice víc a někdy zase míň, ale na konci mi ukáply i slzy. Navíc Morgan Freeman skvělý jako vždy. Přesto.. do dokonalosti tomu stále něco schází.Do you think love is a trick or do you think that it's the only meaning there is to this crazy dream? ()

castor

Ne ne, tohle mi skutečně nesedlo. Plácání o životě bez lidskosti, vyprázdněná, akademicky umělá výpověď, sezení solidních herců u látky bez chuti. Robert Benton by měl naznat, že je čas odejít. Holt se už vypravěčsky vyčerpal a jeho s naprosto vážnou tváří vyprávěná story s prapodivnými emočními výlevy je slušným krokem vedle. Všichni se tváří neuvěřitelně zachmuřeně, bohužel i Morgan Freeman, za kterým si všichni chodí pro radu, protože všude byl, všechno zná, vidí ostatním postavám do duše, jenže divák téhle vážné notě absolutně nevěří. Přitom právě o Freemanovu postavu se chtěli tvůrci zřejmě opřít. Zbude nám tak několik hodně průměrných hereckých výkonů, podivný děj, překvapivě dost otevřeného sexu a s přibývající stopáží i méně a méně lákadel. ()

Smok

Tisíckrát otrepaná téma: vzťahy a láska. Pretentokrát síce neviem, ako sa to filmárom podarilo, ale mňa celkom zaujali. ()

Kimon

Tak tahle Chuť lásky mi nechutnala. Taková nicota a plytkost v ději bývá opravdu velmi vzácná, a nic na tom nezmění skutečnost, že můj oblíbenec Freeman svou roli přijal a scénář se mu pravděpodobně zdál slušný. A nebo?, ... že by scénář vůbec nečetl? :-) Dosti jsem se těšil a ještě více jsem zklamán. Hmm, a nedávejte svého pejska na dočasné hlídání svým známým a už nikdy ne své rodině. Už vám ho nevrátí, protože se přes vaše protesty rozhodnou si ho nechat. Tohle byla vážně hodně ujetá scéna filmu. ()

Kamca_

Hodně zajímavý film plný příběhů ze života. Na filmu se mi líbilo, že si na nic nehrál a všechno mi přišlo přirozený. Zajímavá hudba, supr herecký výkony. Celkově mě to mile překvapilo. Ze začátku jsem od toho nečekala vůbec nic. O to víc se mi film líbil. 75%. ()

ScarPoul

Film, ktorý síce nenudí, ale nemá absolútne žiadny priestor ani možnosť nadchnúť. Dôvod? Robert Benton. Tak neosobný prístup k látke, ktorá si vyžaduje maximálnu pozornosť a určitý jemnocit, aby všetky pekné veci, ktoré vo filme zaznejú, dopadali na diváka v správnych dávkach a zanechali v ňom správny dojem, je tu úplne zabitý rutinnou. Tento neosobný štýl, začne po chvíli liezť na nervy a diváka, ktorý je zvyknutý na inteligentnejší prístup k téme lásky bude nadmieru sklamaný. Herci ale zachraňujú čo sa dá. Hlavne Greg Kinnear, ktorého hrdina je z celej zmesky známych a neznámych tvári, ten najvýraznejší a prechádza najzaujímavejším prechodom, ktorý si ale znova vďaka odfláknutej réžií nemáme možnosť užiť tak ako by sme si zaslúžili. Snaha zachytiť čo možno najviac pŕs - aj keď pekných - tu pôsobí neprirodzene a silene. Čo je škoda, práve preto, lebo posteľovým scénam chýba tá nežnosť, ktorá definuje duševnú aj fyzickú lásku a nie obyčajné šukanie. Diváka, ktorý neočakáva veľa, film viac menej uspokojí správnou dávkou dobre volených slov a životných postojov. Iných bude mrzieť strata času nad touto látkou nech vyzerala akokoľvek lákavo. ()

sta

teda tenhle film kromě veškerých hloupostí má jeden zásadní nedostatek - autor scénáře zapomněl na jednu z nejdůležitějších hodnot dramatu, kterou je čas (viz např. aristotelova poetika, která svou platnost neztrácí ani po více než 2 tisíciletích). tady se něco rádobyodehrává, ale divák si to nemůže zasadit do žádného časového kontextu, neboť nic takového ve filmu prostě není. až na těhotenství jedné z ústředních hrdinek (které je navíc až v samotném závěru) není jasné, zdali se to vše "odehrává" během týdne, či několika let. dvě hvězdy za dobré herce ve špatných rolích ve špatném filmu ()