Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Jumper

Asi jsem kultůrní barbar, ale filmu u kterého jsem 3x usnul nemůžu dát lepší hodnocení. Nudný, zdlouhavý příběh o ničem, který nenese ani žádné smysluplné a hluboké poselství i když se tak od začátku tváří. ()

smrtubohem

Kurnik šopa, to byla pecka. Zlej chlap putující krajem a v ruce třímající nádobu s plynem, do toho lovec, co se zapletl do vysoké hry... neotřelý nápad, na němž stojí tenhle perfektně řemeslně zmáknutý kousek. Na Tommy Lee Jonese jsem se těšil v hlavní roli, ale i ve vedlejší potěšil velmi. Škoda jen useklého konce, což jsem poněkud nepochopil. ()

Weissik

Na takhle pomalé tempo vyprávění asi nikdy nedokážu plně přistoupit. Díkybohu za občasnou akci, chytré plánování a skvělé nápady jako je ten s tlakovou pistolí. ()

DooFooS

Přemýšlím, co si poznamenat k tomuhle filmu a stále jen přebírám mezi tou spoustou pocitů, které ve mně vyvolal a pomalu zjišťuji, že to je především pocitový film, kde vás každá druhá scéna nechá napjatě a nedutaje hltat každý obrázek. Javieru Bardemovi jsem věřil a snad i cítil ten asociální chlad, který z něj vyzařoval, Tommy Lee Jonesovi pak zase tu starost za celý svět, jehož břímě nosil ve svém výrazu opravdu věrně a Joshi Brolinovi pak roli lovné, ovšem ne zcela neškodné zvěře. ()

BradleyT

Velmi vydařený snímek, který se nenechává strhnout klasickou holywoodovskou šablonou a to je dobře, protože děj se jen tak předvídat nedá a konec by asi nikdo netipnul. ()

yatan

Po druhom pozreni som pochopil (aspon dufam) a aj ocenil tento film. Je to pribeh o cloveku ktory sice je dravou stukou v rybniku, a je na vrchole potravinoveho retazca prave vdaka svojim skusenostiam z vietnamu a oproti obyycajnym ludom ma urcite skillz ktore nie su bezne..Ale to len dovtedy kym nepride do prostredia, kde su vacsie ryby a neobjavi sa za stukou zralok. Javier Bardem je nocna mora ktora nema absolutne ziadne emocie len chladne krvilacne zasady. Myslim ze Joker vs Anton by bol zaujmavy match. Tento film ale nie je len o vyborne premyslenej hre na macku a mys, ale hlavne svojou myslienkou, ze dnesny resp vtedajsi svet uz davno nie je svet ktory poznali nasi stari otcovia..film sa vyvaruvava lacnych klise a pointa aj ked je sice hlboka, prostredie a cesta jej vyjadrovania nie su moj salok mlieka..Posledna vec ktoru teno film vyjadruje je, ze kazdeho z nas postihuju nepredvidatelne udalosti ktore nam mozu zmenit zivot na ruby..Je to velmi kvalitne dielo od Coenovcov a paci sa mi to viac ako Fargo. Je tu skvela rezia, strih, herecke vykony a neuveritelne prepracovany scenar..9/10 ()

Ygan

Nějakých 90 minut je snímek bezchybným - zábavný, dobře zahraný, nasnímaný a sestříhaný, drsný a nápaditý. Coenovi, a vlastně ne jenom tito dva tvůrci, mívají ale takový zvláštní pocit - jejich film prostě nemůže být jen čistokrevná zábavka, musí tam být i něco víc, nějaké poselství. Tak vznikla závěrečná 'úžasně duchaplná' půlhodinka, která mě naprosto znechutila a znudila. 90 minut pět hvězdiček, na konci filmu nevím co říct. ()

EVIM

Tak myslím, že to byla velká paráda. J. Bardem naprosto excelentní. Četl jsem pár komentářů a názorů na děj, no ...myslím, že v tomto filmu o něj přece vůbec nejde. Přesně jak psal -Brouk-. Sednout a dívat!!! ()

