Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

icedalaman

Ty vole. Tohle bylo tak jediné co ze mě po shlédnutí tohoto snímku bylo možné dostat. Když jsem šel na tohle do kina čekal jsem spíše nějakou blbost ale na konci se nedá nic jiného než pět chvála a smeknout před Ethanem a Joelem Coenovými. Celý film má hustou atmosféru, která se stupňuje minutu po minutě, syrový, brutální. Vynikající se mi zdá pojednání o zásadách o dodržování zásad což je věc která dělá celou dějovou linku. Úžasný Tommy Lee Jones a ještě lepší Javier Bardem. Nevidím nic co by se dalo vytknout. ()

waits

"Myslim, ze jsem vsichni dost spatne pripraveny na to, co nas ceka, a je fuk, jakou to vezme podobu. A at prijde cokoli, myslim, ze to nebude mit dost sily na to, aby nas to podrzelo. Vzdycky jsem si myslel, ze dokazu aspon nektery veci napravit, ale ted uz ten pocit nemam." Ac se to nezda, tak prave citovany Tomy Lee Jones, vyborne obsazeny do role unaveneho serifa, je tou dulezitou postavou, a to presto, ze je na platne jen parkrat a leckteremu divakovi by vystrizeni jeho postavy nevadilo. Je take postavou, ktera jako by v byla u Coenu navic - nekoho takoveho ve Zbytecne krutosti nenajdeme. A film by se bez ni v prvnim planu obesel - rezijni prace Coenu je, jako obvykle, prvotridni, pribeh se da sledovat jako vytecne podavana akcni podivana nebo jako trochu nedotazena, ale pusobiva detektivka . Scen mi v hlave zustalo hodne (zejmena ty s Chigurghem), ale ta hlavni je prave s Jonesem: unaveny, vyhorely serif, ktery uz nema silu a chut delat svoji praci ve svete, kteremu nerozumi, protoze se v nem zlo posunulo za hranice, ktere se driv zdaly nedotknutelne. Bezstarostna 90. leta jsou pryc, divaci uz se nesmeji nasili v Pulp Fiction, ale pozoruji svet s rozpacitym skrabanim se na hlave.... Jeste par slov k predloze. Kdyz jsem si par tydnu po filmu domu prinesl Mc Carthyho nevelkou knihum zjistil jsem, ze to, co zvedalo novy film Coenu do nadprumeru, je obsazeno uz v predloze - kratka novela, ktera se vylozene nabizi ke zfilmovani, je od pocatku strhujici a velmi pusobiva. Za to, ze ji Coeni nejen neznicili, ale dokonale prevedli na platno musim s kloboukem dolu....90% ()

wampire23

Tak Coenoci opäť dokázali, že ešte nepatria do starého železa. Skvelý snímok, ktorý vám nedovolí od neho odísť, kým ho nedopozeráte. Skvelá coenovská atmosféra, excelujúci Javier Bardem, ktorý právom získal Oscara. Josh Brolin taktiež skvelý. Jediné, čo mi vadilo bol Tommy Lee Jones. Myslím, že ako šerifa sme ho mohli vidieť už mnohokrát a tu iba vypĺňal medzeru v príbehu. ()

Kingpin

Mel-li bych to prirovnat k filmu, ktery jsem videl v posledni dobe, byl by to Zodiac. Ano, s tim rozdilem, ze zde mate jasne daneho padoucha. Pozbyvam asi nejaky dulezity gen, ktery obsahli mi kolegove hodnotitele, avsak mne tento film prisel misty zoufale roztahly, spadem pomaly a v jistych okamzicich jakoby dej snad dokonce i stal. Ano 3* davam pro herecke vykony (Jamier Barden jako vrazidici psychopat je vzorem stejne jako Hrusinsky ve Fuchsove Spalovaci mrtvol) nicmene ani to me nemohlo presvedcit k vyssimu hodnoceni naopak, stale vice, casteji a upenliveji se mi drala na mysl otazka: Jak toto mohl byt hit roku 2008? ()

RomanHyde

Po druhém zhlédnutí měním hodnocení i komentář samozřejmě.. Poprvé jsem patrně nebyl v dobrém rozpoložení a proto abych byl objektivní, přidal jsem i třetí projekci po nějakém čase, která potvrdila tu druhou.. Tahle země je parádní snímek, coenovsky jiný, má spád, dramatičnost a neustále překvapuje. Javier Bardem je tak uvěřitelný, že bych jeho Antona opravdu nechtěl obsluhovat v obchodě ani se s ním potkat v motelu. Je drsný, nesmlouvavý a syrový.. stejně tak by se dal charakterizovat celý snímek. Je to špičková prácička bratří Coenů!! ()

