Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

troxor

Čím mohl být způsoben tak obrovský hype, že se vynořovaly pouze recenze, které vynášely film do nebe, že se téměř všichni shodli na tom, že se jedná o naprostý vrchol díla bratrů Coenových, který postrádá sebemenší chybičku? Čím to, že se recenzenti s dobrým vkusem a nabroušeným jazykem kolem příchodu tohoto filmu odmlčeli nebo rovnou zmizeli? Čím to, že když měl film premiéru v Cannes, došlo tam k několika vloupáním a vraždám? Čím to, že ani v jedné z jejich obětí nebyla nalezena kulka? Ano, je to tak. Anton Chigurh žije a má své zásady. Padl mi orel... Loučím se s vá ()

Gedes

Zajímavý snímek... opravdu hodně naturalistický, chvílemi jsem myslela, že to snad vypnu:o) Přesto oceňují, že kamera a posloupnost děje vás opravdu strhne a nebude lehké se od filmu odtrhnout. Vrah s ledovým klidem jde po typovi, který ukradl dva miliony ... ale vlastně o ty prachy mu nejde... hlavně chce zabít, co nejvic lidí... Skvělé herecké obsazení Josh Brolin sice někdy moc kecá, ale Woody Harrelson si zahrál takovou rychlovku, ale úžasnou :o) trochu mi to připomínalo Tarantina v Desperadu. Co jediné mě zklamalo je závěr, kdy se tam mnoho důležitých věcích seběhlo rychle a nebyli ani nafilmovaný pouze řečený a to se mi teda moc nelíbilo, ale chápu, už asi nebyl čas a museli to rychle típnout. ()

strikeman

Velmi slušně zrežírované i zahrané a poměrně stylové dílko, nicméně Coenovic bratrům se už podařily i lepší kusy. Trošku mi nesedlo, že vrchol filmu se odehrál 20 minut před koncem. Při závěrečném šerifově bilancování jsem se dokonce přistihl, že kontroluji čas na hodinách...78% ()

JohnSorrow

Tenhle film má říz a styl. Přesně ví, kam chce jít a nehraje si na žádné hlubokomyslné, filozoficky pojaté vyprávění o životě. (I když po shlédnutí filmu máte dost o čem přemýšlet.) Vše se odehrává v rychlém tempu a kulky jenom sviští. Hlavní hrdina - zabiják Anton Chigurh (Javier Bardem) je typ člověka, který nikam nespěchá, nesměje se a je sebejistý až to mrazí. Vaše sympatie si získá rychle, ale ještě rychleji je ztratí. Snímek obsahuje hrůzné ukázky různě zastřelených lidí, ale jednu z hlavních postav - Lleywelyna Mosse (Joshe Brolina) - mrtvého neuvidíte, jen víte, že je mrtvý. Na závěr několik nezapomenutelných věciček - brokovnice s tlumičem (ještě teď mi to vrtá hlavou), tlaková láhev s pístem, účes Javiera Bardema, mince smrti a života, hláška "What did you take for that shirt?" a spousta dalších. ()

Osanos

První 2 třetiny filmu velmi dobré, pak však se však tempo scénáře hodně zvolní (téměř zastaví), atmosféra zeslábne a konce filmu jsem si málem ani nevšiml. ()

Heavyman

Myslel jsem si, to bude celé o starém nudném šerifovi a nějakém jeho nástupci, ale naštěstí to tak nebylo. Skvělý nezastavitelný děj, kde nevíte kdo kdy zařve. Naprosto ekcelentní neúprostný zabiják Chigurh. ()

CrazyLom

Výborná syrová podívaná s neskutečně šikovným chlápkem v hlavní roli, kterému sekunduje opravdový psychopat s starý, vyčerpaný šerif. Líbila se mi hlavně atmosféra Texasu, která z filmu pronikala až do žil. Škoda že Woody nedostal víc prostoru.. ()

wErniK

Můj první zážitek s bratry Coenovými. Skvělý zážitek. Chladnokrevný Javier Bardem, drsný Josh Brolin. Atmosféra, která se dala krájet. Scény, které mi braly dech. Užíval jsem si každou chvíli. Vnímal každý krok. Výtečné. ()

merigieren

Je to plné postaviček, které jsem si oblíbil, jen tu jednu nikdo nezabil, i když je to přece jedno, film skončil opačně než ostatní. Skutečným důvodem proč je tak kouzelný jsou takové ty klidné promluvy, chování, nadhled a pak najednou přiletí kulka a děj se ubírá jiným směrem. Umí si udržet pozornost a hlavně nejde o samotné zabíjení, ale o komentáře o zabíjení :-) ()

agassi68

Dlho som váhal medzi 3 a 4 a nakoniec sa prikláňam k prvej možnosti. Tiež sa mi zdá ako keby Coenovcom dochádzala para. Bardem nevzbudzoval vo mne strach, Tommy Lee už bude asi večne zaškatuľkovaný ako šerif, Harrelson tam bol akože načo? A samotný Brolin napriek výbornému výkonu to celé sám nemohol utiahnuť. Miestami som sa dokonca nudil. Atmosféra mexického pohraničia či detailami nabitá kamera nie je to, čo čakáte, najmä v porovnaní s Fargom alebo Millerovou križovatkou. Takže tento nevyrovnaný krimithriller si budem pamätať najmä kvôli účesu. A to je na Coenovcov sakra málo.. ()

