Kidulthood – before adulthood comes. Tenhle podtitul nese vynikající britský film, který letos spatřil světlo světa. Na triku ho má mladý britský režisér Menhaj Huda, který vás ve svém snímku zavede do západního Londýna, kde se Trife, hlavní hrdina filmu, pere se životem plným fetu, předsudků, násilí a zbraní. (4daPeace)

sona123

Mno, snažila jsem se seč mohla, abych se dodívala, což se povedlo. Jinak je to drsný film, kde je spousta násilí, sprostých slov, sexu a tak, což mi nevadí, ale tady je to jaksi samoúčelné. K vytvoření atmosféry? Každopádně druhý díl je lepší, takže stojí za to Kidulthood vidět, neb Adulthood na něj bezprostředně navazuje. ()

Santino7

Zaujímavý pohľad na britskú generáciu tínedžerov žijúcich na periférii veľkomesta, ktorý je navyše spracovaný veľmi realisticky. A hoci po obsahovej stránke sa skutočne nejedná o žiaden skvost, scenár, dialógy či psychológia postáv patria skôr k tým jednoduchším, tieto devíza mi viac než dostatočne nahradila drsná a špinavá atmosféra menej pohľadných štvrtí a zákutí Londýna - no a vizuálna stránka ma vskutku zaujala, čomu sa už ani nečudujem, u britských snímok sa podarený vizuál stáva už akýmsi nepísaným pravidlom (teda minimálne u takýchto, "špinavších"). Film je natočený moderne, predstavuje nám množstvo postáv, po celý čas si udržuje slušné tempo a pritom neobsahuje žiadne preumelkované hlúposti, no a je určený prevažne mladšej generácii. A aj keď som na začiatku spomenul mierne slabiny v obsahovej stránke, ono to zas až takým tragickým problémom koniec koncov ani nebolo a vďaka rozumnej stopáži sa to dalo úplne v pohode zvládnuť, pričom ja osobne to hodnotím na také slabšie štyri (s odretými ušami). Pokiaľ vás to zaujme, tak odporúčam pozrieť aj voľné pokračovanie - Adulthood - ktoré je kvalitatívne zhruba na tej istej úrovni alebo potom ešte napríklad Ill Manors, to sa mi dokonca pozdávalo ešte o poznanie viac. 4/5 ()

panmroz

odpad až 1*. 10 let po Clarkových Kids, a ono tohle! Prakticky od první minuty vyvolává nechtěný úsměv, nejvíce snad postava strýček "Denzel Washington". Ovšem jesli se vám líbil Vorlův Gympl, tak...je to jen o maličko horší.. ()

Jaroslaf

můj nejoblíbenější britskej film. Vzestup hudebního stylu grime je tu skvěle zachycen a snímek využívá svého undergroundového soundtracku až na doraz. Wiley, Dizzee Rascal, Roots Manuva - ti všichni tu hrají a příběh je taky skvělej. Samý ya get me blood, wanker, dickhead - BUMC BUMC duní basa, a do toho je nezvedencovi rozkopávaná hlava. krása. pět. ()

Rocket

Nenachadzam vacsich vycitiek. Vdaka vynikajucemu strihu a mimoriadne vhodne zvolenemu hudobnemu podmazu sa na to fakt dobre pozera. Ako negativum hodnotim absenciu "silnejsieho" pribehu. ()

KOZEL84

Kids.Right;)?Ted' to chce už jen n'ákou prd'áckou múziku:_''A ty si Pyča a ten druhy je taky,tak pod'me kurva ukrast n'aky prachy.Mam kšiltovku na křivo,sem z toho na křivo,chtělo by to taky n'aky to palivo.Řikaji mi negr ! A co že sem bilej?!Máš stim kurva problem?No tak kurva střilej!Mam male pero a proto biju lidi,přes tyhlety gatě to nikdo neuvidi!Co to tady smrdi?To je moje hovno!Sem takovy pičus,že mi neni rovno! _A to sa NEDA,NEDA! Tenhle film je absolutně o hovně!Nebo spíš o Hovnech. ()

mala_kea

Nemám rád "drama" jelikož se tam nic moc "neděje", ale tento snímek opravdu změnil názor. Něco tak fantastického a dramatického jako je problematika západního Londýna se rozhodně jen tak nevidí. VE filmu uvidíte od drog až po znásilnění uplně všechno a je to snad první snímek u kterého jsem si přál, aby ještě alespoň 30 minut pokračoval. Mistrovské dílo, nominoval bych to na oskara. Kam se na to hrabe milionář z chatrče ()

Adm.Nelson odpad!

