Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

ThomasL

Konečně film od Coenů, který mě opravdu bavil. Javier Bardem si toho Oscara zasloužil, protože z něj v roli zabijáka šel opravdu strach. Jo, když chce člověk ukrást velký obnos peněz pocházející z drog, musí počítat s tím, že dříve či později si ho ta jedna vystřelená kulka najde. Našla...a ne jedna. ()

Greny

hodně zajímavé, atmosféra skvěle ztvárněná a z filmu jsem měl velice dobrý pocit. Scénář i na menší mezery určitě zpracovaný precizně a bravůrně natočené tp vše se rovná skvělá atmosféra thrilleru ()

melkor323

Perfektne odvedena praca bratov Coenovcov, zrela na oscar (kereho aj dostala). Výborne prevefdený príbeh z pera McCartyho. Vyborne postavy, killer Chigurh fakt genialny, este som nevidel námezního vraha v ponožkách vraždiaceho vzduchovou pumpou. ()

Jorge-Z

Coenovci ve výborné formě. Javier Bardem je neskutečný, nejen v tomto snímku. A po druhém shlédnutí musím dát plný počet, tohle se směle rovná famoznímu Fargu. ()

Prochy38

Pokusím se být stručný. Oskarová nadílka tohoto snímku přesvědčovala, že to bude stát za to. Nemohu říct, že bych byl zklamán. Výborná zápletka, skvělé postavy a ještě lepší herci. Trošku mě zklamal ten konec. Otevřené konce nejsou vždy na škodu, ale tohle, když to řeknu po lopatě, byl otevřený prostředek filmu. Na můj vkus až moc nevyjasněných okamžiků. Třeba jestli tu jeho ženu zabil nebo ne, jsem se dovědět opravdu mohli. Jinak to byl zážitek. ()

FARGO

Tichý film s parádním rozjezdem a pomalou druhou půlkou k rozjímání. Nádherné obrazy s minimální hudbou a jižanskými chlapy. ()

venom14

Rozhodně zasloužený Oscar za nejlepší film.Opravdu originální je dávání postav do příběhu,celkem tři postavy zapletené do jednoho případu.Texaský lovec najde kupu peněz a rozhodne se jí nechat pro sebe,v patách má najemného profesionálního vraha,po kterém zase jde šerif,líbilo se mi na tom i to,že to není jako tipický americký film(hrdina najde peníze,nechá si je,zabije ty co po něm jdou a žije šťastně až do smrti).Javier Bardem(postava Antona Chiruga)si Oscara za veldejší postavu zaslouží na výbornou,už jenom pro ten jeho nepřítomný,ledový výraz a jeho hlas,kterým podává jeho psychopatické rozhovory(nejlepší byl ten na benzínce).Kamera,střih,ale hlavně záběry jsou ty nejlepší co jsem za opravdu dlouhou dobu viděl.A ještě konec,kde Tomy Lee Jones vypráví svůj sen,je opravdu netradiční a skvělí.Tenhle film si prostě mých 5 hvězdiček zaslouží.Plus fakt,že v celém filmu nehraje žádná hodba taky přidává filmu do originality. ()

Piškotka

Tak z tohohle jsem doslova padla na zadek. Potěšilo mě, že to nemělo klasický happy end, stejně jako sám život. Vše bylo temné jako ta nejčernější tma, třeba krutě rozhozené mrtvoly kolem aut v zemi nikoho. J. Brolin mě ohromil, stejně tak J. Bardem. Zlo bojovalo s ještě větším zlem, oba dva se ze svých zranění vylízaváli jako kočky, ještě těch 7 životů jim chybělo:-) Nazvala bych tento film kultovním. ()

iampatrik

90% I na takhle jednoduchém příběhu se dá postavit vynikajíci film. Výborné herecké výkony (zvlášť nekompromisní, odporný, inteligentně-vyšinutý Chigurh - Javier Bardem), drsná, surová, napínavá atmosféra. Jen konec mě trochu mrzí, protože na mě působí tak nějak - těžko se hledá správný výraz, nejblíž mu bude asi - nevysvětleně. ()

Xavi6

K tomuto filmu existují jenom a pouze dva klady. První je neuvěřitelně napjatá atmosféra a fakt, že za celou dobu nebyla v pozadí žádná hudba. Za druhé naprosto senzační výkon Javiera Bardema, který působil hodně přesvědčivě jako zabiják. To je vše. ()

tterez

S tolika oscary jsem čekala převratný příběh, který mě chytne hned na začátku - to se nestalo, takže zklamání. Ten konec jsem taky moc nepobrala. Nicméně 65% procent to u mě ustálo. Poslední poznatek, který nemůžu přejít - Javier roli zvládnul skvěle, ALE jelikož jsem u něj zvyklá na charismatičtější role, nelíbil se mi tu. ()

derryl

Myslím, že bratři Coenové natočili prvotřídní novodobý western se vším všudy. Staré časy jsou ty tam a zločin je vždy dva kroky před zákonem. Není to rozhodně radostný film, je to kruté zachycení reality drogových gangů na americko-mexické hranici. Svět nemilosrdných zabijáků se zásadami a mafiánů, kteří pro peníze a drogy udělají cokoli. Snímek vnímám spíše jako příběh šerifa odcházejícího na odpočinek, protože už má dost všech těch novodobých metod a vždy postupuje ve své práci podle svého vycvičeného nosu. Zabiják i šerif odcházejí a nesměřují k vykoupení, ale spíše k neklidu ve svých duších. ()