Gediman

Už už jsem čekal na finální scénu Tommy Lee Jones vs Javier Bardem, když v tom film náhle skončil. Což mě docela překvapilo a zarazilo. Celý film je tedy o tom, jak nezastavitelný vrah alá Terminator likviduje všechny hlavní i vedlejší postavy a o tom, jak hlavní policista a vyšetřovatel není schopen vůbec nic vyřešit. Vím, že to byl nespíš záměr, ale tak jaksi Jonesova postava postrádala v příběhu smysl :) ()

Olík

Coenovský osobitá hra na kočku a myš dvou drsňáků kráčejících kroky staré školy, lemovaná postavami, které ač nijak neposouvají děj, stoprocentně zapadají do stylové šablony. Asi díky pointě lehce vyznívající do ztracena nebo nedostatku ingrediencí, o které se minnesotští bratři vždy mohly opřít (černý humor, propracovaný příběh, protismyslnost, nadsázka) se nemohu zcela bez výčitků svědomí podepsat pod žeň Oscarových nominací. ()

vickeyek

Asi jako každého, i mě překvapily závěrečné titulky ve chvíli, kdy jsem to nejméně čekal. Ale film se mi moc líbil, myslím, že si zasloužil onoho oskara, kterého získal. Javierova role byla pro mě rolí hlavní, nevím, jak je možné, že dostal oskara za vedlejší roli... nedovedu jmenovat nikoho hlavnějšího v tomto filmu, možná kromě Tommyho Lee, jehož role mi připadala také skvělá. Propracované postavy, jejichž patologický hodnotový systém (nejen Chiugharův) vede společnost do záhuby, je mistrovským dílem - na rozdíl od např. některých Tarantinových filmů totiž všechny postavy nějaký hodnotový systém měly (no řekněte: tušil někdo, že Javier toho chlápka u benzinky nebo tu paní tlustou účetní nechá žít?) Zkrátka 80%, snad za ten otevřený konec, snad za nedomyšlenou zápletku s Mexičany... ()

GOREGASM

Srovnávání s Fargem je zcela bezpředmětné. Žánrově se oba filmy místy potkají, ale to je tak vše. Tahle země není pro starý postrádá specifický typ humoru, který je pro Fargo tak osobitý. Naopak, u Týhle země úsměv na rtech spíše tuhne, obvzvláště při pohledu na nejistotu vyvolávající obličej chladnokrevného zabijáka v podání­ Javiera Bardema, který svou kreací­ Antona Chigurha aspiruje na jednoho z nejchladnokrevnější­ch záporáků všech dob. Coenovi ve svých filmech vždy nabí­dnou minimálně dvě zapamatování­hodné a na tělo napsané postavy. Ani zde tomu není­ jinak. Josh Brolin v jedné ze svých nejlepší­ch rolí­, Tommy Lee Jones oprašuje svého tradiční­ho mentora a o Bardemovi již byla řeč. Scénář vám spoilerovat nebudu, protože bych vás připravil o skvělou zábavu, které snímk nabí­zí­ i dí­ky neutuchají­cí­mu talentu bratrské dvojice Coenů ví­ce než dost. Drsný thriller, kterých se točí­ jako šafránu, v precizní­m provedení­ created by Coen Bros. 100% ()

Hapretor

Od Coenů se jiný než dobrý film nečeká. Bardem vypadá jako úchyl i tak. Děj nenudí. Je komu fandit, a komu fandíte, ten chcípne. Komu přejete smrt, ten přežije. Konec divný, ale odpustitelný. ()

Iwiiik

Skvěle natočený, mrazivě temný, novodobý western, je pastvou pro oko každého nejen náročného diváka, ale i psychopatického, sadistického hrdlořeza. Od Cormaca McCartheyho těžko čekat happyend a tak se celý děj nese neustále v duchu nevyhnutelného vítězství zla nad vším ostatním. Javier Bardem zahrál vyšinutého, nelítostného zabijáka tak děsivě, že z toho tuhne krev v žilách, zatímco Tommy Lee Jones není drsným, nekompromisním šerifem, ale jen starým, unaveným strejdou před penzí. Řemeslná práce, kterou bratři Coenovi odvedli na tomto snímku, je tak vybroušená, že jsem se jeho technickou stránkou zálibně kochal celé dvě hodiny. Snad bude mít Cormac i nadále tak výtečně zfilmované novely jako u The Road nebo No Country for Old Men. ()

Folky

Musím říct že po Opravdové kuráži (pro mě opravdu nudný film) jsem se tohohle filmu dost bál. Ale nakonec mě to překvapilo. Hlavně Javier Bardem naprosto vyniká mezi svými hereckými kolegy. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014