Surovosť na n-tú. Ja skrátka nemôžem dať dobré hodnotenie filmu, v ktorom si zasrani robia všetko, čo len chcú a kde jeho tvorcovia ešte navyše chcú, aby sme s tými kriminálnikmi súcitili. Záver očividne slzopudný, ja som bol ale z celého filmu tak znechutený, že som si iba povedal - tak im treba. Keby ich ešte všetkých pozatvárali (predovšetkým tú "hlavnú hrdinku"), možno by som dal aj jednu hviezdu za satisfakciu pre mňa ako diváka na konci. Nie, oni namiesto toho ešte natočia ďalší diel. 0/10 ()

boul

Velká Británie patří mezi Evropské země co dělají odlišnou a přesně vyznačující tvorby evropských filmů, hlavně dramat a thrillerů. Nacházel jsem tam prvky z jiných, lepších i horších filmů z evropy a příběh, který divák nalezne v Kidulthood není zas neobyčejný, ale tuhle stranu mince trošku znám a mám v těch filmech slabost a co se týče herců, myslím že si dal někdo záležet, a soundtrack? totálně super, film jen doporučuji! 4* PS: pokračování v dospělosti má taky smysl zčeknout :-) ()

Rathalos

Drsna drama z okrajoveho Londyna,ktory neprinasa nic dobre,len chudobu,bolest,utrpenie,drogy,ku*vy,bitky ci nasilie,mladi ludia,ktori padaju na same dno,herecke vykony su naozaj kvalitne,hudba je paradna,pribeh zaujimavy,v podobnom duchu je aj pokracovanie z roku 2008,ktore by som povedal je este o chlp lepsie,ale budem hodnotit obe filmy rovnako a plnym hodnotenim,kedze mam rad realnejsi pohlad na zivot prostrednictvom kamery...:-) ()

ecis

Velmi ale velmi nesurode, az trapne. Velmi ma rozculovali tie teenagers groups - podobne som vidaval v GB pocas mojho tamojsieho dvojrocneho pobytu. Uz len kvoli tomu moj adrenalin bol pri sledovani velmi velky. Ked uz nasilie a sikana z detskeho resp. pubertackeho prostredia, tak Klass ci Ondskan. ()

GTS_PUNK

Londýn je mesto plné kontrastov a mnohých rozdielov. Máte tu vyhlásené štvrte, do iných sa chodiť neodporúča. Z nebezpečných ulíc britskej metropoly pochádzajú aj hlavní predstavitelia tohto filmu. Môžeme v ňom sledovať adolescentnú mládež z nie zrovna prívetivých pomerov, pretĺkajúcu sa svojim mladým životom "najlepšie" ako vie. Alkohol, drogy, sex, násilie - s týmto všetkým prichádzajú takmer denne do kontaktu. Všetko sa zdá byť sivé a to až do chvíle, kým jedno dievča zo školy nespácha samovraždu. Vtedy sa vo viacerých niečo zlomí a uvedomia si, že toto nie je život, aký by chceli žiť. Staré vojnové sekery však nie sú zakopané a už môže byť príliš neskoro. Ako tínedžerská dráma z prostredia londýnskej nižšej strednej vrstvy pôsobí tento film ešte ako-tak solídnym dojmom. Keď sa naň však pozrieme trošku kritickejším okom, môžeme vidieť, aký nedokonalý tento film vlastne je. Chybuje už na svojom začiatku, keď "hádže" diváka do rozbehnutého príbehu, o ktorom nič nevie a tak si môže pripadať, ako keby sledoval akúkoľvek epizódu akéhokoľvek seriálu. Chvíľu trvá, kým sa prudko dynamický úvod upokojí a postupne sa začína odkrývať pozadie toho, čo divák vlastne sleduje. O zaujímavej forme storytellingu sa ale rozprávať určite nemôžeme. Hoci cítiť, že snaha o budovanie príbehu by sa našla, jeho podanie je takmer žalostné. Väčšinu deja sledujeme ako sa tri hlavné postavy prechádzajú po Londýne a riešia dookola stále to isté, aby sa neskôr rozkmotrili a na záver, vo "veľkolepom" finále, opäť spojili. Všetko s príchuťou trpkého "happy-endu" tu pôsobiaceho ako plesnivá čerešnička na torte. Po hereckej stránke veľmi neznáma záležitosť, ktorá pravdepodobne pre väčšinu ostane neznámou aj naďalej, keďže z relatívne početného obsadenia nepresvedčil nikto. Nezaujímavé a plné britského slangu, ktorý je inak vynikajúci, ale tu pôsobil skôr odpudivým dojmom. Kidulthood sa síce snaží pôsobiť tvrdo ako vodka, ale chutí slabo ako čaj. Všetko sa snaží budovať na najprimitívnejších nerestiach, ale ani to nedokáže podať s akousi gráciou ako to dokážu iné filmy s podobnou tématikou. Akokoľvek sa bude divák snažiť, toho dobrého nájde na filme len veľmi málo. Možno povedať, že najlepšími faktormi filmu sú výprava a hudba. To je síce fajn, ale na celkový pozitívny dojem a kvalitný výsledok treba zahrnúť aj iné, podstatnejšie filmové aspekty. Bohužiaľ, tu sa tak nedeje, čo robí z filmu kvalitatívne podpriemernú záležitosť. ()

Zlaticko1

Hoodne zvlastni film, mam jaksi dost smisene pocity.. Smrt šikanované dívky, přátelství, sex, drogy, nenávist, toť vše níčí jejich životy... ()

swoulen

Mám ten film ráda, i když se teď s odstupem doby ptám, jestli to není díky soundtracku, který se povedl. Dokola kolující problémy jako drogy, nechtěné otěhotnění, násilí, šikana,...atd díky tomu, že jsou zasazeny do dnešní Anglie, vypadají realisticky. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že režisér ukázal to lepší z horší tváře Londýna. ()