Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

ER

Když natočíte tak skvělý film jako je Fargo,pak je jasné,že buď uděláte další film jako jeho "kopii",nebo se raději vrhnete na jiný žánr,kde se nemůžete opakovat.A to bratři Coenové udělali a byť jim to občas někdo vyčítá,udělali dobře.Po letech se pak k tomuto žánru vrací jako vítězové (Oscaři se jen sypou).Byť Fargo to není,přesto jde o snímek,který zaujme propracovaností postav a s tím souvisejícím příběhem.Skvělý Josh Brolin (už v Americkém gangsterovi byl přesvědčivý)jako prostší člověk,který ví své o světě a jeho slova jsou břitká,jako kulometná palba z Kalašnikova(byl ve válce ve Vietnamu),bravurní ,a hlavně chladnokrevný vrah, Javier Barden s patkou do čela,vedle kterého by i kus ledu rychleji roztál (jeho největším přítelem je smrtonosná láhev plná dusíku). Vše pak mentoruje spolehlivý Tommy Lee Jones,který nevěří,že byla doba,kdy šerifové chodili bez zbraní (kam se to ten svět řítí).Film sleduje převážně tuto trojici,která se osudově "setká" nad hromadou mrtvol a pytlem s 2 miliony dolarů.Pointou filmu je ale fakt,který si uvědomíte až u závěrečných titulků-ne,neprozradím,na tohle musíte přijít sami-a i když si to uvědomíte,co na nás Coenovci přichystali,tak si přesto řeknete,ne,Fargo to není.Což je možná i dobře. ()

turbou

Za Bardema ***, jake by bylo hodnoceni bez nej??? To se radsi neptejte. Kazdopadne velke ocekavani, dost velke zklamani. Velmi nadhodnoceny film! ()

Ufon

Možná proto, že jsem Fargo neviděl, možná proto, že od filmu chci především nenudit se a neuvědomovat si, že se dívám na film, možná proto, že díky větru, travní pustině i nenafintěnosti hlavních protagonistů, jsem syrovosti věřil, jsem byl na konci spokojen a dávám pět z pěti. ()

Zacharias

Tohle je Bardemův film, jednoznačně mu kraluje. Oscara dostal právem, už jen za ten sestřih. Nemohu ovšem opomenout Brolina, jeho postava je pravej drsňák. Neutíká, neschovává se, bojuje a z loveného se stává lovec. Scéna kdy sedí na posteli a čeká až Chigurh dojde k jeho dveřím mě dostala, říkal jsem si proč neuteče, proč ten pípák nezahodí. V té chvíli mi to došlo, tenhle chlap rozhodně není oběť a na svého kata čeká, aby popravil on jeho. Brolin po Americkem gangsterovi opět perlí. ()

PATJA

Nejčernější humor. Nejnapínavější záběry. Nejpodivuhodnější konec. Nejchladnokrevnější zabiják. Nejroztomilejší čokl (ta scéna v řece je k pomilování) ()

jda23

Všetky kategorie na vybornu,takisto herci, samozrejme special Bardem a myšlienka na konci pretína rozbehnuty a potom aj zabudnuty dej. Mojho vkusu šampión. ()

Teleri

Ve filmu sledujeme linky několika příběhů. Pozorujeme pohyb jejich pravděpodonostních linií, které jsou mnohdy nebezpečně až nepříjemně blízko protnutí. K tomu však dojde překvapivě řídce. Film má více hlavních postav, z nichž každá ději přináší jinou rovinu. Jiný pohled na život a jeho smysl a styl. Prudce patointeligentní zabiják, sebevědomý kovboj a stárnoucí šerif. Dokonalost brilantního stylu, touha po zaslouženém bezstarostném životě a rezignování na brutalitu nového světa. ()