Itar

Atmosférický film stojící na pomalém tempu a výborných hereckých výkonech. Herci i herečka jsou vskutku do jednoho parádní a i když Javier Bardem ční nad ostatními, bude za tím s největší pravděpodobností spíše charakter jeho postavy. Rozhodně jeden z lepších filmů šílených bratří, byť zároveň film, z kterého byste je možná ani nevyčetli. ()

bloodcountes

Coenovým se daří skvěle podat krajinu. Jako by tam člověk byl, jako by cítil ten suchej pouštní prach v nose, jako by ho spalovaly nemilosrdný sluneční paprsky, jako by se ztrácel v nekonečný měsíční krajině, kde skoro nic není. Když jsem se tak do tý krajiny vtělila, přišlo mi naprosto přirozený, že tam žijou samí úchylové a lidi spalovaní vnitřním žárem svých tužeb a svých bojů. Bojů o prachy. Ve Fargu (které jsem viděla těsně před títhle filmem) se to říká polopaticky: "A pro co? Pro peníze." Jak ubohé. Jaké to dno. Když se bojuje za lásku k někomu, za ideu, objev, proti katasrofám, emzákům nebo něco takovýho, ještě to chápu, ale jenom pro nic jinýho než pro peníze??? Mít kupu peněz a neustále s nima utíkat, hypnotizovat zámek u dveří a spát s brokovnicí pod polštářem? Ano, někomu to za to stojí, hm. Film je to dobrej, ale coenovský trademark už tady začíná blednout. Každopádně je barvitější než Fargo...a taky jsem u toho tolik nevymrzla:) ()

buzzwoody

Tahle země není pro starý mě fascinuje vždy, když si ji zopakuji. Syrové, mrazivé, drsné. Coenovic nejlepší tvorba, snadno přebíjející jejich ostatní, rádoby geniální snímky. Děsivý Javier Bardem vytvořil jednoho z nejlepších filmových záporáků všech dob. ()

.MJ.

Nejspíše nechápavý pohled na titulky bude ta první věc co budete dělat při dokoukání filmu. Pak přijde rozčarování.... "To nemyslíte vážně! To nemůže tak skončit! Tolik nezodpovězeného ještě zbývá!" Až pak si začnete dávat věci do souvislostí, přemýšlet o tom a vytvářet různé scénáře. A to je přesně to, co bylo záměrem Coenů. Naprosto neslýchané, drzé a skvělé. 80% ()

Disease

Nedávno jsem znovu přečetl knižní přelohu, takže logicky muselo následovat i opětovné zkouknutí filmu. Natočeno s velkým respektem k předloze a přitom je tu znát Coenovský rukopis. ()

Rozjimatel

"They'd torture them first. I don't know why. Maybe their television set was broke."     Oceňovaný krimi thriller zaradený aj v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Je typicky coenovsky drsný a ohromne atmosférický, pričom musím vyzdvihnúť pozvoľné tempo rozprávania, skvelé stupňovanie napätia a úžasnú kameru Rogera Deakinsa (nádherné zábery rozsiahlej krajiny, parádne nočné scény). Opäť sa raz dej odohráva v akomsi texaskom zapadákove na texasko-mexickom pomedzí, čo je priam ideálne prostredie pre takýto gangsterský príbeh, v ktorom sa prenasledujú tri strany - nálezca kufríka s peniazmi, gangstri, čo sú mu v pätách a polícia, ktorá je v pätách obom týmto stranám. Postavy filmu sú zaujímavo a veľmi štýlovo vykreslené, predovšetkým charizmatický zabiják Chigurh s nechutným ulízaným účesom, z ktorého doslova sála hrôza (skvelý Javier Bardem, zaslúžene odmeneny Oscarom). Absolútnym vrcholom filmu je pre mňa tá nervydrásajúca prestrelka v nočnom meste. Ak by som mal naopak niečo vytknúť, tak to bude to, že v závere filmu sa trochu vytráca náboj v prílišnej záplave slov (tých rečí tam bolo proste na môj vkus už priveľa). Pri krásnej skladbe Cartera Burwella počas záverečných titulkov som si odrazu uvedomil, ako mi jeho hudba chýbala v priebehu skoro celého filmu. Toto dielo akoby u mňa časom dozrievalo, keďže na prvý raz som ho ešte nedokázal celkom doceniť, ale po poslednom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie z 3 na 4 hviezdičky.     "What's this guy supposed to be, the ultimate badass?" "I don't think that's how I'd describe him." "How would you describe him?" "I guess i'd say he doesn't have a sense of humor." ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014