Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

KOZEL84

Mě se to prostě nelíbilo.Opět nepochopitelná akademie.3 za Bardema,který dokonale zahrál zmrda kterého bych opravdu nikdy nechtěl potkat (záporáka který nevzbuzuje ani špetku sympatie). ()

Kosťa

Oskar pro Bardema je zasloužený. Zbytek bych nerad komentoval. Obdobně jako u Departed mám pocit, že jsem sledoval jiný film než ostatní .... ()

kailik

Pro me asi zatim nejhorsi film od Coenu. Kdyz porovnam atmosferu ve Zbytecne krutosti, tak to je jako pocitat hrusky s jablkama. U Coenu se mi poprve stalo, ze bych se nudil tak, ze jsem lezl pri koukani filmu do windowsu a neco hledal. Sry guys ()

Hyger

3/4 filmu byly naprosto fantastické, ale konec už trochu pokulhával, a dokonce jsem se i chvílemi nudil. Nebýt tohoto, byl bych napjat od začátku až do konce. Tommy Lee Jones se mi prostě do příběhu vůbec nehodil a jeho závěrečný monolog mě trochu štval. Chtěl jsem dát jen ***, ale brilantní Javier Bardem a Josh Brolin to zachránili. ()

El-Barto

Za první hodinu a půl jsem si myslel, že mají Coeni našlápnuto na svůj dosavadní vrchol, ale zbytek filmu a především samotné finále mě docela zklamalo. Aspoň, že dokonalá atmosféra (POMO ji popsal asi nejlíp) do konce filmu nepolevuje. Všechny postavy jsou perfektně vykreslené, Bardemův zabiják je jedním z nejlepších podobných charakterů - zasloužený Oscar, Josh Brolin s přibývajícím věkem může dorůst do eastwoodovských kvalit. Ať už jsem se ale v první hodině a púl rozplýval nad charaktery, tak ve zbytku filmu jim najednou Coeni uťali tipec, spousta otázek zůstala otevřených a to mě dost mrzí. Takže Lebowski stále nepřekonán. ()

ashtangi

Oscar za scénář? Tak to je přehnané Zrovna ten mi přišel takový nudnější. Byly tam lepší filmy i co se Nejlepšího filmu týče. Nicméně Javier Bardem byl skvělý, stejně tak Josh Brolin. ()

HouseMK

Očima diváka nezávislého na coeninu viděno jako pěkně syrový a realistický dram-ller z americko-mexického pohraničí s podivně zásadovým a ještě podivněji vyzbrojeným zabijákem, chlapíkem co chtěl chytit příležitost za pačesy a úplně zbytečným dosluhujícím šerifem, co se povětšinou motá pár scén za dějem. Akorát ten "konec" konkrétnímu nezávislému diváku moc nevoněl. ()

Helldo

Můj nejoblíbenější film od Coenovců... Vynikající atmosféra, skvělý Tommy Lee Jones a ještě lepší Javier Bardem, takhle "chladně" vystupujícího darebáka jsem v žádém filmu ještě neviděl. ()

jasanka

Výborný film. Téměř celou dobu jsem byla napnutá jako kšandy, a to se mi moc často nestává. Pěkné "psycho", a těším se, až si ho pustím podruhé. Aktualizace: Viděla jsem už třikrát, a musím říct, že lepší thriller těžko hledat. ()

Tred2

Osobně jsem byl dost zklamaný. Technická stránka byla podle očekávání v pořádku, nádech "starých dobrých časů" si film držel ze začátku, ale s ubýhajícími minutami prostě ztrácel na zajímavosti. Javier Bardem byl beze sporu skvělý jakožto hlavní záporák, ale tolik rozjímajícího tlachání (resp. netlachání) završeno ničím; to je prostě naprosto špatně. Po shlédnutí takového filmu máte mít těžko u srdce, slzy v koutcích, nebo být drtivým dopadem přikování do křesla. Nic z toho, ale tahle Coenovka nevyvolává. Prakticky jsem měl po shlédnutí podobný pocit jako třeba u Nechoď klepat na dveře, ačkoliv se jedná o žánrově docela jinou záležitost - prostě mi to nic nedalo. A tak ačkoliv provedení je líbivé, je to všechno nakonec bezúčelné. 65% ()