arkie

Filmu nemozno upriet prepracovanu kameru, zaujimavy dej aspon v prvej polovici a neuveritelneho zaporaka (pneumaticku pistol a brokovnicu s tlmicom si naozaj zapamatam). Co ale hodnotenie zraza vyrazne dolu je rozvleklost a nedostatocne prekreslenie postav a deja - v zasade sa clovek nedozvie, o co islo, kto je co a preco jedna ako jedna. Okrem toho cela dejova linka s Tommy Lee Jonsom ide tak nejako mimo hlavny dej a sluzi len k akemusi mementu o sucasnom svete s nostalgiou voci svetu minulemu (iked toto je hlavnemu hrdinovi na konci vyvratene). Ak vam teda pride charakter filmu dolezitejsi ako dej a zmysel, tak je to vas film. Inak budete lutovat zbytocne 2 hodiny stravene nad filmom bez poriadneho konca. ()

Saimon

Hm,celkem jsem v hodnoceni tohoto filmu na rozpacich a nevim,co napsat. Kazdy by si mel na tuhle jobovku udelat nejspise vlastni nazor. ()

mdouglas

Tenhle film má atmosféru, má styl, má i myšlenku. Tenhle film má formálně to, co od dobré Coenovky očekávám. Přesto mi tam něco chybí. Film jsem viděl už asi 5x a stále netuším co by to mohlo být. Každopádně se mi film líbí dost. O tom žádná. 82%. ()

BDMarty007

Když to skončilo, tak jsem se trochu naštval. Celou dobu to režiséři dávkovali jak na lékařské váze a pak najednou bum prásk a konec. A navíc bez nějaké silné pointy. Ale už po pár minutách jsem si uvědomil, že 115 minut to byl fakt zatraceně slušnej film. Místy téměř tarantinovská gangsterka zaplněná nádhernou plejádou bizarních postaviček. Nejúžasnější je asi Javier Bardem, ve svém úsporném klidu a zvrhlé zásadovosti skutečně hrozivý jako dýmějový mor. Postava Eda Tom Bella v podání Tommyho Lee Jonese mě trochu zklamala, od Takových normálních zabijáků od něj čekám jen velké role... ale tady mu myslím scénář fakt nedal moc prostoru. A to bych asi celkově filmu vytknul: super, super, super, ale i pár hluchých míst a rozpačitý konec ()

spacylemon

nechápu to, podobně jako u Farga, i tady mě vypravěčský styl Coenů na začátku chytil, navíc tentokrát ještě s většími grády a Kelly Macdonald, takže to už skoro vypadalo, že se tenhle film přidá k mým úplně nejoblíbenějším, jenže pak se to všechno rozsypalo... nechápu to, půlku filmu se všichni (myšleno unikající Llewelyn a jeho psychotický pošuk pronásledovatel) chovají přísně logicky, jenže pak najednou zničeho nic místo logiky přijdou kouzla nebo co to, a tak Llewelyna nakonec najde každý, komu se zrovna zamane a co je horší ani není vysvětleno, jak ho našli a proč to vlastně celé dopadlo, tak jak to dopadlo..... no jsem z toho pořád trochu přešlý, ale jinak to byla síla. ()

Luckyman

Neskutočne pôsobivý film, strhujúci a napínavý film! Tommy Lee Jones v úlohe starnúceho šerifa Ed Toma sa snaží dostihnúť Llewelyna Mossa, ktorý má u seba 2 000 000 $ a zabrániť tomu, aby ho skôr dostihol Anton Chigurh. A tá zbraň, čo nosí stále u seba. Neskutočné napínavý a skvelý film. ()

waska

Nejlepší film asi ne, ale hodně dobrý ano. Nemá závratné tempo, ani převratnou akci, ale plyne si svým tempem a napětí je z něj cítit každým coulem. Javier Bardem je vynikající a jeho rozhovory s obětmi jsou přímo elektrizující. Zdatně mu sekunduje Josh Brolin, který mě velmi mile překvapil. Jen trochu nevím, co chtěli říct závěrem. Čekal jsem malinko jinou pointu.. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014