Kroupa

Strhující, geniální kus. Od začátku pomalý, trochu uspávací, ale tomu se nesmíte poddat! Snad nikdy jsem necítil tak intenzivní napětí při tak klidném průběhu - žádná dramatická hudba, zběsilá kamera, honičky atd... ()

(Z)denny

Když se dívám na obsah tohoto filmu a na komentáře k němu, tak mi připadá, že nikdo nepochopil o čem, respektive o kom, tento film je. Hlavním hrdinou není Llewelyn Moss, který si odnesl kufřík s penězma. Není to ani zabijík Anton Chigurh ve skvělém podání Javiera Bardema. Tento film je prostě a jednoduše o šerifovi Ed Tomu Bellovi a jeho odchodu do penze. Všechno ostatní je jen taková omáčka okolo. Musím uznat, že úplně skvělá omáčka.. ()

crozet

Návrat bohů žánru. Skoro každý záběr, scéna, dialog (a vůbec zpracování příběhu jako celek) jsou precizní a geniální. Naturalismus, až hrůza, kdy v krutém triadickém střetu člověka (Brolin), mentora (Jones) a ďábla (Bardem) vítězí třetí jmenovaný, v závěru bez katarze. ()

thunnus

Nevím, nějak to na mě nezapůsobilo, čekal jsem, že z Bardema půjde strach, ale ten se vůbec nedostavil. Brolinova postava mi zas přišla tak nesympatická, že jsem si skoro přál, aby ji zabiják hned dostal. Jediný, kdo se mi líbil, byl šerif v podání Tommy Lee Jonese, který dokazuje, že to, že dostal už kdysi oskara, není omyl a umí hrát. Škoda jen, že v první půlce filmu nemá moc prostoru. Tenhle film se tváří jako velké umění, abych ocitoval Poma, ale já jsem to nějak nesežral a místo toho jsem se spíš nudil, byť přiznávám, že konec se mi líbil. ()

Nekgro

Mrazivý, temný thriller s psychopatickým zabijákem Chigurghem. Tenhle frajer naháněl strach. Hlavně scéna, ve které si jde pro prachy do motelu a kamera zabírá jen jeho nohy v ponožkách, brokovnici s masivním tlumičem a kyslíkovou bombu, to mi nabíhala husina. A navíc ty nejvypjatější momenty nebyly proloženy žádnou hudbou, což silný zážitek ještě víc podtrhovalo... Dal bych hvězdiček 5, ale ten konec mě trošku zklamal. I přesto se tenhle film nesmazatelně zapíše do fimové historie. ()

Salmayo

Penelope Cruz bych filmeček zjistých důvodů nedoporučil. Všichni ostatní ať si famozního Bardema užijí !! Můj 112. film z TOP250 zrovna na 112.fleku .) ()

arcticsky

Hodnotil bych plným počtem hvězdiček. To by se ovšem tvůrci museli obtěžovat se závěrečnou pointou. Jinak samozřejmě - Josh Brolin ***** , Javier Bardem***** ()

Kratoc

Když vyšly oslavné recenze na tento film napříč všemi deníky, tak jsem si říkal, že to asi nebude úplně běžný film, ale po jeho shlednutí musím smeknout klobouk před bratry Coenovými. Opravdu umí. Film má atmosféru ze které se tají dech, navíc se mi líbilo, že to všechny postavy jsou vykresleny tak, že se dovedu vcítit do jejich pocitů. Žádní superčestní hrdinové, ale v podstatě obyčejní lidé v neobyčejné situaci. ()

krvavamera

Dát tři hvězdičky pecce od Coenů, to už mém žebříčku osobních hříchů zavání rouhačstvím. Vizuál: perfekt. Atmosféra amerického jihu: tenhle coenovský trademark jak jinak než perfekt. Napětí, násilí, moc se tam nemluví, prostor pro mozkovou aktivitu čtenáře.... Tak proč xakru dávám tomuhle Akademií uznanému a kámoši na Čsfd hvězdičkami ověnčenému snímku jenom TŘI?? Odpověď: nepochybuji o tom, že sofistikovaná hra bude lepší s každým zhlédnutím, rovněž s přečtením předlohy se mi budou otevírat další úrovně, ale když se k filmu stavím jako tlustý amík s popkornem v kině, který nemá náladu si hrát na pseudointelektuála, nebo jako prostej uživatel, který doma vrazí do přehrávače divko, tak mě film nudil. A to si filmy, na který se dívám, nesměj dovolit. NEPOCHYBUJI O TOM, že při opakovaném zhlédnutí mě Coenovský vesmír vtáhne vždy o něco hlouběji a film se pro mě stane multiúrovňovu knihou (proč by jinak byl ten humbuk okolo, že), nicméně po PRVNÍH ZHLÉDNUTÍ mi z něho bradavky zrovna dvakrát netuhly. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014