Altheus

Téměř klasická Coenovka, řekl bych. Postavy žijí svým vlastním životem, každá má svou vlastní charakteristiku a každá je svým způsobem zajímavá. Dějová linka se podobá sinusoidě, jak je u Coenů zvykem, vyvrcholení byste hledali marně. Asi uprostřed filmu jsem si všiml, že tam snad po celou dobu nehrála žádná hudba, žádný soundtrack. Přesto jsem v některých chvílích byl napjatý až k zbláznění a ticho bylo leckdy horší než dramatický orchestr. Celkově velice povedené filmové dílo, které zobrazuje zase trochu jinou oblast lidského šílenství (tedy jinou než v jiných filmech bratří Coenů). Chladnokrevný psychopat Javier Bardem mi naháněl husí kůži. Výkony ostatních herců také velice slušné. ()

ali-n

Váhal som medzi štyrmi a piatimi. Nakoniec je to za plný a to aj vďaka vzácnemu koncu do stratena. Od bratov Coenov som toho úprimne nezhliadol veľa, očákavanie sa však jednoznačne sústredilo na príchod scenáristického skvostu. A ním vás bez väčších problémov udržiavajú bratia v plnom zaujatí, napriek tomu, že sa na plátne toho až tak veľa nedeje. O to silnejšie sú však jednotlivé momenty. Josh Brolin predviedol hviezdny výkon. Javier zasa prírastok do top 20 bezciťákov, jeho "dialógy pred popravou" sú čo sa týka slova, tým naj. Mnoho nedopovedaného ... radosť vstrebávať! ()

megajalec

Tento film nie je pre mňa. S bratmi Coenovými mám asi problém. Ani Serious man, ani Big Lebowski. Ako tak Fargo, ale No Country For Old Men je mojím filmovým predstavám asi najďalej. Nuda po celý čas, banálny dej, viacero zbytočných scén. Pozitívum filmu sú dve hlavné postavy ( TLJ nie), ktorým sa ich role dajú uveriť. Keď som to pozeral prvýkrát, koniec filmu som predriemal a keď som si to potom pozeral spätne, tak vidím, že som o nič neprišiel. ()

simonaa

Mrazivá atmosféra filmu ma vtiahla do deja, ktorý bol síce chvíľkami “zdĺhavý“ ale to sa kompenzovalo dokonalým účesom Javiera Bardema, ktorého tieň ma prenasleduje doteraz. Veľkú paralelu naivity som nachádzala medzi postavou ženy Llewelyna a Fabienne z Pulp Fiction, ale hľadaním zhody medzi týmito postavami som aspoň vyplnila tie pomalšie scény, takže ku koncu filmu som na tie momenty zabudla. ()

sirrgulo

Nejprve jsem viděl film, až poté přišla skvělá kniha. Samozřejmě McCarthyho stylu místy vtipnému, jindy napínavému a na začátku každé další kapitolky díky šerifovu vyprávění i fylosofickému srovnávání současného světa s tím čim byl dříve. Tomu se prostě filmová podoba rovnat nemůže. Přesto se bratři Coenovi za svůj film stydět nemusí (což napovídají i oscarové úspěchy). Jen by to chtělo více prostoru pro šerifa Bella a klidně i delší stopáž, aby nás neochudili o nic z toho, co finální verze nabízí. ()

CrazymanM

Drsnej,syrovej,parádní film!Bratři Coeni nezklamali,no a Javier byl prostě úžasnej,to byl padouch jako prase.Ostatní byli taky skvělí,prostě super. ()

sunjata

Uchvacující od prvních záběrů na krajinu Nového Mexica. Anton Chigurh jako buldozer drtí všechno kolem a se zručností zámečníka otevírá dveře za dveřmi pomocí pistole na porážení dobytka. Rychlé a pomlé tempo vyprávění se harmonicky střídají a vše neodvratně spěje k otevřenému závěru. Thriller jak se patří. ()

moviepill

Ten (ne)záver ma trochu zmiatol. Film má napätú atmosféru, pár geniálnych scén, jedného úžasného ústredného zabijaka v podaní Oscarového Javiera Bardema. Ale to je asi tak všetko. Nejak mi uniká význam tohto filmu. Najlepší film roka? Tak to nééé. Solídny triler s minimalistickou hudbou a zapamätateľným vrahom, ktorý sa cez mŕtvoly približuje k balíku doláčov... ()

chrustie

Pro mě něco absolutně drsného, chladného. Honička s chladnokrevným vrahem v zádech, který nenechává svědky. Tyhle bezcitné filmy můžu :) ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014