Honza dAve

Přemístěním ze Severní Dakoty do Texasu roste s teplotou i drsnost - na hranicích s Mexikem to dle Coenů dneska už vážně není pro starýho šerifa .... ten se ale jen tak nedá. ()

Vrata88

Přesně tak, tahle země opravdu není pro starý. Syrový, drsný a dospělí thriller, kterému dominuje Javier Bardem jako jeden z nejikoničtějších zabijáků filmové historie. Tenhle psychopat s patkou zastiňuje všechny ostatní postavy. Když se na to dívám s odstupem, tak mi to přijde, že se Cohenovci zaměřili hlavně na tuhle postavu, dali ji ve filmu nejvíce prostoru. V mých očích zastiňuje všechny ostatní postavy a proto je to film právě spíše o něm, než o chlapíkovi, který ukradl peníze, toho bych celkově zařadil někam do vedlejších rolí protože vedle výše zmiňovaného Bardema působí jeho charakter tak nezajímavě, prostě jakoby tam vůbec nebyl, to už si spíš budu pamatovat Tommy Lee Jonese, který i přesto, že jeho úloha rozhodně nemá ve filmu tolik prostoru kolik by jste čekali tak celkem slušně vyniká. ()

ElManiacus

Zvláštní způsob vyprávění a celkově dějová linka je pojata jinak, je dost chytlavá, mně se to celkem líbilo, je to otázka vkusu a míry snesitelnosti diváka vypořádávat se s nechronologicky se rozvíjejícim se dějem a neskutečná, atmosférická výprava - 80%. ()

zahadum

Svojský, inteligentný, pomalý, s úctou a láskou k pravým thrilerom natočený film...miestami z neho cítiť Fargo...miestami terminátora...ale hlavne je to poctivá dráma ktorá má svoj spomalený spád a slnko zapadajúc na horizonte púšte.....bratia nesklamali ste ma .... ďakujem ... zase ()

melloun

Herecky výborné, i když nemohl jsem si pomoci, ale postava šerifa a jeho příběhová linie mi přišla tak nějak navíc. Což je celkem škoda, protože rámuje celý film. Možná to bylo přesně podle předlohy, ale mělo to raději skončit motelovou scénou v okamžiku, kdy se šerif vrací na místo skonu Llewelyna. To byl pro mě vrchol a od té chvíle mě jen napadaly otázky proč. ()

Saur.us

První hodina a půl napíná k prasknutí (5*), zbytek po náhlém zlomu jakoby se z atmosférické krimi změnil na psychologicko zpovědní drama (3*), na které už jsem se nedokázal naladit a ocenit tak tu nejspíš skvělou myšlenku. Každopádně vynikající Javier Bardem! ()

piranha

Dobré příběhy podložené atmosférou rafinované opatrnosti a všudypřítomného strachu z dopadení mám ráda. Už během prvních minut jsem přilnula k hlavnímu hrdinovi a vplula do příběhu. Ale co to? Člověk, kterému celou dobu zúčastněně fandím, přestože ho pohánějí mrzké hodnoty, je po svém skonu odbyt jediným záběrem a jde se dál, jako by se nechumelilo. A pak, jako třešnička na dortu, se v nastalé neurčitosti děje ještě na diváka vybalí pár pochybných filozofických udiček, za kterými ale nemám chuť jít, neb mi připadá, že právě tohle tam vůbec nepatří. Škoda toho konce. Co je ale nepochybné? Že Javier Bardem je prostě zlosyn k pohledání. ()

malypivo

Skvělý a dechberoucí thriller, který je však pro mě zasazen do nepřitažlivého prostředí. Mexicko-americká hranice a všude spoustu rednecků a drogových dealerů. Nejzajímavější postavou pak zůstává psychopat Javier Bardem, k vůli kterému to stojí celé vidět. Celému filmu pak bere hvězdičku jeho samotný konec, škoda. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014